Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Doki na lato ;)


conrad1975

Pytanie

Idzie lato przydałyby się jakieś fajne doki :) . Szukam doków które będą muzycznie odpowiednikiem Fostex th900mk2 czyli porządna podstawa basowa schodząca aż do piekieł :) , przestrzeń , przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń , fajna góra, ogólnie fun th900. Z lektury naszego oraz innych forów jak na razie z opisów to w rachubę wchodzą :

 

- campfire atlas trochę cena mnie przeraża 😕 

- TFZ B2M chyba już nie produkowane 😕 

- może FiiO FH5

 

pędzone na razie z M0, DX50, 🍎SE

 

Budżet wstępnie 1000 PLN ale jestem otwarty na inne propozycje w górę i dół. 

 

Z góry dzięki za wsparcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
25 minut temu, conrad1975 napisał:

Idzie lato przydałyby się jakieś fajne doki :) . Szukam doków które będą muzycznie odpowiednikiem Fostex th900mk2 czyli porządna podstawa basowa schodząca aż do piekieł :) , przestrzeń , przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń , fajna góra, ogólnie fun th900. Z lektury naszego oraz innych forów jak na razie z opisów to w rachubę wchodzą :

 

- campfire atlas trochę cena mnie przeraża 😕 

- TFZ B2M chyba już nie produkowane 😕 

- może FiiO FH5

 

pędzone na razie z M0, DX50, 🍎SE

 

Budżet wstępnie 1000 PLN ale jestem otwarty na inne propozycje w górę i dół. 

 

Z góry dzięki za wsparcie.

 

Bas Atlasów będzie trudny do pokonania. Cena odpowiada ilości basu ;) Fiio nie ma takiego, gdybyś jednak na nie się decydował dobrze gdybyś je najpierw przesłuchał, nie wszystkim pasuje ich ergonomia, mogą wysuwać się z uszu, występować problemy z sealem.

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że mimo wszystko lepiej celować w słuchawki z wyższej półki jeśli ma się taką możliwość. Kupuję hobbystycznie różne słuchawki, również tańsze mające być tak samo dobre jak te z wyższej półki, później z reguły okazuje się, że jednak takie nie są. W niższym przedziale to owszem, tańsze mogą się okazać lepsze. Ale to moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgodzić.

Edytowane przez tommir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, conrad1975 napisał:

A co z Kanasami ? Niby ten sam materiał membrany co w atlasach ;) 

I co z tego? :)

 

Gdybym posłuchał TH900 to pewnie byłbym w stanie coś zaproponować, ale niestety nie wiem jak grają więc nie będę strzelał na oślep.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, conrad1975 napisał:

Tajemniczo... Coś więcej na temat ;) ?

To znaczy, że akurat materiał przewodnika ma w tym wypadku najmniejsze znaczenie, bo nie muszą być strojone na tę samą modłę. Znam beryle, które grają basem dość miękkim, kulturalnym i muzykalnym, a znam takie, które walą jak wściekłe. To, że dany przetwornik ma taki sam materiał jak coś od nich 2/5/10 razy droższego akurat nie ma większego znaczenia. Mogą być pewne cechy wspólne, jakieś elementy charakterystyki, ale poza tym rozstrzał może być ogromny.

 

P.S. Solaris i Atlas mają z tego co wiem ten sam przetwornik, a charakterystyka ich basu jest znacząco różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, chico99 napisał:

IMR R1 lub EE Bravado.

Jak wspomniał @chico99 IMR R1 zapewni nisko schodzący bas. Jednak R1 to trochę specyficzne słuchawki, lepiej posłuchać przed zakupem.

31 minut temu, Vaiet napisał:

To znaczy, że akurat materiał przewodnika ma w tym wypadku najmniejsze znaczenie, bo nie muszą być strojone na tę samą modłę. Znam beryle, które grają basem dość miękkim, kulturalnym i muzykalnym, a znam takie, które walą jak wściekłe. To, że dany przetwornik ma taki sam materiał jak coś od nich 2/5/10 razy droższego akurat nie ma większego znaczenia. Mogą być pewne cechy wspólne, jakieś elementy charakterystyki, ale poza tym rozstrzał może być ogromny.

 

P.S. Solaris i Atlas mają z tego co wiem ten sam przetwornik, a charakterystyka ich basu jest znacząco różna.

@Vaiet ma całkowitą rację. Materiał przetwornika nie ma znaczenia. Wszystko zależny od strojenia. Również zbliżone grafy nie znaczą, że słuchawki będą grały tak samo. Przykład, który najmocniej utkwił mi w głowie to porównanie Andromed i DM6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, conrad1975 napisał:

Można posłuchać R1 we Wrocławiu?

 

Jedź na meet do Wrocka chyba pierwszego będzie.

Zdaje się @Corvin74 organizuje. Może Cię wpuszczą.:D

Będą na pewno Bravado, @Mayster je weźmie i jeszcze pewnie sporo innych sprzętów.

Może ktoś wrzuci do bagażnika jakieś IMR-y.

Ja mam R1 ale meet mi z pracą koliduje, a może praca z meetem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności