Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Najner napisał:

Mógłbyś rzucić trochę światła na różnice hifi/bez hifi? Sprzedałem te Sennik (głupi jestem), ale ciągle mi po głowie chodzą. Żadne inne słuchawki BT, które znam, nie zbliżały się nawet.

Dla mnie stockowe Senki M3 to były basowe potworki, ale z klasą.

Po włączeniu tej opcji odmulają. Grają na prawdę fajnie (dalej jest basik) i jest odczuwalna różnica na plus w stronę grania takiego typowego HiFi, równego, ale dalej z V.

277975222_972669163616695_508326920497454984_n (1).jpg

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj obsłuc**je Technicsy EAH AZ60 i morda mi się cieszy. Po LDAC grają świetnie. Tak z głowy porównuje z różnymi iemami których używałem z DAPami czy donglami i w zasadzie w zakresie w którym operowałem, czyli słuchawki do 2000, nie widzę spektakularnej przewagi rozwiązań kablowych.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, gentillo napisał:

Od wczoraj obsłuc**je Technicsy EAH AZ60 i morda mi się cieszy. Po LDAC grają świetnie. Tak z głowy porównuje z różnymi iemami których używałem z DAPami czy donglami i w zasadzie w zakresie w którym operowałem, czyli słuchawki do 2000, nie widzę spektakularnej przewagi rozwiązań kablowych.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

 

bo to są wyjątkowo dobre słuchawki i bardzo ubolewam że nie leżą mi w uszach.

 

EAH AZ40 są mniejsze ale już okrojone z LDAC, ciekawe czy sam dźwięk jest zbliżony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te Hiby WH2, pobrałem apke Hiby Blue, która pokazuje że LDAC jest włączony, ale brzmienie dla mnie jest totalnie plastikowe i nie warte 8 stówek. Bass to mi lepiej grał w jakiś Jblach za 150zl :D... No i są ciche. Parowane z LG V40 Thinq. 

Wyprzedzając - tak, zmieniłem w ustawieniach bluetooth opcję na najwyższą jakość dźwięku (android 10).

Moze tipsy nie te? 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sven22 napisał:

Kupiłem te Hiby WH2, pobrałem apke Hiby Blue, która pokazuje że LDAC jest włączony, ale brzmienie dla mnie jest totalnie plastikowe i nie warte 8 stówek. Bass to mi lepiej grał w jakiś Jblach za 150zl :D... No i są ciche. Parowane z LG V40 Thinq. 

Wyprzedzając - tak, zmieniłem w ustawieniach bluetooth opcję na najwyższą jakość dźwięku (android 10).

Moze tipsy nie te? 

 

Odkliknij jak na obrazku i pogłośnij na sluchawkach

Screenshot_20220408-135525~3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sven22 napisał:

Kupiłem te Hiby WH2, pobrałem apke Hiby Blue, która pokazuje że LDAC jest włączony, ale brzmienie dla mnie jest totalnie plastikowe i nie warte 8 stówek. Bass to mi lepiej grał w jakiś Jblach za 150zl :D... No i są ciche. Parowane z LG V40 Thinq. 

Wyprzedzając - tak, zmieniłem w ustawieniach bluetooth opcję na najwyższą jakość dźwięku (android 10).

Moze tipsy nie te? 

 

A która wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 10:42, gentillo napisał:

Od wczoraj obsłuc**je Technicsy EAH AZ60 i morda mi się cieszy. Po LDAC grają świetnie. Tak z głowy porównuje z różnymi iemami których używałem z DAPami czy donglami i w zasadzie w zakresie w którym operowałem, czyli słuchawki do 2000, nie widzę spektakularnej przewagi rozwiązań kablowych.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

Da się w nich spać/lezeć na boku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj obsłuc**je Technicsy EAH AZ60 i morda mi się cieszy. Po LDAC grają świetnie. Tak z głowy porównuje z różnymi iemami których używałem z DAPami czy donglami i w zasadzie w zakresie w którym operowałem, czyli słuchawki do 2000, nie widzę spektakularnej przewagi rozwiązań kablowych.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


Sony z5 słuchał?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54

Odznaczyłem tak jak pokazałeś, ale bez różnicy. Na eq w apce jak dałem Electronic to trochę lepiej grają, ale raczej do zwrotu, albo sprzedam.

 

A no i na słuchawkach nie mogę podgłośnić, tylko z telefonu (nie ma takiej opcji - przynajmniej w instrukcji którą dołącza producent)

 

Ewentualnie jeszcze polećcie mi Panowie jakieś tipsy, bo ja czuje, że mógłbym je głębiej osadzić w uchu, może to jest problem.

Edytowane przez sven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,
tak się rozglądam za jakimiś ciekawymi, pełnowymiarowymi wirelessami w przedziale 500 - 700 zł( z hakiem).

Co mnie interesuje, to konstrukcja zamknięta, z bardzo dobrym tłumieniem pasywnym - jeżeli ten warunek będzie spełniony, to ANC mi zwisa.

Co do dźwięku, hm, punktem odniesienia są Focale Listen Wireless. Próbowałem różnych słuchawek przewodowych i bezprzewodowych i zawsze coś mi nie pasi. Z Focalami mam tak, że nic mnie w ich charakterystyce nie wkurza, zwyczajnie zakładam na banię i grają, ale... chciałbym coś z trochę większą przestrzenią, o bardziej dyskretnej konstrukcji i z lepszą wygodą - w moim przypadku, mod pałąka jest absolutnie konieczny.

Jest coś wartego uwagi w zadanym budżecie, czy raczej iść znowu w Focale, bo wszystko inne to będzie typowa "konsumencka" padaka?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihu83 co mi przychodzi do głowy, to akg k371. Przestrzeń będą miały chyba trochę większą, ale nie pamiętam, czy to jest ta sama półka dźwiękowa, czy może są niżej. To samo z izolacją. Pozostaje sprawdzić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=54419]Mihu83[/mention] co mi przychodzi do głowy, to akg k371. Przestrzeń będą miały chyba trochę większą, ale nie pamiętam, czy to jest ta sama półka dźwiękowa, czy może są niżej. To samo z izolacją. Pozostaje sprawdzić samemu
K371 już przerabiałem - przestrzeń faktycznie trochę większa, izolacja trochę gorsza, ale i tak spoko. Dźwiękowo niby ok, ale czegoś mi brakowało - na pewno dół mi trochę nie leżał, niby mają nacisk na niski bas, ale nie jest tak zwarty i kontrolowany jak w Listenach. Coś mi też nie leżało na przejściu średnicy i góry.


Tak się zastanawiam czy nie sprawdzić odświeżonych Shure, czyli 840A, tyle że one są znowu przewodowe i w komplecie jest tylko kabel 3m, więc lipa z mobilnością.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei Freebuds Studio mam i kurde, dobre są. Właśnie myślałem, że podobnie grają, jak Focal Listen, z tym, że nie miałem wersji wireless nigdy, a same LIsten miałem bardzo dawno. Liniowe w każdym razie granie wysokiej klasy, trudno mi się do czegoś przyczepić, przestrzeń też jest dla mnie spoko, bas mocny, zwarty, pod kontrolą. Słucham na awareness, wtedy grają jak otwarte, lub na off (bez ANC, najczęściej) tłumienie mi pasywne wystarcza, nie jest jakieś mega, ale jest sporo lepsze niż w dt770pro i k271mk2 i w TWS panasonic RZ-S500W. Jak odkurzam z ANC na off we freebuds studio lub panasach, to odkurzacz mniej słyszę we freebuds studio. Zelmer Jupiter, nie jest cichy.

Miałem k361bt i k371 kabel i IMHO nie mają startu do freebuds Studio, szczególnie k361bt. K371 mnie nudziły i budową straszyły, że padną zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=39272]manuelvetro[/mention] A widzisz, te Huaweie chodzą za mną od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie miałem okazji ich obadać. Przydałoby się jakieś promo, to pewnie bym brał.
Przewodowe Listeny miałem dawno temu i wydaje mi się, że grały lżej niż Wireless - wersja Wireless ma chyba mocniejsze kopnięcie, ale nie jest to drastyczna różnica.
K361 i 371 miałem zarówno w wersji BT, jak i przewodowej - BT w tych słuchawkach jest mocno na odpier... i nie warto za to dopłacać.
Początkowo były problemy jakościowe, ale na chwilę obecną już wszystko poprawili i wykonanie jest bez zarzutu.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihu83A to dobra informacja, to może sobie jeszcze k361 kiedyś bez BT strzelę, bo raczej bardziej trafią w moje gusta niż k371 -tam tego harmana dla mnie za dużo było (bas) i rozdzielczość basu w szybkim metalu nieco cierpiała... k361 czytałem, że z  ogarnianiem basu problemu nie mają, bo jest go ciut mniej i jest bardziej punktowy... If my menory serves me right...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=54419]Mihu83[/mention]A to dobra informacja, to może sobie jeszcze k361 kiedyś bez BT strzelę, bo raczej bardziej trafią w moje gusta niż k371 -tam tego harmana dla mnie za dużo było (bas) i rozdzielczość basu w szybkim metalu nieco cierpiała... k361 czytałem, że z  ogarnianiem basu problemu nie mają, bo jest go ciut mniej i jest bardziej punktowy... If my menory serves me right...
Właśnie bas mi najbardziej wadził w K371, był już na granicy dudnienia i trochę przytłaczał.
Zgadza się, K361 są bardziej liniowe.
Obie pary są całkiem dobre jak na ten przedział cenowy, ale Listeny to jednak inny kaliber, a różnica cenowa między K371 a Listenami nie jest jakaś ogromna, więc dla mnie zawsze pierwszym wyborem będą Focale.
W każdym razie, muszę dopaść Huaweie i przekonać się na własne uszy.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Hm, trochę doczytałem o Freebuds Studio i jest kilka kwestii, które je skreślą z mojej listy:

1. Brak gniazda mini jack - dobrze jednak mieć możliwość słuchania po kablu.

2. Bieda z kodekami

 

Jeżeli będę miał okazję, zapewne posłucham, ale z listy zakupowej znikną.

 

No nic, chyba pozostaje mi powrót do Focali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihu83Przy braku kodeków nie maja się czego wstydzić przy Sony 1000XM3, moim skromnym zdaniej jak nie jest bas najważniejszy dla ciebie to Sony dźwiękowo na LDAC nie graja lepiej niż FreeBuds Studio po AAC. To chyba o czymś świadczy. Ja od lutego 2021 używam i jestem bardzo zadowolony z dźwięku, który oferują. Fakt przydałoby się połączenie kablowe, ale nima 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=54419]Mihu83[/mention]Przy braku kodeków nie maja się czego wstydzić przy Sony 1000XM3, moim skromnym zdaniej jak nie jest bas najważniejszy dla ciebie to Sony dźwiękowo na LDAC nie graja lepiej niż FreeBuds Studio po AAC. To chyba o czymś świadczy. Ja od lutego 2021 używam i jestem bardzo zadowolony z dźwięku, który oferują. Fakt przydałoby się połączenie kablowe, ale nima 
Pewnie, sam kodek nie zagra, ale jednak przy regularnej cenie tych słuchawek, brak kodeków jest słaby.
To że Soniacze grają jak grają, mimo kodeków, to już inna sprawa - Soniacze nie są dla mnie punktem odniesienia, bo zwyczajnie uważam, że są słabiutkie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mihu83 napisał:

regularnej cenie tych słuchawek

Właśnie zobaczyłem, że w MM kosztują teraz 1400 PLN(😱!!!), a przecież regularna cena była coś koło 700. I co jakiś czas były promki za 400 (tyle dałem i to był superdeal).

15 godzin temu, Mihu83 napisał:

Brak gniazda mini jack - dobrze jednak mieć możliwość słuchania po kablu.

2. Bieda z kodekami

Brak gniazda rekompensuje trochę bateria. Ponad 20h , a jak by padła to 10min ładowania daje następne 5h słuchania z ANC (pełne ładowanie 1h).

Na kodeki nawet nie zwracam uwagi. Liczy się dźwięk.

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Sony dźwiękowo na LDAC nie graja lepiej niż FreeBuds Studio po AAC

Grają dużo gorzej (mam i jedne i drugie). No i funkcjonalnie huaweje są lepsze. Sterowanie dotykowe bez zarzutu(w soniakach mam problem z trafieniem), parowanie z dwoma urządzeniami jednocześnie, pauza po zsunięciu z uszu i play po ponownym założeniu. Komfortem noszenia też wygrywają.

Tylko, że 1400 złociszy to już gruuba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować Shure Aonic 50. Jest ANC, LDAC 

 

Dostąpiły zaszczytu recenzji tutaj :

https://hifiphilosophy.com/recenzja-shure-aonic-50/

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować Shure Aonic 50. Jest ANC, LDAC 
 
Dostąpiły zaszczytu recenzji tutaj :
https://hifiphilosophy.com/recenzja-shure-aonic-50/
Jeżeli to do mnie, to raczej nie... są sporo ponad budżet, a nie mam takiego ciśnienia na słuchawki jak kiedyś.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności