Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Tipsy must-have do doków (FLC8n, …)


Dzingi

Pytanie

Hej,

 

próbuję złapać poprawny seal w FLC8n, temat stockowych tipsów już wyczerpałem, więc potrzebuję zacząć szukać gdzie indziej.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że aby dobrać tipsy zarówno pod kątem złapania seala jak i dźwiękowym, trzeba ich trochę posiadać. Wobec tego, w jakie tipsy polecacie się w pierwszej kolejności zaopatrzyć i na co zwracać uwagę, żeby pasowały do docelowych doków?

 

Wołam: @all999 @bigmaras @chico99 @Inszy @Jaro54 @Methuselah @mykupyku @Spawn
// przepraszam jeżeli o kimś zapomniałem, wypowiedzi innych osób też mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z Symbio też nieźle, ale seal chyba jednak minimalnie gorszy, Spin Fity mi nie podeszły za bardzo, seal udaje mi się uzyskać, ale trochę muszę się nakombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie SpiralDot i stockowe biflange były ok z tego co pamiętam (w wersji 8S).

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Z Symbio też nieźle, ale seal chyba jednak minimalnie gorszy, Spin Fity mi nie podeszły za bardzo, seal udaje mi się uzyskać, ale trochę muszę się nakombinować
Ja zauważyłem że jeśli nie wcisnę spinfit do samego końca na słuchawce to brzmienie bardziej mi pasuje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

I jeszcze mi powiedzcie co znaczy słowo seal

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja osobiście z FLC8N nie miałem doczynienia ale Spinfity i Ostry u mnie z większością doków śmigają. Tylko doki z porządnymi lub nietypowymi tipsami stockowymi nie dostają w/w. Nietypowe to np Klipsch Custom 3,z bardzo cienką tulejką 100. A porządne mają np HiFi Walker A7 i Shanling ME 100. Są porównywalne z Spinfitami, więc nie ma potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Daj znać, będę wdzięczny 
Ok, sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak :
Nakładki były kupione w celu przetestowania z top słuchawkami z mojej kolekcji, czyli Moondrop kanas pro i imr r1 zenith.
Zacząłem od moondrop, oto wnioski:
Scena zdecydowanie lepsza na spiral dot, ale to wszystko, bo ogólną jakość muzyki, czyli wszystko co słyszę czyli vocal, wszelkiego rodzaju ,,dźwięki,, zdecydowanie najlepiej wypadają na spin fit 145, parę razy zmieniałam nakładki i stanęło na tym że na moondrop będą spinfit.
Zdarza się że,, na szybko,, na chwilę muszę wyskoczyć z domu i wtedy biorę tylko telefon do którego podłączam tin audio t2, a więc sprawdziłem nakładki na tych słuchawkach i efekt był taki, że napiszę tylko podsumowanie: Symbio W,
dosłownie rozniosły pozostałe, tak że wnioski są takie że na różnych słuchawkach różne nakładki będą najlepsze, pozostaje kupić różne i samemu przetestować.
Zenith są na etapie wygrzewania i jeśli kogoś interesuje jakie nakładki najlepiej się sprawdzą niech da znać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

JVC spiral doty chwalone przez wielu do FLC, choć zapewne można by coś ze spinfit pokombinować czy spróbować symbio w peel
 
W przyszłym tygodniu dotrze do mnie na magazyn nowy wynalazek - Sony Triple Comfort
Są już? i w jakiej cenie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie, a co wybrać na podkreślenie bassu w Fiio FH5? Polecają Spinfity, ale kompletnie nie wiem, ktory model na podkreslenie niskich tonow. Korzystam ze stockowych bassowych w rozmiarze średnim i najlepiej pasują mi pod kątem dźwięku i rozmiaru. Rozmiar L wchodzi juz tylko czesciowo, ale wrazenia sluchowe też są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używałem CP145, ale one raczej wyrównują pasmo, za to jest więcej powietrza w dźwięku, nieco większa scena, ogólnie polecam sprawdzić, choć basu nie podkręcą. ;)

 

Jest taka zasada, że im mniejszy otwór w tipsie, tym większy jest bas. 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykopię temat trochę.

 

Których tipsów bi-flange warto spróbować z FLC?

Mam Spinfity CP240 i o ile są świetne ergonomicznie, wygoda i izolacja jest bardzo fajna, to coś złego robia z górą, niby mniej względem fabryki, ale coś nieprzyjemnie dzwoni w tle.

Dwupłaszczowe mnie interesują, żeby nieco poprawić izolację od otoczenia. Dźwiękowo nie chcę ingerować, bo brzmi to tak, jak chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Play napisał:

Łopata, acz trochę z innego powodu.

Poleci ktoś tipsy, które w dość wyraźnym stopniu zdejmują wysoki bas/niską średnicę i dodają wyższej góry?

Ja bym spróbował Final E...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności