Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, neonlight napisał:

Także, jak ktoś lubi bezpieczne, ciemniejsze granie w stylu HD600/650, z lepszym zejściem i po BT, to polecam w tej cenie K371BT. 👍

No może być, jak piszesz :P Mi się z senek ostatecznie najbardziej podobają hd560s - te najbardziej analityczne, pewnie z hd800 byłbym zachwycony, na szczęście k812 mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Trzeba je walnąć. Nawet w czapce przez rękawiczkę działa. :P 

Napisałeś mi, że ten typ tak ma i to jest ok, to się nauczyłem, prawda, w każdych warunkach. Paratykusowi też przekazałem instrukcję obsługi. PAnel nie jest dotykowy, walnąć trzeba :D 

Howgh, tak napisałem, ale to samo czytałem w jakimś review. Miałem przyzwyczajenie z Sennheisera i Sony, że się raczej gładzi, a nie leje :) Na siłowni miałem wrażenie, że zaraz użyję hantli do obsługi 😁

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundcore Liberty 3 Pro, po 3 tygodniach...

 

Dopasowanie słuchawek czyli jak wszystko co się dało zrobiłem źle. Jak bardzo moje podekscytowanie opadło kiedy idą w pracy do drukarki wyprzedziła mnie lewa słuchawka, radośnie turlając się po ziemi. WTF? Z tej niemocy postanowiłem wykonać serię selfie skoncentrowaną na uszach, taki fetysz :P Szybko załapałem, że gumka, która ma stabilizować słuchawkę w uchu w ogóle ucha nie dotyka i tak zmieniłem rozmiar XS na L. Z nowymi gumkami TWS spin-fit-y wróciły do łask. Po kilku ponownych testach a'la paralityk i minionych 3 tygodniach set montażowy pozostaje niezmienny.

 

ANC pierwszy raz testowałem w taxi-ówce, to moje pierwsze ANC więc nie mam porównania. Otoczenie zostało wyciszone a muzyka umcy, umcy Pana kierowcy praktycznie zniknęła. Kolejny test ANC odbył się w pociągu i tu efektem było tylko wyciszenie otoczenia. W między czasie kilkakrotnie kalibrowałem ANC, efekt jest według mnie zadowalający i nie wiem jak dużo można jeszcze tu osiągnąć.

 

Długo borykałem się z opcją podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie (laptop i telefon), kiedy wreszcie się udało to był game changer. Od tego momentu nie wyciągam ich z uszu.

 

Dźwiękowo zdania nie zmieniam, ciepłe, barwne granie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 10:24, Wisting napisał:

Dla mnie Noble były nieużywalne przez tragiczne sterowanie. Albo nie reagowały w ogóle, albo reagowały za bardzo. Dźwięk ok, ale bez jakiś rewelacji.

Dla mnie dźwięk z nich bardzo mi wchodzi.

Nie ukrywam, że szukam super-dźwiękowo grających TWS-ów.

Możesz coś w takim razie podpowiedzieć co zagra od Nobli zauważalnie lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy różne uszy - co jednemu podchodzi, to innemu nie pasi. Za kilka dni dojdą bang & olufsen beoplay e8 2.0, to coś napiszę więcej. Podobno najnowsze Anker Souncore Liberty 3 pro grają nieźle https://www.chip.pl/2021/12/soundcore-liberty-3-pro-test-recenzja-opinia/

Edytowane przez Wisting
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Wisting napisał:

Podobno najnowsze Anker Souncore Liberty 3 pro grają nieźle https://www.chip.pl/2021/12/soundcore-liberty-3-pro-test-recenzja-opinia/

 

Potwierdzam :)

Edytowane przez Tajniakos
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wisting napisał:

Przecież mamy różne uszy - co jednemu podchodzi, to innemu nie pasi. Za kilka dni dojdą bang & olufsen beoplay e8 2.0, to coś napiszę więcej. Podobno najnowsze Anker Souncore Liberty 3 pro grają nieźle https://www.chip.pl/2021/12/soundcore-liberty-3-pro-test-recenzja-opinia/

Heh, czytałem wczoraj tę recenzję :-)

Trochę się obawiam tych ich "profili" gumowanych, bo dziwnie to wygląda, a ja mam dosyć wąskie uszy.

Pewnie zostanę przy Noblach, bo ergonomia jest u mnie super.

W dniu 7.01.2022 o 23:10, Play napisał:

@paratykus jakieś porównanie z nie-twsami?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Weekend się kończy, słowo się rzekło ... kobyłka u płota.

Z czegoś znanego na Forum to porównanie z FLC8s i Anew X-One.

Noble dzielnie stają z FLC8s - mam wrażenie, że Noble bardziej sypią dźwięczną górą i przeszkadzajkami typu czynele, trójkąty itp.ale nie w sensie negatywnym, raczej odwrotnie, przynajmniej dla mnie, no ale ja stary rocznik jestem 😉

Sceną FLC8s wg. mnie trochę wygrywają, ale nie jest to jakaś przepaść, raczej taka niewielka różnica.

W sumie to Noble mają jakieś takie sprzętowo-programowe podbicie dźwięku, w sensie głośności, że ciągle muszę ściszać poziom głośności, a słucham z Sony A55 i Pioneer XDP-100R, a to jakieś mocarne grajki nie są.

I to podbicie nie jawi mi się jako sztuczne podbicie, absolutnie nie. Nie wiem, jak oni to zrobili.

Może Noble grają o jednego ciuta gorzej od FLC, ale ja nie jestem aptekarz. Dla mnie jedne i drugie to prawie ten sam poziom.

Co do Anewek - stawiam je o oczko wyżej niż FLC8s, jednak ilość 4 modułów BA i jeden dynamik robią robotę, bez dwóch zdań. Zresztą Anewki przemknęły przez Forum jak mizerny meteor, a uważam, że to są ******ste doki i można na nich zakończyć króliczka, swobodnie i bez żalu.

Tak więc Noble z nimi przegrywają, ale nie jest to nokaut, raczej kwestia punktacji u sędziów, a wiadomo, każdy z nich trochę inaczej skreśla na kartach.

Czyli jak zwykle, kwestia preferencji.

Jeśli mam się bujać z kablami, albo wybrać wolność i mobilność TWS to wybieram Noble.

 

Jeszcze mam różne chińskie tańsze wynalazki kablowe (typu  KZ ZS5 i pokrewne). Mam też różne nie chińskie, ale nie znane na Forum więc o nich nie wspominam, ale i jedne i drugie nie mają podejścia do Nobli.

Na Falcon Pro słucham wszystkiego: od klasyki przez jazz po rock. Nie słucham popu i hard rocka - to tu się nie wypowiadam.

Jeszcze napiszę o Lypertek Tevi, które są porównywalne do Sennek Momentum TWS ( pierwszy wypust), ale z troszkę mniej dociążonym basem. Lyperteki przegrywają z Noblami ... rozmachem dźwięku (cokolwiek to dla Was znaczy).

Sony WF-1000XM3 - ANC świetne, ale to zupełnie inna szkoła dźwięku. Mam i Lyperteki i WF-1000XM3 i uważam, że to są całkiem dobre TWS-y.

Natomiast ja zawsze miałem analityczny umysł i lubię jak jest "dużo dźwięku w dźwięku". I tego dostarczają mi Noble.

 

Cóż, podsumowując.

Chyba nadszedł ten moment, że płacąc tyle ile za fajne dokanałówki kablowe, można spokojnie wejść w "wypasione" TWS-y i bez stresu oraz poczucia straty słuchać na nich z przyjemnością muzyki.

 

Mnie to cieszy, bo już gdzieś tak od roku nastawiałem się na to, że przyjdzie taki moment, że będę mógł zrezygnować z kabelków. To właśnie dzieje się w tej chwili.

 

Pozdrówki !

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paratykus napisał:

Zresztą Anewki przemknęły przez Forum jak mizerny meteor, a uważam, że to są ******ste doki i można na nich zakończyć króliczka, swobodnie i bez żalu.

Zdzichu dobrze prawi, X-One palce lizać, zwłaszcza z CM Darkiem.

Również zdziwko, z mojej strony, że na forum zostały niedocenione,

a przecież to świetne doki są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

Zdzichu dobrze prawi, X-One palce lizać, zwłaszcza z CM Darkiem.

Również zdziwko, z mojej strony, że na forum zostały niedocenione,

a przecież to świetne doki są.

 

Sa, są ... ale nie było wokół nich tej całej "papki" medialno-youtubowej, a wiadomo, że kupuje się przecież na podstawie recenzji, a nie na podstawie odsłuchu ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie Technicsów do Soundcore Liberty ? 

Słuchałem AZ60 od @manuelvetro (Dzięki wielkie !) i zacne to słuchawki. Ergonomicznie jak Creative Outlier Air, dźwiękowo lepiej o wiele (LDAC, świetna apka do sterowania).

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są może na rynku zaczepy na ucho do klasycznych TWSów ? Bo do pchełek są. Są też do takich typu Apple Air dots (te z "patyczkami" czy ogonkami w dół). Ale do TWS typu Creative Outlier Air czy Technics AZ60 ??

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was 

Córka suszyła mi głowę o jakieś TWS, poczytałem trochę i nie chciałem wydawać za wiele kasy więc padło na

 

SoundPEATS TrueAir 2

 

Jak się okazało

Słuchawki ładnie grają jak za kwotę 150 zł ( AMAZON - nie chciałem u "Chińczyka" )

Są kompatybilne z moim uchem jednak z żony czy moich córek już nie, wypadają i jest może jakiś patent by to ulepszyć? 

Fakt że zawsze można dokupić smyczke by nie zgubić, ale nie po to kupuje się słuchawki bezprzewodowe.

 

Gorzej jest bo w Galaxy M21 i A52S w opcji Game dźwięk w jednej słuchawce trzeszczy i nie da się słuchać 

Do tego nie da się zainstalować programu od producenta bo chyba te słuchawki nie są obsługiwane.

Realme 8 Pro ma problem ze sparowaniem się z tymi TWS-ami a POCO 3x Pro jako jedyny jakoś daje radę 

 

Uwalone słuchawki czy to jednak "ten model tak ma" ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tynio napisał:

Mam pytanie do Was 

Córka suszyła mi głowę o jakieś TWS, poczytałem trochę i nie chciałem wydawać za wiele kasy więc padło na

 

SoundPEATS TrueAir 2

 

Jak się okazało

Słuchawki ładnie grają jak za kwotę 150 zł ( AMAZON - nie chciałem u "Chińczyka" )

Są kompatybilne z moim uchem jednak z żony czy moich córek już nie, wypadają i jest może jakiś patent by to ulepszyć? 

Fakt że zawsze można dokupić smyczke by nie zgubić, ale nie po to kupuje się słuchawki bezprzewodowe.

 

Gorzej jest bo w Galaxy M21 i A52S w opcji Game dźwięk w jednej słuchawce trzeszczy i nie da się słuchać 

Do tego nie da się zainstalować programu od producenta bo chyba te słuchawki nie są obsługiwane.

Realme 8 Pro ma problem ze sparowaniem się z tymi TWS-ami a POCO 3x Pro jako jedyny jakoś daje radę 

 

Uwalone słuchawki czy to jednak "ten model tak ma" ? 

 

 

 

Spróbowałbym zrobić update softu przez aplikację producenta (o ile to możliwe)

Wypadanie z uszu to moze być kwestia użytych tipsów - tutaj spinfit ma sporą gamę do różnych modeli i producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hubercik12311 napisał:

Spróbowałbym zrobić update softu przez aplikację producenta (o ile to możliwe)

Wypadanie z uszu to moze być kwestia użytych tipsów - tutaj spinfit ma sporą gamę do różnych modeli i producentów.

 

Producent nawet nie udostępnia apki dla tego modelu więc nie ma szans na aktualizację.

Ciekawe że wiele osób chwali sobie te słuchawki i mało osób pisało o problemie ze sporym opóźnieniem oraz że tryb Game ma jakieś problemy.

 

 

 

Co do wypadania to za wiele nie da się kombinować

 

61Q+Tz951zL._AC_SL1500_.jpg

 

Jedynie co to gąbka i nic więcej, bo jak założyłem gumki od innych słuchawek to tylko pogorszyło sprawę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 22:10, Tajniakos napisał:

Soundcore Liberty 3 Pro, po 3 tygodniach...

 

Dopasowanie słuchawek czyli jak wszystko co się dało zrobiłem źle. Jak bardzo moje podekscytowanie opadło kiedy idą w pracy do drukarki wyprzedziła mnie lewa słuchawka, radośnie turlając się po ziemi. WTF? Z tej niemocy postanowiłem wykonać serię selfie skoncentrowaną na uszach, taki fetysz :P Szybko załapałem, że gumka, która ma stabilizować słuchawkę w uchu w ogóle ucha nie dotyka i tak zmieniłem rozmiar XS na L. Z nowymi gumkami TWS spin-fit-y wróciły do łask. Po kilku ponownych testach a'la paralityk i minionych 3 tygodniach set montażowy pozostaje niezmienny.

 

ANC pierwszy raz testowałem w taxi-ówce, to moje pierwsze ANC więc nie mam porównania. Otoczenie zostało wyciszone a muzyka umcy, umcy Pana kierowcy praktycznie zniknęła. Kolejny test ANC odbył się w pociągu i tu efektem było tylko wyciszenie otoczenia. W między czasie kilkakrotnie kalibrowałem ANC, efekt jest według mnie zadowalający i nie wiem jak dużo można jeszcze tu osiągnąć.

 

Długo borykałem się z opcją podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie (laptop i telefon), kiedy wreszcie się udało to był game changer. Od tego momentu nie wyciągam ich z uszu.

 

Dźwiękowo zdania nie zmieniam, ciepłe, barwne granie.

Obejrzałem mnóstwo recenzji na yt ale Twoja opinia strzał w 10:)

Dziś odebrałem przesyłkę i testuję słuchaweczki.

 

Lepszej połówce przed weekendem nie pokażę zakupu :) Gabarytowo są duże ale nie ma tragedii. Na pewno będzie zwracało uwagę na ulicy :)

 

Tak jak piszesz skrzydełka muszą być większe żeby dobrze trzymać słuchawkę L idealnie.

Jeszcze nie doszedłem do ładu z gumkami. Z ciekawości jaki model Spinfitów?

 

Dźwięk mega czaruje już te słuchawki mocno lubię :) 

 

Z każdą kolejną godziną jestem co raz bardziej zaczarowany:)

 

 

Edytowane przez malyrpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 08:19, Lord Rayden napisał:

Są może na rynku zaczepy na ucho do klasycznych TWSów ? Bo do pchełek są. Są też do takich typu Apple Air dots (te z "patyczkami" czy ogonkami w dół). Ale do TWS typu Creative Outlier Air czy Technics AZ60 ??

Może coś takiego ci spasuje Arturo? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie jak na promocji (399 płn) Huawei FreeBuds Studio ANC nie mają konkurencji. Wg mnie w każdej kategorii biją Sony 1000XM 3 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Jaro54 napisał:

W cenie jak na promocji (399 płn) Huawei FreeBuds Studio ANC nie mają konkurencji. Wg mnie w każdej kategorii biją Sony 1000XM 3 

a jak z szumem podczas ANC w najwydajniejszym trybie? Philipsy L3 mają duży nieprzyjemny szum z lewej strony. To mnie denerwuje.

1000XM3 mają przyjemny mały szumik.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Luqart napisał:

Jakie są najlepsze słuchawki nauszne z bardzo dobrym ANC które sensownie grają i są wygodne?

Huawei Studio ANC?

Moim zdaniem Sennheiser Momentum M3 (miałem Sonkę, mam Freebuds) mają najlepszą jakość dźwięku. Trochę żałuję, że sprzedałem te Sennki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Luqart napisał:

 

a jak z szumem podczas ANC w najwydajniejszym trybie? Philipsy L3 mają duży nieprzyjemny szum z lewej strony. To mnie denerwuje.

1000XM3 mają przyjemny mały szumik.

Właśnie sprawdziłem. 

I tak na poszczególnych ustawieniach ANC 

1. Dynamiczne ANC - prawie niesłyszalne przy wyłączonej muzyce

2. Komfortowy - również nie słychać prawie nic

3. Ogólny - leciutki szum

4. Najwyższy - ciut wiecej niż na Ogólnym ale nadal jak najbardziej akceptowalnie

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności