Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Nie elementem składowym tylko kompatybilnym a to nie to samo. Nie jest to przeniesienie wszystkiego 1 do 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Nie elementem składowym tylko kompatybilnym a to nie to samo. Nie jest to przeniesienie wszystkiego 1 do 1. 

Jeżeli źródło nie ma obsługi AA to kodek zachowuje się jakby był aptX HD. Co nie jest przeniesione 1 do 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PsiCore napisał(a):

Być może głupie pytanie, ale czy jeśli słuchawki obsługują aptx adaptive to z automatu także aptx hd? Pytam, bo mój smartphone nie ma adaptive, ale ma hd, a jakoś nie chciałbym się ograniczać do zwykłego aptx.

Tak jest na 100% w donglach Creative (BT-W3, BT-W4).

W Androidach jak widać jest różnie :D

 

A co do jakości dźwięku to czytałem, że APTX-Adaptive mimo, że ma 420 kbps to ma podobną jakość dźwięku co do APTX-HD które ma 576. Nie wiem jak. Kompresja czy coś.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW

miałem okazję w miarę w spokoju porównać sobie:

  • WF-1000XM4
  • WF-1000XM3 (brałem pod uwagę zakup jako sposób na oszczędzenie budżetu)
  • Linkbud S
  • Jabra Elite 75t (te mam najdłużej, znam najlepiej)

dodam, że mistrzem w wyłapywaniu różnic to nie jestem, raczej przeciętnym słuchaczem ;)

Wszystkie te Soniaki dla mnie grają fajnie. Jak już ktoś wspominał, bardzo im służy EQ w apce, bez EQ to tak sobie grają na starcie. Dla mnie najlepszy profil to Excite (lubię dużo basu), ale polecany Bright też ciekawy.  Zwłaszcza jak dodałem +6 clear bass ;)

No i tak (porównanie dla soniaków dla tych samych presetów EQ):

  • xm3 - nawet wygodne w uszach mimo dziwnego kształtu, wielkie etui i na dodatek nie stoi (?!? - kto to wymyślił?). 
    One najbardziej odstawały sonicznie in minus (ale ogólnie to fajne granie), wysokich było mniej, chyba bardziej cofnięte, bas trochę słabszy
  • xm4 - mimo że słuchawki dość duże to wygodne w uszach, etui wygodniejsze i dużo mniejsze od poprzednika, stoi po ludzku - ale wyjęcie pchełek z tego etui to jakaś masakra... nie znalazłem wygodnego sposobu.
    Wygrały sonicznie z xm3 z powyższych względów, 
  • S-ki - wygoda zabija wszystkie powyższe, są dużo mniejsze, lżejsze i lepiej się wkładają do ucha itp., etui małe i lekkie, wyjmowanie słuchawki bezproblemowe.
    Moim zdaniem sonicznie nie odstają od xm4, ciężko było mi wyłapać różnicę. W sumie zwyciężyły wg mnie właśnie wygodą obsługi
  • jabra - wygoda obsługi jak w S-kach, etui mega wygodne, małe, słuchy małe, lekkie, dobrze wchodzą w ucho, fizyczne przyciski powodują, że są nie do pobicia w obsłudze, lepiej to działa niż w sony.
    Uważam że ten model jest niedoceniany, imho trochę lepszy sonicznie od 85t (od razu uprzedzę szyderę - oczywiście mój kumpel twierdzi inaczej ;) ), które też miałem (są większe i cięższe, bardziej wystają z ucha z zagrożeniem wypadania - do biegania bym nie polecał). W porównaniu do soniaków granie 75t jest jaśniejsze, choć bas też mocny (inaczej dawno bym sprzedał), czasem nawet mocniej łupnie niż w sony. Wysokie bardzo fajne.
     

i tyle od zwykłego słuchacza - może komuś przyda się przy wyborze...

Dodam, że gdyby nie bezpośrednie porównania, to każde z nich grają super, można brać w ciemno jak cena odpowiada. A czy grają 5-10x "superowiej" od różnych polecanych, fajnie grających "chinoli" za 20-50$? To już każdy sobie musi odpowiedzieć, na ile usłyszy różnicę... Ja przy niektórych modelach nie bardzo...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja @kordalNuraTrue Pro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Head-Fi jest całkiem sporo komentarzy odnośnie tego, że niektórzy właściciele NuraTrue Pro doświadczali krótkich problemów związanych z transmisją Bluetooth - niezależnie od tego, z jakiego systemu korzystali (iOS vs Android), czy przebywali w pomieszczeniach czy na zewnątrz, czy też wykonywali szybkie ruchy głową (sic!).

 

Część osób oddała swoje egzemplarze, część poprosiła o wymianę na sprawną parę, u części problemy zniknęły.

 

Nie mniej jednak, trzeba się z taką ewentualnością liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Jaro54 za wspomnienie :) 


Ja w swoim egzemplarzu nie uświadczyłem literalnie żadnych problemów z łącznością, ale czytając i oglądając recenzje innych rzeczywiście niektórzy na to narzekali. Być może w egzemplarzach z późniejszej produkcji to wyeliminowali, albo aktualizacją softu, bo po wyjęciu z pudełka jedną miałem.

 

Natomiast problem leży w tym powiadamianiu o używanym kodeku - strasznie nieczytelne są te komunikaty, na zasadzie „domyśl się”. Ale to bardziej wina Qualcomma i ich rozwiązania chyba jednak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AptX Lossless wymaga rozwiązań sprzętowych. Czyli nie zobaczymy go w starszych odtwarzaczach Astella czy innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

AptX Lossless wymaga rozwiązań sprzętowych. Czyli nie zobaczymy go w starszych odtwarzaczach Astella czy innych...

Ale z tego co czytałem może będzie dostępny (aktualizacja oprogramowania w takim BT-W4) w odbiornikach które aktualnie wspierają APTX-Adaptive, bo CSR8645 ma taką możliwość.

 

Zresztą jeden użytkownik internetu udowodnił, że te wszystkie kodeki to tylko kwestia licencji, a nie żadnego zaawansowanego softu czy hardware.

Gdyby nie to, że APTXy są pod licencją to byśmy też je mieli odblokowane w pecetach.

Sam chętnie bym kupił od niego soft w droższej wersji jeżeli miałby wszystkie możliwe kodeki.

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie TWS-y trafiły do mnie ostatnio - NUARL NEXT1. High-endowa zabawka, jak na produkt tej klasy.

 

nuarl next1 fota1.jpg

 

Po paru dniach zabawy NEXT1:

- jakość wykonania jest świetna (nie wieje tanim plastikiem i czuć, że model z wyższej półki, gdy idzie o TWS);

- bardzo dobry komfort (żagielek się przydaje, stockowe tipsy zaskakująco dobrej jakości;
- fajny case z podstawką pod kątem (spokojnie wchodzi do niego większość normalnych tipsów);

- masa funkcji - najważniejsze dla większości będzie ANC, które działa poprawnie i nie odbija się tak mocno na brzmieniu (ba, z włączonym ANC grają odrobinę bardziej funowo);
- tryb ambient działa poprawnie, ale trochę zbiera wiatr, trybu gamingowego nie sprawdzałem jeszcze;
- spoko apka z wbudowanym korektorem, który umożliwia ustawienie kilku presetów; standardowo są dostępne dwa (Flat i Clarity), można dodać jeszcze pięć korzystając z 10-pasmowego EQ;
- świetna jakość dźwięku, jeden z lepszych dynamików w modelach TWS; żywe, dynamiczne, angażujące granie;
- dynamiczny, mocno uderzający, ale kontrolowany dół, który nie zalewa pozostałych pasm;
- klarowna średnia ze świetnie oddanymi żeńskimi wokalami;
- żywa, błyszcząca i energiczna góra, ale stosunkowo gładka nawet na firmowych presetach (spodziewałem się, że będzie jej więcej, jak na japońskie IEM-y);
- bardzo fajna scena (jest nawet wyraźne różnicowanie wysokości), dobre oddanie planów, swobodna prezentacja;
- rewelacyjna jakość rozmów, świetnie wycisza odgłosy z otoczenia (jak walę w mechanika, to rozmówcy tego nie słyszeli);

- etui z funkcją ładowania bezprzewodowego, więc można doładowywać nawet ze smartfonu z funkcją ładowania zwrotnego;

- niezły czas pracy na baterii, nieco ponad 4 godz. z włączonym ANC po LDAC, ale nie szalałem z poziomem głośności.

 

Jeżeli ktoś szuka topowych TWS-ów wypakowanych funkcjami, a przy tym bardzo dobrze brzmiących, to NEXT1 są bardzo atrakcyjną opcją.

 

nuarl next1 fota2.jpg

nuarl next1 fota3.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audeos.pl/nuarl-next1-czarne

Kosmos 999...zł. :) Ciekawe czy jest egzemplarz testowy bo jeśli nie wpasują się w uszy a nie będzie można zwrócic to gorzej 

 

Ten żagielek jest na stałe czy wymienny ?

Produkowane w Japonii czy Chinach ? W sensie fabryki.

Czy porównujac do Technics AZ60 są równie wygodne ? Moje uszy są problematyczne i wybredne.

 

@Methuselah czemu bijesz mechanika ? 🙂

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

https://audeos.pl/nuarl-next1-czarne

Kosmos 999...zł. :) Ciekawe czy jest egzemplarz testowy bo jeśli nie wpasują się w uszy a nie będzie można zwrócic to gorzej 

 

Ten żagielek jest na stałe czy wymienny ?

Wymienne 

 

20230129_170655.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

https://audeos.pl/nuarl-next1-czarne

Kosmos 999...zł. :) Ciekawe czy jest egzemplarz testowy bo jeśli nie wpasują się w uszy a nie będzie można zwrócic to gorzej 

 

Ten żagielek jest na stałe czy wymienny ?

Produkowane w Japonii czy Chinach ? W sensie fabryki.

Czy porównujac do Technics AZ60 są równie wygodne ? Moje uszy są problematyczne i wybredne.

 

@Methuselah czemu bijesz mechanika ? 🙂

 

Egzemplarz testowy, wypożyczony przez @Mayster.

 

Pozostałe pytania:

- żagielek jest wymienny, trzyma się mocno i stabilnie;

- produkowane w Chinach, jak niemal wszystkie TWS-y. Za NUARL stoi jakiś duży japoński OEM/ODM, więc to pewnie ich fabryka;

- IMO wygodniejsze niż AZ60 Technicsa, nie wchodzą głęboko do kanału, ale musisz sprawdzić sam;

- xD

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

https://audeos.pl/nuarl-next1-czarne

Kosmos 999...zł. :) Ciekawe czy jest egzemplarz testowy bo jeśli nie wpasują się w uszy a nie będzie można zwrócic to gorzej 

 

Ten żagielek jest na stałe czy wymienny ?

Produkowane w Japonii czy Chinach ? W sensie fabryki.

Czy porównujac do Technics AZ60 są równie wygodne ? Moje uszy są problematyczne i wybredne.

 

@Methuselah czemu bijesz mechanika ? 🙂

 

Jest egzemplarz testowy, nawet 3 :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mayster napisał(a):

 

Jest egzemplarz testowy, nawet 3 :) 

A można się zgłosić ,?

Edit zgłosiłem się na priva.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy są wymienne pady do Momentum 4 (np. welurowe)? W tych z ekoskóry jak tylko robi się cieplej to grzeje i pocą mi się uszy, przez co robią się nieprzyjemne w użytkowaniu.

Oczywiście rozwiązaniem jest przejście wiosną/latem na IEMy TWS i taki też jest plan, ale pytam na wszelki wypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 10:57, PsiCore napisał(a):

Czy ktoś wie, czy są wymienne pady do Momentum 4 (np. welurowe)? W tych z ekoskóry jak tylko robi się cieplej to grzeje i pocą mi się uszy, przez co robią się nieprzyjemne w użytkowaniu.

Oczywiście rozwiązaniem jest przejście wiosną/latem na IEMy TWS i taki też jest plan, ale pytam na wszelki wypadek ;)

Te pady z M4 są tragiczne. Prawie nie izolują i mocno grzeją. 

Co jakby się wyklucza, ale tak jest.

 

Ogólnie software w M4 to tragedia i metry mułu.

ANC na najnowszej wersji oprogramowania po prostu nie istnieje.

Nawet nie da się korzystać z mikrofonu :D No po prostu tragedia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała się rzecz straszna, zgubiłem etui z jedną słuchawką Soundcore Liberty Air 2 Pro. Na pocieszenie została mi sama druga słuchawka 😀 Cena nowych w czarnym kolorze jest poprana, za mniej kupie Liberty 3 Pro, ale podobno do rozmów jest...średnio?

Szukam głównie do rozmów i podcastów, ratujcie bo używam ich codziennie po kilka czasami godzin i Air 2 Pro leżały idealnie w uchu. Rozważam jeszcze:

- Liberty Air 2 (nie pro)

- EarFun Air S

- Liberty 4

 

I to chyba na tyle, przymierzałem się do 1more ComfortBuds Pro, ale Liberty Air 2 Pro lepiej brzmią i lepiej leżą w uchu. Budżet bliżej 500 zł niż 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności