Skocz do zawartości

bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Montreal napisał:

Ktoś napisze jak grają E3 w porównaniu do Carbo Tenore? Szukam podobnego średnicowego grania z czytelnym basem i górą. Tenore nie mają pilota, a czasami się przydaje.

Według mnie E3 są zdecydowanie lepsze od Carbo Tenore(z pamięci). Tak jak napisał Inszy, naturalne i przyjemniejsze w odbiorze. E3000 grają większą V-ką, średnica jest bardziej wycofana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Montreal napisał:

Ok dzięki Panowie, jak coś to reklamacja będzie do Was ;)

Reklamacja na który model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Montreal napisał:

Na E3, bo skoro E3000 grają V'ka to nie dla mnie. Chyba, że w przedziale cenowym do 300pln jest coś jeszcze wartego uwagi z dobrą średnicą, sceną i pilotem (OTE odpadają).

E3000 słuchałem na AVS i jeszcze jakiś wyższy model za 2500zł bodajże, powiem tylko tyle, koło FH5 to nawet nie leżało, koło Aune E1 także. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Montreal napisał:

Na E3, bo skoro E3000 grają V'ka to nie dla mnie. Chyba, że w przedziale cenowym do 300pln jest coś jeszcze wartego uwagi z dobrą średnicą, sceną i pilotem (OTE odpadają).

E3000 bardzo lubię z Pionkiem XDP100, ale on jest na Sabre.  E3 są bardziej uniwersalne.

3 minuty temu, neonlight napisał:

E3000 słuchałem na AVS i jeszcze jakiś wyższy model za 2500zł bodajże, powiem tylko tyle, koło FH5 to nawet nie leżało, koło Aune E1 także. ;)

Obracamy się w pułapie cenowym 200 zł, to nie mogły leżeć koło siebie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jd1210 napisał:

Obracamy się w pułapie cenowym 200 zł, to nie mogły leżeć koło siebie.

Wiem, chodzi mi o ogólny poziom doków od FA, że to nic specjalnego, lepiej dołożyć i kupić porządnie grające E1 od Aune, imo ofkors. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Wiem, chodzi mi o ogólny poziom doków od FA, że to nic specjalnego, lepiej dołożyć i kupić porządnie grające E1 od Aune, imo ofkors. ;)

Nie bardzo wiem czy odnosiłeś się do mnie, chociaż mnie zacytowałeś - Aune E1 są teraz w atrakcyjnej cenie, ale po pierwsze nie mają pilota, a po drugie nie jestem przekonany czy to taka sygnatura grania jakiej szukam. Jak ktoś nie wie lub nie pamięta jak grały Tenore, to tu jest treściwy opis: https://www.headphonesty.com/2017/04/review-zero-audio-carbo-tenore/

Nowe mogą być lepsze, ale nie mogą być gorsze w tych aspektach za które chwalono Zero Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Wiem, chodzi mi o ogólny poziom doków od FA, że to nic specjalnego, lepiej dołożyć i kupić porządnie grające E1 od Aune, imo ofkors. ;)

Mi osobiście E3000 pasują, ale tylko z XDP. Dostałem tipsy od chico99 i fajnie mi to gra .Innych doków od FA nie miałem okazji sprawdzić. 

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Montreal napisał:

Nie bardzo wiem czy odnosiłeś się do mnie, chociaż mnie zacytowałeś - Aune E1 są teraz w atrakcyjnej cenie, ale po pierwsze nie mają pilota, a po drugie nie jestem przekonany czy to taka sygnatura grania jakiej szukam. Jak ktoś nie wie lub nie pamięta jak grały Tenore, to tu jest treściwy opis: https://www.headphonesty.com/2017/04/review-zero-audio-carbo-tenore/

Nowe mogą być lepsze, ale nie mogą być gorsze w tych aspektach za które chwalono Zero Audio.

Tenore to też niższa półka, niż wspomniane E1. Pewny jesteś, że nie ma wersji z pilotem?

6 minut temu, jd1210 napisał:

Mi osobiście E3000 pasują, ale tylko z XDP. Dostałem tipsy od chico99 i fajnie mi to gra .Innych doków od FA nie miałem okazji sprawdzić. 

Rozumiem Cię Janusz, a czy miałeś przyjemność słuchać E1 lub FH5? Bo dla mnie skok jakościowy, jest znaczny i zdecydowanie warty dopłaty.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Tenore to też niższa półka, niż wspomniane E1. Pewny jesteś, że nie ma wersji z pilotem?

Rozumiem Cię Janusz, a czy miałeś przyjemność słuchać E1 lub FH5? Bo dla mnie skok jakościowy, jest znaczny i zdecydowanie warty dopłaty?

Nie i nie twierdzę, że E1 lub FH5 nie warte są swojej kasy, wiele osób osłuchanych bardzo chwali te doki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam E1 oraz E3 i na pewno w ciemno bym nie powiedział, że warto dopłacać, bo po prostu inaczej grają.

W przypadku Tenore już jak najbardziej, Aune są rozsądnym krokiem do przodu. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś chce dołożyć drugie tyle. 

 

I nie, E1 nie mają wersji z pilotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za długo siedziałem cicho w tym temacie, ale muszę dorzucić swoje 3 grosze. Liczyłem, że uda się już na spokojnie, ale problem z Diremami jest u mnie taki, że nie umiem przestać się nimi zachwycać. Ok, Dirac'i (obie wersje) były całkiem spoko, ale w porównaniu bezpośrednim z E3 upgrade jest słyszalny już prosto z pudełka na korzyść nowego modelu względem nawet tych starych wygrzanych. I jak w przypadku Dirac/Dirac+, tak też przy Diremach dla mnie absolutnym "must have" są SpiralDoty, z którymi dla mnie to dźwiękowa bajka. W porównaniu do starszej wersji jest klarowniej, czyściej, bardziej szczegółowo i z lepszą dynamiką, choć czuć, że to upgrade i rozwinięcie starego modelu, bo barwą pozostało bardzo podobnie. Doszło do tego, że ostatnimi czasy w tematach mobilnych przestałem posługiwać się jedynie MW100 i zawsze mam przy sobie Diremy z pasywnym adapterem od hujaweja, bo mają naprawdę świetny mikrofon i nawet w moim zatłoczonym miasteczku komfort rozmowy jest niezły, a na pewno mikrofon nie zbiera tyle z otoczenia, co ten w MW100. Wygoda - mega. Żadnych słuchawek o klasycznym designie nie polubiłem tak bardzo, jak ich - ani Aune E1, ani samsungowych doków by AKG od Note 8 (a skatowałem je spokojnie powyżej 1000 godzin przebiegu), ani Fidue A65 :D Więcej nie powiem, w teście będzie :D IMO uważam tylko, że jak ktoś nie jest patologicznym bassheadem i potrafi docenić równe, fajne, naturalne brzmienie bez ogromu niskich tonów, to Diremki robią prawdziwy szał :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inszy napisał:

Z tą równością bym nie przesadzał 😄

No płaskie to one nie są, ale na tle większości konstrukcji w podobnym budżecie jednak równowaga tonalna jest dalece lepiej zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 00:37, Inszy napisał:

A co do porównania z E1, to Sonicasty nie są tak detaliczne ani nie posiadają tak rozbudowanej przestrzeni. Jednak same w sobie też inaczej grają od Aune, są cieplejsze i bardziej intymne  w odbiorze.

Czy E3 mają mniej wywalone na wierzch tony wysokie niż Aune? I jak oceniasz ich barwę dźwięku? Jest naturalna czy też sztuczna/szara jak w E1?

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli góra w Aune przeszkadza, to w Sonicastach jest zauważalnie łagodniej. Nie wiem czy lepszym wyborem nie byłyby Dirac+ MK2, ale skoro już ich nie ma u nas w sprzedaży, a E3 niewiele się różnią, to raczej będzie to dobry kierunek. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu sporej ilości pozytywnych komentarzy na temat Sonicast Direm E3 postanowiłem je kupić za 199 zł. Wcześniej miałem Sony mdr e931 od 2006 r powinny być lepsze, a to się zobaczy po pierwszym odsłuchu. Jeszcze brałem pod uwagę w tym samym przedziale cenowym inne modele ZERO AUDIO ZH-DX200-CT Carbo Tenore albo Final Audio E3000. Ale myślę że jakość by była marginalna, na w/w modele względem E3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu pudełka dopasowałem sobie te tzw " tipsy" i największe trzymają mi się najsensowniej w uchu. Same słuchawki włożyłem na wprost tak mi jest najwygodniej, ale czy to prawidłowe ustawienie w 100% nie wiem jeszcze, ale najlepsze dźwiękowo. Moje odczucia po 2 H słuchania, pierwsze minuty grały gorzej od Sony MDR e931. Ale to kwestia tego "wygrzania". Teraz dorównują Sony. Sonicast Direm E3 to układ zamknięty i przy cichej muzyce słychać kabel jak się go dotknie, oddychanie i dotknięcie zęba o ząb :D.

Nie wiem jak ucho czy się nie będzie "pocić". Co do szczelności od czynników zewnętrznych jest ok. Przy tej samej ustawionej głośności w odtwarzaczu chyba E3 są ciut cichsze, ale to kwestia elektroniki budowy i konstrukcji względem Sony. Jeden z użytkowników @Vaiet polecał mi wymienić na lepsze tipsy JVC SpiralDot lub pianki COMPLY może są bardziej mięsiste, grubsze ścianki są. Tylko jeszcze kwestia "średnica maksymalna nakładki" zmierzę te największe od E3 i ciut nawet większe mogę zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.12.2019 o 16:11, Domcio napisał:

Po otwarciu pudełka dopasowałem sobie te tzw " tipsy" i największe trzymają mi się najsensowniej w uchu. Same słuchawki włożyłem na wprost tak mi jest najwygodniej, ale czy to prawidłowe ustawienie w 100% nie wiem jeszcze, ale najlepsze dźwiękowo. Moje odczucia po 2 H słuchania, pierwsze minuty grały gorzej od Sony MDR e931. Ale to kwestia tego "wygrzania". Teraz dorównują Sony. Sonicast Direm E3 to układ zamknięty i przy cichej muzyce słychać kabel jak się go dotknie, oddychanie i dotknięcie zęba o ząb :D.

Nie wiem jak ucho czy się nie będzie "pocić". Co do szczelności od czynników zewnętrznych jest ok. Przy tej samej ustawionej głośności w odtwarzaczu chyba E3 są ciut cichsze, ale to kwestia elektroniki budowy i konstrukcji względem Sony. Jeden z użytkowników @Vaiet polecał mi wymienić na lepsze tipsy JVC SpiralDot lub pianki COMPLY może są bardziej mięsiste, grubsze ścianki są. Tylko jeszcze kwestia "średnica maksymalna nakładki" zmierzę te największe od E3 i ciut nawet większe mogę zakupić.

SpiralDot są dosyć miękkie, a przez to bardzo wygodne. Ja zazwyczaj uzyskiwałem z nimi dość płytką lub średniej głębokości aplikację i E3 też nie wpycham głęboko w ucho. Same w sobie Spiralki są standardowo ciut szersze, niż większość dostępnych tipsów o tym samym rozmiarze. Znaczy się M-ki większości SpinFitów będą miały mniejszą średnicę płaszcza, niż M-ki od SpiralDot.

 

I fakt, E3 + SpiralDot to bardzo zacne połączenie. Jak dla mnie, zmiana tipsów w nich to jest niemal obowiązkowa rzecz.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności