Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki aktywne/Monitory 1000-1800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Poszukuję głośników głównie do odsłuchu muzyki (chociaż nie wykluczam, że kiedyś zainteresuję się produkcją muzyki), które można było by podstawić na biurku w pokoju o powierzchni około 16m2 (ustawione w konfiguracji takiej jak na profesjonalnym rysunku w paint, z niezbyt dobrze skalą oddaną). Odległość między nimi będzie wynosić około 1-1,2m. Bass port wolał bym aby był           z przodu głośników. 

Co do sygnatury odniosę się do posiadanych prze ze mnie słuchawek fiio  FH5, preferował bym trochę ciemniejsze granie z większą ilością basu, dobrze wyeksponowaną średnicą oraz w miarę szczegółową górą pasma. 

Myślę o Focalach Alpha 65, szczególnie, że używane da się dostać w miarę sensownych pieniądzach. Może jakieś Edifiery?

Źródłem na tą chwilę był by DFB, więc zastanawiam się jak go sensownie połączyć np. do tych Focali lub innych monitorów

Może gdzieś w obrębie trójmiasta jest jakiś sklep gdzie dało by się odsłuchać większej ilości głośników?

 

image.png.b5fe18e660e9e5a47f0491ad5257dc1a.png

Czerwonym zaznaczyłem docelowe miejsce głośników, brązowym większość mebli, niebieskim okno i pogrubiłem miejsce drzwi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te ułożenie mebli jest bezsensowne przy głośnikach, istnieje tylko dlatego że mam dwa biurka w pokoju. Gdy kupie jakieś głośniki na pewno dojdzie do jakiegoś przemeblowania,     a wtedy głośniki będą ustawione bliżej ściany.

Adamy to zdecydowanie ciekawa propozycja, lecz wybrał bym lepiej T7V do tej powierzchni pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kudlaty3102 napisał:

Wiem że te ułożenie mebli jest bezsensowne przy głośnikach, istnieje tylko dlatego że mam dwa biurka w pokoju. Gdy kupie jakieś głośniki na pewno dojdzie do jakiegoś przemeblowania,     a wtedy głośniki będą ustawione bliżej ściany.

Adamy to zdecydowanie ciekawa propozycja, lecz wybrał bym lepiej T7V do tej powierzchni pokoju 

 

Kolego, nie żartuj. T7V to do pomieszczenia 2 razy większego niż Twoje. W ogóle im więcej niżej schodzącego basu, tym większy problem w warunkach domowych.

Poza tym, jeżeli nie możesz sobie pozwolić na adaptację akustyczną pomieszczenia, to może lepiej kupić porządne słuchawki nauszne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak teraz poczytałem T7V są przeznaczone dla trochę większch i lepiej przemyślanych pomieszczeń. Myślałem że tak od 15-20m2 fajnie było by poszukać coś z większą membraną. 

Ogólnie ile trzeba dać przestrzeni za monitorem gdy ma baza reflex z tyłu tak jak w Adamach i jak wygląda to np. w Focalach które mają go z przodu. Większość wątku o monitorach bliskiego pola przeczytałem, lecz chciałby poznać więcej propozycji i opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to najbliższe FH5 będą Focal Alpha, nie żadne Adam-y, po drugie, spokojnie bierz z 6" lub 8" niskotonowym. Natomiast, jak będziesz miał problem z basem, to mniejsza średnica głośnika i tak Ci cudów nie zdziała (adaptacja akustyczna się kłania), a zawsze możesz przyciąć najniższe pasmo w monitorach i efekt będzie ten sam, co w modelu z mniejszą membraną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Natomiast, jak będziesz miał problem z basem

 

Znaczy przewidujesz, że może stać się cud i w w/w warunkach może nie być problemu z basem? :D

 

Kudlaty3102

Zamiast czytać forum, poszukaj jakiegoś sensownego poradnika na temat adaptacji akustycznej. Np. w Estrada i Studio kiedyś był cały cykl artykułów na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można poeksperymentować, na pewno ustawię monitory wzdłuż dłuższej ściany (tej prostopadłej do tej z oknem, jest około 0.5m dłuższa od tej z oknem). Jeśli będzie źle z najniższym pasmem można je przyciąć w samym monitorze, lub zaopatrzyć się w panele akustyczne. Jeśli to nie pomoże zawsze można wszystko w obieg puścić i kupić sobie sobie jakieś fajne nauszniki.

Na pewno spędzę trochę czasu nad lekturą o adaptacji pomieszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Adam T7V do słuchania muzyki, zbyt jasne granie. Prędzej JBL 306 lub Kali LP-6,

na twoim miejscu poszedłbym w stronę Kali (to byli inżynierowie z JBL), gra mniej górą, lepszy bass, wszystko wciąż klarowne i bass reflex z przodu.

Sam mam JBL 305mkii i jestem mega zadowolony, ale aktualnie wybrałbym Kali, może za jakiś czas kupię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności