Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK SP2000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2021 o 22:08, vonBaron napisał:

A moc po balansie taka sama?

Dokładnie taka sama. Tylko na sp2k SS, jest wieksza precyzja i kontrola na basie, oczywiście jest więcej różnic ale jest wrażenie, takie że sp2k SS gra z większą swobodą i lepiej wysterowuje wymagające słuchawki. Testowałem na hedd one. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam na Alphie i działa genialnie. AK podpięty do internetu przez Wifi widzi mają bibliotekę na serwerze NAS (gdzie mam roon core) oraz z Tidal. Jeśli masz sporo swoich plików i zależy Ci na sq, genialnym katalogowaniu, wyszukiwaniu, Radio (podpowiada całkiem trafnie ciekawe utwory) to warto. Z tego powodu wolę w domu słuchać na Alhie niż na DX300. Możesz bawić się jeśli chcesz w upscaling do dsd czy inne modyfikacje

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@lobuz1dziękuję za info. Dobrze rozumiem, że pliki lokalne trzeba trzymać na serwerze/pc/laptopie, a dap zasysa je po sieci przez wifi?

Dokładnie tak. Instalujesz Roon core np na laptopie i wksazujesz lokalizację plików, które mogą być w jego pamięci, na serwerze czy dysku zewnętrznym. Odpalasz na pc/telefonie aplikację (przeglądarkę) za pomocą, której sterujesz. Zainstaluj sobie na próbę.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na jesien AKM zapowiedział nową kostkę 4499EX. Ciekawe czy Astell zapowie nowego flagowca na niej czy tez poczeka na następcę np. 4500.

Najważniejsze Asahi wraca na rynek.

 

Asahi Kasei Microdevices Corporation (AKM) has developed a new flagship stereo D/A converter (DAC), the VELVET SOUND | VERITATM AK4499EX, which is newly designed as a complete separation of digital and analog circuitry solution in conjunction with the AK4191 and is based upon the world-class predecessor AK4499 Current Output DAC.

The design uses the latest high-quality sound technology and a completely separate digital/analog solution to achieve a "sound as if you were there" experience. The analog characteristics also exceed those of the integrated D/A predecessor AK4499, allowing users to experience an unprecedented level of life-like sound.

When used in conjunction with the AK4191 the AK4499EX is the ideal analog conversion solution for playback of ultra-high-resolution sound sources: up to 1536kHz sample rate, 64-bit PCM; or 44.8MHz sample rate DSD.

Sample shipments are expected to begin in the second quarter of 2022, with volume production in the third quarter of 2022.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Palpatine N8ii to ja oglądałem tylko na zdjęciach ;) Chętnie przetestuję, ale gdy trafi się na rynku wtórnym w dobrej cenie. Entuzjazm do zakupu jednak mi trochę opadł, gdy na head-fi zaczęli pisać, że można mieć N8ii taniej... kupując ibasso dx320 😅 A Sp2kCU - no cóż, żałuję że sprzedałem. Znacznie bardziej mi się podobał pod kątem barwy niż SS i moim zdaniem - mimo upływu lat - flagowiec Astella to wciąż ścisła czołówka w temacie "jakość dźwięku".

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euterah...w takim razie nie zrozumiałem się z Mykupyku, pisał że Paweł słuchał N8II i pomyślałem od razu o Tobie, szczególnie że SP2KCu wylądował w komisie. Sam sobie napisałem scenariusz tej opowieści ;)

Co do Cu vs SS to mam podobne zdanie. Oby nowy soft nic nie zmienił w tym temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności