Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip Sport i microSDHC Evo plus 32 GB


tommodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie próbuję rozszerzyć pamięć posiadanego grajka. Jak czytałem w innym wątku max. 32 GB jest w stanie Clip Sport zaakceptować. Jak rozumiem nową kartę należy po wyjęciu z fabrycznego opakowania po prostu wetknąć w szczelinę gniazda microSD, ścieżkami do przodu i od spodu. Z wierzchu widzimy opis na karcie. Czy poprawnie?

Następnie włączam odtwarzacz, odświeża, wchodzę w menu foldery; pamięć zewnętrzna jest już wyposażona w menu, podobnie jak pamięć wewnętrzna. Czyli muzyka, audiobook....

Czy teraz już mogę swobodnie podpiąć do gniazda usb komputera, by sobie skopiować potrzebne pliki? Nie trzeba najpierw tej karty formatować; jest jak rozumiem gotowa do pracy niczym druga pamięć? Sorry, że zadaję takie pytania, lecz kto pyta ponoć nie błądzi.

Grajka mam ponad cztery lata, gra fajnie i szkoda coś spieprzyć.

Pytanie drugie: jakim programem najlepiej tworzyć pliki flac i skąd można taki program pobrać legalnie? Mam na myśli legalny i pewny na 100% w działaniu.

Pliki mp3 robię w starym CDEX i nie narzekam. Nigdy dotąd flac nie robiłem, chcę spróbować. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty mikro SD: tak jest, po prostu wkładasz i działa. Ja do swojego włożyłem kilka lat temu i już nie pamiętam, którą stroną  się wkłada (akurat nie mam go przy sobie) ;) 

Program do flac... np FLAC frontend http://flacfrontend.sourceforge.net/ (od tego zaczynałem), ale ja ostatnio wszelakie konwersje robię za pomocą foobar2000 , tylko oczywiście musi mieć zdefiniowaną ścieżkę dostępu do odpowiedniego programu konwertującego (np. do lame.exe w przypadku mp3).

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bednaar napisał:

Co do karty mikro SD: tak jest, po prostu wkładasz i działa. Ja do swojego włożyłem kilka lat temu i już nie pamiętam, którą stroną  się wkłada (akurat nie mam go przy sobie) ;) 

Program do flac... np FLAC frontend http://flacfrontend.sourceforge.net/ (od tego zaczynałem), ale ja ostatnio wszelakie konwersje robię za pomocą foobar2000 , tylko oczywiście musi mieć zdefiniowaną ścieżkę dostępu do odpowiedniego programu konwertującego (np. do lame.exe w przypadku mp3).

No właśnie. Ściągnąłem foobara2000 wersja 1.4.... dalej nie pamiętam. Niestety flac ripować nie mogę, próbuje się program łączyć z netem jeszcze przed konwersją, gdy pokazuje ile utworów i można zaznaczyć które chcemy obrobić. Sama niby-konwersja 10 utworów z cd zajmuje około jednej minuty, po czym wyświetla komunikat w notatniku po angielsku: coś z wojskiem związanego; MAJOR.... Folder docelowy oczywiście pusty. Tam, gdzie można sobie wybrać typ konwersji np. flac, mp3 ustawia się zawsze domyślnie na WAV;) 

Te programy mnie rozbrajają: mają teoretycznie imponujące możliwości, tylko...prawie nic zrobić się nie da.

Demo, czy jak? Trza zapłacić? Gdzie i ile? A paragon dostanę???

Żeby później nie było, żem złodziej! 

Płyty mam tylko legalne. Może to jest problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli.

Zrób tak: zripuj płytę foobarem do wav, a potem przekonwertuj do FLAC programem FLAC Frontend. Przecież nie muszisz ripować płyt od razu do flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bednaar napisał:

Przepraszam, ale nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli.

Zrób tak: zripuj płytę foobarem do wav, a potem przekonwertuj do FLAC programem FLAC Frontend. Przecież nie muszisz ripować płyt od razu do flac.

Czyli jak rozumiem samym Foobarem2000 zrobić tego nie mogę?

Niby opcja taka istnieje jak wcześniej napisałem.

Bo do zgrania w format mp3 potrzebne dodatkowo Lame.

A czy do formatu flac też coś takiego trzeba dodać; tzw. wtyczka?

Oczywiście dzięki za podpowiedź: http://flacfrontend.sourceforge.net/

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie pod tym linkiem znajdziesz odpowiednie oprogramowanie. Z tego, co pamiętam, w foobarze trzeba było zdefiniowac ścieżkę dostępu własnie do tej aplikacji, żeby konwertować na flac (analogicznie, jak z lame.exe). wszystko ustawiałem dawno temu, działa i już nieco zapomniałem szczegółów co do ustawień - ale to wszystko proste sprawy. Jak dla mnie foobar jest bajecznie łatwy do obsługi i intuicyjny, w odróznieniu od wczesniej używanego Winampa, albo Windows Media Player (fuj!). Krótko też miałem iTunes, bo musiałem od siostry zgrać muzykę z iPoda - to dopiero męczarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności