Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

następca pubg


robsaint

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak pokrótce, bo trochę się bawiłem w BattleRoyale ostatnimi czasy.

 

PUBG - kijowa optymalizacja, drewniany sposób ruchu postaci, kupa bugów, lagi i cheaterzy, do tego mechanika rozgrywki, która zwłaszcza w kwestii strzelania wymaga ogromnego nakładu czasu na przyzwyczajenie i poznanie, a do tego nie wybacza błędów. Chyba najbardziej frustrująca gra w jaką w życiu grałem i czasem mam wrażenie, że sama gra bardziej próbuje dokopać graczowi, niż przeciwnicy. PUBG ma swój urok mimo to i potrafi sprawić wiele satysfakcji, ale średnio fajnie jest biegać dwadzieścia minut, żeby zginąć potem z dupy od strzału ze snajpy kolesia, o którym nie miało się pojęcia.

 

Apex - swego czasu porwał mnie dynamiką rozgrywki, barwnym światem, ciekawym systemem rozgrywki i paroma innymi pierdółkami. Czegoś jednak zabrakło, żeby zatrzymać na dłużej.

 

Warzone - this is the shit. Call of Duty at it's finest i każdy fan Modern Warfare i Black Ops błyskawicznie się tu odnajdzie. Mówiąc szczerze, chciałbym mieć czas żeby w to grać, bo mógłbym nie odchodzić od PC. Jest co prawda parę debilnych rzeczy, jak dźwięki silników pojazdów, które są zapętlonymi kilkusekundowymi dźwiękami, czy totalnie skopane pozycjonowanie dźwięku przeciwników, którzy mogą niezauważenie podbiec do Ciebie i posłać Cię do piachu. Za to jest zayebisty system rozbudowy broni o dodatki, jest dobra sieka i przede wszystkim genialnie się w to gra z ziomkami. Genialne rozwiązanie z Gułagiem, możliwość powrotu do gry w każdej chwili, jeżeli kumple mają hajs na wykupienie i sporo innych rzeczy. Jest klimat, jest zabawa.

 

Na R7 1700 + GTX 1080 + 16GB RAM - Warzone na FHD w 60fps lata stabilnie na max detalach. Próbowałem odpalić w 4K, ale musiałbym w większości zjechać na niskie/średnie, a skok w pikselach jednak nie rekompensuje spadku w jakości, więc olałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam próbowałem wielu Battle Royal, ale wszystkie jak dla mnie mają za wysoki próg wejścia. Jak byłem jeszcze w szkole to łatwo było z kumplem ogarnąć mechaniki gier, ale teraz gdy czasu i chęci na gry jest mniej to jest bardzo ciężko. Dla mnie osobiście czas na gry multiplayer się skończył, szczególnie na te e-sportowe. Za dużo czasu trzeba poświęcić, żeby dobrze zaznajomić się z grą, a bez tego ciężko czerpać z nich przyjemność(będą ciągle masakrowanym). 

 

Teraz bardzo doceniam gry single player jak Zelda BOTW i gry z lokalnym multiplayer jak overcooked(świetna zabawa i dodatkowo człowiek naprawdę się socjalizuje).

Jest jeszcze VR, który jest naprawdę porywający, bo jest jakby "naturalny" w sterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet casualowe granie wymaga sporo od gracza i sprzętu. Monitory z wysokim odświeżaniem, wysokie FPS i wspomniany próg umiejętności. Apex czy Warzone dla mnie są jeszcze względnie spoko, bo można szybko i łatwo ogarnąć podstawy, choć szybko wychodzi, że granie z randomami to kiepścizna w porównaniu do zgranego teamu, z którym można się porozumiewać głosowo. Do tego obie te gry względnie sporo wybaczają, bo śmierć w grze nie zawsze oznacza definitywny koniec zabawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności