Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Sennheiser w apce M3 wprowadził magiczny equalizer. Polecam sprawdzić :)

Po włączeniu tej opcji grają wyraźnie bardziej HiFi. Imho lepiej od Philipsów L3.

Screenshot_20220127-224155_Smart Control.jpg

 

Philipsy L3 to super słuchawki, ale strasznie mnie denerwuje szumiące ANC i ogólnie szumią. Do tego apka i software to porażka. Senki pod tym względem to klasa wyżej.

 

 

Nie słuchałem jakieś dwa miesiące Senków M3 i jak odpaliłem z tym trybem HiFi i aptx to mam wrażenie, że grają zdecydowanie lepiej od Philipsów L3 z aptx-hd.

 

Do tego mają spoko ANC i nie szumią (co mnie najbardziej w nich denerwuje).

 

 

Kolejna godzina testu i ten equalizer jest genialny. M3 imho wracają w moim rankingu na szczyt wirelessów.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zdanie na temat kodeków bluetooth?

Tak słucham muzyki ze spotify (320 kbps) czy z youtube i nie jestem w stanie wyłapać różnicy między APTX, a APTX-HD czy AAC.

W przypadku SBC faktycznie słyszę różnicę, ale jest mała.

Najlepiej z ogólnodostępnych gra moim zdaniem AAC na win11.

 

Posłuchałem z Tidala w najwyższej jakości i tutaj też bez szału. Natywne AAC w win11 imho jest wystarczające do słuchawek klasy Philips L3 PSB M4U czy Sennków M3.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luqart napisał:

Posłuchałem z Tidala w najwyższej jakości i tutaj też bez szału. Natywne AAC w win11 imho jest wystarczające do słuchawek klasy Philips L3 PSB M4U czy Sennków M3.

Dużo zależy od repertuaru i nadajnika. Prosto z kompa sygnał BT wysyłasz na słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luqart napisał:

Mam Creative BT-W3 z APTX-HD.

Ale mam też laptopa z BT 5.2 win11 z obsługą APTX/ACC

Generalnie, to do końca nie wiem jak to jest z tymi urządzeniami BT. Kiedyś myślałem, że nadajnik BT po prostu wysyła cyfrowy sygnał, który później jest przetwarzany przez DACa w słuchawkach/odbiorniku. W teorii więc dwa różne urządzenia przesyłające sygnał BT do jednych słuchawek powinny dać taki sam efekt (zakładając, że używamy tego samego codeca)? W praktyce jednak różne moje telefony i DAPy wysyłając sygnał do tych samych słuchawek dawały inny efekt końcowy ¯\_(ツ)_/¯ Używam teraz Samsunga S20 i żadne urządzenie wcześniej (nawet drogie DAPy) nie grało mi tak dobrze ze słuchawkami BT, ale nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 12:59, Najner napisał:

Kiedyś myślałem, że nadajnik BT po prostu wysyła cyfrowy sygnał, który później jest przetwarzany przez DACa w słuchawkach/odbiorniku.

No i dobrze myślałeś.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślał, ale przesyłanie może być uskuteczniane na wiele sposobów:)
Poza tym zanim muzyka zostanie zakodowana do przesylania danym kodekiem dzieją się z nią też inne rzeczy - na przykład jakieś up- czy downsamplingi.
Więc mam wrażenie, że jest niezerowe prawdopodobieństwo, że te same słuchawki mogą grać różnie z różnych telefonów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze moje wrażenia z UTWS5

- obudowy są leciutko zmienione. Na plus. Lepiej siedzą w uchu.
- chyba zasięg jest lepszy. Nawet w mieszkaniu, gdzie mamy ściany (blok).
- lepiej współpracują z aplikacją od Fiio.
- od razu włącza się aptX Adaptive. 
Trudno przestawić na coś innego . Szkoda że wreszcie nie zdecydują się na aptX HD . Skoro małe TWS Technicsa mają LDAC to sprzęt przeznaczony do pracy z dobrymi dokami powinien mieć lepszy kodek. Teoretycznie dla muzyki powinny stosować większą niż aptX przepływność. Ale kto ich tam Chinczyków wie ?
- słucham z Shanling ME500 podobnie jak wersję 3. Wydaje mi się że te adaptery też powinny się trochę "wygrzać". 
- cena w porównaniu z Trójką, dość wysoka.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał LDAC to brałbym w ciemno, ale niestety nie widziałem tego typu adapterów z ldac :(

Ze względu na cenę kupiłem KZ AZ09Pro, na papierze mają to samo co FIIO za mniej niż połowę ceny.

W KZ bardzo dobrze działa Aptx adaptive, niestety na czułych dokach trochę szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GhalMaraz napisał:

Jakby miał LDAC to brałbym w ciemno, ale niestety nie widziałem tego typu adapterów z ldac :(

Ze względu na cenę kupiłem KZ AZ09Pro, na papierze mają to samo co FIIO za mniej niż połowę ceny.

W KZ bardzo dobrze działa Aptx adaptive, niestety na czułych dokach trochę szumi.

To samo co UTWS1 to TRN BT20S, zresztą TRN produkował UTWS1 dla Fiio. LDAC nie jest gwarantem dobrego, wybitnego dźwięku. Ponieważ mam sporo sprzętu audio BT, wiem że można na aptX (bez HD i Adaptive) grać lepiej niż nie jeden sprzęt z LDAC. Flare Pro HD mają tylko aptX ale wzmacniacz w module BT jest klasy AB i takie Sony WF-1000 nie mają szans mimo LDAC 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Trójki ale i Piątki od Fiio grają dobrze jako wzmacniacze. Reszta zależy od słuchawek dopiętych i kodeka. Trochę wstyd że z tym dobrym osprzętem nie ożeniono aptX HD lub LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m one powinny być do odsłuchu w każdym MM, więc nie powinno być problemu ze sprawdzeniem. A jakby co, to zawsze pozostaje kupno i zwrot

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Pomyślałem, że może ktoś akurat ma / słuchał i coś podpowie.

 

Swoja drogą HUAWEI FreeBuds Studio w promocyjnej cenie 399 PLN (być może już nieosiągalnej) są trudne, a nawet bardzo trudne do pobicia :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał:

Tak wiem. Pomyślałem, że może ktoś akurat ma / słuchał i coś podpowie.

 

Swoja drogą HUAWEI FreeBuds Studio w promocyjnej cenie 399 PLN (być może już nieosiągalnej) są trudne, a nawet bardzo trudne do pobicia :) 

 

Posłuchaj sobie K371BT, jak dla mnie, to mają bezpieczniejsze/przyjemniejsze strojenie od Huawei, w których to przeszkadzała mi wyższa średnica, nie do złagodzenia nawet przez EQ. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos kodeków, dziś dotarły Tivoli Go Fonico. Grają tylko na SBC i wiele słuchawek z "lepszymi" kodekami może pozazdrościć im brzmienia. Brzmią dość ciekawie. Oddają atmosferę muzyki, która jest w danej chwili odtwarzana. 

 

 

2037671963_20220204_1800352.thumb.jpg.d95f34937f8663fbebba820345d283be.jpg

1364566339_20220204_1801002.thumb.jpg.95ee95c3cdac13a8a9acce08c7a2c7c7.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaro54 napisał:

Apropos kodeków, dziś dotarły Tivoli Go Fonico. Grają tylko na SBC i wiele słuchawek z "lepszymi" kodekami może pozazdrościć im brzmienia. Brzmią dość ciekawie. Oddają atmosferę muzyki, która jest w danej chwili odtwarzana. 

 

 

2037671963_20220204_1800352.thumb.jpg.d95f34937f8663fbebba820345d283be.jpg

1364566339_20220204_1801002.thumb.jpg.95ee95c3cdac13a8a9acce08c7a2c7c7.jpg

Ktoś jeszcze robi słuchawki z samym SBC ? Nawet bez AAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mateuszn0 napisał:

a możesz napisać jak w nowym firmware działą environemtn mode / ambient mode?

Nie ładowałem jeszcze nowego fw. Zresztą maszyny pożyczone.

Edit : apka od Fiio twierdzi że fw 1.3 jest najnowsze.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 1200 pln macie planary - Hifimany Deva. Moduł bluetooth 300 pln drożej.

Dostałem je w piątek i jestem zachwycony.

 

Chyba zakończyłem poszukiwania póki co :D Nie izolują, ale to jak grają 😲 Mam wrażenie, że za 1200 ciężko kupić przewodowe lepiej grające z DACem. Do pracy w izolacji zostawię Razery Opus.

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One w wersji Wired są na mp3store za 899, a niedawno były za 749 :D

 

Grają tak jak opisują. Neutralne, naturalne, precyzyjne.

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-deva-recenzja/

 

 

Kusi mnie zwrócić i dopłacić za wersję Pro, bo fakt ciut tego basu mi brakuje.

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-deva-pro-recenzja/

 

Ale to może jak minie podatek od nowości, bo one powinny kosztować 1599, a nie 1899.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników Soundcore Liberty 3 Pro

 

 

Co do słuchawek - są fantastyczne. Ich brzmienie jest naprawdę świetne. Bardzo się polubiliśmy. Polecam. W tej cenie (i nie tylko) to gamechangery.

 

Edytowane przez imbryk82
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności