Palpatine Posted November 19, 2021 Report Posted November 19, 2021 Może to kwestia słuchawek, a może punktu odniesienia. Tutaj za punkt referencyjny posłużył SP2000T. Na jego tle SP2000SS stawia duży nacisk na subbas i tony wysokie. Zapewne przy porównaniu z jakimś bardziej neutralnym dapem spostrzeżenia byłby inne. Quote
Roo_Volt Posted November 19, 2021 Report Posted November 19, 2021 W dniu 18.11.2021 o 22:08, vonBaron napisał: A moc po balansie taka sama? Dokładnie taka sama. Tylko na sp2k SS, jest wieksza precyzja i kontrola na basie, oczywiście jest więcej różnic ale jest wrażenie, takie że sp2k SS gra z większą swobodą i lepiej wysterowuje wymagające słuchawki. Testowałem na hedd one. Quote
Roo_Volt Posted March 14, 2022 Report Posted March 14, 2022 Ktoś wie czy sp2k działa z kartami powyżej 512 GB? Quote
MPM Posted March 14, 2022 Report Posted March 14, 2022 w SP1000M mam kartę 1tb i działa, więc nie widzę powodu żeby w SP2k nie działała. 1 Quote
Palpatine Posted March 31, 2022 Report Posted March 31, 2022 Używa ktoś Roon? Mogę prosić o opinię jak to działa na AK i czy warto inwestować w program względem firmowego odtwarzacza? Quote
lobuz1 Posted March 31, 2022 Report Posted March 31, 2022 (edited) Mam na Alphie i działa genialnie. AK podpięty do internetu przez Wifi widzi mają bibliotekę na serwerze NAS (gdzie mam roon core) oraz z Tidal. Jeśli masz sporo swoich plików i zależy Ci na sq, genialnym katalogowaniu, wyszukiwaniu, Radio (podpowiada całkiem trafnie ciekawe utwory) to warto. Z tego powodu wolę w domu słuchać na Alhie niż na DX300. Możesz bawić się jeśli chcesz w upscaling do dsd czy inne modyfikacje Edited March 31, 2022 by lobuz1 1 1 Quote
Palpatine Posted March 31, 2022 Report Posted March 31, 2022 @lobuz1dziękuję za info. Dobrze rozumiem, że pliki lokalne trzeba trzymać na serwerze/pc/laptopie, a dap zasysa je po sieci przez wifi? Quote
lobuz1 Posted March 31, 2022 Report Posted March 31, 2022 (edited) 3 minuty temu, Palpatine napisał: @lobuz1dziękuję za info. Dobrze rozumiem, że pliki lokalne trzeba trzymać na serwerze/pc/laptopie, a dap zasysa je po sieci przez wifi? Dokładnie tak. Instalujesz Roon core np na laptopie i wksazujesz lokalizację plików, które mogą być w jego pamięci, na serwerze czy dysku zewnętrznym. Odpalasz na pc/telefonie aplikację (przeglądarkę) za pomocą, której sterujesz. Zainstaluj sobie na próbę. Edited March 31, 2022 by lobuz1 Quote
Palpatine Posted April 13, 2022 Report Posted April 13, 2022 Można gdzieś kupić org folie ochronne do SP2K? Quote
Palpatine Posted April 23, 2022 Report Posted April 23, 2022 (edited) Na jesien AKM zapowiedział nową kostkę 4499EX. Ciekawe czy Astell zapowie nowego flagowca na niej czy tez poczeka na następcę np. 4500. Najważniejsze Asahi wraca na rynek. Asahi Kasei Microdevices Corporation (AKM) has developed a new flagship stereo D/A converter (DAC), the VELVET SOUND | VERITATM AK4499EX, which is newly designed as a complete separation of digital and analog circuitry solution in conjunction with the AK4191 and is based upon the world-class predecessor AK4499 Current Output DAC. The design uses the latest high-quality sound technology and a completely separate digital/analog solution to achieve a "sound as if you were there" experience. The analog characteristics also exceed those of the integrated D/A predecessor AK4499, allowing users to experience an unprecedented level of life-like sound. When used in conjunction with the AK4191 the AK4499EX is the ideal analog conversion solution for playback of ultra-high-resolution sound sources: up to 1536kHz sample rate, 64-bit PCM; or 44.8MHz sample rate DSD. Sample shipments are expected to begin in the second quarter of 2022, with volume production in the third quarter of 2022. Edited April 23, 2022 by Palpatine 6 Quote
wulkan Posted April 25, 2022 Report Posted April 25, 2022 W dniu 23.04.2022 o 13:03, Palpatine napisał: Na jesien AKM zapowiedział nową kostkę 4499EX. Ciekawe czy Astell zapowie nowego flagowca na niej czy tez poczeka na następcę np. 4500. Najważniejsze Asahi wraca na rynek. OBY tak właśnie się stało. Amen. Quote
Palpatine Posted April 25, 2022 Report Posted April 25, 2022 4 godziny temu, wulkan napisał: OBY tak właśnie się stało. Amen. O ile się nie mylę właśnie mija trzeci rok od premiery SP2000, wiec czas najwyższy 😉 1 Quote
Palpatine Posted June 29, 2022 Report Posted June 29, 2022 (edited) 06.07 ma się pojawić nowy soft @euterjak Twoje powrównania N8II vs Sp2kCu? Widziałem co wylądowało w komisie, ale ciekaw jestem ogólnych wrażeń. Edited June 29, 2022 by Palpatine 2 Quote
euter Posted June 29, 2022 Report Posted June 29, 2022 @Palpatine N8ii to ja oglądałem tylko na zdjęciach Chętnie przetestuję, ale gdy trafi się na rynku wtórnym w dobrej cenie. Entuzjazm do zakupu jednak mi trochę opadł, gdy na head-fi zaczęli pisać, że można mieć N8ii taniej... kupując ibasso dx320 😅 A Sp2kCU - no cóż, żałuję że sprzedałem. Znacznie bardziej mi się podobał pod kątem barwy niż SS i moim zdaniem - mimo upływu lat - flagowiec Astella to wciąż ścisła czołówka w temacie "jakość dźwięku". 1 1 Quote
Palpatine Posted June 29, 2022 Report Posted June 29, 2022 @euterah...w takim razie nie zrozumiałem się z Mykupyku, pisał że Paweł słuchał N8II i pomyślałem od razu o Tobie, szczególnie że SP2KCu wylądował w komisie. Sam sobie napisałem scenariusz tej opowieści Co do Cu vs SS to mam podobne zdanie. Oby nowy soft nic nie zmienił w tym temacie. 1 Quote
Roo_Volt Posted July 6, 2022 Report Posted July 6, 2022 Trochę liczyłem na funkcję crossfeed. Niestety. 1 Quote
saudio Posted July 6, 2022 Report Posted July 6, 2022 Jakoś nie mogę się do Astellowego crossfeedu przekonać. Quote
Roo_Volt Posted July 8, 2022 Report Posted July 8, 2022 Nowy soft 1,50 Grajek zdecydowanie szybciej znajduje sieć wifi. Quote
Palpatine Posted July 8, 2022 Report Posted July 8, 2022 Tak, ponad to połączenie jest znacznie stabilniejsze co ma niebagatelne znaczenie w Roon oraz usb-usbc działa w końcu z MacBook M1 1 1 Quote
Palpatine Posted August 23, 2022 Report Posted August 23, 2022 It's coming: https://fccid.io/QDMPPF41 Prawdopodobnie rozpoczął się proces certyfikacyjny 1 1 Quote
Palpatine Posted September 12, 2022 Report Posted September 12, 2022 Podobno premiera nowego flagowca od AK już 15 września. Quote
Roo_Volt Posted September 13, 2022 Report Posted September 13, 2022 (edited) Już jest zapowiedź SP3000. https://www.astellnkern.com/product/product_detail.jsp?productNo=138 Edited September 13, 2022 by Roo_Volt 1 Quote
Zydek Posted July 19, 2024 Report Posted July 19, 2024 Odświeżę trochę wątek. Mam wspomnianego Astell'a i podłączyłem ostatnio kabel po balansie do słuchawek Audio Technica Awas. Takiego wypełnienia dźwiękiem aż się nie spodziewałem z tego "małego urządzenia". W końcu słuchawki nabrały odpowiedniego rozpędu i brzmi to jak na moje uszy conajmniej zjawiskowo. Słucham i nie dowierzam. 3 Quote
Palpatine Posted July 19, 2024 Report Posted July 19, 2024 O SP2000 jako o pierwszym dapie mówiono że jakością dźwięku dorównuje stacjonarnym systemom. Jeśli mamy słuchawki, które nie potrzebują ogromnej ilości mocy to nawet dzisiaj, 5 lat po jego premierze jest świetnym wyborem. 2 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.