Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Do tygodnia zamierzam zakupić Pocket DAC'a/AMP'a do 1800 złotych do słuchawek Fiio FH5, TFZ Galaxy T2 i ew. do DT1990 Pro.
Bardzo zależy mi na rozdzielczości, detaliczności i holografii sprzętu. Może być używka jeśli warto. 

Zastanawiałem się nad:

  • iFi Audio xDSD
  • Fiio Q5
  • Chord Mojo (używka)

W konieczności mogę siebie zmusić do zakupu DAP'a, lecz gdy będzie miał on możliwość używania usług streamingujących (słyszałem dużo dobrych słów o FiiO M11, choć do niego musiałbym dopłacić i to wyraźnie). 

Za każdy komentarz bardzo dziękuję!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wziąłem do testów wszystkie trzy powyższe i rezultat jest zaskakujący, bo dwukrotnie tańsze iFi iDSD Nano BL wybronił się. 

 

Z całej czwórki:

Największa scena:  xDSD <- Nano BL <- Q5 <- Mojo

Najwyższa rozdzielczość:  Q5 = Nano BL = xDSD <- Mojo

Największa szybkość dźwięku i dynamika:  Nano BL <- ... Q5 <- Mojo <- xDSD

Barwa od najcieplejszej(od lewej) do najchłodniejszej:  xDSD -- Mojo -- Nano BL -- Q5

 

Z tego zestawienia FiiO oraz iFi Nano BL brzmią w sposób bardziej analityczny, nie w sensie chłodnej, jasnej barwy, lecz wyrzucają dużo szczegółów z nagrań. Mojo ma lżejsze skraje pasma, a średnica jest bardzo przyjemnie dosłodzona, pełna. Chord prezentuje najbardziej naturalną barwę co przez recenzentów określane jest jako brzmienie klasowe czy namiastka stacjonarki. xDSD również opowiada się po tej stronie relaksacyjnej. Bas nie kopie, a dłużej wybrzmiewa. Stosunek jakość-cena zdecydowanie najlepszy jest w iDSD Nano BL, natomiast wszystkie cztery urządzenia są godne uwagi i tutaj decydują preferencje barwowe. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ifi nano black label, ktory wspolpracuje z iphonem 8. Jest Znakomity i goraco polecam! Spelnia wszystkie podane warunk, tj. rozdzielczosci, detalicznosci i holografii, i to z duza gorka. Poza tym fajnie ozywia dzwiek, lekko koloryzujac barwe, ale, co wazne, subtelnie i z klasa, bez efekciarstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności