Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK SP2000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

a gdzie oni podają co tam jest w środku oprócz DAC'a? bo te ich opisy są zagadkowe, mnie mega interesuje jak to jest, że oprócz marketingu jak iPhone, ta cena jest tak wysoka? Widział ktoś kiedyś jakieś testy, że ktoś otwiera i spogląda co tam jest w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

SP1000 vs SP2000. Moje drugie podejście do tematu. Pierwsze było jeszcze jakoś na wiosne z prototypem. Wrażenia zachowałem dla siebie nie będąc pewnym ostatecznych efektów jakie A&K może osiągnąć. Zanim przejde do meritum  powiem, że odczucia z obu serii testów mam podobne. Wcześniej testowałem na FH5, Meze Classic 99, Ether Flow. Tym razem jak dotąd Andromedy Gold. W planie dogrywka z Fostexami TH900 MK2 i Meze Empyrean.

Bez owijania w bawełne faktem jest, że drugie wydanie Ultimy jest w pewnym sensie krokiem na przód patrząc na parametry. Większa moc, więcej pamięci, interfejs też wydaje się ciut szybciej reagować na polecenia, choć tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń do SP1000.

Jak jest natomiast sonicznie? Nie chce się wgłębiać w teorie mówiące, że wersja Cooper jest od wersji Stainless Steel różna czymś więcej niż kolorem i wagą bo swego czasu testowałem 2x SP1000 w tych konfiguracjach i różnic nie doświadczyłem. Mimo wszystko, szkoda, że nie mam do dyspozycji obu wydań miedzianych bo to ucięło by ewentualne spekulacje nad moim dalszym wywodem.

Idąc pasmami, trochę niecodziennie, od góry. Pierwsze wrażenie jest takie, że w SP2000 jest więcej góry, że jest ona bardziej wyeksponowana, i szczegółowa. Da się faktycznie łatwiej zauważyć pewne niuanse które mamy obczajone w poszczególnych utworach. Potem wracamy do SP1000 i one oczywiście też tam są, ale zauważamy je bardziej z pamięci a nie dlatego, że nam zadzwoniły w tym momencie  Ogólny charakter górnego pasma pozostał jednak taki sam jak w poprzedniku.

Na średnicy jedyna różnica która mi się rzuca to bardziej wygładzone wokale na SP2000, które brzmią ciekawiej w tym sensie, że można wiecej usłyszeć z charakteru danego głosu. Waga poszczególnych instrumentów wydaje się być bardzo podobna, choć przyznaje, że na przenośnych playerach bardziej skupiam się na muzyce elektronicznej jako mniej angażującej w podróży i tutaj musze jeszcze więcej potestować, zwłaszcza na Empyreanach.

Największa różnica zachodzi w dolnym paśmie. W SP2000 położono większy nacisk na górną część dolnego pasma. Na muzyce instrumentalnej nie jest to aż tak zauważalne dopóki np nie posłuchamy gitary basowej. Ta ma wtedy mniej ciała. SP1000 schodzi niżej i najniższego pasma jest wyraźnie więcej niż u konkurenta. W SP2000 bas jest bardziej konturowy, fakturowy, można powiedzieć precyzyjniej rysowany. Natomiast w takich gatunkach jak House czy Hip Hop SP1000 wygrywa dając większy fun ze słuchania. W dnb może być różnie w zależności co kto lubi, czy ostrzejszą techniczną prezentacje czy bardziej koncertowy odbiór. Chce tutaj powiedzieć, że prezentacja w SP1000 najniższego pasma jest bardzo dobra, w pełni kontrolowana. To nie tak, że był tu jakiś problem i w SP2000 go naprawiono. Po prostu dołu jest mniej niż u poprzednika i być może dlatego wyższe pasma bardziej się eksponują

Scena. Jest delikatnie głębsza na SP2000 jako że wokalistów jestem w stanie słyszeć bardziej wysuniętych do przodu. Na szerokość prezentacja w obu playerach jest raczej taka sama. Poszczególne źródła są delikatnie lepiej separowane na SP2000, ale to są naprawdę niuanse na granicy percepcji

 

Testy trwaja dalej, na ten moment wcale nie jest dla mnie jednak oczywiste by się przesiadać na nową Ultime skupiając się głównie na elektronice.

sp2000.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto ma SP1000 tak jak ja, lepiej dokupić AMP-a i SP2000 można sobie odpuścić.

A tak też sobie pomyślałem, że na tyle nowości jakie Astell&Kern wypuścił: słuchawki T9iE, APM do SP1000 czy SP2000 i żadnych preorderów  ani promocji jak dotąd nie było. Może na święta Panowie z Mp3Store coś pomyślicie i coś umieścicie w promocji dla maniaków marki?

Fajnie by było.

Edytowane przez marec2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marec2 napisał:

Dla kogoś kto ma SP1000 tak jak ja, lepiej dokupić AMP-a i SP2000 można sobie odpuścić.

To zależy do czego używasz Ultimy. Testowałem wzmaka do SP1000 i stwierdzam, że podtrzymuje liniowo (co z resztą powinien właśnie robić) charakter grania playera. Tak więc jeśli lubisz bardziej ocieploną prezentacje, a zarazem Ultima jest Twoim jedynym dostarczycielem dziurek dla słuchawek (nie budujesz torów stacjonarnych) to jak najbardziej bym szedł tą drogą. Oczywiście tylko na zasadzie, że do Ultimy podłączasz mobilnie powiedzmy doki, a w domu dodatkowo słuchasz w słuchawkach nausznych.

Natomiast jeśli używasz Ultimy jako dac'a do jakiegoś lepszego wzmaka stacjonarnego, to SP2000 dostarczy większej jakości. Jeśli chcesz słuchać mobilnie na bardziej wymagających słuchawkach, a bateria nie jest czynnikiem krytycznym, znów SP2000 będzie lepszym rozwiązaniem, bo generalnie Ultima to cegła, a jak dodać wzmaka to można go nosić w plecaku.

Ja chwilowo zostane przy SP1000 bo do tego co słucham mobilnie pierwsza wersja Ultimy wydaje mi się zupełnie subiektywnie bardziej muzykalna. Natomiast używam również ultimy jako dac'a w dwóch torach i tam już audionervosa wykonała pierwszy ping do pustej narazie sakiewki ;)

Cytat

A tak też sobie pomyślałem, że na tyle nowości jakie Astell&Kern wypuścił: słuchawki T9iE, APM do SP1000 czy SP2000 i żadnych preorderów  ani promocji jak dotąd nie było. Może na święta Panowie z Mp3Store coś pomyślicie i coś umieścicie w promocji dla maniaków marki?

Fajnie by było.

Promki się zdażają, teraz bodajże SP1000M za 6k stoi, wcześniej SP1000 też był proponowany w obniżkach. Amp do SP1000 był (nadal jest?) w limitowanej edycji więc ciężko się dziwić ze nie ma promocji.

 

Edytowane przez lsd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lsd napisał:

Nie chce się wgłębiać w teorie mówiące, że wersja Cooper jest od wersji Stainless Steel różna czymś więcej niż kolorem i wagą bo swego czasu testowałem 2x SP1000 w tych konfiguracjach i różnic nie doświadczyłem. Mimo wszystko, szkoda, że nie mam do dyspozycji obu wydań miedzianych bo to ucięło by ewentualne spekulacje nad moim dalszym wywodem.

Naprawdę nie doświadczyłeś różnic pomiędzy SP1000 SS a SP1000 Copper?😲 Jestem w szoku!😲

Odrzucając tezę, że z Twoim słuchem jest coś nie tak (bez urazy oczywiście), to słuchawki, których użyłeś, muszą być kiepskie pod kątem typowo "recenzenckim", bo na moich Laylach II różnice pomiędzy SP1000 SS a SP1000 Copper były wyjątkowo czytelne.

15 godzin temu, lsd napisał:

SP1000 schodzi niżej i najniższego pasma jest wyraźnie więcej niż u konkurenta. W SP2000 bas jest bardziej konturowy, fakturowy, można powiedzieć precyzyjniej rysowany. 

Matko Świata! Jeszcze bardziej konturowy bas w SP2000, niż w SP1000?😲 Jestem załamany, bo bas z SP1000 SS i SP1000 Copper moim zdaniem już był na granicy zbyt małej jego ilości (mimo oczywiście świetnej jego kontroli), a Layle II do ułomków pod względem prezentacji ilości basu z pewnością nie należą (a wręcz przeciwnie).

 

Chyba sam muszę posłuchać SP2000 Copper i SP2000 SS, bo aż nie dowierzam temu, co piszesz...😲

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wulkan napisał:

Naprawdę nie doświadczyłeś różnic pomiędzy SP1000 SS a SP1000 Copper?😲 Jestem w szoku!😲

Odrzucając tezę, że z Twoim słuchem jest coś nie tak (bez urazy oczywiście), to słuchawki, których użyłeś, muszą być kiepskie pod kątem typowo "recenzenckim", bo na moich Laylach II różnice pomiędzy SP1000 SS a SP1000 Copper były wyjątkowo czytelne.

Coz nie mialem Layli do dyspozycji. FH5, Meze Classic to moze nie najwyzsza liga, no ale z drugiej strony jesli na takich sluchawkach nie czulem roznic to sa one dla mnie pomijalne. Z reszta sluhchalem tez na Ether FLow ktore chyba juz jakis umowny poziom prezentuja.

2 godziny temu, wulkan napisał:

Matko Świata! Jeszcze bardziej konturowy bas w SP2000, niż w SP1000?😲 Jestem załamany, bo bas z SP1000 SS i SP1000 Copper moim zdaniem już był na granicy zbyt małej jego ilości (mimo oczywiście świetnej jego kontroli), a Layle II do ułomków pod względem prezentacji ilości basu z pewnością nie należą (a wręcz przeciwnie).

 

Chyba sam muszę posłuchać SP2000 Copper i SP2000 SS, bo aż nie dowierzam temu, co piszesz...😲

Tak, jeszcze bardziej konturowy, przynajmniej na srebrnej wersji ktora mam na testach, o ile rozni sie ona tym razem od miedzianej.

Widzisz, ja malej ilosci basu nie doswiadczyam na SP1000, poza moze skazanymi z gore na niepowodzenie probami sluchania na nich bardzo wymagajacych wokolousznych flagowcow po single ended. Na FH5, FH7, Andormedach, Meze, Fostex TH900 MK2 basu jest duzo, choc z autopsji wiem ze z takiego WA8 Eclipse jest jeszcze wiecej. Przewinelo sie u mnie tez kilkanasciet par roznych dokow w ciagu ostatniego roku. Probuje sobie przypomniec czy gdzies mialem problemy z wypelnieniem dolnego pasma. Jesli byly, to zastosowanie termoaktywnych pianek je rozwiazywaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lsd napisał:

Coz nie mialem Layli do dyspozycji. FH5, Meze Classic to moze nie najwyzsza liga, no ale z drugiej strony jesli na takich sluchawkach nie czulem roznic to sa one dla mnie pomijalne. Z reszta sluhchalem tez na Ether FLow ktore chyba juz jakis umowny poziom prezentuja.

Tak, jeszcze bardziej konturowy, przynajmniej na srebrnej wersji ktora mam na testach, o ile rozni sie ona tym razem od miedzianej.

Widzisz, ja malej ilosci basu nie doswiadczyam na SP1000, poza moze skazanymi z gore na niepowodzenie probami sluchania na nich bardzo wymagajacych wokolousznych flagowcow po single ended. Na FH5, FH7, Andormedach, Meze, Fostex TH900 MK2 basu jest duzo, choc z autopsji wiem ze z takiego WA8 Eclipse jest jeszcze wiecej. Przewinelo sie u mnie tez kilkanasciet par roznych dokow w ciagu ostatniego roku. Probuje sobie przypomniec czy gdzies mialem problemy z wypelnieniem dolnego pasma. Jesli byly, to zastosowanie termoaktywnych pianek je rozwiazywaly.

Rozumiem. Akurat ja różnic pomiędzy SP1000 SS a SP1000 Copper nie nazwałbym pomijalnymi.

Jeśli nie doświadczyłeś małej ilości basu, to myślę, że warto, żebyś posłuchał DAP Sony NW-WM1Z. Przy nim zwłaszcza SP1000 SS brzmi jak małe monitorki (kolumny podstawkowe) przy pełnopasmowych kolumnach podłogowych. Oczywiście SONY nie ma już tej przejrzystości na górze, ani pełnozakresowej rozdzielczości, co obydwa SP1000, ale coś za coś (zarówno pełnia basu, jak i jego kontrola oraz naturalizm średnicy pasma zdecydowanie przemawiają na korzyść NW-WM1Z).

Jeśli SP2000 ma jeszcze mniej basu, niż SP1000, to już mnie mocno zastanawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wulkan napisał:

Jeśli nie doświadczyłeś małej ilości basu, to myślę, że warto, żebyś posłuchał DAP Sony NW-WM1Z.

Ale ja wiem, ze mozna lepiej, mam troche sprzetu. Natomiast mozna ten brak nadrobic sluchawkami, ktorych np na taki Sonym nie daloby sie juz sluchac, bo by byla jedna wielka klucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lsd napisał:

Ale ja wiem, ze mozna lepiej, mam troche sprzetu. Natomiast mozna ten brak nadrobic sluchawkami, ktorych np na taki Sonym nie daloby sie juz sluchac, bo by byla jedna wielka klucha.

Oj, nie. To nie ten przypadek. Bas SONY'ego nie dość, że jest w dużej ilości, to w dodatku jest dynamiczny i zachowuje przy tym kontrolę, więc na pewno nigdy nie powstanie na nim ani buła, ani klucha.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wulkan napisał:

Oj, nie. To nie ten przypadek. Bas SONY'ego nie dość, że jest w dużej ilości, to w dodatku jest dynamiczny i zachowuje przy tym kontrolę, więc na pewno nigdy nie powstanie na nim ani buła, ani klucha.

Ngdy nie mow nigdy ;) Zakladam, ze nie sluchales na tym Sonym wszystkich mozliwych sluchawek. Nie twierdze ze nie ma tam kontroli dolnego pasma - nawet tego Sony nie sluchalem, ale w pelni Ci wierze. Natomiast sluchalem przynajmniej kilku wzmakow/combo ktore taka kontrole tez maja, np Cayin HA-300, WA8 Eclipse, ale daja tak duzo masy na basie ze przy basowych sluchawkach jest juz tego zwyczajnie za duzo. Jesli nie jestes maniakalnym bas-headem, to od razu dostrzezesz ze cos tutaj jest nie tak w calosciowym przekazie.To kwestia synergii, albo ona jest albo jej nie ma. Player ktory łapie synergie ze wszystkimi możliwymi słuchawkami byłby przełomowym hitem audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam na testach sp2000 cu 

wielkie oczekiwania i co ?w tej chwili około 20h grania i jestem rozczarowany 

oprócz góry która jest fenomenalna ,zwiewna , mega rozdzielcza ,najlepsza jaka słyszałem taka  

" elektrostatyczna "  

reszta pasma włącznie ze scena to raczej sp1000  , scena na szerokość dość przeciętna  sporo dzieje się w głowie i o zgrozo np z xelento jest praktycznie męcząca , trochę lepiej z ex1000  ,  no i ten bas dobry technicznie ale bez szału  zwarty ,szybki i płytki :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tawek33 napisał:

No wiec mam na testach sp2000 cu 

wielkie oczekiwania i co ?w tej chwili około 20h grania i jestem rozczarowany 

oprócz góry która jest fenomenalna ,zwiewna , mega rozdzielcza ,najlepsza jaka słyszałem taka  

" elektrostatyczna "  

reszta pasma włącznie ze scena to raczej sp1000  , scena na szerokość dość przeciętna  sporo dzieje się w głowie i o zgrozo np z xelento jest praktycznie męcząca , trochę lepiej z ex1000  ,  no i ten bas dobry technicznie ale bez szału  zwarty ,szybki i płytki :(

 

 Podejrzewam, że zagra dopiero z dedykowanym wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, westberg napisał:

 

 Podejrzewam, że zagra dopiero z dedykowanym wzmacniaczem. 

Do SP2000 nie będzie dedykowanego AMP-a.

7 godzin temu, tawek33 napisał:

No wiec mam na testach sp2000 cu 

wielkie oczekiwania i co ?w tej chwili około 20h grania i jestem rozczarowany 

oprócz góry która jest fenomenalna ,zwiewna , mega rozdzielcza ,najlepsza jaka słyszałem taka  

" elektrostatyczna "  

reszta pasma włącznie ze scena to raczej sp1000  , scena na szerokość dość przeciętna  sporo dzieje się w głowie i o zgrozo np z xelento jest praktycznie męcząca , trochę lepiej z ex1000  ,  no i ten bas dobry technicznie ale bez szału  zwarty ,szybki i płytki :(

Czy to oznacza, że, gdyby wyciągnąć "średnią", SONY NW-WM1Z jest według Ciebie lepszy od SP2000 Copper?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 20:52, wulkan napisał:

Do SP2000 nie będzie dedykowanego AMP-a.

Czy to oznacza, że, gdyby wyciągnąć "średnią", SONY NW-WM1Z jest według Ciebie lepszy od SP2000 Copper?

Sony lepszy od AK? Może ktoś woli Sony, ale lepszy🙄.

Takie moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam tylko że pomysł na wykonanie tego playera to jakiś ponury żart. Obudowa ze stali nierdzewnej to jakaś kpina! To się przecież rysuje od samego patrzenia na to. Po kilku miesiącach użytkowania bez należytej ochrony to będzie estetyczna masakra. Egzemplarz który był na meecie nałapał kilka rysek i szczerze nie wyglądało to elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada egzemplarza ktory byl na meecie byla taka, ze nie byl wlozony do futeralu, a nikt bez futeralu nie nosi klocka za 17k ;)  No ale faktem jest ze nawet wtedy frontowa jego czesc narazona jest na jakis tam uszczerbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pokrowiec jest w zestawie na meecie go nie było bo zasłania slot sd. On też był na odsłuchach u kilku osób. Nie otwieralem nowego egzemplarza. Co nie zmienia faktu że tak jak sp1000 rysuje się niesamowicie.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności