Skocz do zawartości

Audiobooki


Marcin94

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie zdanie na temat audiobooków z Empiku? Czy w ogóle same  audiobooki są dobre czy lepiej czytać książki
?
Ja osobiscie wolę słuchać, mam już cały regał audiobooków z Empiku, jestem od tego uzależniony :D Czytanie papierowych książek jest dla mnie nudne, nie mogę się skupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca z tą oszczędnością czasu, ja osobiście przeczytam książkę znacznie szybciej niż audiobook się skończy, ale jak kto lubi i też np. w pociągu zdecydowanie lepiej mieć audiobooka, bo nie trzeba się rozkładać z książką także można zgrać 1000 książek na telefon i się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek1415 napisał:

No nie do końca z tą oszczędnością czasu, ja osobiście przeczytam książkę znacznie szybciej niż audiobook się skończy, ale jak kto lubi i też np. w pociągu zdecydowanie lepiej mieć audiobooka, bo nie trzeba się rozkładać z książką także można zgrać 1000 książek na telefon i się nie przejmować.

Na czytnik ebooków też zgrasz 1000 książek i nie musisz się rozkładać bo to niewiele większe niż duży telefon jest a i bardzo wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale w moim przypadku skupienie się na czymkolwiek w czasie podróży jest niemiłe, bo mam chorobę lokomocyjną i w przypadku jazdy nie mogę czytać dłużej niż 5- 10 min, ale tak dla normalnej osoby to jasne, że czytnik też działa, osobiście nie słucham audiobooków bo dla mnie są za wolne, a w czasie podróży słucham muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię czytać, choć u mnie przychodzi to falami, tzn. przez pewien czas nie przeczytam żadnej książki, po czym przeczytam kilka jedna za drugą. Jeśli chodzi o audiobooki, to subskrybuję Storytela i lubię słuchać audiobooków gdy jadę autobusem do/z pracy albo coś robię, a czasem przed snem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek1415 napisał:

No nie do końca z tą oszczędnością czasu, ja osobiście przeczytam książkę znacznie szybciej niż audiobook się skończy, ale jak kto lubi i też np. w pociągu zdecydowanie lepiej mieć audiobooka, bo nie trzeba się rozkładać z książką także można zgrać 1000 książek na telefon i się nie przejmować.

Jesteś w stanie przeczytać szybciej książkę od audiobooka przyśpieszonego 2x? ;) Ja osobiście nie umiem tak szybko czytać i dla mnie to oszczędność czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od książki, jak jest to coś niewymagającego dodatkowego myślenia to nietrudno, może jakby był x4/3.5 to bym był wolniejszy, jak czytam coś naprawdę trudnego to oczywiście nie idzie już tak sprawnie, bo trzeba to jeszcze przetrawić. Tu chyba akurat chodzi też o to czy ktoś jest słuchowcem, czy wzrokowcem jeśli chodzi o skupianie się przy audiobooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... Ja raczej czytam książki dla przyjemności i nie jest dla mnie istotna szybkość czytania. Często wracam do stron już przeczytanych ... Czytam je jeszcze raz ... To trochę tak jak słuchanie muzyki. Nie czytam żeby przeczytać, używam czytnika, bo wygodniej.

W wypadku audiobooków nie da się w ten sposób. Audiobooki sprawdzają się w literaturze lekkiej, łatwej i przyjemnej. Mam też bogatą bibliotekę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo my @chico99 stare dziadki i dorastaliśmy przed epoką komputerów i internetu. Też kocham książki w każdej postaci. Najmniej audiobooki. I tak jak ty czytam dla przyjemności, a nie na zaliczanie kolejnej pozycji. tak 100-120 rocznie jeszcze łykam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Bo my @chico99 stare dziadki i dorastaliśmy przed epoką komputerów i internetu. Też kocham książki w każdej postaci. Najmniej audiobooki. I tak jak ty czytam dla przyjemności, a nie na zaliczanie kolejnej pozycji. tak 100-120 rocznie jeszcze łykam :)

 

Tak, tak.:) Mam dokładnie to samo.

 

 

 

stary-pierdziel-jestem-ho-kumasz-baze-jo.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Co do audiobooków z Empiku to Empik "wziął się" za słuchowiska.

Fajnie jest zrealizowany w technologii dźwięku binauralnego (3D) "Chaos" Szmidta :

https://www.empik.com/1-chaos-oryginalny-serial-empik-go-szmidt-robert-j,p1234896821,ebooki-i-mp3-p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności