Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Czy mamy na tą chwilę jakieś adaptery BT dla połączenia MMCX z elektroniką nie montowaną za uchem?

 

I przy okazji, bo nie śledzę tego tematu na bieżąco od jakiegoś czasu, czy są jakieś słuchawki TWS które podpasowały by mi patrząc na moją sygnaturkę? Najfajniej by było podłączyć coś do Creative ale niestety chyba nic takiego (bez kabla) nie ma...

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanista Paris TRW: wrażenia aktualnie z połączenia Tidal + OnePlus 6 (ale źródło nie ma większego znaczenia raczej, więc skupie się na tym) - ciepłe granie, sporo pukającego basu, ogólnie bez żadnych modyfikacji brzmienie jakby pod kocykiem i trochę kartonowate. Ale nie jest to kicha, po prostu trochę za ciepło i za dużo basu jak dla mnie, za mało powietrza. Góra mocna, ale nie syczy. W detalach ocenił bym 5/10. Przydało by się trochę więcej powietrza. I średnica trochę wycofana, ja lubię ciepłe granie ale z wysuniętą średnicą.

 

Słuchawki są ładnie podatne na EQ, w moim przypadku w tunerze audio OP6 ustawiłem opcję Sound Enhancement na OnePlus Bullets (v2), a EQ: 68 Hz: -1 dB, 6 kHz: +2 dB, 14 kHz: +5 dB - i na tą chwilę jestem zadowolony. Już samo przełączenie na profil OP Bullets daje im dużo więcej powietrza i przestrzeni.

 

Testowałem słuchawki z gumkami hybrydowymi Symbio W (z pianką i bez pianki), kolejna poprawa w brzmieniu i komforcie (ja lubię te gumki), aczkolwiek z rozmiarem M nie mieszczą się w etui, dlatego na próbę zamówiłem rozmiar S. Jeżeli chodzi o oryginalne gumki to są 3 rozmiary, ale 2 mniejsze wyglądają bardzo podobnie. Używam największych, które w normalnych okolicznościach były by dla mnie za duże (zwykle używam M, te nazwał bym L), w dodatku materiał jest dość miękki i cienki - takie najtańsze gumki. Aczkolwiek udało mi się złapać na nich seala.

 

Etui małe i wygodne, wkładanie i wyciąganie słuchawek proste. Co do baterii nie wypowiem się na razie.

 

Sterowanie - cóż cofam moje słowa które tutaj wypisywałem na temat "łatwości obsługi panelu, który mamy w uchu" :D Wcale nie jest to takie łatwe. No może trafić w konkretne miejsce jest względnie łatwo, ale niestety panel też musi być na tyle czuły aby każde dotknięcie rozpoznawać, a tutaj tak nie ma. Tragedii nie ma, trzeba się przywyczaić i być precyzyjnym ale spodziewałem się, że będzie lepiej :)

 

Podsumowując - jest spoko ale bez szału. Spróbować, jeżeli można zwrócić ;) Nie będę ich polecał,  nie wezmę na siebie takiej odpowiedzialności.

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się przywrócić Bomakery do ustawień fabrycznych? Moje rozdzieliły się ( każda gra osobno) i mimo wielu starań zgodnie z instrukcją nie chcą współpracować razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bodziokrak napisał:

Widzę że w temacie coś ucichło. Nowe słuchawki na horyzoncie od ... klipsch. Prezentują się raczej zacnie, niewiele wiadomo

oprócz 30h działania, ANC, USB-C, SBC, APTX HD, AAC, około 399$.

big_Klipsch-Over-Ear-Active-Noise-Canceling-Headphones-blk.jpg?lm=1580407673

 

 

Gdzieś już podobne widziałem ;) 

pr_2019_5_20_9_15_38_91_00.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Amerykanie zżynają z Chińczyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie.JPG

 

Przy okazji zapytam o Jabra Elite 85h

jabra.JPG

 

Cena zbliżona do Sony 1000 MX3, ANC pewnie gorsze, ale może dźwięk lepszy .

Można parować równocześnie z dwoma urządzeniami :) 

 

Ktoś może skrobnąć 2 słowa ?

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich kolo godziny i wg mnie dźwięk jak na cenę słaby. Tak na poziomie słuchawek za 100-150 pln. Jedyne wytłumaczenie, że były prosto z pudełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jaro54 napisał:

Słuchałem ich kolo godziny i wg mnie dźwięk jak na cenę słaby. Tak na poziomie słuchawek za 100-150 pln. Jedyne wytłumaczenie, że były prosto z pudełka

Słuchałeś z ANC?

Podobno ANC dosyć mocno kastruje w nich dźwięk, ale jest dosyć skuteczne z wycinaniem otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANC bez rewelacji, wycisza ale dźwięk staje się bylejaki. Wg mnie Panasonic HD605 ma lepsze ANC 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dziś krytyczne porównanie mh1c, gr07 bass i edifierów tws1. Dotychczas sądziłem, że edifiery przegrają z kretesem, bo używałem ich podczas spacerów, w autobusie itp i ciężko mi było ocenić ich rzeczywistą wartość. Okazało się, że wygrały z obiema przewodowymi parami. Od mh1c są równiejsze, acz wciąż grają ciepło i scenicznie grają zdecydowanie szerzej. Gr07 nie są tak pełne, podobne scenicznie, nieco bardziej rozdzielcze, no ale tu inny styl grania robi swoje.

Generalnie spodobały mi się TWSy, nie trzeba kombinować z synergią, brak kabla, coraz większy wybór. Powoli moje oczy (uszy?) kierują się w stronę Fill t1x, które są ponoć upgrade dla tws1

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ALTON napisał:

Słuchałeś kiedyś Creative Outlair Air? Ciekawi mnie porównanie tych z edifierami tws1

Na szybko. Ciężko mi powiedzieć coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Play napisał:

Zrobiłem sobie dziś krytyczne porównanie mh1c, gr07 bass i edifierów tws1. Dotychczas sądziłem, że edifiery przegrają z kretesem, bo używałem ich podczas spacerów, w autobusie itp i ciężko mi było ocenić ich rzeczywistą wartość. Okazało się, że wygrały z obiema przewodowymi parami. Od mh1c są równiejsze, acz wciąż grają ciepło i scenicznie grają zdecydowanie szerzej. Gr07 nie są tak pełne, podobne scenicznie, nieco bardziej rozdzielcze, no ale tu inny styl grania robi swoje.

Generalnie spodobały mi się TWSy, nie trzeba kombinować z synergią, brak kabla, coraz większy wybór. Powoli moje oczy (uszy?) kierują się w stronę Fill t1x, które są ponoć upgrade dla tws1

 

Właśnie Fiil t1x do mnie lecą za 58$. Miałem Mpow t5 i Sabbat e12 ultra. Zobaczymy czy mnie zaskoczą 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ppmuzyk napisał:

Miałem Mpow t5

 

Mam te słuchawki i wszystko jest OK, ale przeszkadza mi nieco ich rozmiar / kształt.

Ciekaw jestem Twoich wrażeń po odsłuchu Fiil t1x, szczególnie w porównaniu do Mpow T5 :) 

 

 

19 minut temu, ppmuzyk napisał:

Właśnie Fiil t1x do mnie lecą za 58$

 

Gdzie kupowałeś ?

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmuzyk napisał:

 

Właśnie Fiil t1x do mnie lecą za 58$. Miałem Mpow t5 i Sabbat e12 ultra. Zobaczymy czy mnie zaskoczą 😃

 

54 minuty temu, marek_m napisał:

Gdzie kupowałeś ?

 

 

Przyłączam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu mocno niereguralnie i może sie myślę, może nie potrafię znaleźć.
Brakuje mi listy z wykazem testów i listy polecanych słuchawek bezprzewodowych.

Niektóre strony np. Audio.com.pl też nie mają tej podkategorii.
Szkoda, bo niestety wireless to chyba przyszłość słuchawek poza-domowych.

Są może jakieś pchełki bezprzewodowe warte uwagi, nie znoszę dokanałowych?



Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wdehe napisał:

Zaglądam tu mocno niereguralnie i może sie myślę, może nie potrafię znaleźć.
Brakuje mi listy z wykazem testów i listy polecanych słuchawek bezprzewodowych.

Niektóre strony np. Audio.com.pl też nie mają tej podkategorii.
Szkoda, bo niestety wireless to chyba przyszłość słuchawek poza-domowych.

Są może jakieś pchełki bezprzewodowe warte uwagi, nie znoszę dokanałowych?



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Każde pchelki z wymiennym kablem przerobisz na BT za pomocą np kabelka BT od KZ (ten z aptX jest lepszy). Jak szukasz taniego rozwiązania to Yinyoo BK 2 plus ten kabel KZ BT aptX za ok 40$ dostaniesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wdehe napisał:

Zaglądam tu mocno niereguralnie i może sie myślę, może nie potrafię znaleźć.
Brakuje mi listy z wykazem testów i listy polecanych słuchawek bezprzewodowych.

Niektóre strony np. Audio.com.pl też nie mają tej podkategorii.
Szkoda, bo niestety wireless to chyba przyszłość słuchawek poza-domowych.

Są może jakieś pchełki bezprzewodowe warte uwagi, nie znoszę dokanałowych?



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

https://www.scarbir.com/truewireless

 

Chyba najlepszy ranking w sieci. Jest kilka wysoko ocenionych pchełek ala airpods.

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

 

Chyba najlepszy ranking w sieci. Jest kilka wysoko ocenionych pchełek ala airpods.

 

Wow. Z kategorii "5 STARS - EXCELLENT" mam aż 3 modele w swojej szufladzie :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marek_m napisał:

 

Wow. Z kategorii "5 STARS - EXCELLENT" mam aż 3 modele w swojej szufladzie :) 

 

 

SiFi lepsze od Creative Outlier Air ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności