Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Vaiet napisał:

A czy byłbyś w stanie może pokazać na zdjęciu, co się wydarzyło? 

Ofkors ale dopiero wieczorem, gdy powróci ten lepszy telefon w domu... 

Wywalam zdjęcia:

20210213_214709.jpg

20210213_214554.jpg

Edytowane przez Beh0lder
Wywaliłem zdjęcia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Beh0lder napisał:

Ofkors ale dopiero wieczorem, gdy powróci ten lepszy telefon w domu... 

Wywalam zdjęcia:

20210213_214709.jpg

20210213_214554.jpg

 

rozwiązanie samo rzuca się na oczy...

te słuchawki są tak brzydkie, że to pęknięcie nic nie zmienia, zalej kropelką :)

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zestaw marzenie dla bassheadow.

AK SA700 + EE Nemesis. Rap, Elektronika plus pliki DSD i mamy analogową magię. Dziękuje @tommir za możliwość posłuchania tych słuchawek. Z Kann Alpha brzmiały swietnie z doskonała synergią, ale z SA700 to jest już prawdziwa guilty pleasure. Do pełni szczęścia brakuje tylko bal

 

8560F6CA-E48A-4FE1-B447-737B20EF5998.jpeg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na Hero lub Nemesis, Valkyrie nieco lepsze w EDM. Hero są równiejsze, mają mocniej kontrolowany bas, bliższą średnicę i mocniej zaznaczoną górę. Grają jednak bardziej bezpośrednio niż Nemesis, które gwarantują większą i mocniej napowietrzoną scenę oraz luźniejszy, większy dół. Najlepiej byłoby przesłuchać je :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Inszy napisał:

Szybkie pytanie: do metalu Nemesis, Hero czy Valkyrie?

 

Bravado średnio pasowały, ale może któreś z tych trzech?

Jak bravado nie pasowały to nemesis raczej też nie. W valkyrie może być problem z górą pasma w metalu ale to zależy od Twojej tolerancji.

 

Hero niestety nie znam.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Jak bravado nie pasowały to nemesis raczej też nie. W valkyrie może być problem z górą pasma w metalu ale to zależy od Twojej tolerancji.

 

Hero niestety nie znam.

 

Bravado i Nemesis grają jednak wyraźnie inaczej :D Może poza ogólnym charakterem basu, który jest wspólny dla całej starszej linii X...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na razie nie mam takiej możliwości, stąd pytanie
Valkyrie mają dużo wyrazistej góry. W ostrych i słabo zrealizowanych nagraniach metalowych może być męcząco.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHOO CHOO! HYPE TRAIN IS COMING!

 

A tak poważnie, to dołączam do grona wielbicieli EE Nemesis. Wszystko to, czego było mi brak w Vantage, choć tak na dobrą sprawę spokojnie można mieć je obok siebie. Mam je niespełna dobę i wczoraj nie miałem możliwości słuchać ich zbyt długo, ale siadły jak złoto i nie zastanawiałem się nawet minuty. Posłucham więcej, to rozpiszę się chociaż odrobinę o tym, jak je odbieram. Mam jeszcze do sprawdzenia kable i tipsy, więc dużo radości przede mną, ale już teraz mogę powiedzieć, że chyba trafiłem mój złoty strzał :) Kolejny przystanek - ZMF Eikon :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre serce Maystra sprawiło, że mogłem ugościć na trochę Valkyrie.
Szukałem czegoś do metalu i to jednak nie są te słuchawki. Góra pasma jak najbardziej w porządku, ale zdemolowała mnie średnica - agresywne wokale w połączeniu z gitarami i podbiciem rozświetlającym z EE, to nie jest dobre połączenie. Za to bas fenomenalny mimo dużej ilości, a góra w dobrych realizacjach rewelacyjnie przekazywała talerze.

 

Natomiast muzyka filmowa i elektronika... Jeśli ktoś dużo słucha tych gatunków, to niech zdecydowanie sprawdzi Valkyrie, bo brzmi to po prostu niesamowicie dobrze - ta monumentalność dźwięków wciąga od początku do końca.

 

Jako ciekawostka: ze wszystkich sprzętów jakie mam na biurku, najlepiej wypadło połączenie z... Lotoo PAW S1 :) 

 

DSC02858.thumb.jpg.36c71336aa528e5a5b2e98ae8bea00e3.jpg

DSC02860.thumb.jpg.c635ee482f8a64b376c546d962ea8d59.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Teraz, Palpatine napisał:

@Methuselahza co je cenisz najbardziej? Jakie polecacie tpisy / pianki?

 

Valkyrie? Za faceplate :D Poza tym impakt na dole i świetna dynamika, dzięki czemu są rewelacyjne w elektronice.

 

Słucham głównie z Final E type oraz Acoustine AET08. Do tego Labkable Draco zamiast Erosa II, który odrobinę zawęża scenę z wieloma dokami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Niezrażony - nie spodobały Ci się?

Przeważyły tylko dwa aspekty:

- niewspółmierna cena do sq - pod tym względem przegrały z kretesem z Andromedami (scena, czystość średnicy, detal, budowanie planów, wykończenie dźwięków, przejrzystość wysokich tonów) - a są 3k zł droższe od CA.

- nie moja sygnatura. O ile są efektowne, to dla mnie męczące po godzinie.

Ale jak pisałem wyżej - idealna pozycja dla bassheada.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valkyrie mają świetna dynamikę ale lubią dużo prądu. Z moich obserwacji wyższy gain playera to lepsza dynamika. Facplate są piekne. A co do tipsów to Finale są do nich naprawdę dobre. Używałem też z piankami KZ. Na foto z customowymi Legend X ;)8e3e40fa8faf6a62ea29b87f1f201c29.jpg

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności