Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie, bo mi plusy bardzo dobrze grają z telefonem :D Niby S7, to cieniak jeśli chodzi o moc, a tu w szybkim metalu z Sonicastami świetnie się spisuje. Może kwestia synergii, a nie mocy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

A ja nie, bo mi plusy bardzo dobrze grają z telefonem :D Niby S7, to cieniak jeśli chodzi o moc, a tu w szybkim metalu z Sonicastami świetnie się spisuje. Może kwestia synergii, a nie mocy?

W dniu 2.05.2019 o 00:36, Inszy napisał:

Oczywiście mój błąd. Żeby być tak zmęczonym, by mylić pudełka, to już trochę przesadziłem... W związku z tym, idę spać ;) 

 

Czyżbyś ponownie pomylił pudełka ... ?:D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, "plusy" są świetne! Bardzo muzykalne, a przy tym szczegółowe z niezłą przestrzenią i separacją. Jedynie wymagają synergii i przynajmniej u mnie zgrały się perfekcyjnie jedynie z moim domyślnym zestawem przenośnej "stacjonarki", a to i tak po podbiciu na XD-05 basu. Ale to co te maleństwa potrafią pokazać po złapaniu synergii! Szok! 

Z alienem+ było zbyt jazgotliwe, a z Z6 już dużo lepiej, chociaż brakowało dynamiki (w porównaniu do XD-05 na Bursonie V6).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, griffith napisał:

Potwierdzam, "plusy" są świetne! Bardzo muzykalne, a przy tym szczegółowe z niezłą przestrzenią i separacją. Jedynie wymagają synergii i przynajmniej u mnie zgrały się perfekcyjnie jedynie z moim domyślnym zestawem przenośnej "stacjonarki", a to i tak po podbiciu na XD-05 basu. Ale to co te maleństwa potrafią pokazać po złapaniu synergii! Szok! 

Z alienem+ było zbyt jazgotliwe, a z Z6 już dużo lepiej, chociaż brakowało dynamiki (w porównaniu do XD-05 na Bursonie V6).

Też to usłyszałem w plusach jak podpiąłem je pod wzmacniacz. Synergia będzie miała kluczowe znaczenie. Dirac preferują cieplejsze źródła i tu się już wtedy robi bardzo ciekawie.  

 

To zróbmy małe podsumowanie, co wiemy po kilkudniowym wygrzewaniu.

Wykonanie;

Podobają mi się wizualnie te doki i nie mam też zastrzeżeń, co do jakości. Lekkie aluminiowe kopułki, ciekawe oznaczenia kanałów,  kabelek w oplocie prawie nie mikrofonuje, ściągacz nad spliterem też na plus. Tipsy, może nie są najgorsze, ale u mnie i tak najlepiej grają i aplikują się największe RHA. Dużo lepiej niż te same tipsy z FAD E3000, tu ciągle walczę z nimi i ułożeniem kopułek. Dirac wyjątkowo dobrze trzymają się w moich uszach, chyba mógłbym w nich nawet biegać (żartuję z tym bieganiem, oiom pewny). Seal jest idealny i co za tym idzie, tłumienie na wysokim poziomie. Chyba nigdy nie miałem takiego komfortu.

Dźwięk;

W pierwszej kolejności wypróbowałem wersję z pilotem, nawet niewygrzane zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Pionier XDP100 okazał się nie do końca tym, czego Dirac potrzebują. Bardzo szybko zmieniłem źródło na mój telefon Huawei P9, w zasadzie z niego nic nie gra. I tu pierwszy raz usłyszałem, że coś tam jednak gra. Nie zastanawiając się długo sięgnąłem po Clipa+. Robi u mnie raczej za woła roboczego przy wygrzewaniu doków, niż za źródło odsłuchów. Ale to co, po płynęło do moich uszu, okazało się bardzo ciekawym przeżyciem. A zdziwienie było tym większe, że nie podejrzewałem o to tego słabiaka. Bas w wersji z pilotem jest trochę podbity, ciepły, miękki i zaokrąglony. O bardzo wiarygodnej fakturze i naturalnej barwie. Zaskoczyła mnie bardzo dobra jego kontrola, spokój i kultura z jaką jest podawany. Co najfajniejsze nie ma przy tym  problemu z prędkością i dynamiką. W tym pułapie cenowym to raczej nie spotykane i zdecydowanie to jest mocna strona Dirac. Bas płynnie też łączy się ze średnicą, która jest mocniej zaznaczona niż w FAD E3000. W sumie bardzo wiernie jest to pasmo prezentowane, łącząc Dirac z XDP100 bez problemy słychać, że mamy do czynienia z Sabre. Jest chłodniej, szorstko, sucho i surowo. Natomiast łagodniejsza i cieplejsza średnica Clipa brzmi naturalniej, mieni się ładnymi barwami, czaruje wciągającymi wokalami i świetnie oddaje klimat nagrań. Ma więcej masy w sobie, a mimo to niesie sporo szczegółów, słychać wiele niuansów w nagraniach i jest bardziej muzykalna. Taki sposób prezentacji tego pasma nie męczy słuchacza, pozwala całkowicie zanurzyć się w muzyce i czerpać przyjemność z jej odbioru. Tak wiem to tylko Clip, ale tak to słyszę. Wysokie tony nie wyłamują się z tego spójnego brzmienia, są nieźle rozciągnięte, dość szczegółowe, lekko przygaszone, bez wyostrzeń, kucia i sybilizacji. Idealna tonacja do głośniejszego słuchania na zewnątrz i do tego były zaprojektowane Dirac w wersji bez plusa. Napisać też trzeba o scenie, nie największa, ale klaustrofobii nie ma absolutnie. Jest za to dobra głębia i słychać wyraźnie nawarstwienie. Stereofonia nie budzi zastrzeżeń, jest tlen i oddech, świeżość i radosne granie. Kupiły mnie te Dirac od pierwszych taktów, nie ukrywam. Ale ja to stary, zarobiony i głuchy jestem, mogłem coś źle usłyszeć. Marek fajny sprzęcik sprowadziłeś.

Edytowane przez jd1210
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, g o s c napisał:

Cześć. 

 

Mam takie pytanie, zagrają te słuchawki z Samsungiem S3? Może ma ktoś Was jeszcze gdzieś w szufladzie taki sprzęt i mógłby sprawdzić. Dziękuje.

Tonalnie powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie ma sensu kupować takich słuchawek do takiego telefonu? Możesz coś jeszcze więcej napisać, bo ja się słabo znam i nie do końca rozumiem co masz na myśli. Aktualnie mam mee m9 clasic i chciałem zmienić na coś lepszego, innego. I nawet nie o dźwięk się rozchodzi, który trochę mi się znudził i też jakoś specjalnie od początku mnie nie urzeka, a o wygodę. Kabel w tych słuchawkach strasznie twardnieje i przez to są niewygodne,  Miałem też swego czasu polecane tu JVC  kx100, ale się zepsuły. One z samsunga nie grały dobrze, dźwięk był jakiś "dziwny, jakby zniekształcony" Wybaczcie, ale nie umiem tego opisywać tak jak tutejsi znający się na rzeczy forumowicze. 

 

A porównanie grania KX 100 miałem do ipod touch 4, z którego kx 100 grały ok ( choć też mnie nie urzekły, miały nieco za dużo basu - albo inaczej, było by ok. gdyby nie ten bas, który nieco za mocno łoił, chociaż ja lubię bas, mimo to chwilami było za mocno. poza nim dźwiękowo bardzo mi się podobały) a z samsunga grały całkiem inaczej. Nie że brakowało im jakiś szczegółów, basu itp ale jakby zupełnie inaczej wybrzmiewały. W każdym razie, jak na moje ucho, nie grały fajnie z samsunga. Za to mee z ipoda według mnie grają znacznie gorzej niż na S3. Zupełnie tak jakoś bez "wyrazu, jakiegoś kolorytu". Na Samsungu jest znacznie lepiej. Nie czuje, że coś jest nie tak. Dźwiękowo jest raczej dobrze, ale mimo to czegoś mi brakuje, Nie ciągnie mnie do słuchania z nich muzyki jak swego czasu z pchełek sennheisera mx375. i jeszcze raz przepraszam za moje niefachowe muzyczne określania. 

 

Reasumując, zastanawiam się jakie słuchawki byłyby dobre do S3 w budżecie do ok 200 zł. Zaglądam tu jako laik na forum i czytając rożne ciekawe posty o słuchawkach, tak mnie naszło na jakieś zmiany. A że sprzęt jest jaki jest, to dlatego pytam, bo w nie chce w ciemno brać czegoś, co u mnie nie sprawdzi. 

Edytowane przez g o s c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, g o s c napisał:

Tzn. nie ma sensu kupować takich słuchawek do takiego telefonu? Możesz coś jeszcze więcej napisać, bo ja się słabo znam i nie do końca rozumiem co masz na myśli. Aktualnie mam mee m9 clasic i chciałem zmienić na coś lepszego, innego. I nawet nie o dźwięk się rozchodzi, który trochę mi się znudził i też jakoś specjalnie od początku mnie nie urzeka, a o wygodę. Kabel w tych słuchawkach strasznie twardnieje i przez to są niewygodne,  Miałem też swego czasu polecane tu JVC  kx100, ale się zepsuły. One z samsunga nie grały dobrze, dźwięk był jakiś "dziwny, jakby zniekształcony" Wybaczcie, ale nie umiem tego opisywać tak jak tutejsi znający się na rzeczy forumowicze. 

 

A porównanie grania KX 100 miałem do ipod touch 4, z którego kx 100 grały ok ( choć też mnie nie urzekły, miały nieco za dużo basu - albo inaczej, było by ok. gdyby nie ten bas, który nieco za mocno łoił, chociaż ja lubię bas, mimo to chwilami było za mocno. poza nim dźwiękowo bardzo mi się podobały) a z samsunga grały całkiem inaczej. Nie że brakowało im jakiś szczegółów, basu itp ale jakby zupełnie inaczej wybrzmiewały. W każdym razie, jak na moje ucho, nie grały fajnie z samsunga. Za to mee z ipoda według mnie grają znacznie gorzej niż na S3. Zupełnie tak jakoś bez "wyrazu, jakiegoś kolorytu". Na Samsungu jest znacznie lepiej. Nie czuje, że coś jest nie tak. Dźwiękowo jest raczej dobrze, ale mimo to czegoś mi brakuje, Nie ciągnie mnie do słuchania z nich muzyki jak swego czasu z pchełek sennheisera mx375. i jeszcze raz przepraszam za moje niefachowe muzyczne określania. 

 

Reasumując, zastanawiam się jakie słuchawki byłyby dobre do S3 w budżecie do ok 200 zł. Zaglądam tu jako laik na forum i czytając rożne ciekawe posty o słuchawkach, tak mnie naszło na jakieś zmiany. A że sprzęt jest jaki jest, to dlatego pytam, bo w nie chce w ciemno brać czegoś, co u mnie nie sprawdzi. 

Kompletnie nie znam tego S3, trudno mi wyrokować co dla Ciebie będzie lepsze. Wersja z plusem gra równiej, wersja z pilotem ma więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 chyba na Wolfsonie była, więc bardziej ciemna jeśli mnie pamięć nie zawodzi 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak, na Wolfsonie. No nic .Dzięki. Może się skuszę na te słuchawki. Najwyżej pomyśle o jakimś lepszym grajku czy telefonie.

Posiadam w swojej kolekcji też S3 jeśli piszesz i Samsungu. To jest bardzo dobry grajek, należy go tylko odpowiednio udoskonalić/zmodować. Jeśli tego nie zrobiłeś to polecam wykonać ten zabieg. Warto do niego kupić lepsze słuchawki, sam się skuszę na tutaj omawiane diraci. Mocy S3 ma w bród kiedy go odblokujesz. Nie warto szukać innego grajka, chyba że chcesz wydać sporo kasy.  

Z recenzją nie ma to wiele wspólnego, o takie moje przemyślenia, bo skoro jestem w fanklubie SONICAST, to dlaczego nie ...  

DIRAC+ MK2  vs  DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem.

Wykonanie -    Bardzo dobre w tej cenie. Kopułki metalowe, solidnie wykonane. Porządne osadzenie kabelka w kopułce. Wtyk jack prosty, osłona przyjemna, elastyczna, gumowana. Kabelek od wtyku do splitera w oplocie. Nieplączący się i przyjemny w dotyku. Cieszy obecność ściągacza nawet w wersji z pilotem, co zdarza się nieczęsto.

Ergonomia -    Kopułka nie chowa się w całości w uchu ale położenie się, w nich, na boku jest całkiem możliwe. Tipsy z kompletu niestety dla mnie za małe ale ich wykonanie wydaje się całkiem porządne.Po założeniu Spiral Dot, seal bezproblemowy. Kopułki są lekkie, kabelek przyjemny.

Na koniec chciałem w tej beczce miodu coś znaleźć na minus ale jednak nie. Oznaczenia prawy, lewy kanał. Z marszu stwierdziłem ich brak. Ale cóż już ślepy człowiek na starość. Oznaczenia jak najbardziej są. Na gumowej osłonie zabezpieczającej wejście kabelka do kopułki. Ponownie zacząłem zrzędzić, że niewidoczne, nawet w okularach. Niewidoczne i owszem ale widoczne być nie muszą. Na lewej gumowej osłonie jest mikro wypust, łatwo wyczuwalny pod palcem i to super załatwia sprawę. Drobna rzecz, a cieszy. Rozpisałem się o tym gdyż jest to rzadko spotykana, w tej cenie, przemyślana dbałość o szczegóły, świadcząca o poszanowaniu końcowego odbiorcy.

DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem (źródło LG G7 Fit) -    Bardzo przyjemna sygnatura. Wyraźna, detaliczna góra bez jakichkolwiek wyostrzeń. Średnica cofnięta ale obecna i dość przejrzysta. Wokale czyste i przyjemne, odrobinę oddalone ale również obecne. I wisienka na torcie, bas. Bardzo przyjemnie podbity. Energiczny, sprężysty, tworzący solidną podstawę. Potrafi też miękko otulić ale jednocześnie nie przykryć pozostałych pasm. Scena przyzwoita na szerokość ale co ważne również na głębokość.

DIRAC+ MK2 (źródło C10, pionek) -   Do tego modelu niestety telefon nie wystarcza. Zresztą producent jednoznacznie to sugeruje, pozbawiając  DIRAC+ pilota. Z G7 dźwięk był krzykliwy i odchudzony. Ewidentne niedostatki mocy. Doki otwierają się po podłączeniu do dapa. Też łagodna, lepiej niż u brata, rozciągnięta góra. Bardziej plastyczne i lepiej fakturowane wokale, Średnica już nie tylko obecna ale istotnie zaznaczająca swoją obecność. Czytelna i wyraźna. Bas dostosowuje się do pozostałych pasm jest wtedy kiedy być powinien. Jak już jest to z punktowością i kontrolą godną znacznie droższych konstrukcji. Bardzo ciekawe strojenie w tej cenie robią wrażenie. Poza tym lepsza scena i holografia.

 

 Reasumując:

DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem  - efektowne granie dla każdego, bez wymagań co do źródła.

DIRAC+ MK2 dojrzalsze, ciekawsze strojenie, granie z nutką wyrafinowania, wymagają mocniejszego źródła.

Polecam oba modele.

ok_1.thumb.jpg.709b2a39a9357e7427cf35c31f1c7632.jpg

 

Możesz napisać jak zgrały się te słuchawki z C10? Konkretnie z tym grajkiem?  Do tej pory używam z dokanałówek zs5 i szukam czegoś lepszego. 

 

 

 

 

Edytowane przez rgomez
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rgomez napisał:

Posiadam w swojej kolekcji też S3 jeśli piszesz i Samsungu. To jest bardzo dobry grajek, należy go tylko odpowiednio udoskonalić/zmodować. Jeśli tego nie zrobiłeś to polecam wykonać ten zabieg.

Nie mam żadnych modów. Kiedyś coś szukałem, ale dałem sobie spokój, bo jakoś nie miałem do tego głowy. Mam tylko zainstalowany Poweramp, który z wielu odtwarzaczy jakie przetestowałem najbardziej mi dźwiękowo odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych modów. Kiedyś coś szukałem, ale dałem sobie spokój, bo jakoś nie miałem do tego głowy. Mam tylko zainstalowany Poweramp, który z wielu odtwarzaczy jakie przetestowałem najbardziej mi dźwiękowo odpowiada. 

Po pierwsze musiałbyś zrobić roota, po drugie zainstalować inny Kernel a następnie zainstalować coś co się nazywa viper4android. Uwierz mi, wtedy S3 staje się naprawdę dobrym odtwarzaczem ( jako smartfon nic się nie zmieni) z naprawdę dobrym dźwiękiem i wystarczającą mocą. Z odtwarzaczy polecam Neutrona.

I, uwierz mi po raz drugi, warto się tym pobawić. Nie znajdziesz lepszego sprzętu po tych zabiegach w rozsądnych oczywiście pieniążkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności