Skocz do zawartości

Który kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie polecam przesłuchać obydwa :) Osobiście korzystam z SR15 i sprzęt ten mogę ci polecić - będziesz zachwycony brzmieniem Normy. Z kolei nowe kości od AK mogą być rewelacyjne. AK 4490 słuchałem i generalnie grają z lepszym zaznaczeniem góry i są bardziej szczegółowe od kości DAC SR15. 

DAP od FIIO zaoferuje ci np lepszy wyświetlacz, dłuższy czas pracy na baterii i inne. W moim odczucie AK do sprzęt nastawiony na granie na wysokim poziomie, ergonomia ma mniejsze znaczenie. 

Musisz posłuchać, który dla ciebie lepiej brzmi. Reszta nie powinna grać roli :)

 

ZL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i M11 ma chyba najszybszy procesor wśród DAP (nie liczę mojego duetu od LG V30 /G7 :) ), więc płynność działania jak na DAP będzie rewelacyjna. A może właśnie wybierz V30, nie musisz używać części telefonicznej. A nie dostaniesz za 1400 żadnego DAP'a z takimi parametrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na M11 jest jeszcze promo w MP3. Teraz cena to połowa kosztu SR15. Poza tym jeśli najważniejsza jest jakość to obawiam się, że żaden smartfon nie ma podejścia do dobrego DAP.

 

ZL

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w promocji to 1000 więcej niż V30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale V30 jest do tego bardzo fajnym DAP'em co podnosi jej notowania. I bije wszystko funkcjonalnością, żaden DAP nie zapewni Ci takiej szybkości i funkcjonalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG V30 to świetny telefon. Polecam jednak posłuchać np. SR15. Jakość muzyki jest nieporównywalna z tym co prezentuje V30. Nim wybrałem DAP do słuchania, testowałem ten telefon LG (miał zastąpić moje LG G6). 

Kolega postawił pytanie o DAP a nie telefon. Zakładam więc, że kieruje się jakością tego co chce słyszeć w słuchawkach. Jeśli dodatkowo pojawią się słuchawki bardziej wymagające niż IEM to pary LG jednak zabraknie. 

 

ZL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ,V30 super sprzęt,ale szukam tylko dapa i na dłuższy czas.Chciałbym żeby był połączeniem muzykalności z analitycznością,który pozwoli odkryć nagrania na nowo.Mam już wiele plików flac z hdtracks i kilkadziesiąt zripowanych własnych cd.Kupiłem niedawno Shanlinga m5s ma tą samą kość od akm gra super ,ale młodemu w rodzinie spodobał się więc dostał wcześniejszy prezent urodzinowy.Więc dla mnie Sr15 lub Fiio m11 .Chyba,że coś innego muzykalno-analitycznego w cenie Sr15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba liczyć się z ograniczeniami jakie ma SR 15. Brak offline w Tidal, aplikacje tylko od A&K, słabsze BT (M11 obsługuje wszystkie ogólnodostępne kodeki, Sr15 tylko aptX HD) No i dłuższy  o prawie 50% czas pracy na jednym ładowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR15 posiada offline Tidal. Reszta jak najbardziej zgoda (apx HD wystarczy). Astell to koncentracja na muzyce, ergonomia obsługi jest zdecydowanie gorsza. Poza tym, kto raz posłucha po dobrym kablu ten po BT nie sięgnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując kto posłucha po dobrym BT :) ten po kabel nie sięgnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od tego czego i z czym będziesz słuchał i jakie masz preferencje.

 

Dx150  z amp6 gra dosyć gladko,  z dosyć duża podstawa basowa. Jeśli do tego dodasz słuchawki o podobnej barwie to może zrobić się lekka klucha. Z amp8 brzmi juz inaczej. Dużo większa  kontrola basu, jeszcze szersza scena i wyzsza rozdzielczosc. plus jest taki,ze mozesz wplywac na sygnature poprzez ampy, ktore tanie nie sa, lub mozesz tez kupic od razu w konfiguracji z innym ampem . W audioheaven możesz kupić z amp7 ,lub z amp8. Ja od siebie polecam zarówno z amp6 jak i z amp8.

 

M11 po pierwszych opiniach wydaje sie byc dosyc neutralny. Tak jak @Jaro54 pisał będzie to jeden z szybszych procesorów w dapie, ale czy dźwiękowo bedzie tak dobry, trudno powiedzieć. Na papierze wygląda ciekawie. 

 

Sr15 masz kilka opinii na forum i nawet gdzieś chyba jest bezpośrednie porównanie do dx150. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Loke13 napisał:

M11 po pierwszych opiniach wydaje sie byc dosyc neutralny. Tak jak @Jaro54 pisał będzie to jeden z szybszych procesorów w dapie, ale czy dźwiękowo bedzie tak dobry, trudno powiedzieć. Na papierze wygląda ciekawie. 

Nie jeden z najszybszych tylko najszybszy DAP. Żaden producent na razie nie wsadził nawet ciut słabszego procesora. Nikt z nim nie wygra pod względem płynności pracy. Co do dźwięku to trzeba zaczekać na recenzje @maciux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Procesor będzie najszybszy ,ale jak to wyjdzie w pracy sie okaze. Android 7 mial po czasie sklonnosci do zamulania i może się okazać ,że android 8.1, na słabszym procesorze nie będzie aż tak bardzo odstawal. Dx150 na 8.1 nie jest może demonem szybkości, ale funkcjonuje w normalnym tempie. Nie ma przycinek w tidalu ani zadnej innej aplikacji ,ktorej uzywam,choc czasem w w odtwarzaczu potrzebuje chwili zeby wczytac pliki

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najlepszych procesorów dla średniopółkowców wśród smartfonów. Do tego 3 GB RAM to funkcjonalnie jest bezkonkurencyjne, żaden inny pod względem obsługi nawet nie zbliży sie, a jak dźwięk to tak jak pisałem trzeba poczekać. 

Sądzę że następne grajki Ibasso, A&K i Sony też dostaną lepsze procesory. Bo jeśli dźwiękowo będzie niezły to dodając najlepszą funkcjonalność nie będzie miał zbyt dużej konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było, bo im większa konkurencja tym lepsze produkty. Mam nadzieję ze  parze z hardware'm , bedzie też dopracowane oprogramowanie

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności