Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Banek napisał:

Witajcie. Szukam  w miarę neutralnych tws z bardzo dobrą separacją,i szybkim,twardym basem. Wszystko w stronę jasności. Powiedzmy,że cena do 1,5 tyś. Na tę chwilę jestem najbliższy kupienie Shure Aonic Free. Wygląd,i funkcje sprawa 2 rzędna, najważniejsza jest jakość dźwięku. Trzymajcie się👋

Myślę że lepiej niż Noble Falcon Pro i ponoć Fokus Pro się nie da :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kilka słów o UW100 wersja demo przedprodukcyjna (mogą być jeszcze różnice względem wersji finalnej). 

 

  • Wyglądają kosmicznie i mają duże pudełko ładujące. Rozmiar pudełka i samych słuchawek owocuje długim czasem działania. Same słuchawki chociaż duże i kojarzące mi się z uszami Shreka, są całkiem wygodnie wyprofilowane. Mimo to osoby z małymi uszami powinny przymierzyć je przed zakupem. Izolacja zgodna z zapewnieniami producenta rewelacyjna.
  • Od wewnątrz mają czujniki podczerwieni więc reagują same na wkładanie/wyciąganie z uszu. 
  • Kodek APT-X Adaptive - jest, stwierdzono, działa.
  • Aplikacja AK TWS pokazuje procentowo stan naładowania słuchawek, umożliwia włączenie i regulację (4 stopniową) trybu ambient. Ambient działa poprawnie ale nie jest to jakiś nowy, niespotykany poziom. Dodatkowo w apce są ustawienia korektora - podbicie basu, podbicie sopranu, podbicie wokali, tryb gamingowy. Słuchawki zdecydowanie najlepiej grają w trybie defaultowym. W apce można sobie poprzestawiać funkcje paneli dotykowych dla double i triple tap. UW100 obsługują regulację głośności z poziomu paneli dotykowych. Jest też opcja firmware update.
  • LAG - występuje, ale jest raczej niewielki. Do gier nie polecam, do filmów jest całkiem w porządku. Nie stwierdziłem zmian po przestawieniu na equalizera na game mode.
  • Mikrofony są dwa na słuchawkę i rozmowa w cichym/umiarkowanie głośnym miejscu nie stanowi problemu. W samochodzie też.
  • Dźwięk pomimo zastosowania pojedynczej armatury nie jest na pewno suchy i płaski. Czuć że nie są to tanie słuchawki. Detaliczność i rozdzielczość to poziom wysokich TWS. Słuchawki grają raczej dynamicznie i rozrywkowo. Mają wyraźnie wysunięty średni i wyższy bas, który ma za zadanie zamaskować brzmienie armatury i robi to całkiem dobrze. Kontrola jest niezła, osobiście wolałbym to podbicie usłyszeć nieco niżej ale ciężko to nazwać wadą. Środek jest ciepły i gładki, ma przyzwoitą barwę. Wysokie są kończą się trochę za wcześnie i brakuje mi trochę otwartości i większego rozciągnięcia wysokich tonów. Ogólnie idealnie do brzmienia pasuje mi słowo "smooth".

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były te adaptery, które się zakładało na doki OTE, które były takimi krótkimi odcinkami wiszącymi za uszami? Czy one są luźne, czy te adaptery ciągną trochę w dół? No i chodzi mi o te z dedykowanym etui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRN BT20S PRO/ TRN BT30S Pro, od Fiio UTWS3 lub 5, NiceHCK HB2. Nie są luźne, trzymają słuchawki na swoim miejscu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54dzięki. A jak przechylę głowę trochę na bok, to dalej się trzyma? I ile trzymają na baterii na jednym ładowaniu?

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chodził na rękach z głową w dół to taśma klejąca się przyda w innym wypadku nie trzeba :)

A najlepiej trzymają się TRN BT20S bez pro i Fiio UTWS1

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, szukam tws,a może by złożyć moduł + doki ? Znacie (w sumie retoryczne pytanie) takie połączenie do 1-1,5 tyś maks co by zagrało jasno,neutralnie,z dobrą separacją? Fajnie gdyby było 1nej firmy bo jakieś takie zboczenie mam niestety. KZ może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Banek napisał:

Ano właśnie, szukam tws,a może by złożyć moduł + doki ? Znacie (w sumie retoryczne pytanie) takie połączenie do 1-1,5 tyś maks co by zagrało jasno,neutralnie,z dobrą separacją? Fajnie gdyby było 1nej firmy bo jakieś takie zboczenie mam niestety. KZ może?

Masz do wyboru cztery firmy jeśli chodzi o moduły indywidualne(zauszne); to Fiio, TRN, NICEHCK no i KZ ale ostatnie najsłabsze. Jeśli chodzi o moduły typu pudełeczko, to jest Fiio, Shanling, Earstudio i Qudelix, inne droższe i mniej popularne. W jednym i drugim przypadku dobierasz doki które Ci pasują, warunek dla zausznych to muszą mieć odpinany kabel. Nicehck i TRN BT20SPRO/30 mają przewagę że możesz podpiąć prawie wszystkie typy słuchawek, bo mają wymienne końcówki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ale ich nie znam, a ponieważ głównie sprzedawane są z 215-tkami, które uważam za nie warte swojej ceny (połowa byłoby ciut za dużo nawet) dlatego o nich nie pisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, są też do kupienia same.
A w temacie dyndolkow od KZ...
Testuję teraz kombo crinacli z AZ09. I największym zaskoczeniem jest dla mnie to, że mam wrażenie że w tym zestawieniu crinacle nabierają nieco więcej środka, a góra jest mniej natarczywej. Ogólnie też set gra serio całkiem sympatycznie.
Cena dupy nie urywa, brzmienie jest bardzo przyzwoite. Polecam każdemu posłuchać jak będzie okazja. Ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy od odkurzaczy wzieli się za słuchawki i wyszło im coś takiego

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 08:29, Inszy napisał:

@Jot R możesz spróbować z Whizzerami SS20 - ładnie się mieszczą w etui, a mi zapewniły bardzo dobry seal.

W końcu przy okazji kupiłem te whizzery i nie mieszczą mi się w etui :) W sensie jak włożę to się nie ładują, więc i nie rozłączają z telefonem.

20220314_145742.jpg

 

Dźwiękowo to tez zupełnie inny efekt niż w spinfitach - SS20 grają cieplej, bliżej, z pełniejszym basem, na CP240 jest bardziej V-kowo, z czystszą górą, bardziej punktowym, ale dokładnym basem, średnica lekko odsunięta i bardziej klarowna. Lepsza izolacja.

 

A generalnie wróciłem do oryginalnych tipsów :), bo MTW300 to chyba najdłużej wygrzewające się iemy, jakie miałem. Przy okazji porównań CP240-SS20, założyłem ori tipsy i mocna się zdziwiłem, bo zagrały zupełnie inaczej, niż je zapamiętałem na początku. Brak ostrej góry, pojawił się bas i to dobrej jakości, detal i po założeniu większego rozmiaru tipsów nawet izolacja nie kuleje. Brzmieniowo coś pomiędzy SS20 i CP240, bliżej do tych pierwszych. Ale żeby się ułożyć musiały pograć kilkadziesiąt godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jot R napisał:

W końcu przy okazji kupiłem te whizzery i nie mieszczą mi się w etui :) W sensie jak włożę to się nie ładują, więc i nie rozłączają z telefonem.

20220314_145742.jpg

 

Dźwiękowo to tez zupełnie inny efekt niż w spinfitach - SS20 grają cieplej, bliżej, z pełniejszym basem, na CP240 jest bardziej V-kowo, z czystszą górą, bardziej punktowym, ale dokładnym basem, średnica lekko odsunięta i bardziej klarowna. Lepsza izolacja.

 

A generalnie wróciłem do oryginalnych tipsów :), bo MTW300 to chyba najdłużej wygrzewające się iemy, jakie miałem. Przy okazji porównań CP240-SS20, założyłem ori tipsy i mocna się zdziwiłem, bo zagrały zupełnie inaczej, niż je zapamiętałem na początku. Brak ostrej góry, pojawił się bas i to dobrej jakości, detal i po założeniu większego rozmiaru tipsów nawet izolacja nie kuleje. Brzmieniowo coś pomiędzy SS20 i CP240, bliżej do tych pierwszych. Ale żeby się ułożyć musiały pograć kilkadziesiąt godzin.

Ciekawostka,

mam Mifo 09 i widzę, że to jest jakiś klon w jedną albo drugą stronę

photo5936277499455584853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, donpedro1979 napisał:

Ciekawostka,

mam Mifo 09 i widzę, że to jest jakiś klon w jedną albo drugą stronę

photo5936277499455584853.jpg

 

MTW300 bazują na MTW100, które wyszły w 2019, a widzę, że mifo 09 miało premierę pod koniec 2020. Może to jakaś współpraca. Ciekawe jak z brzmieniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jot R napisał:

MTW300 bazują na MTW100, które wyszły w 2019, a widzę, że mifo 09 miało premierę pod koniec 2020. Może to jakaś współpraca. Ciekawe jak z brzmieniem.

Mifo robi dla Hiby, Shanling. Słuchawki. MTW bazują (obudowy) na O7, które są na rynku od 2017. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 18:10, pua napisał:

Kupiłem bezprzewodowe Hifimany Deva Pro 3w1 z przetwornikiem R2R. Moje wrażenia są takie że to chyba najlepiej moje brzmiące słuchawki po kablu i BT Ldac . Kiedyś myślałem że planary nie mają basu lub mają go w znikomych ilościach.

Ale Deva ma ich wystarczająco grają świetnie. Po BT R2R ciężko odróżnić chyba że osłodzone lampą no to wtedy kabelek. Ibasso Amp9 świetnie. Polecam

 

No i Tidal w UAPP działa w MQA po Ldac na huawei p30pro rewelacja R2R rozpoznaje jako DAC

 

IMG_20220315_180010.jpg

IMG_20220315_194112.jpg

IMG_20220317_143230.jpg

Są suche. Ale to pierwsze słuchawki w moim posiadaniu które reagują super na najzwyklejsze wzmocnienie basu w Windowsie. Dałem +12 dB i no basik jest taki, że aż mordka się uśmiecha. A do tego te plusy planarów :)

123.jpg

 

 

 

Jakiegoś mega przeskoku względem Sennków M3 (z profilem HIFi) to ja nie czuję. Fakt scena jest dużo szersza. Sennki to już raczej wyższa liga i takiego efektu wow to nie ma po przejściu na HiFiMANy.

 

 

 

Ale z innej strony kupiłem tez 1000XM4 i z APO Equalizerem grają po prostu nieźle. Moim zdaniem znacznie lepiej od przebasowionych (nawet z EQ) 1000XM3. No i ANC to po prostu absolutny top. Lepiej od XM3 czy wszystkiego czego wcześniej używałem.

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sony-wh-1000xm4-review-noise-cancelling-headphone.19828/

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Luqart napisał:

Jakiegoś mega przeskoku względem Sennków M3 (z profilem HIFi) to ja nie czuję.

Mógłbyś rzucić trochę światła na różnice hifi/bez hifi? Sprzedałem te Sennik (głupi jestem), ale ciągle mi po głowie chodzą. Żadne inne słuchawki BT, które znam, nie zbliżały się nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności