Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S7 i klony Dragon Fly


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Taka sytuacja : telefon Samsung Galaxy S7 na Exynosie i słuchawki Oriolus Finschi.

 

Co "wcisnąć" pomiędzy :

 

3 opcje :

- Dragon Fly Red

- SMSL idea

- Sabaj Da2

 

Tak czytam po internetach i już sam nie wiem. SMSL i Sabaj to podobno to samo - prawda to ? Lepsze są od Dragon Fly Red ?

Czy po zastosowaniu któregokolwiek będzie odczuwalna różnica na "plus ?

 

Cenowo dzisiaj każdy wychodzi podobnie.

 

Źródło to Tidal HIFI i Spotify - wiem że kiepsko, ale chwilowo to musi mi wystarczyć.

Żeby ewentualnie odsłuchać pliki w lepszej jakości, trzeba kupić jakiś specjalny program do odtwarzania żeby to miało "ręce i nogi" ?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S7 ma chip sabre, więc nie ma potrzeby żeby jeszcze dodawać dodatkowego daca po drodze, używasz słuchawek dokanałowych, więc mocy też Ci nie zabraknie. Co do odtwarzacza to ludzie używają Powerampa tutaj jest temat, ja osobiście używam foobara. Też jest sprawa, że nawet dobre słuchawki i DAC nie pomogą, gdy plik jest jakości "ziemniaka" na spotify nie premium to coś koło mp3 120 także no.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać........

 

Samsung miał romans chyba prawie z każdym - ale niestety nie w sprawie audio.

 

Generalnie S7 samo z siebie brzmi płasko jak rozdeptana qpa.........

 

Ale wracamy do tematu - pieniądz ten sam - więc komu dać szansę :

- Dragon Fly Red

- SMSL idea

- Sabaj Da2

 

W sumie może być coś dowolnie innego - ale tylko rozmiaru jak te wymienione - czyli trochę większe niż pilot na kablu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabaj Da2 nie jest za dobry, dopiero Da3 ale to klocek, Idea to dobra implementacja Sabre jest całkiem fajna rozdzielczość bez przeostrzeń, na pewno półka wyżej niż DragonFly Black, minusem jest trochę takie sobie połączenie kabelkiem micro usb, natomiast jak się ma dźwiękowo do Reda nie wiem.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy odtwarzacz odpada - ze względu na specyficzną pracę - a tylko w robocie będę tego zestawu używał do słuchania muzyki.

 

Czyli Sabaj to nie to samo co Idea ?

 

Czemu wszędzie pojawiają się porównania Sabaja/Idea do DragonFly black - a jak ma się do tego DragonFly Red ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danek69 napisał:

Samsung miał romans chyba prawie z każdym - ale niestety nie w sprawie audio.

 

Oj, pierwsze parę modeli Galaxy, jak współpracowali z Wolfsonem to był top grających telefonów.  Teraz tez nie jest źle, mają gniazdo słuchawkowe ;)

 

A w temacie - DF Red mi w ogóle nie podszedł. Za sucho, zbyt technicznie, mało w tym było życia i muzykalności. Black lepszy i tańszy.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danek69 napisał:

Samsung miał romans chyba prawie z każdym - ale niestety nie w sprawie audio.

 

Generalnie S7 samo z siebie brzmi płasko jak rozdeptana qpa.........

Dwie bzdury pod rząd.

Co najwyżej może się nie zgrywać z tymi Oriolusami.

 

A jeśli Finschi grają chociaż trochę w stylu Meli i MK2, to warto podpiąć coś o jaśniejszym, trochę technicznym dźwięku. Ale co w cenie DA2 czy Idea tak zagra, to nie wiem. Można spróbować Radsone, ale tu raczej trzeba będzie pogrzebać w ustawieniach korektora EarStudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności