Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 minuty temu, Palpatine napisał:

@tommirjak EE LX SE prezentują się na tle UM Mest MK2?

 

1 minutę temu, Vaiet napisał:

To nie LX SE, tylko ESR mk2. 

Tak, obiecałem już, że będę podpisywał zdjęcia ;)

Słuchawki brzmią inaczej. ESR z jednej strony prezentują szkołę znaną z innych modeli EE, jak choćby Nemesis, z drugiej natomiast są to najbardziej neutralne słuchawki EE jakich miałem okazję słuchać ;) Nie słuchałem ich jeszcze długo, bardziej męczę Masony, ale jak już chyba gdzieś wspominałem to mogłyby być spokojnie moje słuchawki numer dwa. Ogólnie właśnie najbardziej przypominają mi wspomniane Nemesis z basem w podobnej tonacji, ale w mniejszej ilości, nieco bardziej uwydatnioną/mniej wycofaną średnicą oraz mniejszą ilością góry. Góra wydaje się też być taka bardziej subtelna, natomiast nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że jest jakoś wycofana. Takie Zephyr z większą ilością funu.

W porównaniu do Mest bas wydaje się bardziej sprężysty, ale midbasu jest chyba trochę mniej, średnica jest mocniej podkreślona, bardziej wyraźna, ale nie ostra, góra ma inny charakter. Ilościowo w Mestach może być jej trochę, ale z pamięci nie mam pewności. W Mk1 było na pewno więcej.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

LEGEND X'y doczekały się wersji MK II, zwanej jako EVO.

Obecnie była prezentacja prototypu, oficjalne ogłoszenie planowane jest na 27. sierpnia.

 

11550882.png

 

 

LEGEND EVO

Dual W9+ 9mm Subwoofers
5 Proprietary Balanced Armature Drivers
Weapon X (W10) 10.9mm Bone Conduction Ultra Driver
Empire X PW Audio GENESIS Ultra Pure OCC Copper Cable, 4.4 Pentaconn

 

 

Poniżej więcej zdjęć, może jakieś pierwsze opinie się wkrótce też pojawią:

https://www.head-fi.org/threads/empire-ears-discussion-impressions-formerly-earwerkz.786335/post-16491062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mszysz napisał:

LEGEND X'y doczekały się wersji MK II, zwanej jako EVO.

Obecnie była prezentacja prototypu, oficjalne ogłoszenie planowane jest na 27. sierpnia.

 

11550882.png

 

 

LEGEND EVO

Dual W9+ 9mm Subwoofers
5 Proprietary Balanced Armature Drivers
Weapon X (W10) 10.9mm Bone Conduction Ultra Driver
Empire X PW Audio GENESIS Ultra Pure OCC Copper Cable, 4.4 Pentaconn

 

 

Poniżej więcej zdjęć, może jakieś pierwsze opinie się wkrótce też pojawią:

https://www.head-fi.org/threads/empire-ears-discussion-impressions-formerly-earwerkz.786335/post-16491062

 

To nie następca Legend X, a nowy model. Samo strojenie też będzie znacząco inne. Tak realnie to może pod koniec roku się pojawią w sprzedaży, prognozy z w/w tematu są mocno optymistyczne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 minuty temu, Palpatine napisał:

@Methuselahczy MK2 względem MK1 udało się poprawić? Śliczne są, chyba jedne z ładniejszych iem na rynku. Doczekałeś się demo?

 

Co mieli poprawiać? Valkyrie MKI grały w sposób, w jaki miały grać. Były poprawne tonalnie, więc krytycznych błędów nie zrobili przy strojeniu. To były wyspecjalizowane doki pod elektronikę, rap itd. MKII są podobne pod kątem sygnatury, ale teraz z nieco twardszym i szybszym basem oraz nieco gładszą górą (wyższa średnica i żeńskie wokale są lepiej oddane, a do tego chyba także nieco bliższe). Główna różnica to fakt, że nowe Valkyrie grają w sposób bardziej niewymuszony, swobodniej, z większą sceną i lepszym oddaniem planów. Dół z tym ich mocnym subbasem to kosmos, chyba najlepszy do 2k USD, powalający impakt, faktura i rozdzielczość. No i wiadomo, jak nie dostają odpowiedniego prądu, to nie pokazują tego, co potrafią (jak Nanny).

 

Na razie demo, ale dołączą zapewne do kolekcji. W elektronice miażdżą wszystko, co znam. Szczególnie, że PW audio Monile ft. 50s czy Vortex Petrus jeszcze więcej z nich wyciągają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co w MK1 było do poprawy, ale niektóre gatunki jak np rock, metal czy pop grały jak popsute i wiem ze nie jestem odosobniony w tej opinii. Za to swietnie sprawdzały się w rapie czy muzyce filmowej a w elektronice moglybyc nawet referencją dla niektórych, Zastanawiam się czy właśnie coś w tonalności/strojeniu, ze wersja MK2 jest bardziej kompletnymi słuchawkami. Co do prądu to się zgadzam, ze potrzebują go całkiem sporo, ale taki Kann Alpha czy SA700 to już są w pełni wystarczające. Zreszta ten drugi przez mocno dociazoną średnice tworzył z Valkyrie świetna synergie. Cieszy natomiast ze jest demo, bo pamietam ze był z tym problem jak pytałem ostatnim razem.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawkos napisał:

A czy Legend X też pokazują pazura dopiero jak dostaną dużo prądu? Czy jednak coś ze słabszą mocą jest w stanie też z nimi współgrać?

 

Zdecydowanie potrzebują prądu :D Szkoda je ograniczać słabymi źródłami. Jeżeli coś z EE pod słabe źródła, to może ESR, ESR MKII, EVR (pod wokale) czy Phantom (gdy lubi się pełne granie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawkos napisał:

Chciałem się tylko upewnić. Czyli coś mocniejszego, żeby wydobyć wszystko. Muszę się więc wstrzymać.:D

Nie wstrzymuj się to nie jest zdrowo ;)

 

A jak jak coś to w komis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności