Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Też nie widzę problemu, ale lobby producentów tej oliwy do uszu przeprowadziło bardzo sprawną kampanię :)

o tym mówił każdy laryngolog zanim zaczęli to sprzedawać. Ale jak się dorobisz problemów to sam sobie odpowiesz czy to reklamy czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyczki do ucha zewnętrznego są Ok, szczególnie umoczone w wodzie utlenionej (polecam) - ale NIE do próby głębokiego czyszczenia kanału słuchowego takim patyczkiem, bo mogą doprowadzić do wepchnięcia kawałków woskowiny i powstania czopu. Poza płukaniem w gabinecie lekarskim płynem Burowa, to jednak różnego rodzaju oliwki typu AcusTone są znacznie sensowniejsze w takim przypadku - tym bardziej, że to nieduży koszt.

Edytowane przez Chesuli
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylę się do tego, co wyżej pisze Chesuli.

 

Laryngolodzy, z którymi miałem zajęcia na studiach, twierdzili, że patyczki to bardzo dobre narzędzie i nieco niesprawiedliwie zaczęły być demonizowane przez reklamy.

Owszem, w przypadku gdy w przewodzie słuchowym znajduje się już dość dużo wydzieliny i przy jego określonej przestrzennej budowie, mogą przyczynić się do zapychania go właśnie tą wydzieliną.

Natomiast - jeśli ucho jest względnie czyste i czyści się je regularnie, robiąc to z wyczuciem, to patyczki są super i sami z nich w taki sposób korzystają.

 

Zalecana procedura to: najpierw oliwka (następnie pozostawienie jej na jakiś czas, by rozpuścić woskowinę), potem przepłukanie wodą, a ostatecznie przejechanie patyczkiem.

 

Tak że, ostatecznie, patyczek to narzędzie jak wiele innych. Niczym jak z młotkiem: można przy jego pomocy zbić świetną szafę, a można się walnąć w palec. Albo zabić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Birken napisał(a):

o tym mówił każdy laryngolog zanim zaczęli to sprzedawać. Ale jak się dorobisz problemów to sam sobie odpowiesz czy to reklamy czy nie. 

No właśnie nie każdy. Zdania w środowisku są podzielone. Spotkałem takich co wszystko tłumaczyli korzystaniem z patyczków, taki łatwy kozioł ofiarny. Mój stały mówił właśnie że z powodu nieumiejętnego korzystania przez część osób oraz skuteczne kampanie reklamowe gdzie aktor udający lekarza mówił "Patyczek? O boże, pod żadnym pozorem" :) zostały one wręcz karykaturalnie zdemonizowane. Jak nie masz zbyt obfitej wydzieliny i nie wsadzasz go do samego mózgu to nic ci się nie stanie, a patyczek spełni swoją funkcję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji załatwiania Mamie aparatu słuchowego rozmawiałem z panią , która te aparaty sprzedaje (audiolog). Z jej wiedzy (od laryngologów) wynika że te Acustomy w jakichś sposób "macerują" błonę bębenkową co nie jest dla niej dobre. Patyczki stosować można. Sprawdziła mi uszy - mam czyste. Żona czyści mi je patyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się stosować niczego mechanicznego do środka ucha. Jeśli mamy problem z jakimś poważnym nagromadzeniem to tak jak napisał @Chesuli woda utleniona jest idealna żadne oliwki. Do czyszczenia ucha polecam lekko zwinięty ale nie na jakiś patyk papier toaletowy. To jakieś max 5mm powinno wchodzić. Mi się udało pozbyć problemow ale walczyłem ze 2 lata z nimi a najgorszy moment to było skaleczenie kanału słuchowego patyczkiem. Franca miała zadzior. Ale o uszach to jest osobny temat na forum nawet. Co do wody utlenionej to uważajcie ja już błędnie raz myślałem że mam ucho zupełnie suche i tak własnie dowiedziałem się że tulejka w dokach jest mosiężna :P Ale wyczyściłem i mają się dobrze mimo lat. 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia ucha lekko podgrzana (dłońmi) woda utleniona jest w zupełności wystarczająca. Tania i dobra.

Nawet do czyszczenia dużego czopa wosku również się sprawdza. Tylko trzeba powtórzyć kilka razy dziennie przez kilka dni. W szpitalu pielęgniarki często taki zabieg stosują dla pacjentów z czopami wosku w sytuacji kiedy zwykłe czyszczenie ucha nie wchodzi w grę.

 

Zwykła lekko podgrzana oliwa z oliwek (taka do gotowania) również jest okej. Ale sprawdza się gorzej, trzeba przepłukać ucho zwykłą wodą i znacznie droższa niż zwykła woda utleniona.

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe fasolki od Meeaudio https://www.meeaudio.com/Pebbles/

image.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Ciekawe fasolki

Wreszcie nie zatyczki, tylko coś na kształt pchełek :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos w eękach i uszach Cambridge Audio Melomania Touch ? Słuchawki TWS, o kształcie bardziej klasycznym niż Melomania 1 Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tu się nie chwalił Lordzie 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj premierę miały Beats Studio Buds +

 

Według wielu nadal nie są tak dobre jak AirPods Pro 2 (zwłaszcza w kwestii ANC lub innych technologicznych fajerwerków), tak że oprócz dość ciekawego wariantu kolorystycznego raczej nie zainteresują wielu.

 

169$

 

https://edition.cnn.com/cnn-underscored/reviews/beats-studio-buds-plus

 

https://www.gearpatrol.com/tech/audio/a43904431/beats-studio-buds-plus-review/

 

https://www.cnet.com/tech/mobile/beats-studio-buds-plus-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PsiCore napisał(a):

Pokazówka nowych Technicsów:

 

 

31 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Na niemieckim Amazonie za 299 plus 5,99 plus 5% wyrównania VAT w przedsprzedaży 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 00:26, Najner napisał(a):

Wleciała aktualizacja do Momentum 4. Dodano między innymi aptx adaptive "HD" oraz zmienili EQ z trzy zakresowego na pięcio zakresowy. Ciężko mi stwierdzić czy słuchawki grają jakoś specjalnie lepiej, bo moim zdaniem grały bardzo dobrze już wcześniej :)

 

SmartSelect_20230504_220008_Smart Control.jpg

 

SmartSelect_20230505_002425_Smart Control.jpg

 

SmartSelect_20230505_002436_Smart Control.jpg

Grają tak samo. Czyli moim zdaniem najlepiej z wirelessów na rynku do 2k. Uwielbiam bas w momentum 4. Dla mnie M4 to takie sensowne i bezpieczne maksimum co do SQ aby nie popaść w audiofilie :D

 

Naprawili ANC. Nareszcie to działa tak jak powinno i nie powoduje tak dużego ciśnienia.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wracam do klimatów Melomania1+ itp. Właśnie dotarły do mnie Lypertek Pureplay Z7.
IMHO: Granie w strojeniu i klimacie podobne do Melomania. Ale co najmniej klasę wyżej. Dźwięku jest jakby więcej i to od razu rzuca się w ucho .
Wykonanie bardziej premium, etui powala ale jest dość duże. Ładowanie indukcyjne oraz fizyczne przyciski - coś co uwielbiam.

bd9cc1efe1c41190708c834541e41bf2.jpg

Co prawda nie gadają tak pięknie z kluskami w gębie jak M, ale kto tam słucha tych komunikatów...
Machinalnie wrzuciłem je do bazarku, jak wszystkie nowe "nadmiary" ale chyba zaraz zmienię cenę na zaporową żeby mieć czyste sumienie i obronę przed ładniejszą połową, że nikt ich nie kupił

BTW: po FD3 które właśnie mocno obsłuc**ję - gdzie tu jest jakiś bas w obu tych modelach?

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baxxx a zrób zdjęcie M 1+ i Z7 samych słuchawek obok siebie.

 

Widzisz róznice między Melomania 1 a Melomania 1+ ? Miałeś może w odsłuchu Melomania Touch ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności