Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zazdrość żony o pasje męża...


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bakus1233 napisał:

Po co komu taka kobieta? 

No jasne - rozwiązania są bardzo proste - rozwód i po sprawie - był problem, nie ma problemu.

ale:

1. trzeba mieć ogromne cohones żeby tak po prostu się rozwieść

2. poogarniać wszystko po rozwodzie

3. jak się ma dzieci to zostają z matką

4. można sobie narobić syfu logistycznego

5. inne

 

Więc czy nie lepiej jakoś to naprawić? czy lepiej wzmacniać cohones?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemów. Żona rozumie moje hobby. To lepsze niż picie i palenie (tego "hobby" nie mam).

 

Tak więc ciężko mi powiedzieć co robić z Żoną, która nie rozumie. Może przed ślubem trzeba powiedzieć narzeczonej czym się pasjonujemy.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ta niekorzystna umowa dla mężczyzn, która ich trzyma w wielu przypadkach, wiem mając ślub nie jest łatwo coś zmienić, możesz próbować rozmawiać i dawać jasno do zrozumienia, że z tego nie zrezygnujesz, bo to dla Ciebie ważne. Czy to coś da? Nie wiem, ale co można więcej zrobić w tej sytuacji? Jak będziesz jej ulegał tylko po to aby mieć spokój, to będzie jeszcze gorzej. Nie rezygnuj ze swojego hobby, chyba że to coś dziwnego i może rzeczywiście ma racje 😅

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

1. trzeba mieć ogromne cohones żeby tak po prostu się rozwieść

2. poogarniać wszystko po rozwodzie

3. jak się ma dzieci to zostają z matką

Różnimy się w ocenie sytuacji, dla mnie to nie jest wyrazem dużych cojones, tylko tchórzostwem i niedojrzałością. >>A rozwiodę się, będzie mi łatwiej w życiu<< Kij z tym, że moje dzieci na tym stracą, przynajmniej będę miał czas na hobby. Co innego jeżeli jest to toksyczny związek i kobieta tylko oczekuje, nic od siebie nie dając, ale wtedy trzeba próbować coś z tym zrobić, w końcu "po coś" się żeniłeś z tą kobietą, czyli musiało Ci na niej kiedyś zależeć; a rozwód to opcja atomowa.

Edytowane przez Dzingi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Hobby jak hobby, każdy tam jakoś spędza wolny czas po swojemu. Gorzej jest z wytłumaczeniem rzeczy w stylu: "kochanie, ta mała skrzyneczka nazywa się DAC i kosztowała 4 tys. zł." ;)

Albo czemu jej samochód kosztował mniej niż twoje hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, radzik55 napisał:

Albo czemu jej samochód kosztował mniej niż twoje hobby ;)

Pierwsza zasada męskiego hobby - NIGDY nie mów żonie, ile NAPRAWDĘ to wszystko kosztowało. xD

  • Like 5
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Vaiet napisał:

Pierwsza zasada męskiego hobby - NIGDY nie mów żonie, ile NAPRAWDĘ to wszystko kosztowało. xD

To nie jest dobre rozwiązanie. Kiedyś czytałem jak facet kupował sobie sprzęt za grube pieniądze i żeby mieć spokój w domu, żonie odpowiadał, że to tylko dwie albo trzy stówki. Nieszczęśnikowi się nagle zmarło a żona nie mając świadomości prawdziwej wartości sprzętu, wyprzedała go za grosze. Także tego.... ja ze swoją żoną nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marec2 napisał:

To nie jest dobre rozwiązanie. Kiedyś czytałem jak facet kupował sobie sprzęt za grube pieniądze i żeby mieć spokój w domu, żonie odpowiadał, że to tylko dwie albo trzy stówki. Nieszczęśnikowi się nagle zmarło a żona nie mając świadomości prawdziwej wartości sprzętu, wyprzedała go za grosze. Także tego.... ja ze swoją żoną nie mam problemu.

W testamencie podajesz prawdziwą wartość :) najwyżej zniczy i kwiatów na grobie nie zobaczysz 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marec2 napisał:

To nie jest dobre rozwiązanie. Kiedyś czytałem jak facet kupował sobie sprzęt za grube pieniądze i żeby mieć spokój w domu, żonie odpowiadał, że to tylko dwie albo trzy stówki. Nieszczęśnikowi się nagle zmarło a żona nie mając świadomości prawdziwej wartości sprzętu, wyprzedała go za grosze. Także tego.... ja ze swoją żoną nie mam problemu.

 

Zawsze można zostawić kopertę "Otworzyć po mojej śmierci" a w środku zostawić list "kochanie, ten sprzęt zbierałem przez lata, żebyś po mojej śmierci mogła go sprzedać i miała za co żyć" :P

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marec2 napisał:

To nie jest dobre rozwiązanie. Kiedyś czytałem jak facet kupował sobie sprzęt za grube pieniądze i żeby mieć spokój w domu, żonie odpowiadał, że to tylko dwie albo trzy stówki. Nieszczęśnikowi się nagle zmarło a żona nie mając świadomości prawdziwej wartości sprzętu, wyprzedała go za grosze. Także tego.... ja ze swoją żoną nie mam problemu.

Też o tym słyszałem, ale myślałem, że to była zmyślona historia 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marec2 napisał:

To nie jest dobre rozwiązanie. Kiedyś czytałem jak facet kupował sobie sprzęt za grube pieniądze i żeby mieć spokój w domu, żonie odpowiadał, że to tylko dwie albo trzy stówki. Nieszczęśnikowi się nagle zmarło a żona nie mając świadomości prawdziwej wartości sprzętu, wyprzedała go za grosze. Także tego.... ja ze swoją żoną nie mam problemu.

 

Dlaczego niedobre? A co, miała drogo sprzedać i wydać na ciuchy, kosmetyki ... Biedakowi i tak już było wszystko jedno,  a może baby nie lubił, taka zemsta za grobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Zawsze można zostawić kopertę "Otworzyć po mojej śmierci" a w środku zostawić list "kochanie, ten sprzęt zbierałem przez lata, żebyś po mojej śmierci mogła go sprzedać i miała za co żyć" :P

 

 

Tylko list u adwokata trza zostawić by nie przyspieszyć zejścia swojego 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perul napisał:

Facet bez hobby jest mniej atrakcyjny dla kobiety (dlatego bo ma własne życie i zainteresowania, a nie tylko to co ona) i jest to również dobre dla związku, bo ma odskocznię od codzienności i możliwość poprawy nastroju właśnie poprzez hobby. Przydałoby się, żeby i kobieta miała własne hobby, wtedy na facecie nie będzie się odgrywać, bo jest po prostu zazdrosna o to, że nie ma. Należy pamiętać, że zazdrość to ukryta forma nienawiści i w żadnym przypadku nie wnosi do związku nic konstruktywnego (zwłaszcza na dłuższą metę, bo parę przykładów krótkotrwałej zazdrości działającej pozytywnie pewnie dałoby się znaleźć).

Kwestia taka, że trzeba umieć wypośrodkować pomiędzy hobby a resztą życia, i hobby to ma być hobby, a nie cel w życiu.

Kolejną i najtrudniejszą rzeczą jest zachowanie dobrych relacji z druga połówką i tu akurat hobby nie ma wiele do gadania. Oczywiście nie zawsze jest różowo, ale wytrwale pracując można uzyskać naprawdę spore efekty, łącznie z powrotem do relacji takich jak początku związku. Oczywiście ogólnie, bo wiadomo, że w pewnych kwestiach aż tak fajnie to nie będzie ;) , za to w innych można to zrekompensować.

Żeby nie było, że teoretyzuję, to piszę to na podstawie własnych doświadczeń :).

Mądrego dobrze posłuchać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już tak na serio, to trudno mi jakoś uznać, że w normalnym, zdrowym związku facet ma hobby typu audio, a kobieta tego nie akceptuje. Nie, to nie są zdrowe relacje.

 

Oczywiście nie mówię o jakiś patologicznych przypadkach typu ojciec 3 dzieci z pensją około średniej krajowej bierze kredyt i kupuje Orpheusa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sposób na hobby, że wspieram pomysły żony... jak chce iść z koleżanki to niech idzie.. wtedy ja idę z kumplami... jadę na openerz kumplami... żona jedzie do Neapolu z koleżanki... i tak dalej.. oczywiście trzeba razem też gdzieś wyjść, spędzić razem czas.. ale najważniejsze dać sobie nawzajem trochę wolnego.

Edytowane przez Corvin74
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności