Skocz do zawartości

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawkos napisał:

Chodziło mi oczywiście o przesiadkę z Vega na Vantage.

 

Miałem pierwsze a obecnie posiadam te drugie. Skok jakościowy jest i to dość spory.

Podobnie jak @Vaiet pisze, EEV potrafią wiele zaoferować z lepszym kablem i fajnym źródłem.

 

Teraz, pawkos napisał:

A wybór pomiędzy Vantage a Nemesis?

 

Moim zdaniem trzeba posłuchać jedne i drugie. Mi osobiście bardziej leżały Vantage. @chico99 zaraz napisze, że tylko Nemesis ;)

 

Jakość basu jest zbliżona w tych dwóch parach. Nemesis to granie V-ką a Vantage w podstawowej konfiguracji to takie L.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawkos napisał:

A wybór pomiędzy Vantage a Nemesis? Co ma lepszą podstawę basową? Czy jednak różnice są tak małe, że nie warto o tym wspominać? 

Jedna kwestia - musisz dać EE odpowiednią dawkę prądu albo nie wyciągniesz z nich tego, co potrafią. Słuchanie ich z prądowo mało wydajnego źródła, jak np. Sony WM1A po single-end to kaszana i metr mułu. I to dosłownie mułu, bo ani tam dynamiki, ani rozdzielczości, ani jakiejkolwiek faktury. Dostaną prąd (balans na wysokim gainie z WM1A albo mid-gain z DX221/228) i już jest inna bajka.

 

Vantage są ciepłe, gładkie, nasycone i pełne z akcentem na mid-bas i lekkim podbiciem w wyższej średnicy/niższym sopranie, ale górą ogólnie gładką i raczej średnio rozciągniętą. Mówię tu o podstawowej konfiguracji.

 

Nemesis z tego co wiem są chłodniejsze na średnicy, jaśniejsze, więc pewnie odbiór samego dołu też będzie nieco inny. Sam zastanawiałem się nad przesiadką na Nemesis, ale dostałem info, że jak Vantage mi siadły i je lubię, to nie ma sensu, bo mogą mi już nie podejść. 

 

Ja swoją złotą konfigurację znalazłem odnośnie Vantage i już o tym pisałem parę razy. Na pewno sama zmiana tipsów z Final E-Type na Sedna w przypadku Vantage sprawi, że bas będzie twardszy i lepiej kontrolowany, z mniej zaakcentowanym mid-basem, a przez to poprawia się ich klarowność oraz dynamika. Ja polecam :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawkos jakościowo dół w Nemesis i Vantage jest podobny. Różnią się przede wszystkim strojeniem wyższej średnicy i góry, więc Vantage prezentują gęstsze, gładsze brzmienie, a Nemesis - jaśniejsze, bardziej energiczne, emocjonujące. Obie pary są spoko, ale dla użytkowników o nieco innych preferencjach. Jeżeli komuś spodobają się Vantage, to raczej nie będzie zawracał sobie głowy EE Nemesis i odwrotnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości od EE: Bravado Mk II, ESR Mk II, Valkyrie Mk II oraz nowe kable.

https://www.head-fi.org/threads/empire-ears-discussion-impressions-formerly-earwerkz.786335/page-1784#post-16148510

Edytowane przez Wisting
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wisting napisał:

Nowości od EE: Bravado Mk II, ESR Mk II, Valkyrie Mk II oraz nowe kable.

https://www.head-fi.org/threads/empire-ears-discussion-impressions-formerly-earwerkz.786335/page-1784#post-16148510

"The Bravado has long been a favorite of musicians and audiophiles alike. It's balanced signature and segment leading separation lead to high-performance for any use-case. "  😂😂😂 Uwielbiam Bravado, to moje ulubione doki w okolicach 2,5k PLN, ale nazwać je zbalansowanymi... :D Ktoś się może mocno zdziwić kupując je w ciemno na podstawie zdania powyżej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Beh0lder napisał:

Jak EE/Audeos ogarnia pęknięcie lakieru? Moje Hero :(

Może zamiast wywalać posta na forum, warto byłoby po prostu skontaktować się z Audeos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vaiet napisał:

Może zamiast wywalać posta na forum, warto byłoby po prostu skontaktować się z Audeos? 

Niczym Justin Timberlake - przepraszam jeżeli zraniłem czyjeś uczucia :) w szczególności że pamiętam że ktoś wspominał o podobnej sytuacji w tym wątku.

 

Jeszcze raz powtórzę - najserdeczniejsze miscuzi za formę, słownictwo, agresję i ogólny brak profesjonalizmu z mojej strony. Pierwsze głupie pytanie w historii ludzkości. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Beh0lder napisał:

Niczym Justin Timberlake - przepraszam jeżeli zraniłem czyjeś uczucia :) w szczególności że pamiętam że ktoś wspominał o podobnej sytuacji w tym wątku.

 

Jeszcze raz powtórzę - najserdeczniejsze miscuzi za formę, słownictwo, agresję i ogólny brak profesjonalizmu z mojej strony. Pierwsze głupie pytanie w historii ludzkości. 

A daj żesz Pan spokój :D Prosta sprawa po prostu. Nikt tu nie odpowie Ci trafniej na to pytanie, jak @Mayster a najszybciej i najlepiej (IMO) odezwać się do niego bezpośrednio.

 

Ale jak chcesz już przepraszać, to przynajmniej na piwo zapraszaj ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vaiet napisał:

A daj żesz Pan spokój :D Prosta sprawa po prostu. Nikt tu nie odpowie Ci trafniej na to pytanie, jak @Mayster a najszybciej i najlepiej (IMO) odezwać się do niego bezpośrednio.

 

Ale jak chcesz już przepraszać, to przynajmniej na piwo zapraszaj ;D 

Imć @Mayster ma już nawet paragon z tej transakcji bo adapter na 3,5mm już wrócił na naprawy ^^ piwko postawię jeżeli obejmiesz patronat nad akcją oburzania się treścią moich postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Beh0lder napisał:

Imć @Mayster ma już nawet paragon z tej transakcji bo adapter na 3,5mm już wrócił na naprawy ^^ piwko postawię jeżeli obejmiesz patronat nad akcją oburzania się treścią moich postów ;)

Tej propozycji odmówić nie mogę! 

 

A czy byłbyś w stanie może pokazać na zdjęciu, co się wydarzyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności