Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Empire Ears Odyssey  iem !

 

Thread 'Astell&Kern Launches New flagship DAP and an IEM Collaboration with Empire Ears' https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-launches-new-flagship-dap-and-an-iem-collaboration-with-empire-ears.964863/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Romain napisał:

Nowy Empire Ears Odyssey  iem !

 

Thread 'Astell&Kern Launches New flagship DAP and an IEM Collaboration with Empire Ears' https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-launches-new-flagship-dap-and-an-iem-collaboration-with-empire-ears.964863/

No tanio to już było 35000 zł za słuchawki i dap :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Very happy for you, mate! 🙂

Ja mam Odin w customie. To wciąż jedna z moich ulubionych słuchawek.

UIEM grają nieco lepiej, pomimo identycznego pomiaru FR 🙂 Bardziej przestrzennie, bardziej uwydatnia się bas... Dobry wybór! To na zawsze będzie klasyk i referencja.

Polecam spróbować zakleić taśmą elektryczną (maleńkim jej kawałeczkiem) otwory wentylacyjne dla poprawy izolacji od dźwięków otoczenia. Obniża się bas (co udowadniają pomiary). Słuchawka staje się niestety bardziej wrażliwa na zasysanie się przetworników dynamicznych. Ale uzyskujemy słuchawkę zamkniętą, która izoluje od hałasu, i staje się nieco bardziej neutralna (mniej basu). Warto spróbować, zawsze można zależnie od potrzeb zamknąć lub otworzyć otwory na obudowie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na AVS miałem szansę posłuchać chwilę Odynów i powiem tak: razem z Mellianusami od Oriolusa, zamykają u mnie temat doków. Czy może raczej zamykałyby, gdyby mnie było na nie stać 😉

 

Tak jak Mele dają mi relaks i wsiąkanie w muzykę, tak Odyny wspaniały fun niezależnie od muzyki.

Piękny, potężny, a przy tym nieprzesadzony i rewelacyjnie kontrolowany bas, nasycona i szczegółowa średnica o naturalnej barwie i akuratnie prezentowanymi wokalami, wyrazista góra o niemęczącym charakterze, stabilna, daleko sięgająca, a jednak z odrobiną blasku gdzie potrzeba oraz świetnie ułożona scena z dużą ilością powietrza pomiędzy planami oraz wspaniałą holografią.

 

Chyba trzeba zacząć grać w totka 🤷🏻

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Słuchał już ktoś Astell & Kern x Empire Ears Odyssey? 

 

Yup, coś pomiędzy Legend Evo a Odin. Bardziej wyważone granie niż w Evo, które są dla bassheadów. Odyssey mają mniej podbity dół, żeński wokal jest mniej wysunięty i góra jest nieco gładsza. Pod kątem technicznym nieco za Odinami, które mają lepiej kontrolowany dół, są jeszcze bardziej szczegółowe, a przy tym mają gładszą górę. Bardzo fajne słuchawki. W zestawie z Aresem II.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Methuselah said:

 

Yup, coś pomiędzy Legend Evo a Odin. Bardziej wyważone granie niż w Evo, które są dla bassheadów. Odyssey mają mniej podbity dół, żeński wokal jest mniej wysunięty i góra jest nieco gładsza. Pod kątem technicznym nieco za Odinami, które mają lepiej kontrolowany dół, są jeszcze bardziej szczegółowe, a przy tym mają gładszą górę. Bardzo fajne słuchawki. W zestawie z Aresem II.

Gdzie to testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AK&EE Oddysey - technicznie to najlepsze słuchawki jakich słuchałem, zmiotły z planszy moje ulubione Utopie oraz Mest MK2. Co więcej technikalia takie jak niesamowita czystość czy obszerna scena zostały podparte ogromną energią i przyjemnością ze słuchania. W porównaniu do powyższych par to jest to granie na planie delikatnego V gdzie mamy mocno zaznaczony subbas, sporo midbasu ale o fantastycznej kontroli, średnica mokra dociążona ale krok w tył i mnóstwo góry bardzo szczegółowej i krystalicznej ale nie męczącej. Myśle ze dla wielu mogą być allrounderami. W charakterze przypominają rozwiniecie Mest MK2.

Z minusów - słuchawki są dużych rozmiarów ale w ogóle nie dotykają ucha, jednak cały ciężar spoczywa na dość grubych tulejkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palpatine napisał(a):

W charakterze przypominają rozwiniecie Mest MK2.

 

Jak dla mnie MK2 miały za dużo basu i delikatnie brakowało doświetlenia na górze, to dobry kierunek do odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Odyssey w mojej ocenie basu tego najniższego jest więcej, midbasu troszkę tez ale ma lepszą kontrole. Góry jest więcej i jest czystsza.

Jesli w Mest MK2 delikatnie brakowało  Ci góry, to wystarczy założyć tipsy JVC Spiral Dot ++ 

Niestety Odin/Evo nie znam

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mayster napisał(a):

Są do dorwania Vantage lub Phantomy (także SE) w super cenie (stock producenta), jest ktoś zainteresowany tymi modelami? Tak 40% od cen detalicznych, więc na prawdę oferta wyjątkowo ciekawa.

Czyli jaka to cena w PLN?

 

https://audeos.pl/pl/i/Sluchawki-Empire-Ears-w-promocyjnej-cenie/24

 

Czy to aktualna promocja czy jakąś prehistorię wykopałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Palpatine napisał(a):

Czy ktoś potrafi opisać różnice między Valkyrie Mk1 vs Mk2?

 

Lepiej kontrolowany dół w MK2, spokojniejsza góra w MK2, większa scena (lepsza holografia) w MK2. To są różnice odczuwalne, ale nie powalające.

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Palpatine napisał(a):

@Methuselahczy są jakieś zmiany na średnicy? Udało się ją troszkę przybliżyć i nadać wagi?

 

Jest bardzo podobnie (może minimalne zmiany ze względu na odrobinę mniej zaakcentowaną górę). Żeński wokal jest blisko, ale męski i instrumenty jak w OG. Zdecydowanie to dalej nie są doki dla fanów pełnej niższej średnicy. Ale taka już siła i słabość walkirii EE. W elektronice opartej na górze i subbasie wywalają z kapci, ale do klasyki czy nawet rocka, to nie jest optymalna opcja. Mam nadzieję, że to pomoże.

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności