Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Chęć wymiany słuchawek na ... Wybór z używanych do 200zł


Airborne82

Pytanie

Chęć wymiany słuchawek na ... Wybór z używanych do 200zł
 
Naszła mnie chęć kupna wreszcie konkret słuchawek ( nigdy nie miałem dobrych słuchawek, a napewno nic lepszego niż moje SL HD681 )
To tak sobie myślę czy wyłożyć troszku grosza na coś z używek.
W oko wpadły mi używane HyperX Cloud Revolver.
 
1. Zastosowanie - Uniwersalne zastosowanie, muzyka ( rock, metal ), filmy, gry ( gry single ).
2. Karta " napędzająca " - FX-Audio DAC-X6
3. Fundusze - 200 zł, no max 220 zł.
4. Wymagania - Dobra jakość wykonania, lepsza jakość odsłuchu od dotychczasowych SL HD 681.
5. Inne - Mam możliwość kupna albo używanych, albo uwaga z www.euro.com.pl nowych ( np Revolver za 369 zł w ratach gdzie pierwsza wpłata dopiero we wrześniu - dałbym rade )
6. Zapytania - Czy w tych funduszach znajde inne równio dobre słuchawki z nowych lub używanych produktów? Które równie dobrze spiszą się i w filmach i muzyce i grach.

Timecage co Cię tak śmieszy w temacie? Może pośmiejemy się razem co?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wszystko gra lepiej od tej zylety hd681.

jesli ma byc z mikrofonem to wejdz na olx i kup hyperx cloud bez znaczenia czy jedynka czy dwojka chodza nawet po 100-120pln to bedzie najlepszy upgrajde.

 

za resztę możesz browar postawić.

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, kuman napisał:

wszystko gra lepiej od tej zylety hd681.

jesli ma byc z mikrofonem to wejdz na olx i kup hyperx cloud bez znaczenia czy jedynka czy dwojka chodza nawet po 100-120pln to bedzie najlepszy upgrajde.

 

za resztę możesz browar postawić.

 

Mikro jest u mnie zbędne, nawet pewnie nie będzie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, kuman napisał:

To po co pisales o rewolver? 

 

 

A czemu by nie? Są aż tak złe?

Zwłaszcza że można wyrwać tanio używki.

No i do gier się nadają z tego co czytałem, a do muzyki i filmów nie gorzej.

Godzinę temu, adamos80 napisał:

Możesz jeszcze ISK HD9999 i HF2010 dorzucić do listy, chociaż wcześniej wymienione pozycje będą równie dobre albo i lepsze.

ISK HD9999   jak najbardziej rozważam.

Dobrze ze wspomniałeś o liście.

Bo właśnie na podstawie listy będę robił zakup, czyli to co w danym momencie będzie w zasięgu funduszy ( jeśli chodzi o używki, lub ew nówki jak te ISK )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozważam też ISK HD9999, AKG 240 Studio i ... AKG M220 Pro ( ale jako używane )

Tylko martwię się że AKG będą trudniejsze do napędzenia.

Mam FX Audio DAC X6... i jeden problem, potrzebuję żeby słuchawki tez głośno grały a to z powodu tego że mam pogorszony słuch ( w tym po operacji która byłą 2 lata temu ) i słyszę ciszej ( w sensie słabiej ) o jakieś 40-50% od normalnego zdrowego człowieka.

HD 681 przy DACu mam na 50% ustawiony potencjometr.

Czy przy AKG będzie trudniej z głośnością?

6 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Tu masz dobrą ofertę
Przeczytaj cały opis

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-hybrydowe-iem-macaw-gt600s-8074986337?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Nie dziękuję, całkiem nie mój typ słuchawek.

Mogą byc niewygodne i po dłuższym używaniu po kilka godzin niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Airborne82 w kontekście pm napiszę Ci tylko, że w tej kasie brałbym Bosshifi B8, których nie słyszałem :) 

https://pl.aliexpress.com/item/Original-BossHifi-B8-HiFi-Wooden-Metal-Headphone-Black-Mahogany-Headset-Earphone-with-Beryllium-Alloy-Driver-and/32789226439.html

Akt M220 też dobre, ale mi nie przypadły do gustu. Szkoła grania AKG mi nie leży. Chociaż akurat te na oryginalnych padach są dość uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem HD681 i K240S. AKG są ładniej wykonane, ale Superlux solidniej. Dźwiękowo to jest wymiana takiego sobie na takie sobie tylko trochę inne. Porządnych słuchawek za 200 zł raczej nie kupisz, bo tyle kosztują porządne pady do słuchawek ;) Za 200 zł to będzie zbliżony poziom do Superlux, co najwyżej nieco inne granie.

 

Biorąc pod uwagę, że normalny człowiek (na tym forum po prostu jest mało normalnych) kupuje słuchawki raz na 10-20 lat i dobre słuchawki spokojnie na tyle powinny starczyć, to rozważyłbym dozbierać i kupić coś porządniejszego z półki DT990Pro, DT880, K701, HD600, HD650, HE-400i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Airborne82 napisał:

Dozbieranie odpada. Nigdy nie wydam pól tysiaka na słuchawki bo mam inne pilniejsze wydatki.

Więc proszę o zrozumienie.

 

Ja rozumiem, ale jest to pytanie w stylu "chcę kupić dobrego laptopa, co polecacie za 900 zł" ;) Jak są ważniejsze wydatki, to może lepiej zostać z tym, co się ma? :) A jeśli już koniecznie chcesz jakieś nowe słuchawki, to najpierw  napisz, co chcesz zmienić w dźwięku, co Ci się podoba, co się nie podoba w obecnych. Bo tak udzielani Ci odpowiedzi, to jest wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ci polecę Bosshifi B8. Za ok 60$ z aliexpress dostaniesz. Łatwe w napedzeniu, bardzo dobre wykonanie i dobry dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheiser HD555 (tylko należy obchodzić się z nimi dość ostrożnie) albo HD530 II.

Te drugie, to chyba jedyne słuchawki, o których co jakiś czas myślę, żeby znów je sobie kupić, choć w sumie nie wiem po co. Ceny wahają się od 60 do 500 złotych, zależy od szczęścia i ich stanu. Bardzo wygodne i grające przyjemnie ocieplonym dźwiękiem, który nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok 14 dni przez ASS i bez cła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No więc tak... Właśnie wróciłem z MP3 Store, miałem na miejscu odsłuch wraz z moim DACiem. I bardziej podpasowały mi brzmieniowo ... ISK HD9999. Sprawdzałem tam te ISKi, AKG K240S, Takstar PRO 82, Audio-Technica ATH-M30X ( tych nawet nie rozważałem, ale sprzedawca podsunął mi jeszcze te bym te sprawdził bo może mi podpasują też ) ... Wytłumaczyłem do czego mi potrzebne, troszku zająłem mu czasu, ale wybór dokonany. Dlaczego ISKi? Różnice w brzmieniu między nimi a Takstarami oraz w basie są minimalne, w AKG zaś mniej basu. ISKi były najwygodniejsze, za to Takstar i Audio-Technica najmniej wygodne jak dla mnie, mam spore uszy i było w nich czuć naciska na ucho ( minimalny ale jednak ) gdzie w ISKach mam całe ucho swobodnie bez nacisku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności