Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odbiornik BT 5,0 AptX HD


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odbiornika BT 5,0 obsługującego AptX HD. Na Ali jest tego pełno, ale trudno mi oddzielić ziarno od plew (nie znam się na kościach - trudno mi ocenić jakość na podstawie opisów).

Cel jest taki, aby odbiornik BT podłączyć do klasycznego wzmacniacza i móc tym samym przesyłać muzykę z telefonu.

Odbiornik nie musi mieć baterii, będzie częścią sprzętu stacjonarnego. Fajnie jakby miał na wyjściu  2 x RCA (czyli klasycznie).

Doradźcie coś proszę :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to cie zainteresuje Avantree Oasis plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bendezar napisał:

Jakbyś mi znalazł takie "cuś" obsługujące LDAC byłbym wdzięczny.

Wiem że nadajników LDAC nie ma, a odbiorników chyba też i trzeba posiłkować się przenośnymi jak te od fiio lub Randsone ES100. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Można również zrobić takie cudeńko :) i to bardzo prosto. lista głównych części: 

BT 5.0 z wyjściem i2s z LDAC:

https://pl.aliexpress.com/item/Lusya-CSR8675-Bluetooth-5-0-cyfrowy-odbiornik-audio-pok-adzie-SBC-pomocy-i-wsp-pracy-administracyjnej/32966728862.html

Ładny dac na es9038 z wejściem i2s:

http://pl.aliexpress.com/item/Lusya-ES9038-Q2M-DAC-DSD-dekoder-obs-uguje-IIS-DSD-384-KHz-koncentryczny-z-w-kna/32960277293.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.78b93c04AjCnqJ&algo_pvid=36a8a666-a767-4e53-b6cf-4cb7202d2560&algo_expid=36a8a666-a767-4e53-b6cf-4cb7202d2560-5&btsid=946496f2-4092-4bb8-8af9-9670c69b3466&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52

 

Zasilanie może odbywać się prądem stałym lib symaetrycznym od 12V do 15V

 

Uprzedzając wszystkie ALE wykonałem takie urządzenie (tylko bez LDAC bo mi nie było potrzebne) :

DSC_2371.JPG

W dniu 18.05.2019 o 23:38, bendezar napisał:

Jakbyś mi znalazł takie "cuś" obsługujące LDAC byłbym wdzięczny.

Jedyna opcja zrobić - bo faktycznie nie ma na rynku odbiorników z LDAC niewiedzieć czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, marek_m napisał:

No to dobrze trafiłeś - stosowne urządzenie zostało zidentyfikowane i namierzone :) 

Szkoda, że RCA jest po przeciwnej stronie niż antena, ale to drobiazg.

 

Tak, też o nim czytam właśnie, tylko się zastanawiam jak z jakością dźwięku z tego pudełka - jak się ma np. do takiego ES100 - @Inszy z tego co widziałem recenzowałeś oba sprzęty, jakbyś je ocenił dźwiękowo względem siebie? Jest duża różnica np. w detaliczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem, bardziej chodziło mi o porównanie z innymi sprzętami, takimi jak właśnie znany i ceniony (m. in. ze względu na brzmienie) ES100. Trochę mnie niepokoją te wymienione rzeczy. Wolałbym zapłacić stówkę czy dwie więcej za coś bez takich mankamentów dźwiękowych - ale może zbyt dużo wymagam ;).

 

Swoją drogą, znalazłem takie urządzenie od SMSL:

 

https://mp3store.pl/article/1565-smsl-b1.6970141851059.2017220235062210837.html

 

I wszystko byłoby super, gdyby nie to że nie obsługuje nic lepszego od zwykłego aptX - trochę nie rozumiem robienia czegoś takiego w obecnych czasach...

Słuchał go ktos może? Gdyby się okazało że brzmi wybitnie w swojej cenie, to może mimo wszystko bym się zastanowił. @Superata? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jouhou napisał:

Swoją drogą, znalazłem takie urządzenie od SMSL:

https://mp3store.pl/article/1565-smsl-b1.6970141851059.2017220235062210837.html

 

Masz rację, byłby idealny, gdyby miał więcej kodeków - pewnie z czasem się pojawią.

 

16 minut temu, Superata napisał:

Wolałbym FiiO BTR3

 

Mam, ale do zastosowania stacjonarnego, ww urządzenie wydaje się bardziej odpowiednie (pomijając braki w kodekach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Troszkę odkopię temat, ale mam pytanie do tych z Was, którzy posiadają Mozos MBL-HD.

 

Sporo osób kupuje taki sprzęt by podłączyć go na stałe w samochodzie, przy zasilaniu podpiętym do niego ciągle (jest wpięty w instalację lub podłączony do gniazda zapalniczki).
W wielu samochodach zasilanie pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Czy Mozos uruchamia się sam gdy otrzyma zasilanie (można ustawić w nim taką opcję?), czy nie jest ona dostępna i każdorazowo trzeba uruchamiać go ręcznie, przyciskiem?
Powyższy scenariusz to tylko przykład, sam chcę podłączyć MBL-HD kablem USB do wieży - nie wiem jednak czy gdy uruchomię wieżę z pilota i port USB zacznie Mozosa zasilać, uruchomi się on automatycznie, czy muszę na nim zawsze wciskać przycisk zasilania.

To dla mnie istotna informacja, od której uzależniam zakup urządzenia, byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź :)

 

Dodatkowe pytanie - czy raz sparowane urządzenie Mozos pamięta długo (czy to w trybie nadawczym TX, czy odbiorczym RX), czy trzeba po każdym wyłączeniu parować go od nowa?

Natknąłem się na informację, że w trybie TX wyłączenie zasilania oznacza konieczność parowania np. słuchawek BT od zera 😕


Pozdrawiam!

Edytowane przez WojtekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WojtekJ napisał:

Dodatkowe pytanie - czy raz sparowane urządzenie Mozos pamięta długo (czy to w trybie nadawczym TX, czy odbiorczym RX), czy trzeba po każdym wyłączeniu parować go od nowa?

Natknąłem się na informację, że w trybie TX wyłączenie zasilania oznacza konieczność parowania np. słuchawek BT od zera 😕

Mam 2 mozosy sparowane tx do rx i się pamiętają. Czy włączają z zasilaniem? to mogę sprawdzić jutro bo stara niedźwiedź mocno śpi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WojtekJ napisał:

Troszkę odkopię temat, ale mam pytanie do tych z Was, którzy posiadają Mozos MBL-HD.

 

Sporo osób kupuje taki sprzęt by podłączyć go na stałe w samochodzie, przy zasilaniu podpiętym do niego ciągle (jest wpięty w instalację lub podłączony do gniazda zapalniczki).
W wielu samochodach zasilanie pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Czy Mozos uruchamia się sam gdy otrzyma zasilanie (można ustawić w nim taką opcję?), czy nie jest ona dostępna i każdorazowo trzeba uruchamiać go ręcznie, przyciskiem?
Powyższy scenariusz to tylko przykład, sam chcę podłączyć MBL-HD kablem USB do wieży - nie wiem jednak czy gdy uruchomię wieżę z pilota i port USB zacznie Mozosa zasilać, uruchomi się on automatycznie, czy muszę na nim zawsze wciskać przycisk zasilania.

To dla mnie istotna informacja, od której uzależniam zakup urządzenia, byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź :)

 

Dodatkowe pytanie - czy raz sparowane urządzenie Mozos pamięta długo (czy to w trybie nadawczym TX, czy odbiorczym RX), czy trzeba po każdym wyłączeniu parować go od nowa?

Natknąłem się na informację, że w trybie TX wyłączenie zasilania oznacza konieczność parowania np. słuchawek BT od zera 😕


Pozdrawiam!

 

Ja mam mozosa na stałe podłączonego po optyku do telewizora i sam się nie włącza, zasilany jest z portu usb w tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności