Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

marco-polo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zapytanie czy można założyć wątek tematyczny wzmacniacze z chin? Czy są jakkolwiek opłacalne? Niektóre marki zapewne są dobre. Niektóre to tylko atrapy. Czy można założyć lub istnieje tutaj taki dział? Próbowałem znaleść wzmacniacze z chin słuchawkowe i do płyt winilowych i wyskoczyło tylko o słuchawkach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również skorzystałbym z tego wątku, tylko że ja szukam rozwiązania pod DIY. Miałby to być moduł do zabudowania do innego urządzenia. Dość mocno zastanawiam się nad jakąś implementacją TPA6120 ze względu na to, że ma to być małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pożyteczny wątek, oczywiście jak zwykle wspomnę o słuchawkowcu SMSL sAp-II Pro - z TPA6120A2 i OPA2604, mój życiowy best buy z kategorii sprzętu audio, wybitna relacja jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeglądam często wzmacniacze od 3 miesięcy little bear jakąś mam sentencję chyba do tej marki. S.m.s.l , xindak, topping , yaqin, często widziałem nobsound ale widziałem że to w większości dekoracja.

ten to tylko jeden egzemplarz i wycofany z produkcji. Niedrogi

doukaudio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chiński moduł DAC? Parę razy obiło mi się o uszy, że bardzo dobra płytka, zostawię to tutaj ;) 

 

https://www.khadas.com/tone

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wesiontek-khadas-tone-board-dac.4823/

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, requal napisał:

A może chiński moduł DAC? Parę razy obiło mi się o uszy, że bardzo dobra płytka, zostawię to tutaj

 

A nie lepiej zrobić wątek "DAC z Chin"?

Porządek będzie i łatwiejsze będą poszukiwania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, azael napisał:

 

A nie lepiej zrobić wątek "DAC z Chin"?

Porządek będzie i łatwiejsze będą poszukiwania.

A nie można by połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 09:49, requal napisał:

A nie można by połączyć?

Pewnie że można zmienić temat na lepszy ale to chyba już decyzja admina.

 

Znalazłem stronę z wieloma markami wzmacniaczy, może kogoś zaciekawi. https://hifi-exquis.com/ z tego co zrozumiałem oferują opcję zaniżonej ceny abyś nie płacił podatku od towaru.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
31 minut temu, marco-polo napisał:

 

Niestety ale muszę Cię zmartwić. To przykład jak jesteś podatny na manipulacje i przykład jak łatwo sterować tłumem czytelników w dowolnym kierunku.

 

W woli wyjaśnienia - zdjęcie pochodzi z przed kilkunastu lat 2005-2007r i jest to fake. Niestety na wielu forach podobnie jak i teraz u nas zdjęcie jest powielane i mimo, że upływają kolejne lata zdarzają się komenty typu "ostatnio ktoś zamówił i dostał coś takiego". Chinole podrabiają wiele rzeczy, być może i kondziory, ale akurat to zdjęcie było już dementowane wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bigmaras napisał:

 

Niestety ale muszę Cię zmartwić. To przykład jak jesteś podatny na manipulacje i przykład jak łatwo sterować tłumem czytelników w dowolnym kierunku.

 

W woli wyjaśnienia - zdjęcie pochodzi z przed kilkunastu lat 2005-2007r i jest to fake. Niestety na wielu forach podobnie jak i teraz u nas zdjęcie jest powielane i mimo, że upływają kolejne lata zdarzają się komenty typu "ostatnio ktoś zamówił i dostał coś takiego". Chinole podrabiają wiele rzeczy, być może i kondziory, ale akurat to zdjęcie było już dementowane wiele razy.

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na YT jak jest rozbierany taki wzmacniacz ze sklepu nobsound. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na YT jak jest rozbierany taki wzmacniacz ze sklepu nobsound. 

 

 

No ale co to wnosi do dyskusji związanej z wrzuceniem fake zdjęcia z przed kilkunastu lat?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Ważne że mi wyjaśniłeś że to fake a video wrzuciłem jako potwierdzenie że nie ma tam mowy o fake kondensatorach tylko o budowie wzmacniacza jak to wygląda od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

Nic. Ważne że mi wyjaśniłeś że to fake a video wrzuciłem jako potwierdzenie że nie ma tam mowy o fake kondensatorach tylko o budowie wzmacniacza jak to wygląda od środka.

 

Takich kwiatków z dużą ilością przestrzeni znajdziesz w necie więcej, podobnie jak dysków przenośnych z nakrętką w środku czy aku 18650 wypełnionych piaskiem do połowy. Normalna rzecz, ludzie oszukiwali od początków istnienia cywilizacji i będą dalej oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, Druga wersja Little Bear B4-X z i opamp 1622. Zastanawiam się czy zamiast tej baterii można zastosować transformator o takim samym napięciu. Link tutaj

https://www.aliexpress.com/item/32967386879.html

nie wiem czy ten będzie odpowiedni i nie spali mi elektroniki. Czy ktoś z was próbował lub ma jakieś doświadczenie lub jaki odpowiedni transformator zastosować? Wiem że bywają transformatory także w obudowie.

IMG_20190806_173133.jpg

IMG_20190806_173753.jpg

IMG_20190806_174540.jpg

IMG_20190806_174551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie transformator, tylko zasilacz stabilizowany 12V o wydajności prądowej na te chwilę nieznanej. Dobrze odfiltrowany.

Sądzę, ze się nie zmieści zamiast tego ogniwa.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marco-polo napisał:

Witam, Druga wersja Little Bear B4-X z i opamp 1622. Zastanawiam się czy zamiast tej baterii można zastosować transformator o takim samym napięciu. Link tutaj

https://www.aliexpress.com/item/32967386879.html

nie wiem czy ten będzie odpowiedni i nie spali mi elektroniki. Czy ktoś z was próbował lub ma jakieś doświadczenie lub jaki odpowiedni transformator zastosować? Wiem że bywają transformatory także w obudowie.

IMG_20190806_173133.jpg

IMG_20190806_173753.jpg

IMG_20190806_174540.jpg

IMG_20190806_174551.jpg

I jak się sprawdzają opa1622. Calkiem niezłe, nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem je z burson który mam w wersji Little Bear -B4 muszę przyznać że burson jest inny bas jest bardziej uwidoczniony w opa1622 niż w burson 5vi-D. Wyrazistość w obu przypadkach brzmienia jest wyraźna. Coś jakby się słuchało na świeżym powietrzu kogoś. Dźwięk nie jest zbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowość: E1da, projekt mający na celu wyzyskać wydajność niskim kosztem. 

Ma już oficjalny sklep na Aliexpress

 

E1DA 9038S USB DAC Headphone Amp

PowerDAC V2 E1DA Headphone Amp PEQ DSP BLE DAC

 

 

Link do oficjalnej strony : https://e1dashz.wixsite.com/index

ABOUT E1DA:

Actually, we are the family. It's me, Ivan Khlyupin, Russian engineer lives in China for 12 years, I'm a freelance designer in SMPS/Class D/DSP/Embedded. My older son Tyoma is iOS/Android/etc coder. Similar to you I bought a big planar headphone to get a new sound quality level, however, I didn't find anything good enough to drive that headphone in the price range $100-200. Well, I made what I need by myself, I'm sure you know how easy to order production in China And now we offer the first PowerDAC USB interface on the market, with DSP onboard, which controlled by a smartphone from your pocket. Just abbout $50, simply no redundant greedy brand and distributors between you and us, even that web site is free. Probably your balanced cable has the same cost, huh?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

Nowość: E1da, projekt mający na celu wyzyskać wydajność niskim kosztem. 

Ma już oficjalny sklep na Aliexpress

 

E1DA 9038S USB DAC Headphone Amp

PowerDAC V2 E1DA Headphone Amp PEQ DSP BLE DAC

 

 

Link do oficjalnej strony : https://e1dashz.wixsite.com/index

ABOUT E1DA:

Actually, we are the family. It's me, Ivan Khlyupin, Russian engineer lives in China for 12 years, I'm a freelance designer in SMPS/Class D/DSP/Embedded. My older son Tyoma is iOS/Android/etc coder. Similar to you I bought a big planar headphone to get a new sound quality level, however, I didn't find anything good enough to drive that headphone in the price range $100-200. Well, I made what I need by myself, I'm sure you know how easy to order production in China And now we offer the first PowerDAC USB interface on the market, with DSP onboard, which controlled by a smartphone from your pocket. Just abbout $50, simply no redundant greedy brand and distributors between you and us, even that web site is free. Probably your balanced cable has the same cost, huh?

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-e1da-9038s-bal-portable-dac-amp.8424/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności