Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ogólnie nadal wielka "pupka" w wirelessach w przedziale 1000-1500 względem kablowych. 

I większość to podbite mainstreamowe V-ki z miernymi wokalami lub midbasowce, bleeeh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiatrak napisał:

Czyli ogólnie nadal wielka "pupka" w wirelessach w przedziale 1000-1500 względem kablowych. 

I większość to podbite mainstreamowe V-ki z miernymi wokalami lub midbasowce, bleeeh.

NADy są spoko, ale niedoróbki ma masakryczne.

Moja pierwsza sztuka miała przesunięty kanał i to tak dosyć mocno, bo musiałem dać 100/86 aby było w miarę równo.

Plus szum w lewej słuchawce.

Druga sztuka miała spoko balans, ale dużo głośniejszy szum w lewej słuchawce.

Trzeciej nie chcę próbować :D

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Luqart napisał:

....Moja pierwsza sztuka miała przesunięty kanał i to tak dosyć mocno, bo musiałem dać 100/86 aby było w miarę równo.

Plus szum w lewej słuchawce.

Druga sztuka miała spoko balans, ale dużo głośniejszy szum w lewej słuchawce.

Trzeciej nie chcę próbować :D

 

Skoro jest jak piszesz wyżej, to jakim cudem doszedłeś do wniosku, że 

 

16 minut temu, Luqart napisał:

NADy są spoko...

 

:D 

_______________

 

Dzisiaj przy okazji odsłuchów porównawczych Night Hawk'ów i Owl'i, przetestowałem (króciutko) B&W PX 5.

Łączyłem po BT z moim iPhone'm. Tidal HiFi.

  • Wykonanie / wrażenia wizualne - klasa premium, ale na głowie trochę duże (odstają, IMHO za bardzo).
  • SQ - więcej niż OK, tzn. słucha się przyjemnie, żadne pasmo nie dominuje. Bas jest mocny, ale nie dudni (jak jest go mnie niż w Sony).
  • ANC - owszem działa (sprawdzałem wychodząc z nimi na ruchliwą ulicę), ale do Sony daleko.
  • Wygoda - mam obawy. Osobiście wolę kiedy słuchawki nauszne nie mają wycięcia na uszy, które się tam i tak nie mieszczą. Libię tak jak jest w B&W P3 S2.

Osobiście bym nie kupił.

_______________

Na otarcie łez, wziąłem AQ DF Black - w obecnej cenie grzech nie kupić :D 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wiatrak napisał:

A czy cuś z przedziału 500-1500 zbliżyłoby się jakościowo do średnicowej przyjemnej sygnatury Sennków serii 600... ??

Oj, chyba nie bardzo.

 

Tak z innej mańki, ktoś słuchał Amiron Wireless? Diabelnie drogie ale jeżeli grają bardzo dobrze, to kto wie, może bym się skusił...

 

Niby czekam na te Fiio ale bez entuzjazmu, nie sądzę żeby namieszały na rynku BT.

 

No nic, jutro powinny wjechać PX5 i PX7 i zobaczymy co tam Bowers upichcił.

Edytowane przez Mihu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że wróciłem dzisiaj po długim czasie do MDR-1ABT i satysfakcjonuje mnie ich granie a) bardziej niż XM3 (o czym wspominam od początku posiadania XM3), b) nie grzeją i nie pocą w uszy tak jak to robią XM3. Nie wiem, człowiek chciałby coś nowego, a za pazuchą ma satysfakcjonujący produkt, na który w dodatku nie musi wydawać kolejnych pieniędzy :D

 

Czekam na recenzje PX5 i PX7, muszę posłuchać obu Sennheiserów, oraz SR50BT. I będę coś decydował. Na razie wiem, że XM3 na pewno pójdą na sell - jakby ktoś chciał to zapraszam już teraz!

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marek_m napisał:

Muszle MX3 są większe (średnica) bo to są słuchawki wokółuszne, natomiast PX'y są nauszne.  

 

No dobra, ale czy możesz nam napisać coś innego niż to co sami możemy przeczytać chociażby na stronie producenta, a czego sami nie wywnioskujemy jeżeli nie używaliśmy obu par (wnioskuję po Twoim pierwszym poście, do którego się odnioslem, że słuchałeś obu), tj. czy różnica jest na tyle duża, że ucho mieszczące się do XM3 nie zmieści się w PX5? Bo to nie jest wcale takie oczywiste, są różne rodzaje nausznych słuchawek. Chociażby pierwszy przykład z brzegu wedle moich doświadczeń, AKG Y450 vs Audeze Sine - obie pary nauszne, ale od biedy do Audeze ucho wcisnę, a do Y450 nie ma szans (otwór może 3 cm).

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens bicia piany na temat różnic między słuchawkami wokółusznymi i nausznymi. Do muszli PX'a włożysz palec, ale nie ucho  
 
Jak widać powyżej. I nie bije żadnej piany, zadałem normalne pytanie i oczekiwałem normalnej odpowiedzi + dałem przykład skąd to pytanie. A z tego co ostatnio obserwuje forum i widzę Twoje posty to bicie piany jest chyba Twoja domeną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x X x napisał:

....zadałem normalne pytanie i oczekiwałem normalnej odpowiedzi...

 

Dostałeś normalną odpowiedź.

 

7 minut temu, x X x napisał:

....A z tego co ostatnio obserwuje forum i widzę Twoje posty to bicie piany jest chyba Twoja domeną.

 

Najwyraźniej się nudzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale myślałem o wokółusznych i bez adapterów - to już mam.
Za mały rynek na bezprzewodowe średnicowe. Po kablu się znajdzie sporo ale to nie ten temat.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na testy...

Pierwsze wrażenia:

- wykonanie - super, nie ma się do czego przyczepić. Fajne wykończenie pałąków.
- bardzo dobra izolacja pasywna
- super ANC
- wygoda - może być problem z hotspotem na czubku głowy.
- dźwięk - hm, muszą pograć ale na chwilę obecną nie podoba mi się to co słyszę. Jakiś taki misiowaty dźwięk z miękkim, i trochę dominującym basem.
Ogólnie, kocyk.
Wokale dosyć chude i trochę nijakie.


a72f994e0cd4fbd1e055aafc334c6c17.jpg

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba się przeproszę z SR50BT i już przeboleję słabą izolację, szczególnie że u germańców są za jakieś 700 zł.

Ewentualnie wrócę do Listenów.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zdzichon napisał:

No to Wirelessy mam chyba na razie... hehe z głowy

 

W listopadzie w sprzedaży pojawią się PX7 - może jako wokół-uszne będą wygodniejsze 🙄

__________

Od PX5 zdecydowanie wolę P3 S2 plus Shanling UP2 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności