Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta dźwiękowa do ISK HD9999 + Microlab B77


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
totalnie nie znam się na kartach dźwiękowych a niestety nigdzie nie zalazłem porady dotyczącej połączenia ISK HD9999 + Microlab B77.
Szukam karty dźwiękowej (USB/PCIe 2.0 x16/PCIe 2.0 x1/PCI), która będzie dobrze współgrała z oboma sprzętami, które teraz są podłączone do integry na ASRock Z97 Pro4. 60% czasu słucham muzyki, głównie HH/dance, prawie nigdy muzyki klasycznej. 20% filmy. Resztę czasu pogrywam w CSa i BFa w związku z czym szukam też czegoś co poprawi pozycjonowanie kroków.

Po przeczytaniu paru for i recenzji skłaniam się ku Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, ale być może warto wziąć coś innego?

Budżet do 450PLN, jeżeli będzie warto to mogę dopłacić.

Z góry dzięki za pomoc! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALC892 z tej mobo jest przyzwoity, jeżeli nie masz żadnych zakłóceń (szumy/trzaski/piski) to karta dźwiękowa/DAC nic Ci nie da. ISK HD9999 są łatwe w napędzeniu, więc jak już koniecznie Cię pieniądze swędzą to sprzedaj ISK, dołóż te 450zł do innych słuchawek.
Masz rację i nie masz racji. Integra w 99% to ciepłe brzmienie o umiarkowanej ilości szczegółów. Warto wymienić źródło na cos jasnego patrząc na zestaw który autor posiada. Zawsze to dobry punkt o który można oprzeć nowy system... isk9999 maja potencjał wiec moim zdaniem warto zainwestować w kartę. Osobiście brałbym coś na USB

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ALTON napisał:

Masz rację i nie masz racji. Integra w 99% to ciepłe brzmienie o umiarkowanej ilości szczegółów. Warto wymienić źródło na cos jasnego patrząc na zestaw który autor posiada. Zawsze to dobry punkt o który można oprzeć nowy system... isk9999 maja potencjał wiec moim zdaniem warto zainwestować w kartę. Osobiście brałbym coś na USB

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 

Testowałem fiio e10k, Prodigy Black Cube I obydwa zwróciłem, bo nie słyszałem żadnej znaczącej różnicy w jakości dźwięku (poza głośnością) zarówno w porównaniu z ALC892 z MSI Z87-G43 ani z dongla hyperx cloud. Odsłuchy robione z Spotify premium z wyłączona normalizacja głośności dźwięku na słuchawkach takich jak kopia takstarow pro 80, ISK hd9999 i hd599. Na FLACach były jakieś minimalne roznice, ale nic co usprawiedliwialoby wydanie chociażby 100zl więcej na inny niż wbudowany DAC.

 

W tej cenie można śmiało sobie darować audiovoodoo, jak ktoś nie wierzy niech poszuka np. na Reddicie, gdzie jest dużo więcej porównań wbudowanych ALC892/ALC1150 do zewnętrznych daców. Ja tym opiniom nie uwierzyłem i zamówiłem przez internet z możliwością zwrotu - i całe szczęście, bo to różnica zahaczająca o placebo. W ślepej próbie naprawdę niewiele osób byłoby w stanie odróżnić źródła z tego poziomu cenowego. 

Co do cieplosci/neutralności grania - w tym segmencie to moim zdaniem taka bzdura, że wymiana używanych padów w słuchawkach na nowe zrobi kilkukrotnie większą różnice niż kupno DACa z niskiej półki.

 

 

A do gier zewnętrzny DAC może być tylko i wyłącznie gorszy że względu na prawdopodobny brak obsługi wirtualnego dźwięku 3D. 

Edytowane przez Martin87
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Testowałem fiio e10k, Prodigy Black Cube I obydwa zwróciłem, bo nie słyszałem żadnej znaczącej różnicy w jakości dźwięku (poza głośnością) zarówno w porównaniu z ALC892 z MSI Z87-G43 ani z dongla hyperx cloud. Odsłuchy robione z Spotify premium z wyłączona normalizacja głośności dźwięku na słuchawkach..  

 

Ty nie słyszałeś a ja przykładowo słyszałem. Kto ma rację?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności