Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK SP2000


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

Z oficjalnej strony "Introducing the A&ultima SP2000 making it's debut at High End 2019 Munich this week. The SP2000 is the latest portable player from the Astell&Kern A&ultima line that integrates the latest flagship Asahi Kasei DACs, the AKM AK4499EQ. The SP2000 features two AK4499EQ DACs. The SP2000 is the first Astell&Kern player to use separate, independent audio channels between the Unbalanced and Balanced outputs. This design offers much more power than ever before, with 6Vrms for Balanced output and 3Vrms for Unbalanced output and offers the ultimate audio experience as Astell&Kern’s newest flagship player. The SP2000 supports up to 32-bit/768KHz bit-to-bit playback of high resolution PCM audio and native playback of DSD up to DSD512. It also features an Octa-Core CPU, a 5-inch touchscreen, 512GB of internal memory (double of previous Astell&Kern players), MQA support (pending final testing and certification) and dual-band Wi-Fi with a stereo antenna, for improved network performance when streaming music. The A&ultima SP2000 will be available in Stainless Steel and Copper bodies with a unique crown pattern volume/power wheel."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mitrek napisał:

Cena 3,5k USD

Cena jak co roku (począwszy od modelu AK380). Także... bez niespodzianek.

Bardziej zastanawia mnie wprowadzenie SP1000 AMP (czyli wzmacniacza do modelu SP1000), a nie SP2000 AMP. Ten ruch mnie trochę dziwi. Ale, z drugiej strony, może to dobra metoda na to, żeby poprzedni model cały czas cieszył się popularnością, a jego posiadacze się go nie pozbywali.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marec2 napisał:

Witam Cię Wulkan. Jak myślisz czy długo wyczekiwany przez niektórych SP 2000 sprawi uśmiech na twarzy? Zadowoli dźwiękowo wybrednych? W końcu od produktów AK jesteś ekspertem.

Cześć :)

Haha, ja i ekspert... Dobre😁

Jeśli tylko będę miał okazję posłuchać, dam znać, jak brzmi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marec2 napisał:

Jako aktualny posiadacz SP1000 jestem bardzo ciekaw czy SP2000 będzie od niego lepszy.

Waga jeszcze wzrosła - miedziany 432,4 bo plecki doszły miedziane. Tysiączka przy prawie 390 gramach już kieszeń urywa, mobilność ograniczona. Zamiast odchudzić to jeszcze dołożyli.

Czy lepszy, to nie wiadomo. Z pewnością będzie natomiast inny.

Może warto, żebyś pomyślał bardziej o AMP-ie do swojego SP1000, niż o modelu SP2000. Kto wie, czy SP1000 z ampem nie będzie lepszy, niż SP2000 bez ampa... ;)

Edytowane przez wulkan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Po wstępnym przesłuchaniu zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią. Zamiast kombinować nad zmianą sp1000 na sp2000 lepiej dorzucić sobie wzmak. Robi robotę. Mocowo niewiele odstaje od kann cube

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, kurop napisał:

Nie jestem pewny czy dobrze pamiętam Ale mówili coś o lipcu

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Jest nieco czasu by dozbierać kesz :)

Edytowane przez ZebLong
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak wejdą do sprzedaży kann cube to wpadnijcie posłuchać utopii albo innych trudnych wynalazków. Można się zdziwić. Sp1000 z ampem też powinien wysterowac w zasadzie wszystko

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 23:22, wulkan napisał:

Czy lepszy, to nie wiadomo. Z pewnością będzie natomiast inny.

Może warto, żebyś pomyślał bardziej o AMP-ie do swojego SP1000, niż o modelu SP2000. Kto wie, czy SP1000 z ampem nie będzie lepszy, niż SP2000 bez ampa... ;)

 

21 godzin temu, kurop napisał:

Po wstępnym przesłuchaniu zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią. Zamiast kombinować nad zmianą sp1000 na sp2000 lepiej dorzucić sobie wzmak. Robi robotę. Mocowo niewiele odstaje od kann cube

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za radę, ma to sens w końcu jak AK380 dostał ampa to odżył. Może trzeba mi będzie obrać właśnie ten kierunek? W końcu po wielu aktualizacjach softu raz bardziej innym razem mniej udanych,  obecnie dźwiękowo jest tak jak powinno być.

Może pojawi się w przedsprzedaży w MP3store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na targach nie było specjalnie warunków do głębokich analiz ale na pierwszy rzut ucha to bardzo zbliżone brzmienie do sp1000 tylko sam odtwarzacz jest dużo mocniejszy przez co spięte słuchawki zyskują na dynamice i takiej "latwosci", swobodzie grania. Na stoisku być może celowo nie było obok siebie sp1000 i sp2000 były tylko kombo z ampem Ale też nie jeden obok drugiego. Stąd pośród ludzi i panującego hałasu ciężko coś wywnioskować. Jedno jest pewne rewolucji nie będzie.

 

W tym roku producenci idą w stronę ocieplania brzmienia w swoich urzadzeniach i kierowania się w stronę analogowego brzmienia bardziej niż sterylnego i ekstremalnie zwartego, kontrolowanego. W przypadku Astella nie odczułem tego tak bardzo. Raczej jest to kontynuacja tego co już jest.

 

Wiele jeszcze może się zmienić w finalnych urządzeniach. O tym też należy pamiętać. To dopiero pierwsze sample. Będziemy mieli egzemplarze demo które będą robić tour de MP3Store pewnie będą to już finalne wersję więc będzie można ocenić na spokojnie.

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

74a6ca25027aacd356162aefdc3eff72.jpga41545afa8afbea2880d534a38b998cd.jpg6237649be2309e601aad7d4f0b406f19.jpg53530efc6c4c26dcd4b306f278c94dd9.jpgd9b80e4265bd7192b9b9d7d2cdff00c3.jpgbb5eae55e28101d95089dd3cea0f2c67.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marec2 napisał:

Obudowa z miedzi czy z nierdzewki robi swoje. Ciężki materiał.

Zauważyliście że w SP2000 brakuje na pleckach gniazda do spinania z AMPem? Może wymyślili inny system połączenia? Gumka? haha!!! albo AMPa nie będzie.

Myślę, że AMP-a do SP2000 nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności