Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jakości dźwięku, na androidzie jest bardzo dobrze. Na dokładniejsze oceny przyjdzie czas bo jeszcze nie miałem czasu ich dokładnie obsłuchać. W kategorii TWS lepszych nie słuchałem to jest pewnik. A trochę tego przerobiłem łącznie z Momentum Wireless dwóch generacji. 90% recenzji jakie widziałem to oceny na 80-90%. Co do iphona się nie wypowiem. Jedna rzecz która mi przeszkadza to gąbki których nigdy nie będę w stanie polubić. I tu pewnie będę szukał jakiejś alternatywy.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wisting napisał:

Z ciekawości - jak grają te Noble?

Pokrótce - dokładniej i głebiej niż pozostałe TWS z którymi miałem do czynienia. Soniacze to deski w porównaniu z nimi. Dynamik w Falconach lepiej sprawują się w realizacjach instrumentalnych, Sony wolą imprezowy bass. Środki czystsze, jasniejsze, pełniejsze w Noble, Sony są zamulone i pozbawione pazura. Perkusja brzmi jak powinna na noblach, Sony ma mniej blasku. 

 

Ale ale ale. Noblowska aplikacja na androida to okrutny bubel. Wersja z google play u mnie działa z automatu po Japońsku i jeżeli połączy się ze słuchawkami to nie można odtwarzać żadnych dźwięków. Starsza wersja z apkmirror tego problemu nie ma. Poza tym jest funkcjonalna bieda, jakiś ubogi EQ, zmiana sterowania i ON/OFF do Hearthrough. Dodatkowo, słuchawki uwielbiają nie wyłączyć się po włożeniu do etui (odpala się diodka ładowania ale muzyka gra dalej), dość często jedna z nich strzela focha i nie łączy się w ogóle i trzeba wkładać i wyjmować aż zaskoczy. I wisienka na torcie - etui lubi się bardzo szybko rozładować w spoczynku. Po tygodniu bycia nieużywanym pokazuje zero naładowania a słuchawki lubią wtedy włączyć sobie Hearthrough i tkwić w pętli sprzężenia zwrotnego. No a Wizard zamyka temat stwierdzeniem że inne tws też się rozładowują. Moje 1000XM3 po dwóch miesiącach miały ładunek a na pewno nie tkwiły w pętli autoagresji. 

 

Poza dość unikalnym w swoim czasie ładowaniem bezprzewodowym i godnym dźwiękiem mają dla mnie jeszcze jeden duży plus - są na pacnięcia a nie na dotyk, a ja jako fan czapek i rękawiczek przez większą część roku go nie posiadam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisting napisał:

Dzięki. Zastanawiałem się nad nimi, ale i inni mają podobne zastrzeżenia w recencjach. Podobnie jest z Devialet Gemini - cena wysoka, jakość wykonania taka sobie.

Gemini bodajże były nawet wycofane w całości do producenta. Ale w chwili obecnej już chyba naprawili wszelkie bolączki. Nie mam zastrzeżeń do wykonania samych słuchawek chociaż rewelacji tu brak. Niestety ale kilka bolączek wynikających z outsource'owania oprogramowania nie wiem, do grupy przedszkolaków? I niepoważne podejście twarzy marki (memy? proszęę bardzo. Problemy? Ale u innych też tak jest!) nie napawa optymizmem. Sony wymienia modele ze szwankujacą baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wisting napisał:

Najgorszą aplikację to ma wg mnie Sennheiser, z tym ich durnym graficznym korektorem. Niemiec płakał jak kompilował.

Jeszcze gorsza aplikacja jest do TWS Klipscha. Ja od prawie miesiąca po za zarejestrowaniem ( chyba ze 100-120 razy) słuchawek nie mogę przejść dalej ale pociesza mnie, że serwis Klipscha w Polsce też dalej nie doszedł :). Także nie wiem nawet co dalej w niej jest bo próbuje aktualizować po kolei słuchawkę prawą-lewą i nic z tego nie wychodzi, a żeby dalej przejść trzeba zaktualizować obie słuchawki. Po za tym T5 TWS są niezłe. Acha jeśli zostawi się apkę w tle potrafi przełaczać na mono raz lewa, raz prawa. Jak się ją zamknie jest ok

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 11:21, Wisting napisał:

Mam pytanie: a testował ktoś modele TWS Bowersa? PI5 lub PI7?

Na kanale Oluva je testował. Nie wiem na ile prawidłowo wykonał pomiary, ale jeśli się zgadzają... To basowe potwory z nich.

 

Edit: jest nowy rzut Earfun Free Pro Oluv edition. Skusiłem się ponownie. Może tym razem wyślą parę która nie będzie z wadą... :). 

Screenshot_20210620-002029__01.jpg

Edytowane przez Damix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 11:21, Wisting napisał:

Mam pytanie: a testował ktoś modele TWS Bowersa? PI5 lub PI7?

To podbicie basu to kwestia włączonego ANC, z tego co piszą Bowers & Wilkins PI7 | Page 25 | Headphone Reviews and Discussion - Head-Fi.org

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hustler napisał:

@Damix A masz może porównanie do zwykłych Earfun Free Pro?

Miałem 'zorganizowac' bo jeden z forumowiczow nawet proponował, ale koniec końców stwierdziłem, że nie ma to sensu jeśli nie wiem na ile wada moich może wpływać na dźwięk. Prawa słuchawka ma jakiś problem, po wyciągnięciu z etui trzeszczy zamiast grać, po stuknięciu jej raz czy dwa przeważnie zaczyna dobrze grać.

Zamówiłem kolejną parę, mam nadzieję, że bez wad będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Czyli bardzo podobne nie tylko wizualnie do Mifo O5 i O5 Pro. Różnica brak LDAC w Mifo, a etui wygląda na plastikowe (w Hiby) z mniejszą sporo baterią. Podobne różnice między wersjami dynamik a armatura. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowe Mifo  @Lord Rayden ci spasują. Nie mają LDAC ale starsze na AAC dobrze grały, a nowe mają aptX. No i bateria nie do pobicia  

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj kolekcję tipsów, to nowe hybrydy Sony wymyślił ktoś mocno niewyspany... Spinfity ratują sytuację. A osoby mające problemy z dopasowaniem innych słuchawek do kształtu ucha niech przymierzą przed zakupem - soniacze pasują intymniej od innych TWS które mam i jeżeli nie ma miejsca to nie będzie przyjemnie. Niestety, niektóre tipsy wysuwają słuchawki poza obręb ucha i wtedy zaczyna się pojawiać problem z wiatrem. Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności