Skocz do zawartości

Fanklub Lypertek


strong6

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2019 o 18:29, kubas246 napisał:

@Methuselah jakieś choćby wstępne opinie? Widzę że słuchawki już dostępne i nie wiem czy warto czy nie :D

Również chętnie bym usłyszał jakąś rzetelną opinię. Recenzję ze strony internetowej podaną wcześniej czytałem i niestety nie wystarczy mi ona do podjęcia decyzji.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 18:29, kubas246 napisał:

@Methuselah jakieś choćby wstępne opinie? Widzę że słuchawki już dostępne i nie wiem czy warto czy nie :D

 

16 godzin temu, Kuba71 napisał:

Również chętnie bym usłyszał jakąś rzetelną opinię. Recenzję ze strony internetowej podaną wcześniej czytałem i niestety nie wystarczy mi ona do podjęcia decyzji.😁

 

Dźwięk na plus. W znanym stylu Oriveti/Lyperteka. Dobrze wyważone z naciskiem na prezentację wokali. Bas zaakcentowany nieco w niższej części, całkiem szybki i precyzyjny. Nie ma go bardzo dużo i trzyma się raczej z tyłu. Nie wchodzi na średnicę. Środek dość neutralny z przybliżonym wokalami i wyższą średnicą, ale barwa pozostaje całkiem naturalna. Separacja i szczegółowość są niezłe. Góra łagodna i również trzyma nieco z tyłu. Rozciągnięcie bez szału, ale nie jest zgaszona. Scena nie jest ani wielka, ani mała. Nieco bardziej intymne granie, ale szerokość jest przyzwoita. Spodziewałem się basowego grania, a jest dobrze zbalansowane i dojrzałe strojenie. TEVI nieźle współpracują ze SpinFitami CP-360. Nieco dopełniają brzmienie i są jeszcze wygodniejsze niż standardowo dodawane nakładki.

 

IMHO warto zainteresować się Lypertek TEVI. Producent nie kłamał w kwestii dobrego czasu pracy na baterii. Spokojnie 6 godz. można z nich wycisnąć (pojedyncze ładowanie). Parowanie łatwe, działają bez problemów, obsługa prosta i intuicyjna. Sporym plusem jest obsługa kodeka aptX. Kto wie, może najlepsze TWS do 400 zł?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubas246 napisał:

Czy po założeniu piankowych tipsów słuchawki dalej pasują do case? Jakie polecacie do nich pianki? Od razu bym zamówił z piankami.

 

INAIRS AIR1 lub Crystal Tips wypadają dobrze, ewentualnie Dekoni Bulletz, gdy dźwięk ma być mocniej dociążony. Wszystkie mieszczą się bez problemu w etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś Tevi i nie wiem czy mam wadliwą sztukę czy po prostu zasięg działania tych słuchawek to jakiś nieśmieszny żart. Słuchawki przerywają gdy telefon włożę do kieszeni albo gdy odejdę od niego na kilka metrów. Nie mam takich problemów ani z głośnikami Edifier ani słuchawkami Edifier, więc wykluczam problem z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubas246 napisał:

Dostałem dziś Tevi i nie wiem czy mam wadliwą sztukę czy po prostu zasięg działania tych słuchawek to jakiś nieśmieszny żart. Słuchawki przerywają gdy telefon włożę do kieszeni albo gdy odejdę od niego na kilka metrów. Nie mam takich problemów ani z głośnikami Edifier ani słuchawkami Edifier, więc wykluczam problem z telefonem.

No to mnie zmartwiles bo już miałem kliknąć kup 😕

ktos jeszcze posiada i ma problemy z zasięgiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają BT 5.0, sam też sprawdzałem zasięg i było bardzo dobrze. Bez problemu przez grubą ścianę, a nawet dwie. Jutro na meecie będę je miał, więc tez jeszcze potestuję, ale @Methuselah je męczy od dłuższego czasu nie nie zgłaszał uwag z tym związanych.

 

Sprawdziłbym mimo wszystko na innym telefonie, może kwestia jakiegoś parowania / kodeków w tym konkretnym przypadku powoduje problem? Co to za telefon?

Edytowane przez Mayster
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zasmiecone "elektronicznie" środowisko. Miałem kilka razy taki przypadek w pociągu, gdy pół pociągu młodzieży z zagranicy jechało i wszyscy mieli powlaczane WiFi, BT. Sprzęt który u mnie w domu utrzymuje zasięg 6-7 m (stare budownictwo, grube ściany z potężnymi rurami itp) w tym pociągu gubił zasięg po ok 1 m. Sprawdź co masz na BT i WiFi w zasięgu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestuje jeszcze, na razie na Xiamoi Note 7 (BT5.0, zarówno aptx i sbc) oraz Huawei P8 (BT4.1, sbc) zasięg jest fatalny. W poniedziałek sprawdzę na S9 żeby wykluczyć winę telefonu. Tylko tak jak mówię, głośniki Edifier R1700BT i słuchawki Edifier W860NB takich problemów nie mają 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestowałem trochę z Samsungiem i niestety to samo. Może nie traci połączenia aż tak bardzo, ale wracając z pracy kilka razy rwało dźwięk gdy miałem tel w kieszeni. Różnica pewnie wynika z różnicy w częstotliwości próbkowania, z jakiegoś nieznanego mi powodu z Samsungiem działaj w 44.1kHz a z Note w 48.0kHz. Więc może dlatego Xiaomi rwie bardziej + Samsung jest kilka razy droższy więc ma prawo mieć lepiej działający BT. Przy czym Samsung nie pozwala zmienić na wyższa a Note na niższą częstotliwość :D

Stawiam na wadliwą sztukę, innego wytłumaczenia po prostu nie widzę.

Edytowane przez kubas246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Lypertek Tevi.

I pierwsze wrażenia dźwiękowe są bardzo pozytywne :)

Bałem się, że będzie za dużo basu albo że będą szumieć a jest naprawdę ok (choć lekki szum jest)

Wada- trochę duże

i hmm u mnie korzystają z Codeca AAC mimo iż telefon obsługuje Aptx.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, donpedro1979 napisał:

i hmm u mnie korzystają z Codeca AAC mimo iż telefon obsługuje Aptx.

Jakieś pomysły?

W telefonie w opcjach programisty ustaw taki kodek i bitrate jaki mają słuchawki, a następnie w opcji BT ustaw jakość dźwięku a nie jakość połączenia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie w opcjach programisty ustaw taki kodek i bitrate jaki mają słuchawki, a następnie w opcji BT ustaw jakość dźwięku a nie jakość połączenia
Spróbuję jeszcze z tym birate.
Właśnie w opcji BT nie mogę zmienić jakości dźwięku, czysty Android 9.

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w każdym androidzie 

 

Capture+_2019-09-12-20-53-34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kubas246 napisał:

@donpedro1979

Udało Ci się zmienić ustawienia w opcjach programisty? Jestem ciekaw bo moja para cały czas nadpisywała ustawienia które wprowadzałem.

NIe, cały czas mam AAC.

A jak wejdę w ustawienia jak pisał @Jaro54 to mam tylko dźwięk HD -AAC i mogę to włączyć/wyłączyć a nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, donpedro1979 napisał:

NIe, cały czas mam AAC.

A jak wejdę w ustawienia jak pisał @Jaro54 to mam tylko dźwięk HD -AAC i mogę to włączyć/wyłączyć a nic poza tym

@donpedro1979 kliknij w zębatkę i zaraz pod nazwą urządzenia audio będziesz miał wybór albo stabillne połaczenie czyli SBC lub AAC albo najlepsza jakość dźwięku i wtedy najwyższy w obu urządzeniach kodek się włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22987]donpedro1979[/mention] kliknij w zębatkę i zaraz pod nazwą urządzenia audio będziesz miał wybór albo stabillne połaczenie czyli SBC lub AAC albo najlepsza jakość dźwięku i wtedy najwyższy w obu urządzeniach kodek się włączy
Dokładnie tak miałem w LG G6. Po wejściu w ustawienia mogłem wybrać, tak jak piszesz, stabilne połączenie, lub najlepszą jakoś dźwięku.
Teraz Mam Motorola OneVision i tam tego nie ma a to teoretycznie czysty Android 9

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności