Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

kolumny podstawkowe 2-3k do marantz sr5011


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kolumn podstawkowych do Marantza sr 5011 (amplituner KD ale u mnie będzie grał tylko w stereo. Nie rozważam wymiany Marantza na razie). Pokój 20m2 kształt prostokąt. Odległość od głośników ok 3 metry. Kwota do 2000-3000 zł za komplet. Tylko podstawki nie podłogówki są rozważane. Słucham po trochu wszystkiego (może poza disco polo). Najmniej klasyki najwięcej rock alternatywny i pop -rock (np. Pink też lubię :). Lubie bas ale żeby nie był rozlazły, raczej brzmienie ocieplone (jestem na początku drogi muzycznej ale tak na razie pozycjonuję swoje preferencje) . 

Generalnie rozważam: 

- Tannoy Mercury 7.2

- DALI ZENSOR 3, 

- CANTON GLE 436.2,

- KEF q350, 

- Q ACOUSTICS CONCEPT 20,

- Dynaudio Excite X14  (nie wiem czy ampli da radę wysterować  te głośniki), 

- KLIPSCH RP 600 M, 

-Dali opticon 1  

- KEF R300 (tutaj raczej używki w tej cenie). 

Piszę do bardziej doświadczonych kolegów, aby pomóc mi wybrać 1 max 3 kolumny z ww. Z uwagi na brak czasu odsłuchy u mnie wchodzą w grę tylko w niedziele, a to raczej tylko markety. Czyli tak na prawdę zerowe warunki do odsłuchów. Dlatego raczej wchodzi w grę zamawianie wysyłkowe do testów i stad moja chęć ograniczenia liczby (nie ma szans abym zamówił wszystkie te głośniki  do testów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tu masz absolutne kolumny na sam początek - będziesz oczarowany:

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-kef-ls50-anniversary-CID99-IDzISj7.html#2da24c3508

 

Marantz powinien je napędzić. Ważne jest też czy akustycznie pokój nie uszczupla Ci basów - bo tam są bardzo liniowe. Jeżeli akustycznie nie masz mankamentów to bierz w ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, espe0 napisał:

Kolego, tu masz absolutne kolumny na sam początek - będziesz oczarowany:

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-kef-ls50-anniversary-CID99-IDzISj7.html#2da24c3508

 

Marantz powinien je napędzić. Ważne jest też czy akustycznie pokój nie uszczupla Ci basów - bo tam są bardzo liniowe. Jeżeli akustycznie nie masz mankamentów to bierz w ciemno:)

Aż takie liniowe nie są. Mają lekkie kilkudecybelowe podbicie. Zobaczcie sobie na pomiary w audio.  Poza tym pokój raczej dodaje basu poprzez room gain a nie odbiera.

 

Co do dali to nie wiem jak w zensorach 5 ale to co zrobili w 5-tkach to..no nie wyszło im. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Poza tym pokój raczej dodaje basu poprzez room gain a nie odbiera

Znam pokoje odsłuchowe w których nawet subwoofera nie słychać... każdy pokój jest inny. U mnie stoją na 20m2 (niecałych) duże podłogówki - i basu jest tak se (parszywa akustyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności