Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK SP2000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem jedno. Przepaść SP2000S w stosunku do innych DAP-ów, które miałem przyjemność słuchać (również tyczy się to modelu SP1000 Copper i SP1000M), jest tak duża, że po podłączeniu SP2000S do moich słuchawek, odnoszę wrażenie, jakbym miał... nowe słuchawki. Znacznie wyższej klasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.12.2019 o 23:59, wulkan napisał:

Powiem jedno. Przepaść SP2000S w stosunku do innych DAP-ów, które miałem przyjemność słuchać (również tyczy się to modelu SP1000 Copper i SP1000M), jest tak duża, że po podłączeniu SP2000S do moich słuchawek, odnoszę wrażenie, jakbym miał... nowe słuchawki. Znacznie wyższej klasy.

 

A nie czujesz się młodszy o 20 lat? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, westberg napisał:

 

A nie czujesz się młodszy o 20 lat? 

Nie, bo moim zdaniem spieprzyli brzmienie w wersji softu 1.18😡

Niepotrzebnie zaktualizowałem.

Poszli z dźwiękiem, jeśli chodzi o scenę, w kierunku SONY NW-WM1Z😑

 

Spawn-> Czy potwierdzasz, że zmienili dźwięk w wersji 1.18 w stosunku do 1.16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

Nie apdejtowałem, mam testówke dopiero 2 dni i jest w wersji 1.16. Po tym co napisałeś to się boje się updejtować bo mi się bardzo podoba to co słyszę :D

Dokładnie!

Mnie też idealnie pasowało to, co słyszałem (był lekki dystans), a teraz scena jest zduszona, a dźwięk jest mniej ekspansywny. Napisałem o tym na head-fi. Ciekaw jestem, co odpiszą użytkownicy SP2000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, wulkan napisał:

W dniu dzisiejszym wyszedł nowy soft (1.19) do SP2000.

Wprawdzie nie mam bezpośredniego porównania do wersji (1.16), ale w stosunku do wersji 1.18, w wersji 1.19 na szczęście poprawiono to, co mi brzmieniowo nie odpowiadało.

A nie mówiłem? raz jest lepiej a innym razem gorzej. Trzeba z uśmiechem patrzeć w przyszłość. Będzie dobrze!!!!😄

 

Edytowane przez marec2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marec2 napisał:

A nie mówiłem? raz jest lepiej a innym razem gorzej. Trzeba z uśmiechem patrzeć w przyszłość. Będzie dobrze!!!!😄

 

A na head-fi dwóm userom nie podoba się dźwięk po zmianie softu. Jeden z nich wolał 1.16 (jak ja), a drugi nawet wolał 1.18, niż 1.19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Apropos porównań SP1000 do SP2000 dobrze było by wiedzieć, jakie były wersje softu.

Gdy w SP1000 zmieniłem go z 1.08 na 1.41CM to różnica była kolosalna na plus.

Przy okazji pytanie - czy zainstalowanie jakichś dodatkowych aplikacji, np. internetowego radia, jest w stanie popsuć dźwięk? Teoretycznie nie powinno, ale to jest audio -  strefa magii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu zmienia dźwięk? I to nie wiadomo na jaki, dopóki się jej nie zainstaluje? Delikatnie mówiąc kontrowersyjna sprawa...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2020 o 23:12, Barbartek napisał:

Aktualizacja softu zmienia dźwięk? I to nie wiadomo na jaki, dopóki się jej nie zainstaluje? Delikatnie mówiąc kontrowersyjna sprawa...

Dlatego, wzorem firmy SONY, powinna być możliwość powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, ententa napisał:

W ciągu ostatnich kilku dni dzięki uprzejmości Piotra Sawickiego z mp3store mogłem testować SP2000SS i od paru dni dodatkowo porównywać z SP2000 Cu. Pomyślałem, że się odwdzięczę, zostawiając trochę słów dla potomnych i wyszukiwaczy z google. 

 

Firmware na obu urządzeniach 1.19CM. 

 

SP2000 SS w porównaniu z moim SP1000M to skok jakościowy. Na pierwszy rzut ucha: technikalia na plus. Przestrzenność. Szczegóły, których wcześniej nie słyszałem. Dynamika - w rozumieniu zdolności do grania z mocą partii cichych i stopniowo narastających w decybelach - niesamowita. DAP rozkłada muzykę na części pierwsze i utwory, które były wcześniej "zatłoczone" nagle zostały podzielone na poszczególne warstwy z taką analitycznością, że utwór przestaje robić wrażenie, jakie miał robić tą swoją ciężkością i zatłoczeniem. Ciężko nie jest w ogóle, nawet gdy bas przywali, to jest on rozłożony na części pierwsze i analitycznie podany. Monitorowo, studyjnie. Lubię to. Dlatego też SP2000SS okazał się mistrzem w muzyce klasycznej. Czasem brakowało mi basu w elektronice czy dociążenia na wokalu. Natomiast klasyka odżyła dla mnie na nowo i miałem ochotę słuchać jej więcej niż tych wszystkich swoich hitów z bandcamp. 

 

SP1000M wciąż jednak daje radę sam w sobie; nie odejdzie do lamusa; posłuży w momentach, gdy zbyt luźne spodnie nie utrzymają SP2000 albo... gdy najdzie mnie ochota tańczyć bez obciążenia i ryzyka uszkodzenia urządzenia. Różnica w wadze wszakże ogromna, a SP1000M to wciąż bardzo wyrafinowane brzmienie i wciąż kusi mnie ta wersja gold z mp3store, choć cięższa od aluminiowej. 

 

Dodam, że mam aktualnie też FiiO M11 Pro SS, które ma więcej mocy szczególnie po SE (mini jack) niż mała mobilna Ultima, jednak pod względem wyrafinowania - przegrywa. Tu temat zaparkuję. 

 

Miałem też WM1Z, które od SP1000M było nieco lepsze, szczególnie na najnowszym firmware, który dodawał technikaliów i czynił tego DAPa referencyjnym, a nie - jak początkowo się go recenzowało - ciemnym i gęstym. 1000M wygrywało jednak wagą i Tidalem. 

 

Teraz nowa Ultima kusi, więc trzeba było ją porównać z wersją Cu. Obiecałem sobie, że więcej nie kupię miedzi, bo lubię czasem takim urządzeniem przywalić, a potem sprzedaż sprzętu z wgniotkami bywa wielkim utrudnieniem. Na pierwszy rzut ucha jednak SP2000 Cu jest magiczna, eufoniczna, dociążona, gra cudownie i pięknie - ma bas i gęstość, której brakowało w wersji SS. Wygląda też lepiej, ze ślicznie kolorystycznie dobranym do złotej obudowy futerałem.

 

Na dłuższy odsłuch Cu jednak okazuje się być zbyt zwyczajna. SS gra zjawiskowo, Cu bardziej naturalnie. SS ma wywaloną przestrzeń i szczegóły, Cu jest po prostu spokojnie i pięknie. SS robi wrażenie, Cu jest miód.

 

To bez dwóch zdań wciąż oczywiście podobnie grający sprzęt, na tak samo wysokim obiektywnie poziomie i o analogicznych technikaliach. Jednak w SS te technikalia są wywalone na twarz i powodują u mnie opad szczęki, nawet czasem troszkę kosztem muzykalności. "Desktop replacement" powtarzałem żonie i wszystkim świętym na whatsappie.

 

Cu jest bardziej muzykalna i pewnie większości "normalnych" ludzi bardziej się spodoba. To jak wybór sprzętu audiofilskiego ponad studyjnym. 

 

Niestety moje preferencje są inne; przykładowo, zawsze wybieram słuchawki neutralne ponad te ocieplone, kolorowe lub dociążone z basem. U mnie wciąż funkcjonują stare Zeusy XRA czy Inear ProPhile 8, podczas gdy gro kupuje Legend X i inne basowe potwory. Wybieram zdecydowanie Etymotic ER4SR ponad ER2XR.

 

U mnie, gdy podbicie basu czy dociążenie jest większe niż symboliczne 3-5 dB, słuchawka po 30 minutach męczy mnie i nie jestem w stanie jej słuchać. Jestem neutralheadem. To mówię tylko, by zilustrować preferencje. Jeśli masz tak jak ja, być może SS przypadnie Ci bardziej do gustu niż Cu. Pozostaje kwestia wybrania koloru! 

 

Oba urządzenia są fenomenalne. SS jest fenomenalniejsze. Cu to referencja. SS to studyjna referencja. Pozdrawiam wszystkich, którzy dobrnęli do końca!

 

 

Piękny opis, Piotrze (Ententa)!

Potwierdzam - SP2000SS jest GENIALNY!!! A z kolei Piotr Sawicki z MP3store to bardzo pomocny dla klientów Gość.

Z Twojego opisu zrozumiałem, że kupisz obydwa ;) Uważam, że to będzie bardzo dobry ruch! :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MP3store napisał:

Własnie producent ogłosił wprowadzenie limitowanej ilość modelu w wersji VEGAS GOLD.

 

SP2000_VegasGold_04.jpg

SP2000_VegasGold_07.jpg

SP2000_VegasGold_08.jpg

SP2000_VegasGold_05.jpg

SP2000_VegasGold_02.jpg

Piękny, mocno przypomina SP1000M Gold:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności