Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Lypertek


strong6

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś jestem użytkownikiem słuchawek Lypertek Bevi. Słuchawki chińskie. Można je jednak bez problemu kupić u nas w Audeosie.
-klik-
Cena jest niższa niż w Chinach, nie trzeba czekać na dostawę. No i jest gwarancja. Wrażeniami z odsłuchów podzielę się później.
Na początek dodaję fotkę zestawu jeszcze nie otwartego:

IMG_20190517_113825.jpg

Lypertek to marka specjalizująca się w tworzeniu przystępnych cenowo słuchawek należąca do firmy Oriveti, która zdobyła już uznanie na rynku audio droższymi modelami. Produkty sygnowane logotypem Lyperteka również opracowywane są więc przez zespół inżynierów, którego członkowie pracowali wcześniej dla takich gigantów jak Beyerdynamic, Klipsch, Etymotic czy Ultimate Ear.

Marka Lypertek ma również tańszy model (Mevi), który też jest w ofercie Audeosa:
-klik-
tu ich recenzja:
https://komorkomania.pl/35771,lypertek-mevi-test
 

Edytowane przez strong6
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, chico99 napisał:

 

Aaa jak  @Methuselaha to też warto poczytać.:D


Gdzie mnie tam do Niego :)  Ale nie powiem ucieszyła mnie Twoja sugestia, że to być może ja piszę takie recenzje :P
O mały włos byłem od tego, żeby przypisać sobie autorstwo :P Ale ta recenzja sygnowana jest nazwiskiem ;)
 

43 minuty temu, donpedro1979 napisał:

I to recka Mevi a nie Bevi ;)

Tak, tamta recka to recka Mevi. Tańszego modelu.
 

Edytowane przez strong6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, strong6 napisał:


Gdzie mnie tam do Niego :)  Ale nie powiem ucieszyła mnie Twoja sugestia, że to być może ja piszę takie recenzje :P
O mały włos byłem od tego, żeby przypisać sobie autorstwo :P Ale ta recenzja sygnowana jest nazwiskiem ;)

 

A cóż to za wyczyn napisać reckę ...

Trza się tylko wcześniej napić. Na trzeźwo to słabo wychodzi.

Ja po 0,7-ce mogę sprawy sądowe prowadzić, co mi tam napisać reckę.:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, donpedro1979 napisał:

Napisz też cos o tych Crystal Tips

Napiszę i o Crystal Tips i o tym drugim zestawie z 3 parami nakładek. Te drugie to ePro Horn-Shaped Tips.
 

7 minut temu, chico99 napisał:

 

A cóż to za wyczyn napisać reckę ...

Trza się tylko wcześniej napić. Na trzeźwo to słabo wychodzi.

Ja po 0,7-ce mogę sprawy sądowe prowadzić, co mi tam napisać reckę.:D

Ale na saxie jak na zdjęciu to po 0,7 miałbyś problem zagrać :P

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Wiesz na jakich przetwornikach?

 

Pojedynczy dynamik. Szczegółów nie mam, ale mogę zapytać.  Dobra, mam szczegóły:

- pojedynczy przetwornik dynamiczny 6 mm

- grafenowa membrana

- obsługują kodek aptX

- czas pracy na ładowaniu do 4 godz.

 

Mam render, który je przedstawia. Mają zostać zaprezentowane w przyszłym tygodniu z tego co zrozumiałem.

lypertek.jpg

BEVI są bardzo interesujące, więc TEVI też mogą być fajną, ale jednak wyraźnie droższą opcją.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Od tego zacznę. Banan na twarzy od pierwszych chwil słuchania. Bo to armatura i nie trzeba wygrzewać!
Aż mi głupio tak chwalić te maleństwa ledwo co włożone w uszy,  pierwsze chwile spędzone z nimi i same zachwyty.

;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pięć minut miałem w uszach i też zaskoczenie bardzo pozytywne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja też :) Wstępnie mogę powiedzieć, że zgadzam się z Wami :D U mnie akurat zaskoczenia nie było, spodziewałem się, że mi się spodobają. Nie wiem po co inni Chińczycy tworzą swoje 7-mio armaturowe dziwolągi, skoro pojedynczą armaturę można tak fajnie zestroić. Pełniej wypowiem się później, bo na razie mogłem je podłączyć do służbowego telefonu, który szałowo nie gra. Ale i tu widać, że grają przyzwoicie i nie przypominają typowego taniego chińczyka, soprany nie gryzą, a bas po odpowiedniej aplikacji jest dla mnie wystarczający. Gdybym się miał przyczepić to subbasu nie ma za wiele, ale zobaczę jeszcze z innym źródłem.

1 godzinę temu, donpedro1979 napisał:

Napisz też cos o tych Crystal Tips

Crystali używam od jakiegoś czasu i dla mnie to najlepsze pianki, choć Inairs też nie są złe. Dobrze izolują, nie zaciemniają dźwięku i nie dławią wysokich jak Comply na przykład.

Edytowane przez tommir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Sam pięć minut miałem w uszach i też zaskoczenie bardzo pozytywne. 

 

54 minuty temu, tommir napisał:

Mam i ja też :) Wstępnie mogę powiedzieć, że zgadzam się z Wami :D U mnie akurat zaskoczenia nie było, spodziewałem się, że mi się spodobają. Nie wiem po co inni Chińczycy tworzą swoje 7-mio armaturowe dziwolągi, skoro pojedynczą armaturę można tak fajnie zestroić. Pełniej wypowiem się później, bo na razie mogłem je podłączyć do służbowego telefonu, który szałowo nie gra. Ale i tu widać, że grają przyzwoicie i nie przypominają typowego taniego chińczyka, soprany nie gryzą, a bas po odpowiedniej aplikacji jest dla mnie wystarczający. Gdybym się miał przyczepić to subbasu nie ma za wiele, ale zobaczę jeszcze z innym źródłem.

Crystali używam od jakiegoś czasu i dla mnie to najlepsze pianki, choć Inairs też nie są złe. Dobrze izolują, nie zaciemniają dźwięku i nie dławią wysokich jak Comply na przykład.


Zgadzam się z Wami.

Po otwarciu kartonika w środku jest gustowne etui z sygnaturą Lypertek'a. W etui słuchawki są z założonymi już tipsami, osobno jest woreczek z 3-ma parami tipsów i klips do ubrania (jest jeszcze taki plastikowy patyczek, chyba do czyszczenia słuchawek).
Słuchawki, ich kopułki są malutkie. A przede wszystkim tulejki (w porównaniu do stada chińskich dokanałówek, które posiadam) są naprawdę maleńkie. Idealnie mieszczą się w kanałach usznych. Można w nich leżeć/spać. Nosi się je kabelkiem w dół. Kabelek jest umocowany na stałe, z mikrofonem i z pełnym pilotem. Idealne do fona. Więcej o ich konstrukcji nie piszę, bo zabiorę robotę @Methuselah  - obiecał napisać recenzję ;)

Słucham teraz na nich Shaggy - Wah Gwaan! To najnowsza płyta tego artysty. Tam dużo dzieje się na basie (a Lypertek Bevi to armatura i ciekawy byłem jak sobie poradzą) i dużo na wokalach (kilku wokalistów tam się produkuje). Instrumentarium na tej płycie też jest bogate.
To co od razu słychać --- te słuchawki stroił fachowiec. Te wszystkie skomplikowane układy wieloprzetwornikowe są niepotrzebne. Strojenie Lypertek Bevi jest świetne.
Naturalne brzmienie, bez faworyzowania któregoś z pasm. I przede wszystkim transparentność przekazu. Duża scena, przewiewność i detale. Super.
Bas jest zwarty, szybki, dobrze teksturowany. I jest subbas. Wokale są naturalne, a średnie pasmo jest tym, które chyba mi się najbardziej podoba. Góra jest dobrze rozciągnięta, błyszczy, jest na bogato. Ale bez nadmiernych wyostrzeń. Te słuchawki nie męczą przekazem, a szczegółowość jest znacznie powyżej tego ile kosztują.
Na tą chwilę mam ponad 70 modeli słuchawek do 50$ i trudno by mi znaleźć godnego rywala dla tych Bevi. Jak dla mnie hit. Hicior do 200 zł i tyle.

ps. Słuchałem na fabrycznych tipsach. Jak się sprawują Crystal Tips i ePro Horn-Shaped Tips, czy coś zmieniają, też skrobnę.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

Dostałem Lypetki razem z EE Bravado, więc wiadomo od których zacząłem.:D

Ale tak zachwalacie ... chyba mogłem zacząć odsłuchy od bevi.;)


Ja mam dziś pojedynczy, a Ty podwójny dzień dziecka - EE Bravado :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności