Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Empire Ears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Najner napisał:

Biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to gdyby było inaczej, to bylaby to porażka EE ;)

Bas to dopiero przysłowiowy czubek góry lodowej :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.08.2019 o 13:38, StAc napisał:

Z czym słuchane były te EE?

Głównie z DX220 AMP 1mk2, ale również z AMP9 bardzo ciekawie zagrały. Będę jeszcze sprawdzał po balansie za jakieś 2-3 tygodnie, bo na WM1A po SE wydaje mi się, że brakowało mocy, a przez to siadała trochę dynamika i przekaz się zagęszczał. A jeżeli to nie brak mocy (a lubią prąd, choć bez przesady), to po prostu brak synergii z tym DAPem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 00:39, bluecactus napisał:

Czy miał ktoś możliwość słuchania Legend X z LG V30?

Ja z G7Fit dokładnie, ale to to samo. Grało to bardzo dobrze. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wiem, że to śmiesznie zabrzmi, co za chwilę napiszę, ale zacznę drobnym wstępem. Słuchałem ostatnio kilku par naprawdę świetnych doków - Falcon C, Titan 6, KXXS - które w swojej półce cenowej są naprawdę mega wyborem. Zakładając któreś z nich każdorazowo jest radość, jest zachwyt i uniesienie, ale potem to blednie przez tego delikwenta. I wiem, że w porównaniu do Vantage to one są jak barszcz przy homarze, no ale...

 

Po SE z WM1A EEV grały po prostu średnio. Tymczasem po balansie to jest... to nie jest uczta. To jest orgia. Zmysłowa, namiętna, ale orgia dźwięków. I ten BAS. B A S. I gdybym miał dążyć w kierunku ideału to wolałbym, żeby grały trochę dalszym pierwszym planem. Żeby było ciut więcej wyższych sopranów. Bas przy tym twardszy. Tylko wtedy to ne byłyby już Vantage z całą swoją magią, która rzuca na kolana i każe słuchać.

 

Edytowane przez Vaiet
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

 

Miesiąc wytrzymam. :P

Żyj marzeniami 😘

 

Siriusy mam już ponad półtora roku i jakoś nigdzie się nie wybierają... :D

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo muzyki słucham i szkoda czasu na forume :P

 

Plusik dla Effect Audio za kabelek :) Skręcane wtyki ❤️

 

A poza tym Vantage to są... że słów brak.

 

Najpierw puszczam Blvck Ceiling - Young i grają to tak, że potem nic innego nie gra tego tak, żeby mi się podobało. Ciężko, gęsto, magicznie. A potem dla kontrastu wrzucam cholerny Myslovitz - W Deszczu Maleńkich Żółtych Kwiatów i odlatuję. Sub-bas tak niski, ale nienachalny, który masuje i pieści, a do tego piękny wokal Artura i wszystko idealnie rozłożone, wszystko czytelne, ale rozplanowane. I gra muzyka. To nie odtwarza dźwięków, to kreuje spektakl dla mnie i tylko dla mnie.

 

Cena? Adekwatna. Najlepszy numer jest też taki, że za średnicę i górę odpowiada jedna armatura, a gra to tak, że się skarpety filcują.

70326273_456187104998281_4311677514805149696_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo muzyki słucham i szkoda czasu na forume
 
Plusik dla Effect Audio za kabelek Skręcane wtyki
 
A poza tym Vantage to są... że słów brak.
 
Najpierw puszczam Blvck Ceiling - Young i grają to tak, że potem nic innego nie gra tego tak, żeby mi się podobało. Ciężko, gęsto, magicznie. A potem dla kontrastu wrzucam cholerny Myslovitz - W Deszczu Maleńkich Żółtych Kwiatów i odlatuję. Sub-bas tak niski, ale nienachalny, który masuje i pieści, a do tego piękny wokal Artura i wszystko idealnie rozłożone, wszystko czytelne, ale rozplanowane. I gra muzyka. To nie odtwarza dźwięków, to kreuje spektakl dla mnie i tylko dla mnie.
 
Cena? Adekwatna. Najlepszy numer jest też taki, że za średnicę i górę odpowiada jedna armatura, a gra to tak, że się skarpety filcują.
70326273_456187104998281_4311677514805149696_n.thumb.jpg.eacb6adb1cb1b1ae636a8dbd32715d9f.jpg
No świetne są, ale ich odbiór zależy od repertuaru. Do elektroniki, klasycznego rocka, czy popu, nie słyszałem lepszych. W jazzie już tego basu bywa za dużo, a góra mogłaby być nieco bardziej rozciągnięta. Byłem blisko zakupu, ale za tę kasę to musiałyby być słuchawki bardziej uniwersalne. Choć scena jest świetna, a średnica bliska i słodka, no i rzadkość u mnie, świetna ergonomia, bo kopułki są raczej drobne. Aaa i z moich obserwacji wynika, że są podatne na zmianę źródła i potrzebują sporo prądu. Inaczej szybko znudzą ogromnym, ale rozlazłym basem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:
13 godzin temu, Vaiet napisał:
Tak na szybko, bo muzyki słucham i szkoda czasu na forume emoji14.png
 
Plusik dla Effect Audio za kabelek emoji4.png Skręcane wtyki emoji3590.png
 
A poza tym Vantage to są... że słów brak.
 
Najpierw puszczam Blvck Ceiling - Young i grają to tak, że potem nic innego nie gra tego tak, żeby mi się podobało. Ciężko, gęsto, magicznie. A potem dla kontrastu wrzucam cholerny Myslovitz - W Deszczu Maleńkich Żółtych Kwiatów i odlatuję. Sub-bas tak niski, ale nienachalny, który masuje i pieści, a do tego piękny wokal Artura i wszystko idealnie rozłożone, wszystko czytelne, ale rozplanowane. I gra muzyka. To nie odtwarza dźwięków, to kreuje spektakl dla mnie i tylko dla mnie.
 
Cena? Adekwatna. Najlepszy numer jest też taki, że za średnicę i górę odpowiada jedna armatura, a gra to tak, że się skarpety filcują.
70326273_456187104998281_4311677514805149696_n.thumb.jpg.eacb6adb1cb1b1ae636a8dbd32715d9f.jpg

No świetne są, ale ich odbiór zależy od repertuaru. Do elektroniki, klasycznego rocka, czy popu, nie słyszałem lepszych. W jazzie już tego basu bywa za dużo, a góra mogłaby być nieco bardziej rozciągnięta. Byłem blisko zakupu, ale za tę kasę to musiałyby być słuchawki bardziej uniwersalne. Choć scena jest świetna, a średnica bliska i słodka, no i rzadkość u mnie, świetna ergonomia, bo kopułki są raczej drobne. Aaa i z moich obserwacji wynika, że są podatne na zmianę źródła i potrzebują sporo prądu. Inaczej szybko znudzą ogromnym, ale rozlazłym basem.

To prawda. W większości ciężkiego metalowego grania może być za gęsto dla niektórych, bo bas bywa srogi. Z drugiej strony wszelakiej maści elektronika, alternatywa, czy... ja już nie umiem w gatunki, bo to wszystko tak trudno teraz klasyfikować. W każdym razie sporo do powiedzenia ma - podobnie z Bravado - realizacja utworu. Potrafią zagrać naprawdę elegancko, a potrafią wymasować basem. To nie są słuchawki mega uniwersalne i nie są też dla każdego. Wyższe soprany często odzywają się dopiero wtedy, gdy to konieczne i wielokrotnie łapałem się w różnych kawałkach na tym, że Vantage potrafiły zalśnić nagle na naprawdę wysokich częstotliwościach, choć akcent jest zdecydowanie położony na niższy sopran z przyzwoitym rozwinięciem do średnich jego wartości. Co do synergii, to z WM1A po SE demówka brzmiała jak kupa i nie ma co owijać w bawełnę w tym temacie. Dzisiaj będę testował z DC01, bo póki co sprawdzałem je z DX220 amp1mk2 i wczoraj z AMP8, a także z Soniakiem po balansie. To ostatnie połączenie robi robotę i na sofcie 3.0.1 bas jest tektoniczny i schodzi tak nisko, że jest bardziej wyczuwalny, niż słyszalny. Ja ich zakupu absolutnie nie żałuję, bo chociaż nie są to słuchawki wierne, to dają tyle radości i funu, a do tego potrafią tak oczarować, że umieram z radości po każdym odsłuchu. Niebawem będę się przymierzał do eksperymentów z kablem, żeby nieco utwardzić przekaz i go zdyscyplinować, usuwając nieco gładkości z brzmienia. Zapewne będzie do tego potrzebne jakieś konkretne SPC lub hybryda, ale zobaczymy co wyjdzie. Na ten moment IMO są kapitalne i chociaż nie kosztują mało, to ich unikalne brzmienie oraz walory techniczne sprawiają, że uważam je za cholernie ciekawą propozycję dla lubiących genialny bas ciepłe, nasycone brzmienie o fantastycznych jak na to strojenie technikaliach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LuQi napisał:

 

W sumie racja, delikatnego uszczuplenia budżetu o 7k pewnie i tak nikt nie zauważy ;) 

Dla niektórych to 3500 ( trzy i pół tysiąca ) piw. Wychodzi po przeszło 9 piw na dzień przez cały rok. Albo 1 piwo dziennie przez 9 i pól roku. ...a ja pije ok 2 - 3 piwa na miesiąc - co daje 116 lat mojego zapotrzebowania na piwo. :D

 

Jest moc. 

 

Ale pokrótce: nie piję, nie palę, nie robię żadnych drogich wyda...O DO DIASKA ILE JA WYDAJE NA AUDIO... !

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, espe0 napisał:

Dla niektórych to 3500 ( trzy i pół tysiąca ) piw. Wychodzi po przeszło 9 piw na dzień przez cały rok. Albo 1 piwo dziennie przez 9 i pól roku. ...a ja pije ok 2 - 3 piwa na miesiąc - co daje 116 lat mojego zapotrzebowania na piwo. :D

 

Jest moc. 

 

Ale pokrótce: nie piję, nie palę, nie robię żadnych drogich wyda...O DO DIASKA ILE JA WYDAJE NA AUDIO... !

 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności