Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, pawelekdabek napisał:

Wydaje mi się, że miałeś kiedyś Edifiery H880

Nie miałem, z bezprzewodowych to miałem jedynie Turbine T3, T3, T4+, T7 i jakieś Renkforce (nie pamiętam nazwy ale zdaje się to był klon Ausdom M06).

Żadne z nich niezmodowane nie grały dobrze, natomiast po modach najlepsze były Renkforce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jako iż postanowiłem kupić słuchawki BT chce się przed tem doradzić wybór kierowe na trzy modele Sennheiser momentum 2 lub 3 oraz Bose qc 35 które z nich zagrają najlepiej bose miałem przyjemność słuchać graja mocno basowo na początku się podoba a później może trochę to męczyć natomiast sennheiser nie miałem możliwości słuchać ale z opini można wywnioskować ze graja bardziej zrównoważonym dźwiękiem różnica między 2 a 3 generacja jeśli chodzi o dzwiek nie jest dużo można powiedzieć że prawie żadna nie ma sensu dopłacania do 3 generacji jeśli nie będzie się korzystać z dodatkowych opcji proszę o wasze opinie o tych słuchawkach ewentualnie jakieś inne propozycje

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na spróbowanie Zealot, takie bardzo podobne do Sony MDR-1A. Jak przyjdą to dam znać jak to gra fabrycznie i czy ma potencjał na mody.

No więc doszły te Zealot B5. Jakość wykonania jak na swoją cenę całkiem dobra, dobrze spasowane elementy, tylko wrażenie trochę tandetnego plastiku (na szczęście jest polakierowany). Jakość elektroniki na dobrym poziomie, nic nie szumi, jest BT4 które obsługuje lepsze kodeki niż standardowy (i słychać zmianę po zmodowaniu). Co do ergonomii to bardzo zbliżona do Sony MDR-1A, na których są wzorowane. Ucho średnio mieści się w padzie, ale po zaaplikowaniu podkładek z gąbki z tyłu i od spodu jest już całkiem dobrze.

Teraz jeśli chodzi o dźwięk, to fabrycznie jest słabo. Przetwornik praktycznie "fruwa" w powietrzu, jest bardzo słabo zdampingowany, do tego są 4 otwory łączące komorę muszli z uchem. Przekłada się to na bezbasie, zwłaszcza niskiego basu brak i taką "wrzeszczącą" pudełkową średnicę, oraz małą ilość góry.

Po zaaplikowaniu modu, który polega głównie na uszczelnieniu dziur i dużo mocniejszym zdampingowaniu przetwornika dźwięk robi się poukładany, pasma wracają na swoje miejsce (jest bas i to dość konkretny), średnica przestaje być pudełkowa i wrzeszcząca, pojawia się dobrze rozciągnięta góra pasma. Ogólnie brzmienie rozrywkowe, dość uniwersalne, szczegółowe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie skusił się na te Shure Aonic 50 z Allegro ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Nikt nie skusił się na te Shure Aonic 50 z Allegro ?

Sprzedawca nie odpisał mi na wiadomość dotyczącą tych słuchawek, plus bardzo niska cena więc ludzie pewnie bali się kupować. Ja swój egzemplarz zwróciłem bez testów bo nie było chętnych na odkup wrazie czego.

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, ale dawno temu. Pamiętam że byłem miło zaskoczony, ale najlepszy to tam jest dół i tu na niego jest największy nacisk. Ogólnie niezłe granie i bez kocyka który mnie denerwował w przewodowej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który raz to powtarzam, ale dla mnie M3 po lekkim EQ (+1T, -2B w apce i wyłączone w windowsie ulepszanie dźwięku - mam wrażenie, że wpływa na plus) absolutny sztos do elektroniki.

Do tego stopnia, że nareszcie nie mam poczucia zmiany słuchawek, bo mi czegoś brakuje.

Takie XM3, XM4 zjadają żywcem.

 

Sugerując się opinią zdzichona M2 grają dosyć podobnie.

 

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał:

Ok, ale bateria jest bodaj najsłabsza w stawce, natomiast ANC poziom niżej niż Bose & Sony.

 

A zatem, w ostatecznej ocenie, wiele zależy od zastosowania i priorytetów.

Bateria i ANC słabe w porównaniu do Sony. 

 

Jako zamknięte wirelessy do elektroniki moim zdaniem sztos.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M2 już trzy czy cztery lata, bardzo fajny dźwięk, basowo- rozrywkowy, dobre ANC: wycisza gadanie dzieciaków w domu i ich bajki na tv, doskonale wycisza szum i plusk wody- wieczorem myję naczynia dla odprężenia. Lekkie i pewnie siedzą na łbie, długo grają (mają 4 poziomy stanu baterii przepowiadane miłym głosem stewardesy). Wady: grzeją uszy w długich setach- 6, 8 godzin w busie czy pociągu i można szału dostać. Po drugie: mikrofony kierunkowe do ANC są... kierunkowe, więc gdy w pociągu, czy busie oglądasz serial, jest ok. Bardzo OK. Ale obracasz głowę np. w stronę okna i dostajesz do ucha warkot silnika, bo ten dźwięk zmienił ton i się przebił. Nie zawsze tak jest, ale się zdarza i wkurza. Po trzecie: od roku codziennie katuje je mój syn i tak: kabel sygnałowy działa i wygląda jak nowy, muszle, suwaki muszli góra-dół, pałąk, zawiasy- jak nowe. Pady- paraskóra obłazi na pasie wewnątrz komory akustycznej i wychodzi czarny materiał- zerwałem do końca i wygląda ok, reszta bez skazy. Słuchawki są ciorane ciągle od ponad roku, pół na pół bluetooth i po kablu. 

Sam przesiadłem się na Oppo PM2, bo za dużo basów na nocny spacer z psem i z ciekawości za klasą dźwięku. Niemniej do sprzątania podbieram młodemu hłe-hłe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Grado... Wireless za ok. 1 kzł 

https://www.4ourears.net/product_p/4e-gt220.htm 

 

Wysyłka USA i Meksyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "dzyndzli" (jak to określa @Perul) - czy jest na rynku nadajnik Bluetooth, który można wetknąć w gniazdo USB telefonu lub gniazdo słuchawkowe ? I ten "nadawałby" do słuchawek bluetooth ? tak aby one oczywiście grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lord Rayden napisał:

W temacie "dzyndzli" (jak to określa @Perul) - czy jest na rynku nadajnik Bluetooth, który można wetknąć w gniazdo USB telefonu lub gniazdo słuchawkowe ? I ten "nadawałby" do słuchawek bluetooth ? tak aby one oczywiście grały.

Coś takiego?

 

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0881X4MB2/ref=pd_rhf_dp_s_pd_crcd_0_6/261-2464807-1525001?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0881X4MB2&pd_rd_r=a354ba5e-0dbe-4030-aba5-7fef22a4b414&pd_rd_w=1X2v8&pd_rd_wg=crwpY&pf_rd_p=01de097a-86fe-4013-80c0-e99dd9f79f32&pf_rd_r=3GEF5CN53CJR5X6GBP6S&psc=1&refRID=3GEF5CN53CJR5X6GBP6S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to do lapka a ja bym podłączył do smartfona...

 

Edit :

Wow ! Znalazłem ! Przecież mam w domu Hagibis X2. Zacne to urządzenie (aptX, aptX HD) może pełnić rolę typowego odbiornika BT robiącego ze słuchawek kablowych słuchawki wireless (u mnie Meizu HD50 - słuchawki muszą mieć odpinany kabel albo trzeba zastosować przejściówkę) ale także może (po wetknięciu w wejście słuchawkowe smartfona) pełnić rolę nadajnika dla typowych słuchawek BT (sprawdzone z Aventho Wireless - odbierają dźwięk w aptX HD).

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000148480475.html?spm=a2g0o.detail.1000023.4.6f31185fAnkwOz

Ta wersja jest do słuchawek z kablem....

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam hagibisa x2 z hd669 modowanymi przez Perula. Bardzo fajne połączenie i w tej cenie świetne granie. Jedynie ten dongiel mógłby mieć większą baterię

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Play napisał:

Ja używam hagibisa x2 z hd669 modowanymi przez Perula. Bardzo fajne połączenie i w tej cenie świetne granie. Jedynie ten dongiel mógłby mieć większą baterię

Tak.i trochę więcej mocy. Do napędu Oppo PM3. Ale zadania swoje spełnia. Ma aptX HD (wstyd dla TWS za dużą kasę jak Jabry) i pełni rolę nadajnika i odbiornika.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w końcu posłuchać tych NADów, PSB i Exodusów. Co do ostatniego modelu to niewiele mam do powiedzenia, bo na dużą głowę nie byłem w stanie ich dopasować. Górna część muszli zapierała się już o głowę, a dolna rozchodziła na boki. Po prostu pałąk jest za wąski, a same muszle mają za małą regulację na przegubie i nie pozwoliło to na uszczelnienie.

 

Co do reszty, PSB były całkiem wygodne, ale jeśli chodzi o granie to nie było to. NADy miały faktycznie fajny bas, natomiast pady są trochę małe i na dużej głowie byłem już na końcu regulacji pionowej muszli, więc z nich zrezygnowałem, bo nie dość, że były już ponad moim budżetem to nie były idealne. Dodatkowo muszle były nie za duże.

 

Byłem już trochę zrezygnowany, bo na mojej liście zostały ostatnie do przetestowania, czyli Momentum 3. Z nimi był taki problem, że nie mogłem ich nigdzie przesłuchać, więc zamówiłem w ciemno i to byl strzał w 10, no może 9, bo co do kilku elementów mam zastrzeżenia. Jeśli chodzi o granie to jest to idealnie to czego szukałem, potężny bas. W porównaniu z XM3 mam wrażenie, że grają jakby dużo szerzej, z większej odległości, a nie tak jakby mi ktoś grał prosto do ucha. Dodatkowo jeśli chodzi o wykonanie to sprawiają wrażenie o klasę lepszych niż wszystkie poprzednie przytoczone przeze mnie. Same muszle są też bardzo duże i bez problemu okalają uszy. Ktoś na forum pisał, że wewnątrz muszli materiał schodzi po czasie i faktycznie część muszli, która okala ucho jest z jakiejs pseudo skóry. Natomiast zewnętrzna część nausznic i fragment dolegający do głowy to prawdziwa skóra. Tak samo z resztą jak na pałąku. Generalnie też słuchawki są dość ciężkie i przy szybszym schylaniu się, delikatnie się przesuwają. Jeśli chodzi o ucisk to przez pierwsze 10-15min czuć je na głowie, później natomiast już ich nie czuję, ale też nie miałem ich dłużej niż 1,5h ciągiem. Teraz rzeczy, które niezbyt mi pasują. Włączanie/wyłączanie słuchawek odbywa się poprzez otworzenie/zamknięcie lewej muszli. Nie widzę w tym żadnej zalety, a jedynie potencjalny problem w przyszłości. Słuchawki nie grają dopóki nie założy się ich na głowę, w prawej muszli jest czujnik zbliżeniowy. Jeśli słuchawki są podpięte do telefonu i położone na biurku to wibrują, gdy ktoś do nas dzwoni. I tutaj też mają głupią funkcjonalność, bo po założeniu automatycznie odbierają połączenie. Podobnie jest w przypadku, gdy włączamy słuchawki i zakładamy je na głowę. Na telefonie automatycznie uruchamia się, w moim przypadku Spotify i zaczyna odtwarzać muzyka. No to jest głupie jak nie wiem. Rozumiem jeszcze, że jest auto play dopóki ich nie wyłączymy, ale po ponownym włączeniu jest to strasznie irytujące. Co do ANC to jest i jakoś tam działa, ale na pewno nie jest to poziom Sony. Wracając jeszcze do budowy samych słuchawek to przyciski zwiększania i zmniejszania głośności oraz play/pauza są trudne do wyczucia pod palcem. Mam na myśli granicę między nimi, nawet pomimo tego, że środkowy przycisk ma dodatkiwą wystającą wypustkę.

Edytowane przez maliniak91
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do M3 w aplikacji masz punktowy equalizer.

Daj +1T i -2B. Dla mnie ideał.

 

Ja już od dawna trąbię, że dla mnie M3 to najlepsze wirelessy na rynku do elektroniki.

Nie słyszałem lepszych, a przerobiłem masę słuchawek bezprzewodowych. Na tyle fajne, że cały czas mam banana na twarzy jak słucham składanek.

 

Coś takiego, 

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. A co do tego durnego zachowania w trakcie zakładania i ściągania słuchawek to dziś odkryłem w ustawieniach dwie opcje, które można włączyć i wyłączyć. Jest to smart pause i smart play, więc chyba większość moich bolączek związanych z obsługą tych słuchawek została rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności