Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling UP2 - BT 5.0, LDAC, apt-X HD, ES9218P, mikrofon, 11 h


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Już w czerwcu do sprzedaży w Polsce trafi Shanling UP2. Kto był w Monachium i miał okazję go sprawdzić wie, że było na co czekać ;)

 

Cena: 349 zł. (w tym klips)

 

Przedsprzedaż trwa (299 zł.https://audeos.pl/pl/p/Shanling-UP2-bezprzewodowy-DACAMP-z-LDAC-i-aptX-HD/1012

 

Dźwiękowo jest to M0 bez funkcji DAPa, o dodatkowych funkcjonalnościach jak niżej, więc w połączeniu z taką ceną mamy chyba najlepszy przepis na sukces.


-          Bluetooth 5.0 Qualcomm CSR8675 chip
-          Supports LDAC, HWA LHDC, apt-X HD, apt-X Low Latency, apt-X, AAC and SBC codecs
-          Powerful ESS ES9218P SABRE DAC/AMP, offering same sound quality as Shanling M0
-          Classic Shanling construction, aluminium frame with glass panels on front and back
-          Thin and sleek design for your pocket, comes with additional case with clip
-          Multifunctional wheel for total control over playback and calls
-          Build-in microphone for phone calls and voice assistants
-          Can be connected to computer to serve as USB DAC
-          Up to 11 hours of battery life, 200 hours standby
-          Precise volume control with 64 steps
-          Weight 26g

 

UP2.jpg

UP2 Clip.jpg

20190511_124528.jpg20190511_124538.jpg

20190511_124540.jpg20190511_124544.jpg

Edytowane przez Mayster
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can be connected to computer to serve as USB DAC

Czy USB DAC działa również z telefonem(android/iOS)?

Czy w trybie USB DAC może działać jako nadajnik Bluetooth?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, awayeah napisał:

Nadajnik BT przesyła tylko 0 i 1. Nie ma czegoś takiego jak połączenie trybu USB DAC i nadajnika BT.

Na tym forum kilka lat temu wyczytałem, że przy korzystaniu z BT sygnał cyfrowy jest najpierw konwertowany na analog, a następnie przed przesłaniem ponownie na cyfrę. To było wytłumaczenie czemu źródła BT się różnią. Wydawało mi się to mega dziwne, ale uzyskało poklask doświadczonych userów. Chętnie poznałbym jakieś materiały źródłowe.

 

Niezaleźnie od tego interesuje mnie, czy Shanling UP2 może działać jako nadajnik BT po USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macio232 napisał:

Czy USB DAC działa również z telefonem(android/iOS)?

 

Tak.

 

Godzinę temu, awayeah napisał:

Nadajnik BT przesyła tylko 0 i 1. Nie ma czegoś takiego jak połączenie trybu USB DAC i nadajnika BT.

 

Zrozumiałem, że chodzi o podłączenie na wzór Dragonfly.

 

58 minut temu, Bokrug napisał:

To słabo dźwiękowo jak poziom M0, w takim razie pierwszy UP był pod tym względem lepszy. 

 

UP różni się mocno samą tonalnością od M0, ale że byl lepszy to bym akurat nie powiedział. Poza tym UP to 699 zł., więc cena x2. M0 jest uważany za jeden z najlepiej grających DAPów w tym budżecie, nie wspominając o gabarytach, więc... ;)

 

56 minut temu, macio232 napisał:

Na tym forum kilka lat temu wyczytałem, że przy korzystaniu z BT sygnał cyfrowy jest najpierw konwertowany na analog, a następnie przed przesłaniem ponownie na cyfrę. To było wytłumaczenie czemu źródła BT się różnią. Wydawało mi się to mega dziwne, ale uzyskało poklask doświadczonych userów. Chętnie poznałbym jakieś materiały źródłowe.

 

Niezaleźnie od tego interesuje mnie, czy Shanling UP2 może działać jako nadajnik BT po USB?

 

Sprawdzę jak go dostanę w łapki, bo nie sprawdzałem akurat w ten sposób.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, macio232 napisał:

Na tym forum kilka lat temu wyczytałem, że przy korzystaniu z BT sygnał cyfrowy jest najpierw konwertowany na analog, a następnie przed przesłaniem ponownie na cyfrę. To było wytłumaczenie czemu źródła BT się różnią. Wydawało mi się to mega dziwne, ale uzyskało poklask doświadczonych userów. Chętnie poznałbym jakieś materiały źródłowe.

 

Niezaleźnie od tego interesuje mnie, czy Shanling UP2 może działać jako nadajnik BT po USB?

To jest wtedy DSP nie DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mayster napisał:

Już w czerwcu do sprzedaży w Polsce trafi Shanling UP2. Kto był w Monachium i miał okazję go sprawdzić wie, że było na co czekać ;)

Cena: 349 zł. (w tym klips)

 

Maciek, jak już będzie, u Ciebie, to biorę ze strzału.:)

Chociażby ze względu na ten klips ...:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Mayster

W dniu 25.05.2019 o 12:17, Mayster napisał:

Już w czerwcu do sprzedaży w Polsce trafi Shanling UP2.

Na stronie piszą, że w drugiej połowie lipca

http://en.shanling.com/article/110

Tak czy siak czekam z niecierpliwością. Już sam design mi się podoba, nawet bardziej od BTR3.

Trochę fotek UP2 :)

 

aa1bf10f6158180d3402b67e81e310ea104.jpg

52feed9c1703c6aca180932524d5825e899.jpg

653c3bacaa896e610052fa0c42286871927.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, imbryk82 napisał:

Zgubiłem swojego BTR-3 niestety... Wygląda na to, że trzeba będzie zatem sprawdzić to cudo. Czekam na porównania do BTR

Jeżeliby sugerować się tym, że UP2 ma brzmieć jak M0, a M0 brzmi lepiej od BTR3, to w teorii powinien być lepszy. W teorii.

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kordal napisał:

Jeżeliby sugerować się tym, że UP2 ma brzmieć jak M0, a M0 brzmi lepiej od BTR3 to w teorii powinien być lepszy. W teorii.

Czemu piszesz że BTR3 brzmi lepiej od M0? Na pewno trochę inaczej, ale czy gorzej? Nie nazwałbym to gorszym dźwiękiem. Mam BTR3 i M0, używam ich na codzień

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Czemu piszesz że BTR3 brzmi lepiej od M0? Na pewno trochę inaczej, ale czy gorzej? Nie nazwałbym to gorszym dźwiękiem. Mam BTR3 i M0, używam ich na codzień

Piszę, że UP2 może brzmieć lepiej od BTR3, nie na odwrót :)

 

5 minut temu, imbryk82 napisał:

A funkcjonalność zakładam na podobnym poziomie - mam nadzieję. Dużo używałem go do rozmów i świetnie się sprawdzał.

Zobaczymy jak będzie sprawdzało się to kółko, bo tutaj ma mieć jednocześnie funkcje włączania/wyłączania, kontrolowania muzyki no i regulacji głośności (64 poziomy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile w preorderze @Mayster i czemu tak drogo :) ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 09:30, chico99 napisał:

 

Maciek, jak już będzie, u Ciebie, to biorę ze strzału.:)

Chociażby ze względu na ten klips ...:D

@chico99 miał brać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności