Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już oficjalnie marka zawitała to myślę, że należy jej się fanclub :)

 

Całkiem niedawno dostałem mały prywatny wykład od CTO SONICAST - Sinlyul Lee i powiem szczerze, że doświadczenie nie do porównania z niczym innym do tej pory. Uniwersytecki wykładowca inżynierii dźwięku dla którego zaprojektowane zostało urządzenie, które mierzy w czasie rzeczywistym na podstawie 1000 punktów prace membrany przetwornika i na jej podstawie przeprowadza testy i strojenie nowych projektów.

 

Pokrótce, mamy na razie dwa modele:

1) Wyrównane, szczegółowe i z ciekawą górą DIRAC+ MK2 (Driver SF)

2) Nieco bardziej funowe, w lekkim V DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem (Driver SF)

 

Cena: 199zł :)

 

dfyKdyl.jpg

 

OzneEic.jpg

HAug9pV.jpg

rHrUBr0.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bigmaras napisał:

Dopiero pierwsze walki zaczepne, prawdziwy bój przed nami 😂

 

Teraz to potyczki. Prawdziwe walki się zaczną jak na arenę wkroczą zawodnicy wagi ciężkiej, w sensie flagowce.

 

Wielkie dzięki maszynie losującej. Wreszcie się szczęście do mnie uśmiechnęło. To znak od losu, czas puścić totka ...

Pewnie myślicie, że chico dał w palnik i teraz bredzi od rzeczy ale, wbrew pozorom,  piszę całkiem na temat. :D

Dzięki Marek.:)

3 minuty temu, Methuselah napisał:

Dobry wybór. Testuję już chwilę i fajne neutralne granie za nieduże pieniądze. Jedna z najlepszych opcji do 200 zł.

:D

A góra jaka? Dobrze rozciągnięta?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Methuselah napisał:

 

Dobry wybór. Testuję już chwilę i fajne neutralne granie za nieduże pieniądze. Jedna z najlepszych opcji do 200 zł.

Jak się mają do Finali 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chico99 napisał:

:D

A góra jaka? Dobrze rozciągnięta?

 

Jak na tę półkę nawet bardzo dobrze, ale nie licz na szczególnie mocno wyeksponowane talerze.

 

13 godzin temu, Inszy napisał:

Jak się mają do Finali 2000?

 

Nie mam E2000, a jedynie E2000C (kiedyś porównam jak bardzo się różnią), ale oba to V-ki. Dirac+ MKII są strojone pod Harmana:

- subbas schodzi nieco niżej w Sonicastach, łatwiej wyczuwalny, bardziej precyzyjny;

- środkowego basu w E2000C jest wyraźnie więcej, uderzenie jest nieco mocniejsze; Dirac+ MKII ma szybszy dół (tak atak, jak i rozkład), w zasadzie neutralny, lepiej kontrolowany;

- niższy środek jest pełniejszy w E2000C, instrumenty z większa masą, nieco oddalone;

- wokale mocniej wyeksponowane w Dirac+ MKII. E2000C mają pełniejsze wokale, ale IMHO też są dobrze wyeksponowane;

- góra równiejsza i mocniej rozciągnięta w Dirac+ MKII, mają też nieco większą, lepiej poukładaną scenę; góra w E2000C z wyraźniejszymi akcentami;

 

Najbardziej odpowiednim rywalem dla Dirac+ MKII będą Lypertek BEVI z ich pojedynczą BA. To też lekka V-ka z mocniejszym uderzeniem w środkowym basie, szybszym dołem, ale bez faktury z dynamika. BEVI mają też mocniej zaakcentowany sopran i nieco pełniejsze wokale. Wszystkie trzy ciekawe dla fanów bardziej neutralnego grania. Dirac+ MKII najbliżej jednak Harmana i najlepiej poukładany dźwięk.

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E3000 zagrożone, na pierwszy ogień poszła wersja z pilotem. Zostają na 100%, KEF_oskie granie, z kartofla to zagra. Słucham z Clipa i mojego fona, co to nic z niego nie gra. W tej kasie jest naprawdę super. Z Pionka, przekombinowany dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

No nie żartuj?!

Pisze poważnie, gra to z Clipa jak moje KEF z Atollem. Ten sam miękki bas, wokale wciągające, wysokie nie przeszkadzają. Spójny barwny dźwięk, czytelna scena, wyraźne plany, jestem w szoku.

Firmowe  tipsy nawet nie zakładałem, bieda. Słucham na twoich od RHA.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jd1210 napisał:

Pisze poważnie, gra to Clipa jak moje KEF z Atollem. Ten sam miękki bas, wokale wciągające, wysokie nie przeszkadzają. Spójny barwny dźwięk, czytelna scena, wyraźne plany, jestem w szoku.

Firmowe  tipsy nawet nie zakładałem, bieda. Słucham na twoich od RHA.

 

Szybko do Ciebie dotarły, moje w drodze, wersja bez pilota. No właśnie jak ogarniesz, to napisz o różnicach w sygnaturze, czy są takowe? Czy to tylko kwestia wyposażenia?

Cieszę się, że tipsy RHA Ci służą.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wersja bez pilota się grzeje na Pionku,  ma mniej basu\midbasu w takim szybkim porównaniu. Myślę, że kwestia synergii i preferencji będzie decydować która wersja się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chico99 napisał:

Z tego co Marek napisał, wersja z plusem bardzie wyrównana, wersja bez plusa bardziej V-ka.

Dokładnie tak to odbieram. Mi ostatnio gusta na starość poszalały i lubię bardziej przydymione brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ciągle piszą o Plusach, a mi po pierwszym odsłuchu bardziej siadła wersja bez pilota. Trochę jaśniejsza, bardziej charakterna, niby równiejsza ze względu na mniej wydatny bas, ale dla mnie ma nawet więcej funu niż Plusy, bo jest lepiej wyczuwalna dynamika i całość trochę bardziej zwarta.

Choć zdaję sobie sprawę, że nie są one tak uniwersalne jak Dirac+, których pewna miękkość grania i większa ilość dołu wpiszą się lepiej w warunki miejskie, to na razie skłaniam się ku zwykłym Diracom.

 

I nie zgodzę się, że oryginalne tipsy są biedne. Pierwszy dotyk może nie nastraja pozytywnie, ale zaryzykowałem i naprawdę dobrze ułożyły się w uchu.

 

To tak po pierwszej godzinie 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inszy napisał:

Wszyscy ciągle piszą o Plusach, a mi po pierwszym odsłuchu bardziej siadła wersja bez pilota. Trochę jaśniejsza, bardziej charakterna, niby równiejsza ze względu na mniej wydatny bas, ale dla mnie ma nawet więcej funu niż Plusy, bo jest lepiej wyczuwalna dynamika i całość trochę bardziej zwarta.

Choć zdaję sobie sprawę, że nie są one tak uniwersalne jak Dirac+, których pewna miękkość grania i większa ilość dołu wpiszą się lepiej w warunki miejskie, to na razie skłaniam się ku zwykłym Diracom.

 

I nie zgodzę się, że oryginalne tipsy są biedne. Pierwszy dotyk może nie nastraja pozytywnie, ale zaryzykowałem i naprawdę dobrze ułożyły się w uchu.

 

To tak po pierwszej godzinie 😉

Plusy to wersja bez pilota, mniej basu. Mało ich słuchałem wczoraj. Pograły u  mnie całą noc to się trochę rozruszały. Na tablecie i spotify nie wyczuwam braku basu, jest bardziej przestrzennie, więcej powietrza niż w wersji z pilotem, fakt równiej. Mam wrażenie, że pierwszy plan bardziej oddalony, ale zmieniam źródła co chwilę to mogę się mylić.

Te tipsy mi się nie podobają i nie specjalnie łapałem seala w nich. Założyłem swoje i teraz szybciej łapię seala niż z E3000. Pewniej też trzymają się w uchu.  Na wszystkich trzech modelach mam te same tipsy. W pierwszej chwili po zmianie słychać mniejszą ilość basu i dynamiki, ale po chwili to wrażenie się zaciera. Będzie dylemat u mnie, które lepsze.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jd1210 napisał:

Plusy to wersja bez pilota

Oczywiście mój błąd. Żeby być tak zmęczonym, by mylić pudełka, to już trochę przesadziłem... W związku z tym, idę spać ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bokrug napisał:

Jaką to ma tulejkę? 

Mi to wygląda na 300 ale mogę się mylić. Na stronie producenta nieprzetłumaczalne krzaczki.

Dzisiaj Dirac+ potraktowałem trochę większym prądem, służy im zdecydowanie.

Dirac+.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzją nie ma to wiele wspólnego, o takie moje przemyślenia, bo skoro jestem w fanklubie SONICAST, to dlaczego nie ...

 

DIRAC+ MK2  vs  DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem.

Wykonanie -    Bardzo dobre w tej cenie. Kopułki metalowe, solidnie wykonane. Porządne osadzenie kabelka w kopułce. Wtyk jack prosty, osłona przyjemna, elastyczna, gumowana. Kabelek od wtyku do splitera w oplocie. Nieplączący się i przyjemny w dotyku. Cieszy obecność ściągacza nawet w wersji z pilotem, co zdarza się nieczęsto.

Ergonomia -    Kopułka nie chowa się w całości w uchu ale położenie się, w nich, na boku jest całkiem możliwe. Tipsy z kompletu niestety dla mnie za małe ale ich wykonanie wydaje się całkiem porządne.Po założeniu Spiral Dot, seal bezproblemowy. Kopułki są lekkie, kabelek przyjemny.

Na koniec chciałem w tej beczce miodu coś znaleźć na minus ale jednak nie. Oznaczenia prawy, lewy kanał. Z marszu stwierdziłem ich brak. Ale cóż już ślepy człowiek na starość. Oznaczenia jak najbardziej są. Na gumowej osłonie zabezpieczającej wejście kabelka do kopułki. Ponownie zacząłem zrzędzić, że niewidoczne, nawet w okularach. Niewidoczne i owszem ale widoczne być nie muszą. Na lewej gumowej osłonie jest mikro wypust, łatwo wyczuwalny pod palcem i to super załatwia sprawę. Drobna rzecz, a cieszy. Rozpisałem się o tym gdyż jest to rzadko spotykana, w tej cenie, przemyślana dbałość o szczegóły, świadcząca o poszanowaniu końcowego odbiorcy.

DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem (źródło LG G7 Fit) -    Bardzo przyjemna sygnatura. Wyraźna, detaliczna góra bez jakichkolwiek wyostrzeń. Średnica cofnięta ale obecna i dość przejrzysta. Wokale czyste i przyjemne, odrobinę oddalone ale również obecne. I wisienka na torcie, bas. Bardzo przyjemnie podbity. Energiczny, sprężysty, tworzący solidną podstawę. Potrafi też miękko otulić ale jednocześnie nie przykryć pozostałych pasm. Scena przyzwoita na szerokość ale co ważne również na głębokość.

DIRAC+ MK2 (źródło C10, pionek) -   Do tego modelu niestety telefon nie wystarcza. Zresztą producent jednoznacznie to sugeruje, pozbawiając  DIRAC+ pilota. Z G7 dźwięk był krzykliwy i odchudzony. Ewidentne niedostatki mocy. Doki otwierają się po podłączeniu do dapa. Też łagodna, lepiej niż u brata, rozciągnięta góra. Bardziej plastyczne i lepiej fakturowane wokale, Średnica już nie tylko obecna ale istotnie zaznaczająca swoją obecność. Czytelna i wyraźna. Bas dostosowuje się do pozostałych pasm jest wtedy kiedy być powinien. Jak już jest to z punktowością i kontrolą godną znacznie droższych konstrukcji. Bardzo ciekawe strojenie w tej cenie robią wrażenie. Poza tym lepsza scena i holografia.

 

 Reasumując:

DIRAC MK2 z mikrofonem i pilotem  - efektowne granie dla każdego, bez wymagań co do źródła.

DIRAC+ MK2 dojrzalsze, ciekawsze strojenie, granie z nutką wyrafinowania, wymagają mocniejszego źródła.

Polecam oba modele.

ok_1.jpg

Edytowane przez chico99
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności