Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cokolwiek do 5k co fajnie połączy komputer ze słuchawkami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czy szukam dac czy amp czy to i to, czy razem czy osobno, więc chciałbym prosić o radę. Mój budżet to 5000zł.

To co chcę dostać to jak najlepszy dźwięk z moich słuchawek.

Muzyki słucham główni z tidal HiFi, więc zależy mi na tym żeby sprzęt sobie jak najlepiej zgrywał się z tidalem (ogarniał mqa?)

Nie wiem czy wystarczy podłączyć taki dac/amp do komputera bo kablu usb i będzie wszystko super, czy dla jak najlepszej jakości to już docelowy sprzęt powinien odtwarzać sam tidala?

Aktualnie używam słuchawek HD600, ale w niedalekiej przyszłości na pewno dokupię sobie jakieś zamknięte słuchawki (mieszkam z dziewczyną i otwarte słuchawki nie zawsze się sprawdzają).

Aktualnie do tego celu używam Fiio x5 ii . Ogółem kocham to jak grają słuchawki hd 600 i chciałbym wyciągnąć z nich jak najwięcej, ale na pewno będę kupował kolejne słuchawki, raczej droższe od hd 600 i raczej nie chciałbym zbyt szybko zmieniać tego sprzętu. Lubię jak słuchawki grają ciepło (nie lubię jak werbel wbija mi się w uszy), ale najważniejsza jest duża scena i szczegółowość.

Wolałbym nowy sprzęt (lubię gwarancję), ale mogę zmienić zdanie jeżeli jest warto, mogę też trochę zmienić budżet, ale wołałbym nie.

Dziękuję za ewentualną pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam niedawno miałem podobną rozminkę tyle, że w równaniu nie było HD600 :D W każdym razie u mnie padło, a dokładniej to dopiero padnie wybór na Bursona Playmate Vivid. Może i nie ma wypasionego wyglądu jak niektóre combo, nie ma balansu i innych ficzerów, ale za to ma kilka zalet, które dla mnie były dostatecznymi argumentami przemawiającymi za tym, żeby go zgarnąć. Ma naprawdę dużą moc, nie zajmuje wiele miejsca, bezproblemowo współpracuje z PC, a do tego zmianą opków  można w łatwy i szybki sposób zmienić brzmienie. Na ten przykład wymiana dwóch V6 Vivid na 2 V6 Classic i masz wersję Everest. Można się tam pewnie i jeszcze lepiej pobawić, ale samo to już do mnie przemówiło. Fajna opcja, jeżeli nie zamykasz się tylko na HD600. No i zostaje kasa na jakieś ciekawe nauszniki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło można spokojnie podłączyć przez USB, różnic w dźwięku nie ma. Ze swojej strony mogę polecić  tranzystorowy Questyle CMA400i który został podobno zaprojektowany specjalnie pod HD600. Mając to combo na co dzień (i wiedząc jak grają z innymi źródłami tranzystorowymi) bardzo polecam. CMA400i dodaje powietrza do basu (jest więcej niskiego basu), odpowiednio prezentuje górę i tworzy im fajną scenę. Ewentualnie, z HD600 świetnie zgrywa się ADL stratos, buduje porządną scenę z przodu. Jak dla mnie, mało jest lepiej zgrywających się z HD600 wzmaków tranzystowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ktoś sprzedaje Questyle CMA Twelveza 3,8k, ktoś coś może o tym słyszał? Wiecie może też czy którekolwiek sprzęty mają problem ze współpracą z Linuxem? (fiio x5 ii nie wydaje się mieć żadnych problemów). Gdzie mógłbym w sumie odsłuchać jakiś sprzętów, żeby zobaczyć m. in. jak podejdzie mi lampa? We wrocławiu słuchawki zazwyczaj odsłuchiwałem w mp3store, ale nie wiem jak to wygląda z takim większym sprzętem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nixev z odsłuchami sprzętu w jednym miejscu generalnie jest problem, bo salony audio raczej nie dysponują na miejscu jakimś dużym setem sprzętu słuchawkowego, chociaż podzwonić/pomailować i popytać zawsze warto.

Niezłym sposobem na odsłuchy są forumowe meety. We Wrocławiu 1 czerwca odbędzie się właśnie taki meet - lista uczestników teoretycznie jest zamknięta ale ja swoje miejsce właśnie zwolniłem, więc możesz zgłosić udział za mnie:

https://forum.mp3store.pl/topic/159595-projekt-wroc%C5%82awska-mita-2019-czerwiec/page/2/

 

Poza tym prawdopodobnie celujesz w podobną półkę co ja, więc jeżeli masz ochotę możesz poczytać TEN WĄTEK

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności