Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jeszcze recenzji żadnych w sieci. Jeśli ma mieć bas w kierunku legend x , raczej będzie miał mocniejsza podstawę niż solaris

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Beh0lder napisał:

W internetach nie raz widziałem opinię że Polarisy są lepsze od Bravado z wooferem.

A ja widziałem opinie, że CA IO to jedne z najlepszych słuchawek do 1k pln ;) 

 

I nie twierdzę, że Bravado to jakiś steal w swoim budżecie, bo słyszałem lepsze, słuchawki pod tym, czy tamtym kątem. Kwestia jest taka, że Bravado mają pewne cechy, jak chociażby pozycjonowanie źródeł, którymi się wybijają ponad przeciętną. Problemem może być to, że wbrew pozorom potrzebują naprawdę dużo mocy i różnica po balansie między niskim a średnim gainem na DX220 jest ewidentna. Brak mocy = muł, melasa, problemy z dynamiką, zagęszczenie i zduszenie niższej średnicy... takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

A ja widziałem opinie, że CA IO to jedne z najlepszych słuchawek do 1k pln ;) .

To kwestia preferencji, ja bardzo lubię IO. 

I bravado są dla mnie nie słuchalne, chyba kann cube nie jest dla nich za słabym mocowo źródłem ;) 

Dla mnie po prostu dźwięk był zalany basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia preferencji, ja bardzo lubię IO. 
I bravado są dla mnie nie słuchalne, chyba kann cube nie jest dla nich za słabym mocowo źródłem  
Dla mnie po prostu dźwięk był zalany basem. 
Ja słuchając phantomow z sr25 po 5 minutach odłączyłem je od dapa i schowałem go w szafce. Są pary ,które za specjalnie się nie lubią ,a są ,które wyciągają że sprzętu więcej. Jak wyżej, można dostać lepsze technicznie doki w cenie bravado ,ale cirzko o drugie takie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Beh0lder napisał:

W internetach nie raz widziałem opinię że Polarisy są lepsze od Bravado z wooferem.

No to szacun. Miałem bravado. Mam polarisy. Nie są.

 

7 godzin temu, chico99 napisał:

Każde EE z wooferem mają większą podstawę basową niż solaris.

Mała korekta. Każde EE z wooferem mają większą podstawę basową, ever.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chico99 napisał:

No to szacun. Miałem bravado. Mam polarisy. Nie są.

 

Mała korekta. Każde EE z wooferem mają większą podstawę basową, ever.

Polaris Mk1 czy Mk2?

 

I fakt, bas (przynajmniej z serii X) ma ewidentnie podbity bas. kwestia jest tylko taka, że sam Ares II dość mocno wpływa na jakość tego basu. Na nim np bas w Vantage jest luźny, miękki i gargantuiczny z naciskiem na sub-bas. Inny kabel? bas twardy, tektoniczny, z potężnym wręcz atakiem. Po raz pierwszy miałem okazję poczuć co to znaczy, kiedy jest aż ZA GRUBO w sub-basie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 08:02, Beh0lder napisał:

Brzmi jak konkurent Solaris

Cytując Jack Vanga z Headfi "Less overall impact than Legend X and Nemesis but more slam, depth and extension than Bravado and Valkyrie. Definitely a different signature as it's more mid-forward than any of the 4 mentioned models. Really pays homage to Zeus and the original EarWerkz Legend with some X-series bass love :)". Brzmi rzeczywiście jak Solaris na sterydach? Jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 01:37, Mayster napisał:

Krótki preorder na Empire Ears Hero i Odin Founder's Edition. Rabat -15% z kodem EE:

 

https://audeos.pl/pl/p/Empire-Ears-Hero-Founders-Edition/1182

https://audeos.pl/pl/p/Empire-Ears-Odin-Founders-Edition/1181

 

Została 1 szt. Odinów i 2 szt. Hero. W przyszłym tygodniu powinny wylecieć do mnie.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chciałbym gorąco polecić EE Odiny. Jestem zachwycony. Długo czekałem i myślałem, że nie doczekam się po EE Zeus XRA na kolejnego godnego następcę tronu. Odiny są lepsze technicznie od Zeusów i to powinno wystarczyć jako rekomendacja. Ale mają też lepszą, bardziej prawidłowo wystrojoną średnicę. I cudowny bas z czystym, szczupłym podbiciem na subbassie - nic się nie rozlewa na niską średnicę, ani nie ma buły, jest moc i miód. Góra technicznie powala. Mam jeszcze 2 inne słuchawki z 4 EST na górze i Odiny mają najlepszą implementację. Koherentnie, płasko wyciągnięta, umieszczona w przestrzeni, pozwala odkrywać talerze perkusyjne i cykacze w ulubionych utworach zupełnie na nowo. Można Odinom zarzucić szczupłą średnicę, jeśli ktoś lubuje się właśnie w docieplonym brzmieniu ala Phantomy albo z wycofaną górną średnicą ala Andromedy, ale dla mnie to jest granie neutralne i bliskie perfekcji. EE w końcu zrobiło klasyka i godnego następcę tronu. Nie wspomniałem o rozdzielczości i przestrzenności, która przypomina słuchanie flagowych słuchawek... nausznych. Nie ma za bardzo różnicy między nausznymi i dousznymi w przypadku Odinów, a to nie lada osiągnięcie. Osobiście w swojej kolekcji kilkudziesięciu słuchawek uważam teraz Odiny za jedną z absolutnie najlepszych słuchawek, dałbym ją do rankingu łączonego z nausznikami i... zamierzam zamówić CIEMy jak tylko będą (sprzedam nerkę!). 

 

Moje top na Q3 2020:

1. Sony R10 (na odpowiednich padach; mistrz rozdzielczości i średnicy, orają SR-009)

2. EE Odin (średnica ala Sony R10, ale z równiejszą górą i z BASEM, szok)

3. ATH L5000 (z minusem którym jest agresywnie strojona i postrzępiona wysoka średnica)

4. Stax SR-009 (na padach podniesionych w środku np. dodatkową gąbką lub od SR-Omega)

5. Final Lab II (mistrz średnicy nr 2, powietrze, przestrzenność, mistrz akustyki)

6. Wavaya Octa (mało znane, bliskie perfekcji, gorsze technicznie od Odinów)

7. VE8 (znane i doceniane, bliskie perfekcji, ale grają już jak zwyczajne IEMy)

Także jest jak widać dosyć grubo... Odiny orają konkurencję. 

 

Tak się mierzy moja jednostka:

EE Odin.jpg

 

Porównanie z bułowatymi 64audio A18s, które zostały totalnie rozjechane przez Odiny walcem:

Odin vs A18s.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam że użyje niecenzuralnych słów ale to co słyszę mając zaaplikowane EE Nemesis to jest WP****L, ostateczny.Dostałem solidne lanie, moje uszy eksplodowały, mój rozum próbuje coś tam wydukać ''to jest koniec stary, kupuj i kończ tą przygode'' :D

No i tak chyba będzie, dzięki uprzejmości tomka mam okazje od 1.5h słuchać tych pięknych czarnych diabelskich kopułek.Pierwszy raz zostałem dokami zmiażdżony, idealnie wpasowują się w mój gust.Idealnie parują sie z metalem, z hc, starym brudnym rapem a punk o kartonowym płaskim brzmieniu dostał takiej petardy że poprostu nie mam pytań.

Doskonały bas który siedzi na swoim miejscu i nie wychodzi z szeregu, nie wcina sie nie pytany.Daje masy, dociążenia jakiego jeszcze nie słyszałem w żadnych dokach.Pierwszy raz nie słyszę też żadej sybilizacji, absolutnie żadnej.Średnica zaś jest również niesamowita, z naciskiem na wyższy jej zakres.Scena ogromna ale to nie jest jeszcze top.Mi w zupełności wystarczy.Te słuchawki parują sie doskonale z metalem, rockiem, popem, hip hopem a fani elektroniki powinni być zachwyceni.Może mnie ktoś wyśmiać ale ja mówie stop i zatrzymuje sie na Nemesis, nic wiecej nie chce i nie interesuje mnie obecność lepszych, amen. :D

 

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Loke13 napisał:

Nie grają zbyt "małym" dźwiękiem ,w porównaniu do nausznych?😋

 

Staram sie nie porównywać nauszynch tych lepszych do doków, to jednak dwa inne bieguny :D

 

Apropo jeszcze Nemesis, słuchałem też nobelki Khan i tutaj to już w ogółe dwa odrębne światy żyjące swoim życiem.

Nobelki - najlepszą góra, najlepsza średnica jakie w życiu słyszałem.Mnóstwo mikroszczegółów, krystaliczna czystość.Odddanie barwy instrumentów totalny kosmos.Słuchanie na nich koncertów akustycznych to jest poprostu magia, pierwszy raz słyszałem tak naturalnie brzmiące gitary.Zupełnie inne granie od EE.One poprostu grają muzyke w 100% naturalnie, bez żadnych upiększaczy.Napisałem o średnich i wysokich to pora na bas.... no właśnie gdzie jest bas? ano jest ale to jest iście referencyjny bas który jak dla mnie sprawił że po założeniu ich myślałem że są popsute.Nobelki nadają sie do akustycznych koncertów, być może też do czego innego.W porównaniu do Nemesis brakuje tam kompletnie jakiegokolwiek dociążenia które tak ważne jest w gatunkach wyżej wymienionych.Tak więc nemesis u mnie wygrał ale jak zapuściłem sobie alice in chains unplugged to zatęskniłem za noblami.W nemesis dał o sobie znać bas który sprawił, że gitara basowa zbyt mocno sie narzucała.I tak to brzmi świetnie ale noble tutaj wypadły lepiej.Za to noble nie nadają sie do metalu, kompletnie sie nie nadają.Słuchanie metalu na nich to ryzyko uszkodzenia słuchu, góra nas atakuje syblilantami niemiłosiernie.Posłuchałem zaledwie czterech kawałków i pass, ostro, płasko, bez jaja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deftones9 napisał:

to jest koniec stary, kupuj i kończ tą przygode'' :D

Przeczytałem Twoje wrażenia i tak mi się spodobały, że myślę sobie - tak, to są słuchawki, które teraz nabędę do mojego SR25. Potem szybkie wbicie nazwy i modelu w necie i... kilka razy przetarłem oczy i... już mi przeszło. Kurde, je w laboratorium NASA robili, że mają taką kosmiczną cenę? 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla oka 😉 ….. Empire Ears Phantom, pięknie grają i pięknie wyglądają ….

Chciałbym podziękować Mateuszowi „Spawn „ za pomoc i ukierunkowanie w wyborze tych słuchawek 🍻

 

 

DSCF3027-ppr.thumb.jpg.0b2a8b53c21129e56e2aea36147123e6.jpgDSCF3017-ppr.thumb.jpg.ef1dbaa5ab0f62c54995ba334ec9823e.jpgDSCF3004-ppr.thumb.jpg.3a73fab78d0309567caac00322f2ec43.jpgDSCF3001-ppr.thumb.jpg.ea75ff3b876b5be21f8ecce795d2a787.jpgDSCF2994-ppr.thumb.jpg.19b97642cc0479899eb1290b82c4de9e.jpgDSCF2982-ppr.thumb.jpg.76bc1593e1e15fbb2bee8b5343ccb40d.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności