Jump to content
Lord Rayden

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)

Recommended Posts

Ktoś zastanawiał się nad Avantree Aria Pro, są dostępne  na Amazon.de i na avantree.com 

Byłbym zapomniał, testuję jeszcze PSB M4U 8 i tak, są to praktycznie NADy HP70, z tą różnicą, że PSB lepiej leżą na głowie, pady są wygodniejsze, izolacja pasywna jest lepsza.

Dodatkowo mamy możliwość wymiany aku, no i dostajemy dodatkowe pady w zestawie, co się chyba nie zdarza.

Etui na słuchawki też jest fajniejsze, taki semi hard case.

Heh, teraz mam zagwozdkę, zostawić SR50BT i PSB albo wrócić do Listenów i jako dodatkowe zostawić SR50BT.

Jeszcze na horyzoncie te Fiio ale coś im się nie śpieszy.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

5 godzin temu, Mihu83 napisał:

Byłbym zapomniał, testuję jeszcze PSB M4U 8 i tak, są to praktycznie NADy HP70, z tą różnicą, że PSB lepiej leżą na głowie, pady są wygodniejsze, izolacja pasywna jest lepsza.

Dodatkowo mamy możliwość wymiany aku, no i dostajemy dodatkowe pady w zestawie, co się chyba nie zdarza.

Etui na słuchawki też jest fajniejsze, taki semi hard case.

Heh, teraz mam zagwozdkę, zostawić SR50BT i PSB albo wrócić do Listenów i jako dodatkowe zostawić SR50BT.

Jeszcze na horyzoncie te Fiio ale coś im się nie śpieszy.

PSB szumią? Jak nie to wymieniam :) Akurat wygoda i szumy to jedyne minusy jaki mają te słuchawki według mnie (nie licząc ANC), a lepsza izolacja się przyda.

Moja nowa sztuka, mimo, że dużo ciszej to jednak lekko szumi podczas połączenia BT.

Edited by Luqart

PSB szumią? Jak nie to wymieniam  Akurat wygoda i szumy to jedyne minusy jaki mają te słuchawki według mnie (nie licząc ANC), a lepsza izolacja się przyda.
Moja nowa sztuka, mimo, że dużo ciszej to jednak lekko szumi podczas połączenia BT.
Trochę tak ale właśnie podczas połączenia, jak już wciśniesz play, są praktycznie bezgłośne, nawet w przerwach między utworami.

Teraz tylko kwestia czy jest jak z NADami, czyli zależnie od sztuki...

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Laickie pytanie - czy takie np. SR50BT po podpięciu kabla działają jak normalne słuchawki pasywne bez używania akumulatora ?

Laickie pytanie - czy takie np. SR50BT po podpięciu kabla działają jak normalne słuchawki pasywne bez używania akumulatora ?
Z tego co wiem, to tak, działają pasywnie.

• Thanks 1

Dziś dotargały się do mnie TRN T200 i taka garść informacji na szybko:

- wygodne, lekkie, dobrze siedzą w uchu, ale ze względu na głębokie profilowanie, raczej nie dla ludzi o małych małżowinach,

- panel dotykowy zamiast przycisków, ale obsługi należy się nauczyć samemu, bo instrukcja nie do końca pokrywa się ze stanem faktycznym,

- trochę drażni mnie połyskliwy plastik, z którego zrobiono kopułki i ładowarkę,

- nie dla osób, które chcą korzystać ze słuchawek sparowanych z jakimś przenośnym odtwarzaczem, gdyż każda słuchawka działa jak osobne urządzenie i bez dual linka można słuchać tylko jednej na raz (i najpierw należy na każdej ustawić taką samą głośność w systemie),

- brzmienie typowo chińskie przy hybrydach, czyli rozjaśnione V, ze zbyt mocnym darciem mordy na wysokiej średnicy i górze, po korekcie jest zdecydowanie lepiej,

- basem potrafią przywalić naprawdę mocno,

- scena dość spora, ale sztucznie rozciągnięta na boki, z niemal zerową głębią,

- solidna rozdzielczość, choć czuć że wysilona,

- nie do cichego słuchania, bo dość mocno szumią,

- jest obsługa apt-X.

Niby sporo narzekania, ale za taką cenę, jak ktoś lubi chińską filozofię brzmienia, to może być naprawdę fajny zakup. U mnie zostają, bo się wygodnie sprząta w takich słuchawkach, a te są naprawdę wygodne. Jednak na co dzień raczej nie będą mi służyły, chyba że dopracuję je na korektorze. Po prostu nie przepadam za sztucznie wyżyłowanym dźwiękiem, w którym czuć, że przetwornik ledwo wyrabia. A wystarczyło tylko dodać trochę ciepła, mniej rozciągnąć scenę i nie przesadzać z darciem ryja...

• Like 1

Godzinę temu, Inszy napisał:

A wystarczyło tylko dodać trochę ciepła, mniej rozciągnąć scenę i nie przesadzać z darciem ryja...

no to Edifier TWS1 :P też spore, też brak głębi, ale jest ciepło, scena nie jest sztucznie napompowana, góra akurat do autobusu

A słuchał ktoś tych Fostexów TM2? Warte to uwagi?

6 minut temu, Play napisał:

no to Edifier TWS1 :P 

Jeśli już, to szybciej bym sięgnął po TWS5 🤔

ponoć nie tak bardzo ciepłe i bardziej rozdzielcze z tak samo długim czasem pracy, przy czym dalej funowe

16 minut temu, Lord Rayden napisał:

Co ten gości palił :D 

"Myślę, że waszej wątpliwości nie ulega, że wzornictwo w moim odczuciu wypada dużo lepiej dzięki wielu detalom, a sama jakość wykonania z powodzeniem ją dogania i jest na jak najlepszym poziomie."

• Haha 2

1 godzinę temu, marek_m napisał:

Co ten gości palił :D 

"Myślę, że waszej wątpliwości nie ulega, że wzornictwo w moim odczuciu wypada dużo lepiej dzięki wielu detalom, a sama jakość wykonania z powodzeniem ją dogania i jest na jak najlepszym poziomie."

Szczerze mam to gdzieś co to jest, ale poproszę o numer tele do tego dealera.

Oj, więcej tego jest.
"liczba nabytych pozytywów znacznie przewyższa liczę minusów i można z powodzeniem łyknąć tę gorzką pigułkę po to, żeby potem przez długo cieszyć się „sennheiserowską” słodyczą."

Przez długo. Hmmm... Ciekawe czy polski to jego ojczysty język.

Rozumiem dlaczego taki błąd się pojawił, szkoda jednak, że nikt tego przed publikacją nie czytał, żeby wyłapać wszelkie kwiatki i bardziej ogarnąć język.

Jeszcze jeden apdejt odnośnie PSB:
- dzisiaj sprawdzałem jakie akusy w nich siedzą i okazuje się, że są to AAA od GP, o pojemności 750mAh. Producent deklaruje 15 godz. grania, więc można zapodać Eneloopy 930mAh i troszkę wydłużyć ten czas.

42 minuty temu, Mihu83 napisał:

Jeszcze jeden apdejt odnośnie PSB:
- dzisiaj sprawdzałem jakie akusy w nich siedzą i okazuje się, że są to AAA od GP, o pojemności 750mAh. Producent deklaruje 15 godz. grania, więc można zapodać Eneloopy 930mAh i troszkę wydłużyć ten czas.

https://fccid.io/SVC-M4U8/Internal-Photos/Internal-Photos-3733720.pdf

Można sobie obejrzeć wnętrze. 

Jestem po pierwszym locie, autokarze i jeździe samochodem jako pasażer z Sony wf-1000xm3 (durna nazwa...) i jest całkiem nieźle.
Dźwiękowo szału nie ma ale dają radę. Natomiast ANC jest nad wyraz dobre. Jak na wielkość słuchawek oczywiście.
Najlepiej działały w autokarze.
Ergonomia bardzo ok, używam pianek które dali w komplecie.

Dobrze też zbierają dźwięk z mikrofonu - ludzie z którymi gadam mnie rozumieją :)

Wada - spore etui, czasem problem z softem. Dziwne też że po 3.5h lewa miała 50procent baterii a prawa mi piszczała że już bateria się kończy.
Może przez to, że w trybie ANC przysnąłem na prawej słuchawce :)

W cenie 670zl, w jakiej kupiłem nówki dzięki wrzucie któregoś z forumowiczów na wątek z okazjami, było warto.
Soft się czasem wiesza ale obsługa google assistant jest całkiem niezła. Chyba najlepsza z tego z czym miałem do czynienia.
Szkoda że nie można zmienić głośności na panelu - to duża wada wg mnie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

5 minut temu, Nicodem napisał:

Jestem po pierwszym locie, autokarze i jeździe samochodem jako pasażer z Sony wf-1000xm3 (durna nazwa...) i jest całkiem nieźle.
Dźwiękowo szału nie ma ale dają radę. Natomiast ANC jest nad wyraz dobre. Jak na wielkość słuchawek oczywiście.
Najlepiej działały w autokarze.
Ergonomia bardzo ok, używam pianek które dali w komplecie.

Dobrze też zbierają dźwięk z mikrofonu - ludzie z którymi gadam mnie rozumieją :)

Wada - spore etui, czasem problem z softem. Dziwne też że po 3.5h lewa miała 50procent baterii a prawa mi piszczała że już bateria się kończy.
Może przez to, że w trybie ANC przysnąłem na prawej słuchawce :)

W cenie 670zl, w jakiej kupiłem nówki dzięki wrzucie któregoś z forumowiczów na wątek z okazjami, było warto.
Soft się czasem wiesza ale obsługa google assistant jest całkiem niezła. Chyba najlepsza z tego z czym miałem do czynienia.
Szkoda że nie można zmienić głośności na panelu - to duża wada wg mnie.

Zawsze jedna słuchawka leci z baterią bardziej ponieważ działa jako odbiornik i nadajnik dla drugiego kanału. Dla przykładu na jednej mamy 50% a na drugiej 70%.

Ale na diagramie w instrukcji twierdzą że każda łączy się z telefonem oddzielenie. Z e8 nie miałem tego

A ja polecam komplaje do tych soniaczy. Biją na głowę pianki i silikony, komfort o klasę wyższy.

Comply?