Skocz do zawartości

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu będę odsłuchiwał fiio fh5s pro i kinera nanna pro 2.0.

 

Załóżmy że ostatecznie bym kupił bravado Mk II.  Czy fiio q3 jakoś z nimi zagra na początek? Nie dam rady zmienić od razu daca.

 

A jeśli jakiś nowy dac do bravado Mk II to ile bym musiał wydać i co kupić aby wykorzystać ich potencjał? Ofc dostępny w Polsce sprzęt. 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bassfreak napisał:

Głównie słucham EDM trance, house, techno itd ale ogólnie każdy gatunek poza metalem. 

Miałem bravado mk1 przez kilka miesięcy, bardzo je lubiłem, też słucham techno i często basu bywało za dużo. Ale jeżeli MK2 mają twardszy dół, to powinno być super. Sam bym ich chętnie spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Beh0lder napisał:

W tej cenie idzie dostać używkę IE900 która ma świetny bas i nie tylko.

Tylko nowe bo raty, faktycznie po recenzjach wydają się super ale już nie ta kasa. 4k to i tak przesada ale te bravado mk II są kuszące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak Ogólnie to technicznie między nimi nie ma wielkiej różnicy, różne jest strojenie. Nanna są bardziej wyważone, lekko ocieplone i z nieco bliższą średnicą, ale bas w nich nie powala jakoś specjalnie jakością. Impakt, oddanie faktury, zejście wyraźnie po stronie Bravado. Nanna są dość uniwersalne, ale nie są szczególnie dobrymi dokami dla bassheadów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra posłucham w środę-piątek jak przyjdą słuchawki do sklepu fhs5 pro i nanna 2.0 pro a jak ani jedne ani drugie nie podejdą to kupię w ciemno za 2 tygodnie jak będzie dostawa Bravado Mk II.

 

Ciekawe jak wypadają bravado mk II przy  IE900, ale to tylko rozkmina bo tyle by nie dał za słuchawki nawet w ratach (na razie przynajmniej xD)

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma bravado mk II z okolic Trójmiasta? Szukam sposobu aby ich posłuchać. 

 

Słuchałem kinera nana pro 2.0 i fiio fhs 5 pro dla mnie bardziej te drugie na moje preferencję. 

 

Kinera dźwięk bajka ale basu tyle co na lekarstwo.

 

BTW jak wypadają bravado MK II w porównaniu do hero ? https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end//2020101090742232045//empire-ears-hero-founders-edition

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długich namysłach żeby nie wydawać od razu milionów kupiłem fh5s pro i szczerze mam niedosyt xd fakt że dźwięk w całości jest bardzo dobry no ale i tak używam do basu dobrego parametric eq.

 

 

Zastanawiam się czy bravado MK II i tak mogły by być dla mnie niewystarczające .....

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach żeby nie wydawać od razu milionów kupiłem fh5s pro i szczerze mam niedosyt xd fakt że dźwięk w całości jest bardzo dobry no ale i tak używam do basu dobrego parametric eq.
 
 
Zastanawiam się czy bravado MK II i tak mogły by być dla mnie niewystarczające .....
Jeśli "ilość" basu się liczy - Vantage.
Jeśli wszystko jest ok, tylko ma być lepiej i trochę więcej - Bravado.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RIH napisał:

Jeśli "ilość" basu się liczy - Vantage.
Jeśli wszystko jest ok, tylko ma być lepiej i trochę więcej - Bravado. emoji2.png

Z Vantage sporo można było wyciągnąć kablami i tipsami. Na ten przykład porządna, czysta miedź ogarniała mocno bas, bo ten na Aresie II był po prostu za luźny, żeby móc w pełni docenić jego walory. Z kolei tipsy Sedna EarFit obcinały nieco ilość mid-basu, co poprawiało klarowność brzmienia zwłaszcza w rejonie średnicy. Nadal były gładkie i basowe, ale o wiele lepsze technicznie i bardziej uniwersalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze mną jest taki że ja lubię bas nawet tam gdzie go nie ma w kawałku tzn nawet w starych kawałkach typu modern talking.

 

Bardziej subwooferowy taki lekko "boomy", jako posiadacz svs sb 1000 pro to na słuchawkach jest niedosyt, niektóre kawałki które na głośnikach aż palą styki to na słuchawkach nie mają praktycznie tego basu. Przykładowo ten kawałek na słuchawkach to bieda z nędzą a na głośnikach to miód na uszy.

 

Mając domek to chyba wstawił bym tam estradowe kolumny i było by po problemie.

 

 

Edytowane przez bassfreak
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bassfreak napisał:

Problem ze mną jest taki że ja lubię bas nawet tam gdzie go nie ma w kawałku tzn nawet w starych kawałkach typu modern talking.

 

Bardziej subwooferowy taki lekko "boomy", jako posiadacz svs sb 1000 pro to na słuchawkach jest niedosyt, niektóre kawałki które na głośnikach aż palą styki to na słuchawkach nie mają praktycznie tego basu. Przykładowo ten kawałek na słuchawkach to bieda z nędzą a na głośnikach to miód na uszy.

 

Mając domek to chyba wstawił bym tam estradowe kolumny i było by po problemie.

 

 

Mała edytka, bo przeoczyłem mały, istotny detal. Vantage to EoL, nówek się nie dostanie plus budżet mocniej wciągną. IMO Bravado Mk2 jednak będą lepszą opcją i na pewno taką, która jest dostępna od ręki.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bassfreak napisał:

Problem ze mną jest taki że ja lubię bas nawet tam gdzie go nie ma w kawałku tzn nawet w starych kawałkach typu modern talking.

 

Sprawdź Empire Ears, ja takiego basu w IEMach w innych firmach nie słyszałem (ale też wszystkiego nie słyszałem). Ewentualnie zgarnij z giełdy IMR, bardzo dobre basowe doki. Nie zagrają dołem tak, jak EE, ale zostanie Ci kasy na dobre głośniki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 15:41, bassfreak napisał:

Mając domek to chyba wstawił bym tam estradowe kolumny i było by po problemie.

 

 

Odpaliłem sobie to na Gryphonie, załączyłem Xbass II, wsadziłem pianki na IE900 i łojezu, masaż czachy :D A na Hero tłoczy powietrze fizycznie że nie wytrzymałem. Wiem że nie ta półka cenowa ale ten Graal gdzieś tam na pewno jest. Raty myślę przy używkach idzie ogarnąć, poza tym nie wiem czy IE600 jako baby IE900 nie dałyby podobnie rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Najner napisał:

Podobno daje, sam bym zresztą spróbował te IE600, bo wszyscy chwalą. ;)


Planuje je kupić jak tylko pojawią się w polskiej dystrybucji, może w końcu ktoś zrobił godne słuchawki z pojedynczym dynamikiem, mam już dość armatur, hybryd i konstrukcji wieloprzetwornikowych :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MrSheep napisał:


Planuje je kupić jak tylko pojawią się w polskiej dystrybucji, może w końcu ktoś zrobił godne słuchawki z pojedynczym dynamikiem, mam już dość armatur, hybryd i konstrukcji wieloprzetwornikowych :D 

audiopolis ma preorder bodajże.

 

IE900 zaliczyło podwyżkę więc stonks jako early adopter

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 31.08.2022 o 22:01, Palpatine napisał:

@tommirjak Odiny?

Ogólnie zdecydowanie w czołówce iem'ów jakich miałem okazję słuchać. Wbrew obawom nie zalewają basem i w ogóle nie stwierdziłem jakiegoś jego nadmiaru. Subbas jest fajnie podbity, ale midbas mniej więc pewnie stąd brak negatywnego wpływu na średnicę. Góra bardzo dobra, bardzo naturalna jak na elektorstaty. Pewnie niedostatki w średnicy ale jeszcze pokombinuję z tipsami, mogą mieć tu znaczenie.

Plotki głoszą, że ma się pojawić nowy flagowiec, ale na razie żadnego oficjalnego potwierdzenia nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności