Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowość od xDuoo - TA-03S - trzy lampki i dac


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Inszy napisał:

Ależ xDuoo ma tempo... Jak jeszcze zaczną dawać na starcie lepsze lampy, to będzie ciężko ich pobić w niskim budżecie.

Sądząc po fotkach dostajemy to samo co ma TA10 i TA20. Czyli lampkę która musi zostać zmieniona na samiutkim starcie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

Przecież taniej wyjdzie kupić w Polsce - Drop nie kręci z wartością przesyłek, więc w tej kwocie masz praktycznie pewność, że dowalą VAT 🙄

 

I jeszcze kilka oczek cła i 17,51 USD wysyłka - ale kto bogatemu zabroni zapłacić więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bigmaras napisał:

 

I jeszcze kilka oczek cła i 17,51 USD wysyłka - ale kto bogatemu zabroni zapłacić więcej ;)

Jak komuś nie pasują niskie ceny u polskiego dystrybutora, to zawsze znajdzie sposób, żeby kupić drożej :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten sprzęcik,  

Za jakiś czas będę robił pewnie upgrade.

Teraz pytanie w co lepiej celować?

xDuoo TA-20 w połączeniu z  xd-05 poprzez AUX  czy właśnie ten TA-03S z Dac-iem na pokładzie? Jeden i drugi  to wzmacniacze premium - i wybór trudniejszy ;)

 

No i jeszcze jest TA-10...

 

Fajne byłoby jakieś zestawienie porównawcze tych trzech sprzętów. Plusy i minusy tych trzech wysokich modeli.

 

Moje słuchawki to: Beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się: xDuoo - TA-03S czy używany Feliks Audio ECHO ?

Ewentualnie inne propozycje do +/- 1200 PLN ?

 

Słuchawki to Grado SR 60e, BD DT770 Pro 80 Ohm oraz DT990 Pro 250 Ohm.

Lubię muzykalne granie z większą ilością basu.

Jazz, blues & rock :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

niech mnie ktoś oswieci

kupiłęm xDuoo TA 03s

laptop z Elementary OS (Ubuntu)

duzo plików FLAC iDSD

jak to odtwarzac z najwyzszą jakoscią

jaki program potrzebuje

Jak przekonwertowac FLAC do DSD

pozdrawiam

włąśnie kupiłęm  TA 03s
mam pytanie co powinienem zainstalowac w laptopie aby słuchac muzyki z najwyzszą jakoscią poprzez DAC mam duzo plikow FLAC powinienem je jekos przekonwertowac do PCM lub DSD?
Mam w lapku system Ubuntu jki program powinienem zainstalować najlepiej darmowy i jak się odtwaza muzekę poprzez USB
to mój pierwszy DAC i lampiak proszę o wyrozumiałosc
pozdrawiam

On 5/24/2019 at 8:32 PM, pali112 said:

Fajnie wygląda ten sprzęcik,  

Za jakiś czas będę robił pewnie upgrade.

Teraz pytanie w co lepiej celować?

xDuoo TA-20 w połączeniu z  xd-05 poprzez AUX  czy właśnie ten TA-03S z Dac-iem na pokładzie? Jeden i drugi  to wzmacniacze premium - i wybór trudniejszy ;)

 

No i jeszcze jest TA-10...

 

Fajne byłoby jakieś zestawienie porównawcze tych trzech sprzętów. Plusy i minusy tych trzech wysokich modeli.

 

Moje słuchawki to: Beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm

 

 

włąśnie kupiłęm od Pana TA 03
mam pytanie co powinienem zainstalowac w laptopie aby słuchac muzyki z najwyzszą jakoscią poprzez DAC mam duzo plikóœ FLAC powinienem je jekos przekonwertowac do PCM lub DSD?
Mam w lapku system Ubuntu jki program powinienem zainstalować najlepiej darmowy i jak się odtwaza muzekę poprzez USB
to mój pierwszy DAC i lampiak proszę o wyrozumiałosc
pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, YogiYogiYogi napisał:

mam duzo plikóœ FLAC powinienem je jekos przekonwertowac do PCM lub DSD?
 

Flac, to praktycznie to samo co PCM, tylko w mniejszym rozmiarze. Natomiast nie konwertuje się tego do DSD, tak jak plików mp3 nie konwertuje się do flac czy jpg do obrazów Matejki. Konwersję robi się tylko w dół, albo pomiędzy formatami bezstratnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 13:32, marek_m napisał:

Zastanawiam się: xDuoo - TA-03S czy używany Feliks Audio ECHO ?

Ewentualnie inne propozycje do +/- 1200 PLN ?

 

Słuchawki to Grado SR 60e, BD DT770 Pro 80 Ohm oraz DT990 Pro 250 Ohm.

Lubię muzykalne granie z większą ilością basu.

Jazz, blues & rock :) 

 

Ktoś, coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.02.2020 o 21:30, Karmazynowy napisał:

Odkopie bo trochę minęło... słuchał ktoś?

 

Ja słuchałem :)

 

Super sprzęt za tą kasę. Pierwszy raz w audio spotkałem się z takimi zmianami w trakcie wygrzewania, więc trzeba mieć na uwadze że brzmienie ulegnie konkretnym modyfikacjom w czasie i te 100h lampy muszą pograć.

 

Jest lampowo, przyjemnie, ale też przyzwoicie technicznie. Na początku bas przytłaczał i brakowało klarowności, ale z czasem obie kwestie wyraźnie się poprawiły.

Nie lubię zastosowanej tu kości DAC i początkowo też mi tu nie grała ale po dłuższym wygrzewaniu, sekcja wzmacniająca skorygowała to co mi się w tym DACu zazwyczaj nie podoba.

 

Słuchałem tylko na lampach z zestawu, więc może być na pewno lepiej - chociaż z tego co czytałem głównie lampy 12AU7 (przedwzmacniacz) robią różnice, a wymiana lamp  6C19 wnosi już niewiele (dobrze, bo te ciężko chyba dostać).

 

Jak ktoś potrzebuje sprzęt biurkowy, to szczerze polecam.

Zaskoczyła mnie moc - na wyjściu musi być jakieś wykrywanie impedancji, bo na dokach mogłem rozkręcić go maksymalnie i choć było bardzo głośno, to jednak bez jakiejś przesady.

 

Ogólnie - przyjemne, lampowe granie; dociążone, bardzo duże źródła pozorne, przestrzennie przyzwoicie, choć może bez jakiejś super precyzji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, awayeah napisał:

Jest lampowo, przyjemnie, ale też przyzwoicie technicznie. Na początku bas przytłaczał i brakowało klarowności, ale z czasem obie kwestie wyraźnie się poprawiły.

Nie lubię zastosowanej tu kości DAC i początkowo też mi tu nie grała ale po dłuższym wygrzewaniu, sekcja wzmacniająca skorygowała to co mi się w tym DACu zazwyczaj nie podoba.

 

A co Ci się nie podoba z reguły w DACach na tej kości?

DX160 ją ma i gra jak dla mnie bardzo dobrze. Takie połączenie przyzwoitej muzykalności z detalem i świetną sceną.

 

Jeśli ten 03s gra podobnie ale bardziej muzykalnie, lampowo to byłoby dobrze. A podłączałeś jakieś badziej wymagające nauszniki?

 

@bigmaras czy masz jakąś testówkę/po recenzji, którą możnaby wypożyczyć? 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

A co Ci się nie podoba z reguły w DACach na tej kości?

DX160 ją ma i gra jak dla mnie bardzo dobrze. Takie połączenie przyzwoitej muzykalności z detalem i świetną sceną.

 

Jeśli ten 03s gra podobnie ale bardziej muzykalnie, lampowo to byłoby dobrze. A podłączałeś jakieś badziej wymagające nauszniki?

 

@bigmaras czy masz jakąś testówkę/po recenzji, którą możnaby wypożyczyć? 

 

DX160 nie miałem.

Dla mnie to takie mało dociążone, ziarniste, lekkie granie. Nie podoba mi się po prostu. Lubię duże źródła pozorne, dociążony, "mokry" (nie lubię tego określenia, ale dobrze oddaje to co mam na myśli) dźwięk. CS4398 często grał mi sucho, analogowo, ale w negatywnym dla mnie znaczeniu.

Nie mam specjalnie nic do zarzucenia technicznie, ale nie wpisuje się w moje preferencje.

 

Tak czy inaczej Ta-03s po mocnym wygrzaniu fajnie gra z tym DACiem. Królem detalu i rozdzielczości nie będzie, przynajmniej na stockowych lampach, ale nie jest źle pod tym względem.

Po testach Shanlinga M6, AK4497 zrobił się moim faworytem (pewnie 4499 też) - czuć ten skok detalu i rozdzielczości jakiego wcześniej nie doświadczyłem w sprzęcie mobilnym. ES9038 Pro nie słuchałem jeszcze, ale dla mnie większość Sabre gra podobnie a różnic jakościowych specjalnie nie ma (przynajmniej w przenośnych sprzętach).

 

Wracając do xDuoo - nie podłączałem żadnych wymagających słuchawek. Nie ma za dużo mocy, raczej nie w taki segment go kierują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli TA-30s jest przynajmniej tak dobry jak wersja bez - którą posiadam - to polecam. Muzykalny klocek i tylko jedna lampa, aby zmienić brzmienie i uzyskać inne czary. Zawsze broniłem się przed lampą. A teraz tak sobie myślę, że za rzadko poleca się lampy takie jak ta, gdy chodzi o klocki w cenie tego xduoo 🙃.

 

W dniu 19.05.2019 o 20:37, BitWolf napisał:

Sądząc po fotkach dostajemy to samo co ma TA10 i TA20. Czyli lampkę która musi zostać zmieniona na samiutkim starcie 😂

Jest to pewnie Shuguang za 40 zł na Ali. Nie wiem jak w TA-10/20, ale w TA-30 ta podstawowa lampa jest według mnie spoko. Oczywiście tylko wtedy, gdy słuchawki się zgrają. Takie dt150 to i na jaśniejszych lampach grają w stylu, jeśli trzeba ujdzie w tłoku, a na oryginalnej słabo i mulą srogo.

 

 

Co nieco o lampach:

https://audiofool.reviews/tube-rolling-the-xduoo-ta-03s/

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności