Skocz do zawartości

AK SP2000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać po ważeniu Ultima jest cięższa od M8 o 66g, ale za to jest niższa o 8mm i chudsza o 4,3mm, węższa też o 3,7mm, całość bez ubranek.

Oprócz oczywistych różnic w wielkości i wadze, mają wewnętrznie te same kości DACa od AKM, więc powinny grać w zbliżony sposób, choć już samo włączanie jest inne, w M8 to wciśnięcie 2s do startu a SP2000SS 7s, potem sam proces startu dość podobny, w Ultimie trochę ponad 20s, a M8 blisko 30s. 

Przechodząc do dźwięku pierwsze porównanie na Verite Closed:

Pewnie nie będzie zaskoczeniem, że są dość podobne do siebie, choć są różnice, Ultima gra potężniej i z większą rozdzielczością wystarczy posłuchać soundtracków Hanza Zimmera z Blade Runnera 2049 czy lnterstellara, jeżeli chodzi o pasmo to M8 ma nieznacznie więcej góry, dół bardzo zbliżony poziomem włącznie z subbasem, sprawdzane na Why so serious.

SP2000SS jest bardziej rozdzielczy, góra jest czystsza podobnie średnica mamy większą rozdzielczość basu, choć niekiedy może nam brakować góry, bo ilościowo jest jej więcej w M8.

Scena to coś co odróżnia je najbardziej, M8 gra bliżej z mniejszą głębią, Ultima w bezpośrednim porównaniu gra większą przestrzenią, zwłaszcza głębią, przekaz jest nieznacznie oddalony. Wokale na M8 potrafią być bardzo blisko, ma to swoje zalety, ale już przy słuchaniu orkiestry to są pierwsze rzędy, gdzie niestety gubimy dalsze plany, muzycy są bardziej ściśnięci, brakuje podziały na plany, gdzie w SP2000 mamy prezentację nieco oddaloną coś z pomiędzy środka i pierwszego rzędu, wyraźnie widać orkiestrę muzycy grają w większym rozstawieniu.

Mi bardziej podoba się SP2000SS, choć M8 to bardzo podobne granie, także jest to sporo tańsza alternatywa. Dla mnie Ultima gra czyściej i z większą rozdzielczością, choć do stacjonarki u mnie daleko, ale jest to dla mnie obecnie w pewien sposób przenośna alternatywa, która gra w podobnym stylu, w DX220 z AMP1 mkII i AMP8 brakowało wypełnienia, które pojawiało się z AMP9, ale kosztem sceny i rozdzielczości, a tu mamy jedno i drugie, ładnie rozbudowaną scenę i potęgę brzmienia, do tego rozdzielczość, która nie jest nachalna i nie dominuje.

No niestety porównania są męczące, czas na relaks z muzyką, może jeszcze uda się sprawdzić na innych nausznikach, ale to już nie teraz. 

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio bardzo dziękuje za porównanie dwóch flagowców i zazdroszczę możliwości obcowania z takimi zabawkami. Szkoda, ze po raz kolejny okazało się, ze droższy jest lepszy, ale Twoje wnioski są potwierdzeniem tego, ze konkurencją dla M8 może być SE200, a nie SP1000 czy SP2000.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

No tak, ale Aplha to Sabre, więc może to to przez kostkę mamy już zupełnie inną tonację. Trzeba pamiętać, że M8 jest znacznie tańsza od wszystkich wymienionych AK. Zarówno od SE200, SP1K o SP2K nie wspominając, więc zapewne jest świetnym DAPem w swojej cenie.

To, co? Cena pozycjonuje urządzenie, a nie brzmienie? Saudio pisze wyraźnie, że są duże podobieństwa w brzmieniu M8 i SP2000. Różnica dotyczy rozdzielczości i sceny. To bardziej wygląda na różnicę strojenia, a nie różnicy klas urządzeń.

 

Cena Astelli nie jest żadnym punktem odniesienia. Punktem odniesienia jest jakość. Wiem, że ciężko jest przełknąć to, że Astell jedzie po bandzie cenowo i że podobnej klasy sprzęt można zrobić taniej. Prawie trzykrotnie taniej.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cena nie pozycjonuje brzmienia. Jedyne wartości jakie pozycjonują dapy wg mnie to: sq, funkcjonalność, jakość wykonania, bezawaryjność i długość pracy na baterii, ale każdy może mieć inne kryteria. Póki co miałem okazje czytać porównania M8 vs SP2K i SP1K co moim zdaniem dobrze świadczy o M8 ze jest porównywany z najlepszymi dapami na rynku. Oczywiście pomijam celowo problemy wieku dziecięcego. Co ciekawe zaraz wyjdzie znacznie tańszy od M8 Ibasso DX300 i zobaczymy jak wypadnie bezpośrednie porównanie chińczyków. Oby na starcie był bardziej dopracowany.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, westberg napisał:

To, co? Cena pozycjonuje urządzenie, a nie brzmienie? Saudio pisze wyraźnie, że są duże podobieństwa w brzmieniu M8 i SP2000. Różnica dotyczy rozdzielczości i sceny. To bardziej wygląda na różnicę strojenia, a nie różnicy klas urządzeń.

 

Cena Astelli nie jest żadnym punktem odniesienia. Punktem odniesienia jest jakość. Wiem, że ciężko jest przełknąć to, że Astell jedzie po bandzie cenowo i że podobnej klasy sprzęt można zrobić taniej. Prawie trzykrotnie taniej.

Rozdzielczość to przewaga techniczna Ultimy nad Shanlingiem, przy zachowaniu muzykalności. Moim zdaniem SP2000SS jest lepszym brzmieniowo DAPem, M8 ma mniejszą głębię sceny niż DX220.

Tak Ultima i M8 są podobne brzmieniowo, no ale czego się spodziewać po tych samych kościach DAC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



M8 ma mniejszą głębię sceny niż DX220


No to tu mnie zaskoczyłeś, bo M8 ma świetną głębię i wprawdzie DX220 miałem dawno, ale tego bym nie powiedział. Różnica może też wynikać z tego, że ja używam tylko iemów. SP1000 był z pamięci lepszy technicznie od M8, ale strojenie zdecydowanie po stronie M8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, all999 napisał:


 

 


No to tu mnie zaskoczyłeś, bo M8 ma świetną głębię i wprawdzie DX220 miałem dawno, ale tego bym nie powiedział. Różnica może też wynikać z tego, że ja używam tylko iemów. SP1000 był z pamięci lepszy technicznie od M8, ale strojenie zdecydowanie po stronie M8.

 

Na iemach Dx220 był szerszy, ale bardziej "płaski". M8 jest węższy, ale ma większą głębię i holografię. Ale to pewnie też zależy od iemów. Mesty na M8 grają inną sceną niż K10 (szersza w Mest, linia bardzie za uszami, bardziej przestrzenne granie, ale nieco mniej holograficzne).

 

Dx220 gra bardziej dynamicznie, dźwięk jest bardziej zarysowany, ale mniej wyrafinowany, mniej szczegółowy, dźwięk nie jest tak dobrze wypolerowany. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, all999 napisał:


 

 


No to tu mnie zaskoczyłeś, bo M8 ma świetną głębię i wprawdzie DX220 miałem dawno, ale tego bym nie powiedział. Różnica może też wynikać z tego, że ja używam tylko iemów. SP1000 był z pamięci lepszy technicznie od M8, ale strojenie zdecydowanie po stronie M8.

 

Porównanie do AMP8 w DX220, no ale to z pamięci więc może tu być też problem. 
Pewnie różnica w użytych słuchawkach, Verite są dość przestrzenne, ale weź też pod uwagę, że to jest porównanie, sama scena jest ok w M8, z tym że jest bliżej no i Ultima gra jednak głębiej.

Dla mnie SP1000 był zbyt techniczny, grał takimi wymuszonymi detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby porównywać ceną , trzeba by wiedzieć ile kasy rzeczywiście należy włożyć w danego DAPa aby grał "super"... Narzuty późniejsze to już inne kwestie. Astell nie sprzeda Nam na wyjściu nic taniej i tak ma od lat. Inne firmy zaczynają z akceptowalnego poziomu cen po czym zwiększają je w kolejnych modelach. Raz że zarobek a dwa - chęć wejścia do "elity". Dla ludzi elita kojarzy się także z ceną. Nie oszukujmy się. 

Lamborghini - auto elitarne i swoje kosztuje.

Oczywiście można mieć w portfolio DAPa dla każdego. Tani, klasa średnia, drogi. Ale My tu w naszym małym gronie sprzęto/muzolubów podświadomie dążymy do modeli droższych bo są z reguły lepsze.

 

DAP idealny chyba nie powstanie. Bo czy można kilka lat trzymać w ofercie ten sam model w obecnych czasach ? Nawet Kałasznikow ewoluuje. 

 

Aha - to są moje przemyślenia i nikogo z Bractwa nie chcę obrazić ani zdenerwować. Nie głoszę też prawd absolutnych.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 10:21, Lord Rayden napisał:

Aby porównywać ceną , trzeba by wiedzieć ile kasy rzeczywiście należy włożyć w danego DAPa aby grał "super"... Narzuty późniejsze to już inne kwestie. Astell nie sprzeda Nam na wyjściu nic taniej i tak ma od lat. Inne firmy zaczynają z akceptowalnego poziomu cen po czym zwiększają je w kolejnych modelach. Raz że zarobek a dwa - chęć wejścia do "elity". Dla ludzi elita kojarzy się także z ceną. Nie oszukujmy się. 

Lamborghini - auto elitarne i swoje kosztuje.

Oczywiście można mieć w portfolio DAPa dla każdego. Tani, klasa średnia, drogi. Ale My tu w naszym małym gronie sprzęto/muzolubów podświadomie dążymy do modeli droższych bo są z reguły lepsze.

 

DAP idealny chyba nie powstanie. Bo czy można kilka lat trzymać w ofercie ten sam model w obecnych czasach ? Nawet Kałasznikow ewoluuje. 

 

Aha - to są moje przemyślenia i nikogo z Bractwa nie chcę obrazić ani zdenerwować. Nie głoszę też prawd absolutnych.

 

Okej, tylko, że zbudowanie nowego lamborghini to są nakłady rzędu setek milionów euro (o ile nie więcej), a zbudowanie dapa ile? Najdroższe laptopy kosztują mniej więcej tyle ile totl dap od Astella - a mają w sobie nieco więcej bebechów i nieco bardziej kosztownych.

 

Wydaje mi się więc, że ceny jednak da się jakoś zracjonalizować i w zasadzie powinno się to robić, ponieważ w przeciwnym razie nakręca się mechanizm przeciwko sobie, jako konsumentowi. To my pozwalamy na szaleństwa cenowe, ponieważ tworzymy rynek dla takich szaleństw. 

 

Oczywiście zgadzam się, że taka jest strategia firmy, tj. pozycjonowanie produktu według ceny. Wiadomo, że według teorii mimetyzmu, jest to działanie sensowne. Ale nie z punktu widzenia konsumenta, którymi przecież jesteśmy. Płacimy więc za "niedostępność" produktu dla innych, kiedy produkt przestaje być pożądany jego cena spada do 1/4 ceny początkowej, co w konsekwencji mniej więcej odzwierciedla jego prawdziwą wartość rynkową. Przykładem niech będzie AK380.

 

Natomiast wiem, że taki rynek zawsze będzie, co nie zmienia faktu, że sami sobie nie musimy nawijać makaronu na uszy. Wystarczy, że robią to producenci. Jednak rynek pokazuje też, że mniej więcej to samo można kupić zdecydowanie taniej. Tak więc - można. Jeżeli o mnie chodzi kupując samochód nie lubię płacić za markę i za kolor, tylko za jakość i funkcjonalność. Tak już mam. To samo dotyczy reszty moich zakupów. 

 

Kwestia polityki cenowej Astella to jedno, ale nie znaczy to jednak, że Astell robi złe sprzęty. Myślę, że robi najbardziej dopracowany sprzęt na rynku, pod każdym względem. Miałem kiedyś kanapkowy zestaw Astella i jedyne co odczuwałem, to wielkie zadowolenie z jego posiadania. Zero problemów z czymkolwiek. 

 

 

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kurcze a mój sp1000m już za chwilę będzie miał rok bez nowego firmware. Coś czuję że to już nie dla niego.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nicodem napisał:

Kurcze a mój sp1000m już za chwilę będzie miał rok bez nowego firmware. Coś czuję że to już nie dla niego.

Cube też bardzo długo czekał. SA700 nie ma update od sierpnia. Podobno wszystkie produkowane modele mają być wspierane. Przedstawiciel AK twierdzi że Covid tak ich przeorał, że wykonują tylko niezbędne prace i to ze znacznym spowolnieniem.

Co do Roon to plotka głosi że tylko 8 rdzeniowe procesory dostaną update.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności