Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamiana akg k550 mk3


M4liniaak

Pytanie

Cześć, 

Posiadam obecnie słuchawki akg k550 mk3 podpięte prosto do karty dźwiękowej asus xonar dx. Chciałbym kupić Senhheisery 58x jubilee z jakimś wzmacniaczem, bo karta nie napędzi tych słuchawek. Teraz tylko pytanie czy przesiadka ma sens pod względem różnicy w odsłuchu przy wydaniu tych 1000zl na słuchawki +wzmacniacz. Co do wzmacniacza to zastanawiałem się nad np. SAP II pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

tani wzmacniacz słuchawkowy nic w ich dźwięku nie polepszy, może wręcz pogorszyć

Można przecież poprosić w sklepie żeby sprzedali sapa2 znacznie drożej i po problemie, bo z dźwiękiem, zwłaszcza po modzie, to on nie ma żadnego.

 

K550 nie znam, ale 58x mnie zawiodły, wg mnie lepiej kupić 565/650/600.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 to słuchawki zamknięte i to dobrze izolujące, HD58x to słuchawki otwarte prawie bez izolacji.

Różnica będzie przede wszystkim w sposobie grania (otwarte vs zamknięte), bo jeśli chodzi o tzw SQ, to jakichś dramatycznych różnic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SMSL SAP II Pro powinien bardzo dobrze się zgrać z K550. Sam posiadam AKG K530 + SAP II Pro i jestem bardzo zadowolony.

Edit: zatem zamiast wydawać kasę na słuchawki + wzmacniacz (>1000 zł) kup tylko SAP-II Pro - mniej wydasz, a też będziesz zadowolony.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, M4liniaak napisał:

Czyli ogólnie rzecz biorąc lepiej dokupić wzmacniacz do moich akg i więcej z nich wycisnąć niż kupić słuchawki które mogą się okazać trochę lepsze/inne od akg. Co prawda jak czytałem to hd 58x plasują się w okolicach hd600/650 które są z wyższej półki cenowej 

 

Najlepiej iść do jakiegoś sklepu i porównać kilka modeli słuchawek, bo na razie to jest dyskusja na temat "jak będzie mi smakować potrawa, której nigdy nie jadłem". Czytanie wpisów w necie, oglądanie filmów na Youtube i porównywanie cen nie da Ci pełnego obrazu ;) A nawet może być mylące.

 

Z moich doświadczeń: absolutnie nie zgadzam się z opinią kolegi Bednaara, K550 potrzebują przyzwoitego źródła, natomiast tani wzmacniacz słuchawkowy nic w ich dźwięku nie polepszy, może wręcz pogorszyć.

 

HD58x nie znam. HD600/650 to jest moim zdaniem zdecydowanie półka wyżej niż K550, ale w dobrze dobranym torze. Mam duże wątpliwości, czy tania karta dźwiękowa + tani wzmacniacz to będzie dobry tor do Sennheiserów (miałem kiedyś Xonara ST - czyli karta ze wzmacniaczem zrobionym na tpa6120a tak jak SAP II i grało to bardzo przeciętnie).

 

To jeśli chodzi o mnie, chociaż jestem sobie w stanie wyobrazić, że tkoś będzie słuchał tych Sennheiserów nawet z telefonu i będzie zadowolony - wszystko to kwestia tego, co się lubi i czego się oczekuje. Bez posłuchania samemu się tego nie dowiesz :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Z moich doświadczeń: absolutnie nie zgadzam się z opinią kolegi Bednaara, K550 potrzebują przyzwoitego źródła, natomiast tani wzmacniacz słuchawkowy nic w ich dźwięku nie polepszy, może wręcz pogorszyć.

 

Proponuję poczytać na forum posty o tym wzmacniaczu, zamiast wygłaszać opinię bez odsłuchu, tylko na podstawie znajomości ceny. Szczególnie polecam spostrzeżenia Kolegi @audionanik

Poza tpa6120a w tym wzmaku jest też OPA2604. Miałem przedtem Holdegrona H1 też opartego na tpa6120a (stara wersja, z wyłacznikiem w potencjometrze wzmocnienia) i grał trochę inaczej niż SAP-II (H1 miał bardziej oszczędny bas).

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Bednaar napisał:

 

Proponuję poczytać na forum posty o tym wzmacniaczu, zamiast wygłaszać opinię bez odsłuchu, tylko na podstawie znajomości ceny. Szczególnie polecam spostrzeżenia Kolegi @audionanik

Poza tpa6120a w tym wzmaku jest też OPA2604. Miałem przedtem Holdegrona H1 też opartego na tpa6120a (stara wersja, z wyłacznikiem w potencjometrze wzmocnienia) i grał trochę inaczej niż SAP-II (H1 miał bardziej oszczędny bas).

 

Tak, czytałem, cieszę się, że dogoniłeś króliczka ze swoim SAP2 i K530. Tylko to jest nie na temat, K550 nie mają prawie nic wspólnego z K530, poza podobną nazwą. Miałeś w ogóle kiedykolwiek te K550, czy "wygłaszasz opinię bez odsłuchu"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, audionanik napisał:

Można przecież poprosić w sklepie żeby sprzedali sapa2 znacznie drożej i po problemie, bo z dźwiękiem, zwłaszcza po modzie, to on nie ma żadnego.

 

K550 nie znam, ale 58x mnie zawiodły, wg mnie lepiej kupić 565/650/600.

 

No właśnie, nie znasz K550. Ja się trochę tymi słuchawkami bawiłem i one są bardzo łatwe do napędzenia nawet z telefonu i żadnych profitów z podłączenia do wzmacniacza słuchawkowego nie słyszałem. A są rzeczy, które wzmacniacz może zepsuć (np. czarne tło). Oczywiście to tylko moje zdanie, każdy sam decyduje, jak wydać własne pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Bednaar napisał:

SMSL SAP II Pro powinien bardzo dobrze się zgrać z K550. Sam posiadam AKG K530 + SAP II Pro i jestem bardzo zadowolony.

Edit: zatem zamiast wydawać kasę na słuchawki + wzmacniacz (>1000 zł) kup tylko SAP-II Pro - mniej wydasz, a też będziesz zadowolony.

Przecież K530 grają zupełnie inaczej niż K550. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Tak, czytałem, cieszę się, że dogoniłeś króliczka ze swoim SAP2 i K530. Tylko to jest nie na temat, K550 nie mają prawie nic wspólnego z K530, poza podobną nazwą. Miałeś w ogóle kiedykolwiek te K550, czy "wygłaszasz opinię bez odsłuchu"?

 

 

Mieć nie miałem, ale słuchałem. Nie odzywałbym się, jakbym się nie zetknął z tymi słuchawkami. Wiem zatem, że oba modele grają inaczej, ale moim zdaniem jest ogromna szansa, że SAP-II dobrze się zgra z K550. Mozna chociaż spróbować, a nie na starcie przekreślać SAP-II dlatego, że jest tani.

Audionanik bardzo celnie to skomentował. Chyba to byłby świetny chwyt marketingowy - zwielokrotnić cenę SAP-II i jeszcze napisać, że to hi-end. Od razu lepiej by się sprzedawał.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Bednaar napisał:

 

Mieć nie miałem, ale słuchałem. Nie odzywałbym się, jakbym się nie zetknął z tymi słuchawkami. Wiem zatem, że oba modele grają inaczej, ale moim zdaniem jest ogromna szansa, że SAP-II dobrze się zgra z K550. Mozna chociaż spróbować, a nie na starcie przekreślać SAP-II dlatego, że jest tani.

Audionanik bardzo celnie to skomentował. Chyba to byłby świetny chwyt marketingowy - zwielokrotnić cenę SAP-II i jeszcze napisać, że to hi-end. Od razu lepiej by się sprzedawał.

 

Świetnie by się zgrał, czyli co by wniósł do dźwięku? Te słuchawki są na tyle skuteczne, że nie potrzebują wzmacniacza. Czyli zakładając, że jest on idealnie przejrzysty, to wniósłby dokładnie nic. Rzeczywiście doskonała okazja za 350 zł i super rada dla kogoś, kto zaczyna zabawę z audio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne, najlepiej w ogóle nie próbować, tylko gdybać. Sam słusznie radziłeś, żeby autor wątku poszedł do sklepu i posłuchał kilku modeli słuchawek, uzasadniając w następujący sposób: "Czytanie wpisów w necie, oglądanie filmów na Youtube i porównywanie cen nie da Ci pełnego obrazu" (i podpisuję się dwiema rękami pod tym stwierdzeniem) - a tutaj w przypadku tego wzmacniacza z góry negujesz sens podejścia empirycznego. To niekonsekwentne. Co za problem podłączyć K550 do SAP-II i sprawdzić, jak zagra? Przecież po dwóch tygodniach można zwrócić sprzęt do sklepu, jak się nie sprawdzi. Sam mam też Koss Porta Pro - bardzo skuteczne słuchawki, ale lepiej grają z SAP-II, niż z "dziurki" mojego Marantza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Bednaar Ja K550 wersję 1 miałem przez jakieś 2 lata, wersję 3 miałem pożyczoną na kilka tygodni. Nawet nie policzę, ile się u mnie wzmacniaczy przewinęło w tym czasie: Pro-Ject Headbox S, 2 klony Lehmanna, Lehmann Rhinelander, Beyerdynamic A20 i Phonitor 2 na dokładkę. I jeszcze parę innych, do tego różne DACi z dziurką, w tym topowy RME. Co więcej, ja tych K550 używałem do testowania sprzętu właśnie, ponieważ jak żadne inne w przedziale 1000 zł potrafią pokazać "czarne tło" i też obnażyć wady sprzętu pod tym względem.

Więc raczej nie gdybam, tylko sprawdziłem to dość dokładnie. I wnioski mam takie, że K550 to jest potrzebne dobrze grające źródło (może być dobry telefon) i tyle.

 

Więc Twoja rada, żeby dokupić do AKG tego SAPa jest w moim przekonaniu mało sensowna, bo nawet jeśli coś w dźwięku zmieni, to będą to zmiany niewielkie (To nie są HD600/650 które w zależności od wzmacniacza potrafią się naprawdę zauważalnie zmienić).

 

Tymczasem kupno Sennheiserów da autorowi wątku zupełnie inną prezentację dźwięku. K550 to jednak słuchawki idące w analizę i sterylność. Sennheisery (mówię o HD650, bo HD68x nie znam) to jest wręcz przeciwieństwo analizy, ciepłe, emocjonalne granie z pięknymi wokalami, nie do osiągnięcia na K550.

 

Inna sprawa, że nie każdy lubi Sennheiserowski dźwięk. Trzeba posłuchać kilka modeli, żeby mieć punkt odniesienia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Inna sprawa, że nie każdy lubi Sennheiserowski dźwięk.

 

Ano właśnie o to też się rozchodzi. Miałem przez 7 lat Sennheisery HD500, znam też takie modele, jak: 485, 515, 555, 595, 600 i 650 oraz dwa studyjne 280 Pro i 380 Pro.

Szczerze mówiąc nie podchodzi mi dźwięk Sennheiserów (lubię tylko 280 i 380, bo są bardziej analityczne), za to bardzo lubię większość AKG, m.in. moje K530 plus wszystkie modele studyjnych z K240 na czele. Własnie byłem nieco rozczarowany dźwiękiem K550 (chyba MKII), bo grają jakoś inaczej. Grały z wyjscia słuchawkowego Denond DCD-520AE.

Znając tak bardzo dobrze K550 pewnie masz rację, mnie raczej włączyła się lampka ostrzegawcza pt. "nie nalezy lekceważyć taniego sprzętu".

Niemniej jednak moim zdaniem warto spróbować, korzystając z dwutygodniowego czasu na zwrot sprzętu.

W przypadku AKG K530 - są to słuchawki bardzo zależne od wzmacniacza, u mnie grają zauważalnie inaczej z SAP-II, z "dziurki" Marantza czy z "dziurki" integry Rotel RA-840BX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności