Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi


Colorfly C10 i partnerzy - Dirac+ mk2 czy Dirac mk2 (z mikrofonem i pilotem) ?
 
Zacznę od przypomnienia, w kilku słowach, jak gra C10. Gra tak jak i się nazywa – kolorowo.
Otwarte, barwne i funowe brzmienie, ze świetną średnicą oraz miękkimi dołem i łagodną górą.
Kwintesencja muzykalności i symbol relaksacji. Grajek którego warto mieć i warto do niego wrócić aby mieć dystans do najnowszych konstrukcji …
 
Czy to dobry partner dla diraców? Odpowiem już na wstępie. Jak najbardziej tak, i dla jednych i dla drugich.
 
DIRAC+ MK2. Już wcześniej ten model grał mi z C10, więc powtórzę to co już napisałem.
Dap nie narzuca zbytnio swojego charakteru ale poddaje się dokom i uzupełniają się nawzajem. Rozciągnięta, łagodna góra. Plastyczne i dobrze brzmiące wokale. Gładka i przyjemna średnica. Obecna, czytelna i wyraźna. Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi ale C10 ma pozytywny wpływ na niskie pasmo. Bas jest kontrolowany, to już pisałem, ale też jest go więcej, jest bardziej rozbudowany, przez co całościowy przekaz jest lepiej dociążony. Dobra, w tej cenie, scena i holografia.
 
DIRAC MK2. Obawiałem się tego zestawienia, ze względu na bas. Głównie jego ilość i możliwe rozpasanie. Nic takiego się nie jednak stało. Ale po kolei.
W tym modelu C10 dołożył do ogólnego przekazu całkiem sporo. Basu nie ruszył i dalej jest on podbity. Miękki lecz nie bułowaty, dość rozdzielczy, tworzy solidną podstawę, nie ingerując w wyższe pasma. Najwięcej zmian nastąpiło w średnicy. Na plus. Nie jest rzecz jasna tak dobra jak u brata ale już nie tak cofnięta. Góra pasma również została złagodzona,
może trochę kosztem detaliczności ale z korzyścią dla brzmienia całego pasma. Ten model jest strojony na V-kę, która w parze z C10 dalej pozostaje V-ką ale o wiele szlachetniejszą i przyjemniejszą w graniu.
 
Trudno mi odpowiedzieć, Dirac+ czy Dirac?
Moim zdaniem technicznie lepszy jest model „+”. Gra bardziej liniowo, dojrzale.
Model z pilotem jest inaczej strojony i przeznaczony dla innego grona słuchaczy. W parze z C10, tworzą ciekawą synergię. Colorfly ma świetny wpływ na średnicę. I co ciekawe, v-ka
Dirac tak mnie wciągnęła, że słuchałem ich sporo dłużej niż Dirac+.
 
[mention=54863]rgomez[/mention] teraz wybieraj.
 
 
ok1.thumb.jpg.11cc012f81de3e9111876da1303e6aa7.jpg
Dzięki za recenzję/ uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niby fanklub Sonicastów, a zupełny brak info o Direm HT1, czyli bezprzewodowych dokach z przetwornikiem HF-Driver (skrót od Hyper Fidelity)...

http://sonicast.co.kr/products/direm-ht1/

 

1.jpg.f4e7112a9fdaecb20e39b5003a2d0328.jpg

2.jpg.420e3aed500af8e565785ffa359ebecb.jpg

3.jpg.af4fe85b2409a5953d92176d8f64c348.jpg4.jpg.d0dd085490ab2bd28527c5aa9ec5cf80.jpg

 

PS. Nie znam koreańskiego, ale chyba Koreanki nie ma w zestawie :( 

Edytowane przez Inszy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wkrótce mają pojawić się nowe słuchawki Sonicasta - Direm E3. Jedna wersja z mikrofonem, w nowym opakowaniu. Dostałem informację, że premiera w Polsce ma pokryć się z tą w Korei Południowej, a do tego ma odbyć się już wkrótce.

 

Przetwornik ma być podrasowany, a kluczowe elementy specki:

- czułość: 103 dB

- impedancja: 27 Ohm

- pasmo: 10 Hz - 35 kHz

 

Oznaczenie kanałów po wewnętrznej stronie, a na lewej ma pojawić się "zgrubienie", by można było łatwo je identyfikować bez patrzenia (jeżeli ktoś, jak ja, zapomina na którym przewodzie jest mikrofon).

Direm E3.jpg

Direm E3 3.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Muszę coś napisać..
Staram się zarazić dziewczyne audio i  granie mojego stacjonarnego audio (LSR305 wsparte modowanym xonarem st) robi na niej duże wrażenie, podoba jej się. Zepsuły jej się monki i tak myśle, czegoś lepszego poszukam..  Poszukałem tyle o ile modeli słuchawek, pomiarów, wpisałem na allegro "słuchawki monitorowe".. Padło na Dirac+. CO? 200zł? A biere, najwyżej się sprzeda jak będzie syf.

Oj nie jest.

Z pół godziny sobie pograły w powietrze utwory z dużą ilością basu żeby troche driver rozruszać.

Oderwać sie od nich nie mogę od 3h. To jak one graja jest niebywałe w kontekście ceny.

Nie będę się obszernie rozpisywał na temat pasma, ale w zasadzie jak ktoś szuka w miare równo grających słuchawek to Dirac+ są świetną opcją.  Szkoda że sam nie mogę doków używać.
Słuchawki są w miare uniwersalne ale moim subiektywnym zdaniem lepiej sobie radzą z Depeche Mode niż  Rammstainem. W przypadku ostrzejszego grania mam wrażenie że nie wyrabiają z ilością treści i nie ma już tej świetnej rozdzielczości, tzn ona jest świetna ale po prostu w swojej cenie, a nie w ogóle. Jak ktoś słucha głównie spokojniejszej muzyki to będzie przeszczęśliwy. Jak ktoś chce na nich słuchać wszystkiego i ma na to 200zł to i tak będzie zadowolony :D. Nie mają problemu z rapsami - sub bas potrafi być mocny, a najlepiej to mi zagrały folkowe klimaty, fajnie ukazują transjenty co (znów to powtórzę) w tej cenie jest niebywałe.

Polecam.

Słuchane na v30 flac/tidal mqa.

Edytowane przez david11
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, E3000 i Dirac +, z dobrymi grajkami pokazują klasę. Za to Dirac z pilotem na kablu, są mniej wymagające. Lekko podbity bas i przez to dają dużo frajdy ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właściwie, to czym się różnią od MK2 i Radsone HE100? Przetwornik ten sam, kabel ten sam, a koreańskiego nie rozumiem by coś wyciągnąć informacji w internetach ;) 
Czy nie tyle jest to nowy produkt, tylko model mający zastąpić Diraki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inszy napisał:

Właściwie, to czym się różnią od MK2 i Radsone HE100? Przetwornik ten sam, kabel ten sam, a koreańskiego nie rozumiem by coś wyciągnąć informacji w internetach ;) 
Czy nie tyle jest to nowy produkt, tylko model mający zastąpić Diraki?

 

Radsone zamówił sobie rebrand u sonicasta. Nieco inaczej zestrojone pod kątem es100. Nie mniej jednak to cały czas mk2. Teraz ma premierę E3 czyli trzecia generacja a to już nowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną trochę ponad godzina żonglowania Dirakami MK2, Direm E3 oraz Radsone HE100, więc czas na jakieś pierwsze wrażenia (Diramy prosto z pudełka, HE100 mają przegrane kilka godzin, Diraki kilkanaście, więc jeszcze mogą się zmienić):

Pierwsza rzecz, jaka się rzuca w oczy, to wygląd: E3 są konstrukcją bliźniaczą z HE100. Czyżby rebrand zrobiony dla Radsone był przymiarką do Diremów, a nie tylko MK2 z lekko zmienionym strojeniem?

W sumie przy odsłuchu miałem podobne wrażenie. MK2 łatwo poznać od pozostałych dwóch par, gdyż są cieplejsze, o trochę mniej przejrzystej scenie i nie są tak szczegółowe. 

E3 od Radsone różnią się przede wszystkim bardziej zawartym i mocniej wyczuwalnym basem. I jakby w Sonicastach była trochę rozdzielczość, ale to na granicy percepcji.

 

Po coś więcej, należy poczekać do kolejnych odsłuchów i lepszego wygrzania 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

Za mną trochę ponad godzina żonglowania Dirakami MK2, Direm E3 oraz Radsone HE100, więc czas na jakieś pierwsze wrażenia (Diramy prosto z pudełka, HE100 mają przegrane kilka godzin, Diraki kilkanaście, więc jeszcze mogą się zmienić):

Pierwsza rzecz, jaka się rzuca w oczy, to wygląd: E3 są konstrukcją bliźniaczą z HE100. Czyżby rebrand zrobiony dla Radsone był przymiarką do Diremów, a nie tylko MK2 z lekko zmienionym strojeniem?

W sumie przy odsłuchu miałem podobne wrażenie. MK2 łatwo poznać od pozostałych dwóch par, gdyż są cieplejsze, o trochę mniej przejrzystej scenie i nie są tak szczegółowe. 

E3 od Radsone różnią się przede wszystkim bardziej zawartym i mocniej wyczuwalnym basem. I jakby w Sonicastach była trochę rozdzielczość, ale to na granicy percepcji.

 

Po coś więcej, należy poczekać do kolejnych odsłuchów i lepszego wygrzania 😉

Czytałem, że w Direm E3 wentylowali przetworniki, może stąd ten lepszy bas w nich. 

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają, mam i ja. Po odpakowaniu brzmią szczerze tak jak Dirac MK2.
Oczywiście trzeba dać im się wygrzać, więc pewnie napiszę coś za tydzień.

BWFX8698.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekania nie ma żadnego - taka cecha słuchawek dokanałowych. No, chyba że ktoś rozkręca głośność poza jakiekolwiek rozsądne granice, to może i coś słychać na zewnątrz.

Tłumienie jest dobre, choć tu dużo zależy od tipsów. Ja należę do grupy, której przypasowały te z pudełka i na nich na mieście nie muszę podkręcać głośności.

 

A co do porównania z E1, to Sonicasty nie są tak detaliczne ani nie posiadają tak rozbudowanej przestrzeni. Jednak same w sobie też inaczej grają od Aune, są cieplejsze i bardziej intymne  w odbiorze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AvIataN napisał:

 

I jak tam wrażenia? Bo tez właśnie przymierzam się żeby je kupić :)

Grzeją się po kilka godzin dziennie tylko. Clipa mam na wykończeniu, dłużej się ładuje niż gra. Ale na 100% zostają ze mną, są jednak lepsze od DIRAC bez plusa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności