Skocz do zawartości

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie EE Odin. Slucham klasyki,jazzu,akustycznej... Prosze o podpowiedz czy to dobry kierunek ? A moze cos zupelnie  innego. Niestety nie mam mozliwosci  odsluchu. Bedzie to spiete z Astellem sp2000.      Odsluchalem wiele słuchawek na tym Astellu . Hifiman Susvara dla mnie nr.1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andrzej B napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie EE Odin. Slucham klasyki,jazzu,akustycznej... Prosze o podpowiedz czy to dobry kierunek ? A moze cos zupelnie  innego. Niestety nie mam mozliwosci  odsluchu. Bedzie to spiete z Astellem sp2000.      Odsluchalem wiele słuchawek na tym Astellu . Hifiman Susvara dla mnie nr.1 .

 

Jeżeli lubisz Susvary, to Odin powinny siąść bardzo dobrze. Mają odrobinę podbity dół (głównie subbass), ale bardzo dobrze kontrolowany. W akustyce fajnie dopełnia to instrumenty. Z SP2000 brzmienie będzie bardzo rozdzielcze i szczegółowe, a przy tym bez ostrości, świetna szerokość sceny, masa powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, wegiel21 napisał:

Czy ktoś już może wyrazić swoje zdanie o Bravado mkII, czy nadal one tak mało słuchane?

 

Słuchałeś pierwszych Bravado? MK2 są podobne, ale mają odrobinę twardszy dół oraz więcej góry (tak lepsze rozciągniecie, jak i więcej powietrza), lepsza jest także głębia. Ogólnie, to V-shaped z mocnym/bardzo mocnym dołem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Słuchałeś pierwszych Bravado? MK2 są podobne, ale mają odrobinę twardszy dół oraz więcej góry (tak lepsze rozciągniecie, jak i więcej powietrza), lepsza jest także głębia. Ogólnie, to V-shaped z mocnym/bardzo mocnym dołem.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
...mają odrobinę twardszy dół oraz więcej góry...


:(
A takie były fajne "miśki" vol.1...
IMO prawie idealne zestawienie ciepła i szczegółów, tylko im lepszej separacji i odrobiny przestrzeni brakowało.
Jak te są bardziej "techniczne" (twardy dół i więcej wysokich) to mi zabrali ulubione rozrywkowe IEMy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RIH napisał:

:(
A takie były fajne "miśki" vol.1...
IMO prawie idealne zestawienie ciepła i szczegółów, tylko im lepszej separacji i odrobiny przestrzeni brakowało.
Jak te są bardziej "techniczne" (twardy dół i więcej wysokich) to mi zabrali ulubione rozrywkowe IEMy...

 

 

Nie nie, to nie aż takie zmiany jak dzień i noc. Strojenie jest bardzo podobne. Bas jest NIECO TWARDSZY, a nie twardy :D Jest lepszy impakt i odrobinę lepiej się zbiera. Góra jest podobnie zestrojona, ale sięga nieco dalej, co dodaje powietrza i poprawia holografię. Rozrywkowy charakter się nie zmienił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat 

 

Bravado Mk II jako blind buy dla basoluba? Też zależy mi na dobrej jakości średnich i wysokich ale bas to priorytet. Koniecznie wtyk zbalansowany (Mk II mają chyba 2.5 balanced) 

 

Mam fiio fh3 i jest niedosyt, chwilowo grać to będzie z Fiio q3

 

Głównie słucham EDM trance, house, techno itd ale ogólnie każdy gatunek poza metalem. 

 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bassfreak napisał:

Krótko i na temat 

 

Bravado Mk II jako blind buy dla basoluba? Też zależy mi na dobrej jakości średnich i wysokich ale bas to priorytet. Koniecznie wtyk zbalansowany (Mk II mają chyba 2.5 balanced) 

 

Mam fiio fh3 i jest niedosyt, chwilowo grać to będzie z Fiio q3

 

Głównie słucham EDM trance, house, techno itd ale ogólnie każdy gatunek poza metalem. 

 

Jeśli mkI Ci się podobały to będzie zapewne tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RIH napisał:
Godzinę temu, bassfreak napisał:
 Nie miałem Mk I.
 
Fiii fh3 mam. 

Jeśli potrzebujesz prawdziwego "masażu" to Vantage będą lepsze IMO.

To już jest wersja hard i dla mnie był to głownie bas a prócz niego ... 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RIH napisał:
Godzinę temu, bassfreak napisał:
 Nie miałem Mk I.
 
Fiii fh3 mam. 

Jeśli potrzebujesz prawdziwego "masażu" to Vantage będą lepsze IMO.

1 godzinę temu, wegiel21 napisał:

 

Te drugie są niedostępne w pl, tylko raty wchodzą w grę 😅. Myślicie że bravado Mk II mnie nie zadowolą? 

 

Przydał by się ktoś kto mógł by je porównać z fh3 fiio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bassfreak napisał:

Te drugie są niedostępne w pl, tylko raty wchodzą w grę 😅. Myślicie że bravado Mk II mnie nie zadowolą? 

 

Przydał by się ktoś kto mógł by je porównać z fh3 fiio. 

Z b.dobrym basem masz też Metalur Wave.

14 minut temu, bassfreak napisał:
2 godziny temu, wegiel21 napisał:

 

Te drugie są niedostępne w pl, tylko raty wchodzą w grę 😅.

Vantage były niedawno na tym fptum do nabycia a może i nadal są jeśli tak lubisz walenie basem prosto w ... 🤣🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak Bravado MKII z pewnością cię zadowolą :D Vantage już nie są produkowane, więc tylko używki wchodzą w grę. Tyle, że one nie tyle miały więcej dołu, co dół był jeszcze lepszej jakości, ale było to także gęstsze granie. Bravado będą miały nieco lepiej rozciągniętą górę.

 

Co do porównania z FiiO FH3, to impakt i uderzenie, faktura dołu czy rozciągnięcie to zupełnie inny poziom. Poza tym większa scena, więcej detalu, lepszej jakości góra. Inna bajka.

 

Nieco tańsze są Metalure Wave, o których wspomniał już @wegiel21. IMO warte odsłuchania. Miałem wspominać jeszcze o CA Atlas, ale Wave'y chyba są tu nawet lepsze jako przedstawiciele single DD.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Methuselah napisał:

Tyle, że one nie tyle miały więcej dołu, co dół był jeszcze lepszej jakości

Zupełnie się z tym nie mogę zgodzić. Bas który wylewał się z każdego zakamarka i walił jak dziki, mimo że lubię solidne udeżenie to tu tego uderzenia było stanowczo za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32377]bassfreak[/mention] Bravado MKII z pewnością cię zadowolą Vantage już nie są produkowane, więc tylko używki wchodzą w grę. Tyle, że one nie tyle miały więcej dołu, co dół był jeszcze lepszej jakości, ale było to także gęstsze granie. Bravado będą miały nieco lepiej rozciągniętą górę.
 
Co do porównania z FiiO FH3, to impakt i uderzenie, faktura dołu czy rozciągnięcie to zupełnie inny poziom. Poza tym większa scena, więcej detalu, lepszej jakości góra. Inna bajka.
 
Nieco tańsze są Metalure Wave, o których wspomniał już [mention=56727]wegiel21[/mention]. IMO warte odsłuchania. Miałem wspominać jeszcze o CA Atlas, ale Wave'y chyba są tu nawet lepsze jako przedstawiciele single DD.
Po kupnie Metalure Wave można już iść czołgi kr..ć, tzn. rosyjskiej armii zabierać - od razu dostaje się przydział do pewnej grupy kulturowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RIH napisał:

Po kupnie Metalure Wave można już iść czołgi kr..ć, tzn. rosyjskiej armii zabierać - od razu dostaje się przydział do pewnej grupy kulturowej emoji6.png

Ale że kapią tym czym kościoły? 🤭🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wegiel21 napisał:

Zupełnie się z tym nie mogę zgodzić. Bas który wylewał się z każdego zakamarka i walił jak dziki, mimo że lubię solidne udeżenie to tu tego uderzenia było stanowczo za wiele.

 

Nope, jedynie 1-2 dB w midbasie :P Ale ze względu na ogólną prezentację mogło Ci się wydawać, że basu w Vantage jest wyraźnie więcej. To po prostu bardziej gęste granie.

 

3 minuty temu, RIH napisał:

Po kupnie Metalure Wave można już iść czołgi kr..ć, tzn. rosyjskiej armii zabierać - od razu dostaje się przydział do pewnej grupy kulturowej emoji6.png

 

xD ale grają świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Methuselah napisał:

xD ale grają świetnie.

A jak Twoim zdaniem wypada porównanie wave i mkII Bravado, które też wygodniejsze i lepiej izolują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wegiel21 napisał:

A jak Twoim zdaniem wypada porównanie wave i mkII Bravado, które też wygodniejsze i lepiej izolują?

 

Wygodniejsze powinny być Bravado MKII (Wave są wyraźnie cięższe i większe), a izolacja podobna, z małym wskazaniem na EE.

 

Nie porównywałem ich bezpośrednio, ale Wave są trochę jak Vantage, ale dół jest lepiej kontrolowany, a bas nie wypełnia tak całej przestrzeni. Góra mocniej rozciągnięta w EE, szersza jest także scena. Wave więcej wyższej średnicy i bliższe wokale. EE więcej blasku na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności